Wkładka/spirala - opinie!

Higena, Uroda, Moda i Trendy

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Dagkor1398
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 177
Rejestracja: 30 lis 2015, 23:06
Lokalizacja: neuss,niemcy

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: Dagkor1398 » 09 sty 2016, 20:39

hej dziewczyny ja tez mam mirene,juz trzeci rok idzie...zakladanie bylo nie bardzo przyjemne..ale da sie przezyc...bodobno bo nie rodzilam naturalnie(2 cesarki)
miesiaczki nie ma,czuje sie super,napadow migreny-jak przy tabletkach antkoncepcyjnych nie mam....jedyny minus...co Jakis czas mam napady ropnych bolacych pryszczy-tylko na szyji....ale z tym mozna zyc.
ogolnie mirene uwazam za super (yes) (yes) (yes) (yes) (yes) (yes) (yes)
marta waga 57kg wzrost 161,
25.01.16 dr Polak,365cc Sebbin,okragle,HP- kocham je!!!
12.04.2017: Dr.Paciorek ratowanie brzucha Po fatalnym szyciu przepukliny na kasé chorych- brzuch nadzolatki mam teraz

Sylza
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 164
Rejestracja: 15 sty 2016, 19:12

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: Sylza » 19 sty 2016, 19:29

Lekarz mi pokazywał Jaydess i mirenę - Jaydess była mniejsza i stwierdził, że taką mi założy ze względu na to, że jestem młodziutką nieródką. Wcześniej przez kilka lat brałam tabletki - sylvie 20, potem sylvie 30 aby zwiększyć dawkę gdy w pierwszy dzień okresu lądowałam odwodniona pod kroplówkami, tak wymiotowałam nie wiedzieć czemu... Odstawienie hormonów nie pomagało. W końcu jeden lekarz zaproponował mi spiralę po której powinien ale nie musi zaniknąć okres i problem się skończy.Ja mam od października Jaydess. Zakładanie było cholernie bolesne.. Aż podskoczyłam na krześle (giggle. Najgorszy ból był po około 10 min od założenia. Nie wiedziałam co sie ze mną dzieje. Płakałam, krzyczałam zwijałam sie z bólu przez 30 min ale ustało.
Przez pierwsze 5 tygodni miałam potworne bóle brzucha i plamienia non stop. Lekarz mówił, że to normalne bo wszystko się tam układa. Na dzień dzisiejszy jest super. Żadnego okresu i pamiętania o braniu tabletek, martwienia sie czy sie wchłonęła (yes) cena 1200/3lata :)
Miesiąc temu kuzynka miała zakładane Jaydess w Niemczech. Mówi że bolało ją bardzo ale chwilkę mimo że brała wcześniej przepisane tabletki do zabiegu. Po nim czuje sie dobrze i nie ma plamien ani bólu. Cenowo 300€ więc podobnie jak u nas :)
22.02.2016 dr. Brzuchański Eurosilicone TMF3 345cc
Wyjściówka
2 dni po op
7 i 14 dni po
26 dni po
10 tyg po
1.02.2018 Nos dr. Dydymski - do poprawki
5.02.2019 CKN dr. Bruchanski

Awatar użytkownika
Lilith
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 300
Rejestracja: 04 sie 2005, 23:54

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: Lilith » 27 lut 2016, 17:54

Kilka lat temu miałam Mirenę. Zakładanie bolało mnie jak diabli (wow Po ok 3 latach nitki, które powinny wystawać na zewnątrz macicy, stały się przeze mnie niewyczuwalne. Okazało się, że zostały "wciągnięte" do środka. Dostałam zapalenia jajników i konieczne było usunięcie wkładki pod narkozą. Teraz zastanawiam się, czy znów nie założyć. Boję się bólu, bo nie rodziłam drogą naturalną ( 2 cesarki ) no i ewentualnych ponownych powikłań. (speechless
NIGDY nie mów wszystkiego co wiesz ale ZAWSZE wiedz, co mówisz

Awatar użytkownika
kasiulekpro1
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 197
Rejestracja: 13 lis 2005, 21:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: kasiulekpro1 » 29 lut 2016, 07:47

Po 2 CC Mirene zakladano mi tylko w narkozie. Mialam juz 2x, wiadomo ze nic nie bolao.Nitki wcale nie wystaja,mam krotko przyciete
DR.Broma
Powiekszenie ust i biustu:395cc Nagor
Dr.Simka 18.09 550ml mniej
Dr.Broma 425 Silimed

