Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Piersi

Silimed – trzecia firma na świecie z certyfikatem FDA na implanty piersi

silimed

silimed
Jak zapewne wiadomo tym, którzy interesują się tematyką powiększenia piersi, pierwszy raz implanty piersi zostały użyte w Stanach Zjednoczonych w połowie lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia i od samego początku cieszyły się tam, ogromną popularnością.
Po pewnym czasie okazało się, że w tamtych czasach implant silikonowy nie był produktem doskonałym, lecz od tamtej pory nie przypominają już one swoich poprzedników.


Po fali oskarżeń pod adresem implantów piersi z wypełnieniem silikonowym o powodowanie różnych niebezpiecznych dla zdrowia chorób w roku 1992 Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zakazała wszczepiania implantów wypełnionych silikonem na terenie Stanów Zjednoczonych. Mając implanty silikonowe na „cenzurowanym” agencja wyznaczyła najsurowsze na świecie normy, jakim implanty silikonowe piersi musiały sprostać, aby mogły zostać dopuszczone do sprzedaży w USA.
Takie normy jak dotąd spełniały tylko dwie amerykańskie firmy Allergan oraz Mentor. Może być, więc zaskoczeniem, że do tak zacnego grona dołączyła trzecia firma Silimed i to ku zaskoczeniu nie amerykańska a brazylijska.
Silimed jest też trzecią, co do wielkości firmą produkująca implanty piersi. A jako ciekawostkę można podać, że Silimed jako pierwsza na świecie wprowadziła numery seryjne na każdym swoim produkcie.
Firma Silimed w swojej ofercie posiada: implanty piersi o powierzchni teksturowanej oraz z pianki mikropoliuretanowej oraz ekspandery tkanek, implanty twarzy, implanty ciała, implanty urologiczne oraz system leczenia blizn MEDGEL®. Żel stosowany do wypełnień implantów jest najwyższej jakości. Firma także poddaje się cyklicznym audytom zewnętrznym organizowanym przez międzynarodowe jednostki zewnętrzne, które potwierdzają wysoką jakość samych produktów jak i warunków ich wytwarzania.
Implanty Silimed są sprzedawane w siedemdziesięciu państwach na świecie. Oprócz certyfikatu FDA, implanty piersi oznaczone są znakiem CE i są zatwierdzone przez organy ochrony zdrowia na całym świecie,
Silimed jako jedna z trzech wyżej wymienionych firm z certyfikatem FDA posiada w swej ofercie, implanty pokryte pianką mikropoliuretanową. Wzbudzają one nie tylko duże zainteresowanie, ale też i duże kontrowersje. A jako, iż jest to nowość na rynku implantów krążą wokoło tej powłoki różne mity.
Jednym z takich mitów jest rzekoma rakotwórczość tej powłoki. Jak wiadomo poliuretan, jest stosowany w wielu implantach medycznych i chirurgicznych od początku lat 50-tych do dnia dzisiejszego. W ciągu tego czasu żadne opublikowane raporty z badań klinicznych lub informacje nie łączyły pianki poliuretanowej lub jego rozkładu z rakiem u pacjentów, a z takimi pogłoskami firma dość często się spotykała.
W tej sytuacji Firma Silimed zwróciła się do FDA o wydanie opinii na ten temat i w 1995 roku po wielu badaniach FDA stwierdziła, że poliuretanowe implanty piersi nie powinny być usuwane z pacjentek, które je posiadają i że ryzyko zachorowania na raka, (jeśli istnieje) będzie mniejsze niż 1 do 1 miliona w ciągu życia pacjentki. Poliuretan jest w dalszym ciągu stosowany w wielu produktach medycznych i chirurgicznych na całym świecie.
Za to powłoka ta posiada wiele zalet należą do nich dużo niższy odsetek przykurczu torebki w porównaniu z implantami z powłoką innego typu (jest to najczęściej występujące powikłanie związane z powiększaniem piersi). Dlatego zaleca się je pacjentkom, które we wcześniejszej implantacji z takim problemem się wzmagały. Implanty piersi o powierzchni z pianki poliuretanowej znacznie zmniejszają, a wręcz uniemożliwiają możliwość obrotu implantu tak ważnej rzeczy przy implantach o kształcie anatomicznym. Wkładki są polecane dla osób aktywnie uprawiających sport a marzących o implantach anatomicznych. Jest też jedyną firmą na świecie dającą gwarancje nie tylko na uszkodzenie powłoki implantu, ale także na przykurcz torebki i na jego obrót. Nie ma też przeciwwskazań, co do chodzenia bez stanika, dla młodych kobiet jest to, nie bez znaczenia.
W Wielkiej Brytanii są to najczęściej wybierane wkładki przez lekarzy i pacjentów.

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version