Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Wypełniacze tkankowe

Topilase® - odkrycie na miarę botuliny.

topilase; kwas hialuronowy; wypełniacze; nadkorekcja; korekta; tyndal; powikłanie; worki; oczy; dolina łez;

topilase; kwas hialuronowy; wypełniacze; nadkorekcja; korekta; tyndal; powikłanie; worki; oczy; dolina łez; - topilase; kwas hialuronowy; wypełniacze; nadkorekcja; korekta; tyndal; powikłanie; worki; oczy; dolina łez;
Nie bez znaczenia właśnie taki tytuł daliśmy dla tego materiału. Śledząc na bieżąco nowości na rynku medycyny estetycznej, nie można absolutnie przejść obok tego produktu obojętnie, bo niewątpliwie jest to hit ostatnich czasów.
Decydując się na zabieg medycyny estetycznej musimy się liczyć z tym, że nie zawsze efekt będzie taki, jakiego oczekiwaliśmy i przyjdzie nam się z tym problemem zmierzyć. 

Większość pacjentów gabinetów medycyny estetycznej doskonale wie, że kwas hialuronowy można rozpuścić przy pomocy hialuronidazy – enzymu, który powoduje rozpad HA. Tę niewątpliwą zaletę kwasu hialuronowego, jaką jest możliwość całkowitego usunięcia go w przypadku powikłań lub niepożądanego efektu, cenią sobie także lekarze. Jednak tu zaryzykuję stwierdzenie, że bardziej lekarze niż pacjenci zdają sobie sprawę z tego, jak niebezpieczne może być podanie hialuronidazy pacjentowi. A efekt może być daleki od oczekiwanego, zwłaszcza w miejscu gdzie skóra jest cienka i delikatna a miejsce wrażliwe i oporne na odtwarzanie własnych pokładów kwasu hialuronowego. Niewątpliwie te miejsca to okolice oczu oraz czerwień wargowa. Pacjenci obawiają się natomiast dyskomfortu związanego z zastrzykiem. Poza tym hialuronidaza podana iniekcyjnie likwiduje problem przywracając stan do pierwotnego przed podaniem kwasu hialuronowego. Czy naprawdę tego chcemy? Przecież podaliśmy kwas właśnie po to by jakiś problem zlikwidować. I tu właśnie z pomocą przychodzi nam produkt Topilase.
Kilka słów o produkcie, które możemy znaleźć tak na stronie dystrybutora produktu, jak i w Internecie i nie będziemy się tu rozwodzić, tylko przedstawimy produkt po krótce.
Dystrybutorem preparatu Topilase® jest Laboratoires Vivacy Polska. Uznana firma o wieloletnim doświadczeniu w dystrybucji na rynek Polski m. in. iniekcyjnych wyrobów medycznych Stylage®.

