Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Estetyczna

Śnieżnobiały uśmiech

Śnieżnobiały uśmiech

Śnieżnobiały uśmiech - Śnieżnobiały uśmiech
Na facetów działa jak magnes. W pracy, dzięki ładnym, białym zębom, będziesz uznawana za prawdziwa profesjonalistkę. Chcesz wyglądać bardziej sexy ? Wybiel zęby. Naprawdę warto. Będziesz wyglądać młodziej i bardziej atrakcyjnie. Doskonale wiedzą o tym gwiazdy. Wszystkie bez wyjątku mogą pochwalić się nieskazitelną bielą zębów. Warto iść za ich przykładem.


Najwygodniej wybielać zęby nowoczesnymi metodami jedno-seansowymi (Brite Smile, Beyond, BioWhite). Wymagają tylko jednej ( około dwugodzinnej) wizyty w gabinecie, a rezultat widzisz od razu ! To świetna propozycja dla zabieganych i niecierpliwych. Nie musisz bowiem tak jak przy tzw. metodach nakładkowych, codziennie zakładać na zęby specjalnych szyn wypełnionych żelem ani stosować dwutygodniowej białej diety – wystarcza trzy dni. A efekt ? Często spektakularny, bo kolor zębów potrafi zmienić sie nawet o kilka tonów ! Stomatolodzy gwarantują dodatkowe profity : poprawę humoru i większą pewność siebie.

Skąd sie biorą przebarwienia ?
Zęby dzieci są jasne i białe. Niestety z upływem lat zaczynają stopniowo zmieniać barwę. Stają się przyżółcone i poszarzale. To skutek gromadzenia sie w szkliwie barwnych substancji z jedzenia, kolorowych napojów, dymu papierosowego  (ślina rozpuszcza substancje smołowate, które penetrują zagłębienia i szczeliny szkliwa). Dodatkowo z czasem szkliwo ściera się – wtedy ciemniejsza zębina zaczyna mocniej prześwitywać. Szybkość, z jaka zęby ciemnieją, w dużej mierze zależą od twojego trybu życia i upodobań żywieniowych. Biel nie lubi czerwonego wina, barszczu, czereśni, jagód, kawy, herbaty czy coca-coli. Ale jeśli ty uwielbiasz te potrawy, do tego jesteś nałogowa palaczka, bez wybielania nie będziesz mogła pochwalić sie jasnym uśmiechem. Istotne znaczenie ma tez higiena jamy ustnej :  to jak często poddajesz sie profesjonalnemu czyszczeniu, jakiej pasty używasz, jak często myjesz zęby  i w jakim stanie jest twoje szkliwo.
Brązowe, żółte czy białe cętki lub paski na zębach najczęściej sa pozostałością po lekach przyjmowanych we wczesnym dzieciństwie. Przyczyna ich powstawania może być zbyt duża ilość fluoru czy kuracja antybiotykowa lekami np. z grupy tetracyklin.

Czego nie da sie wybielić ?
Żadna z metod nie rozjaśni wypełnień, koron i uzupełnień protetycznych. Dlatego jeśli nosisz sie z zamiarem założenia korony czy licówki (zwłaszcza z przodu), najpierw wybiel zęby. Jeśli masz juz koronę, może sie nawet zdarzyć, ze po wybieleniu zębów będzie ona miała wyraźnie inny kolor. W takim przypadku pozostanie jedynie jej wymiana. Rozjaśnieniu tradycyjnymi metodami, nie poddają sie również zęby martwe.

Jak rozjaśnić martwy ząb ?
Działające na powietrznie zębów tradycyjne wybielanie nie jest w tym przypadku skuteczne. Tu trzeba interwencji od środka. Dobre rezultaty daje założenie opatrunku nasączonego nadtlenkiem wodoru (substancja silnie utleniająca) do wnętrza zęba (najczęściej ta samą drogą, którą włożono wcześniej wypełnienie – wymaga to otwarcia zęba). Zabieg nie boli i jest całkowicie bezpieczny. Opatrunek nosi sie przez kilka dni. Po tym czasie powinny być widoczne pierwsze efekty. Doświadczony lekarz, oceniając szybkość wybielania, jest w stanie wstępnie określić liczbę zabiegów potrzebnych do uzyskania satysfakcjonującego rezultatu. W zależności od nasilenia problemu opatrunek trzeba zakładać 2-6 razy.

Co rozjaśnia zęby ?
Praktycznie wszystkie nowoczesne metody wykorzystują jako substancje czynna nadtlenek wodoru. Związek ten jest niezwykle silnym utleniaczem, który w reakcji z barwnikiem po prostu go niszczy, co widać jako rozjaśnienie. Aby skrócić czas reakcji, żele z substancja utleniająca aktywowane sa światłem specjalnej lampy. Dzięki temu w niecałą godzinę zęby mogą zmienić odcień nawet o kilka tonów. W przypadku metod do samodzielnego stosowania w domu można spotkać sie także z nadtlenkiem karbamidu i nadtlenkiem mocznika. Substancje te maja taki sam mechanizm działania jak nadtlenek wodoru, ale sa nieco łagodniejsze – i przez to bezpieczniejsze, gdy zabieg wykonujesz sama. Aby dały efekt, trzeba je stosować przez dłuższy okres ( minimum dwa tygodnie bez przerwy).

Bezpieczeństwo ?
Wszystkie metody rozjaśniania zębów sa całkowicie bezpieczne. Nie obawiaj sie wiec, ze po zabiegu zęby zaczną sie kruszyć. Jedynie przy niedokładnym zabezpieczeniu dziąseł podczas wybielania może dojść do ich niewielkiego i przemijającego podrażnienia. Po upływie doby wszystko wraca do normy.

Przeciwwskazania
Najczęstsze to ciąża i karmienie piersią. Ważne tez abyś miała zdrowe dziąsła, prawidłowo wykształcone szkliwo i zero ubytków. Na zabieg nie mogą udać sie również osoby cierpiące na epilepsje i chorobę Parkinsona.

zrodło:  Uroda Beauty Expert Wydanie Specjalne nr 4

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version