nadzerka nie jest zarazliwa, jest ubytkiem w blonie szyjki macicy
moja lekarka tez stwierdzila ze nie ma potrzeba jej leczyc

chodzilam z nia przez jakies 2 lata, meczyly mnie ciagle stany zapalne :? w koncu stwierdzilam ze to bez sensu brac ciagle antybiotyki, pozbylam sie nadzerki i wreszcie mam spokoj
'Poglądy lekarzy dotyczące potrzeby leczenia i są podzielone. Leczyć na pewno trzeba te zmiany, które osiągają znaczne rozmiary lub są przyczyną wydzielania dużej ilości zasadowego śluzu zmieniającego prawidłowe kwaśne pH pochwy na zasadowe sprzyjające zakażeniom, albo powodują inne dolegliwości. Część lekarzy uważa, że małe nadżerki wykrywane u młodych kobiet, które nie rodziły, nie wymagają leczenia, lecz tylko obserwacji. Bezwzględnym warunkiem postępowania zachowawczego jest prawidłowy wynik badania cytologicznego i kolposkopowego (oglądanie szyjki macicy pod powiększeniem, po zastosowaniu odpowiednich odczynników). Badanie to służy wykrywaniu zmian "podejrzanych". Przed wdrożeniem leczenia zachowawczego należy wykluczyć istnienie nowotworu szyjki macicy lub stanów sprzyjających jego rozwojowi'