Awatar użytkownika
tie_girl
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 452
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:11

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: tie_girl » 03 kwie 2016, 16:32

U mnie mijają 4 miesiące od założenia wkładki Levosert. Około 2 tyg. temu byłam u ginekologa (innego niż ten, który mi zakładał) i podobno wkładka nadal jest na swoim miejscu. Plamienia mam nadal, ale do tego od wczoraj doszedł jakby okres z bolesnymi skurczami. Wystąpiło to praktycznie zaraz po seksie. Też się z tym spotkałyście? Niestety obecnie nie mam możliwości skontaktowania się z lekarzem...
Czego Bóg nie dał, chirurg nie poskąpi ;)
nos - 14.07.2005 r./dr Bieniek
piersi - 07.01.2013 r. (Silimed Nuance 305 XH)/dr Kasprzyk

Awatar użytkownika
tie_girl
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 452
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:11

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: tie_girl » 15 lip 2016, 14:50

Minęły dwa miesiące od mojego poprzedniego posta i znów mam to samo - kolejny okres. Liczyłam na to, że wkładka jednak pozbawi mnie go. To już siódmy miesiąc z Levosert a ja nadal nie czuję się pewnie i nadal mam jak nie plamienia, brudzenia, to okres (headbang
Czego Bóg nie dał, chirurg nie poskąpi ;)
nos - 14.07.2005 r./dr Bieniek
piersi - 07.01.2013 r. (Silimed Nuance 305 XH)/dr Kasprzyk

kasiaa88
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2014, 01:10

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: kasiaa88 » 04 mar 2018, 08:21

W 2015 miałam zakładana jaydess , teraz minęły 3 lata i wczoraj miałam wkładkę wyjmowana. Samo wyjęcie ekspres , sekundę cis poczułam (jakby lekkie szczypnięcie) i po wkładce. Od razu założyłam Kyleena Nowszej generacji wkładka , taka sama zasada jak jaydess ale ba 5 lat. No założenie nie należy do przyjemnych. Bolało ale bez przesady do wytrzymania. 2/3 min to trwało i na 5 lat spokój. Wczoraj krwawiłam cały dzień , dziś nadal odczuwam dyskomfort. Jest zakładanie nie przyjemne ale obyło sie bez histerii i płaczu , aż takiej tragedii nie ma :) przy jaydess kilka mies plamilam i teraz na koniec. Zobaczymy jak bedzie z Kyleena. Jaydess 1850zl a Kyleena 2500zl.

Kalaa
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 519
Rejestracja: 12 lip 2017, 12:14

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: Kalaa » 19 maja 2019, 20:43

Dziewczyny, ja mega boję sie narkozy A wy tu piszecie o jakiś zapaleniach i usuwaniu właśnie w takim znieczuleniu.To czesto się zdarza ?nie da się zrobić bez narkozy ?

ewta4
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 230
Rejestracja: 21 cze 2017, 18:21

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: ewta4 » 02 sie 2019, 15:56

Od tygodnia mam założoną wkładkę Kyleena, po ponad 20 latach antykoncepcji doustnej. Samo zakładanie ciężkie w moim przypadku, udało się za trzecim razem, przyczyną trudności była bardzo wąska szyjka macicy, którą lekarz musial rozciągać, dodatkowo po dwóch cięciach cesarskich macica w zrostach. Zakładałam w pierwszym dniu miesiączki bo to byl najmocniejszy dzień u mnie i tu lekarz wykazal się dużą elastycznością ponieważ otworzył dla mnie gabinet w sobotę po południu. Samo zakładanie ledwo odczuwalne tylko chwilowy skurcz, ale rozciąganie szyjki już bardzo dziwne. Od razu po założeniu koniec miesiączki. Koszt 1100zł. Dziś kontrola i wszystko jest w porządku🙂pozdrawiam☺

Awatar użytkownika
er1
Moderator Beauty
Moderator Beauty
Posty: 1808
Rejestracja: 21 kwie 2015, 20:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: er1 » 28 wrz 2019, 23:33

angiie7, Twój post przeniosłam do tematu implant antykoncepcyjny:
viewtopic.php?f=94&t=16531&start=10
Zasady dostępu do Galerii Zamkniętej:
viewtopic.php?f=26&t=2799
Samouczek dla Użytkowników- uaktualniona wersja:
viewtopic.php?f=26&t=11210
galeria@beautywpolsce.com

ODPOWIEDZ

Wróć do „Damskie sprawy”