Mechanizm działania produktu opiera się na działaniu chemicznym jak i mechanicznym. Pierwsze z nich opiera się na działaniu składników aktywnych w skórze. Połączenie olejków eterycznych i kompleksu enzymów zapewnia doskonałą penetrację składników w głąb skóry, co ułatwia i wzmacnia działanie każdego składnika. Na przykład olejek eteryczny z czystka znany jest z działania ściągającego i oczyszczającego, co sprawia, że rezultaty kuracji są lepsze. Działanie mechaniczne obejmuje masaż skóry po aplikacji kosmetyku. Jest to zależne od kilku czynników a mianowicie obszaru, który wcześniej poddano iniekcji, rodzaju i ilości użytego wypełniacza oraz głębokości jego podania. Aby uzyskać efekt przy niewielkiej korekcji lub wyrównaniu nierówności spowodowanych dość płytkim podaniem wypełniacza stosuje się od 1 do 2 aplikacji, ilość jest uzależniona od decyzji lekarza i konkretnego przypadku.  Przy efekcie Tyndalla zalecane jest od 2 do 4 aplikacji, w tym wypadku również nie jest to sztywna granica. Korekcja objętości ust to od 1 do 3 aplikacji.  Producent zaleca również, by produkt był stosowany przez lekarza po odbyciu wcześniejszej konsultacji i ocenie stanu skóry. Topilase® zawiera składniki aktywne, dlatego konieczne jest, aby był stosowany miejscowo przez profesjonalistę. Do tego celu lekarze zainteresowani wykorzystaniem produktu Topilase® mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanego protokołu zabiegowego.
Już wiemy co to za produkt, do czego służy, wiec teraz trochę własnych doświadczeń. Według naszej oceny można uznać iż preparat ten jest wynalazkiem na miarę toksyny botulinowej. Nie tylko likwiduje powikłanie, ale wychodzi o krok dalej. Przy umiejętnej aplikacji, jest w stanie znacząco poprawić nie tylko powikłanie ale i stan skóry.  Nie powracając przy tym do stanu sprzed komplikacji a takiego jakby w ogóle nie powstała. Mówiąc prostym językiem nie wymaga jak po podaniu iniekcyjnym hialuronidazy, uzupełnienia ubytków. I na tym właśnie polega geniusz tego produktu!
Co więcej jesteśmy w stanie przez odpowiednie wmasowanie Topilase®  dokonać znaczącej korekty, doprowadzając niemal miejsce powikłane do ideału. Takiego efektu nie da nam żaden inny dostępny produkt w tak prosty i bezpieczny sposób.
Co prawda wymaga to chwile cierpliwości i zaangażowania tak ze strony operatora, jak i pacjenta ale efekt jest wart wysiłku.
Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Po aplikacji i masażu można odczuwać lekkie napięcie skóry, delikatne mrowienie, które utrzymuje się do 2 -3 godzin po zabiegu i przekonuje namacalnie że preparat działa. Przy masażu odczuwa się lekkie bąbelkowanie, czyli mamy wrażenie jakbyśmy pod skóra mieli zamontowana folie bąbelkową. W ten sposób czujemy że preparat autentycznie działa. Już po aplikacji widzimy że jest znacząco lepiej, co zachęca nas do dalszego działania. Przez pierwsze dwa dni po zabiegu efekt utrzymuje się na tym samym poziomie co zaraz po zabiegu. W trzeciej dobie następuje przełom i skóra zaczyna się wygładzać, a sam efekt pogłębia się do tygodnia. Kolejne aplikacje zbliżają nas do upragnionego sukcesu. Po zakończonej kuracji warto dla oceny odczekać ok. 2 tygodni na całkowita stabilizacje procesu. Zawsze jeśli uznamy że chcielibyśmy lepiej, kuracje można bezpiecznie powtórzyć aż do upragnionego ideału. Nie niszcząc przy tym ani skóry ani tkanek podskórnych.
A oto dwa nasze przykłady takiej korekcji w efekcie Tyndala:
 
Po zakończonej kuracji efekt ustabilizowany (pacjent nr 1).

topilase; kwas hialuronowy; wypełniacze; nadkorekcja; korekta; tyndal; powikłanie; worki; oczy; dolina łez;

topilase; kwas hialuronowy; wypełniacze; nadkorekcja; korekta; tyndal; powikłanie; worki; oczy; dolina łez; - topilase; kwas hialuronowy; wypełniacze; nadkorekcja; korekta; tyndal; powikłanie; worki; oczy; dolina łez;

 
Bezpośrednio po zakończonej kuracji (pacjent nr 2).

topilase; kwas hialuronowy; wypełniacze; nadkorekcja; korekta; tyndal; powikłanie; worki; oczy; dolina łez;

topilase; kwas hialuronowy; wypełniacze; nadkorekcja; korekta; tyndal; powikłanie; worki; oczy; dolina łez; - topilase; kwas hialuronowy; wypełniacze; nadkorekcja; korekta; tyndal; powikłanie; worki; oczy; dolina łez;

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version