ciekawe książki (godne polecenia) i ich szybkie czytanie

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
ulla10
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3947
Rejestracja: 18 cze 2005, 19:20

Re: ciekawe książki (godne polecenia) i ich szybkie czytanie

Post autor: ulla10 » 29 sty 2013, 08:30

A cóż to za biały kruk tez Gutowski. Nie ma go nigdzie! W zadnym empiku,w necie, nigdzie!!!!
A tak się napaliłam no! Muszę chyba bibliotekę odwiedzić, a jestem tam niczęsto, bo książki uwielbiam mieć na własność.

Babina, a powiedz mi jeszcze, czy miałaś na myśli autobiografię Polańskiego, czy biografię tegoż pisaną przez F.X. Feeney????

Przeczytałam właśnie "śmierć w Breslau" Krajewskiego. Koleżanka bardzo polecała. Niestety, mimo, że pióro i styl pisania bardzo mi się podobały, znakomicie nakreślony przedwojenny Wroclaw, atmosfera rzeczywiście gęsta, duszna, to nijak nie potrafiłam się wciągnąć w fabułę. Zmęczyłam na siłę i po kolejne części już nie sięgnę.
Przepraszam wszystkich fanów Krajewskiego :)
24.02.2017. Dr Mariusz Wysocki- CKN

Awatar użytkownika
babina7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4545
Rejestracja: 03 cze 2008, 00:31

Re: ciekawe książki (godne polecenia) i ich szybkie czytanie

Post autor: babina7 » 04 lut 2013, 16:20

Mam autobiografię. Tytuł "Roman" nie pamiętam kto redagował, a książka znowu u ludzi....Okładka wygląda tak
http://allegro.pl/roman-roman-polanski-i2986204192.html" onclick="window.open(this.href);return false;

."Od holocaustu do Hollywood "wyszło już dawno, to pewnie nie dostaniesz w zwykłej księgarni.
Jest w internetowej .
http://merlin.pl/Od-Holocaustu-do-Holly ... 61533.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Romana" mam na własność, bo często po nią sięgam Gutowski nie jest wart mojej półki (giggle więc pożyczyłam w bibliotece.Przeczytać warto jednak.....
zadowolona

Awatar użytkownika
niebieska
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 1986
Rejestracja: 27 cze 2005, 14:11

Re: ciekawe książki (godne polecenia) i ich szybkie czytanie

Post autor: niebieska » 04 lut 2013, 22:10

ulla10 pisze: Przepraszam wszystkich fanów Krajewskiego :)
fani rozumieja, ze krajewski moze sie nie podobac, to mroczne w klimacie, dolujace, niekiedy wrecz okrutne ksiazki.
erica jong czeka na polce i dwie ksiazki kuczoka.
zdam relacje.

Awatar użytkownika
ulla10
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3947
Rejestracja: 18 cze 2005, 19:20

Re: ciekawe książki (godne polecenia) i ich szybkie czytanie

Post autor: ulla10 » 06 lut 2013, 08:31

Babinka, ale w internetowej ksiegarni też nie ma nigdzie. Zerknij na tego linka który podałaś :) książka NIEDOSTĘPNA i tak jest wszędzie :/

Dzięki za info odnośnie Polańskiego. Niestety nie mam konta na allegro (wiem dziwne ale cóż począć). :D

Niebieska, mnie tam mroczność nie przeszkadza, jest wręcz pożądana i dlatego dokończyłam lekturę, bo język świetny i klimat, ale zupełnie mnie fabuła nie porwała, nie byłam zainteresowana co się stanie. Raczej jak to Krajewski opisze :)

Ps. Właśnie wczoraj w radio usłyszałam, że Agnieszka Holland chce wziąć na swój filmowy warsztat jedną z moich ulubionych książek Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych" :) ojojoj
24.02.2017. Dr Mariusz Wysocki- CKN

Awatar użytkownika
agunia585
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 999
Rejestracja: 11 paź 2009, 21:30
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: ciekawe książki (godne polecenia) i ich szybkie czytanie

Post autor: agunia585 » 13 lip 2013, 09:59

Ja zbieram wszystkie thrillery medyczne Tess Gerritsen , jestem od niej uzależniona (giggle Bardzo lubię też Robina Cooka polecam obu.
Christian Moore wszystkie pozycje za wariactwo i humor i fantazję (giggle
Jane Austen wszystkie ostatnio przeczytałam Perswazje. Cudnie przenosi w inny , dawny świat wzajemnych relacji z grzecznościami, troskami i przywarami dawnych angielskich rodów.
I jeszcze jedna Lisa Jewell , za cudne babskie historie , lekkie i wesołe.
Dr. Polak,plastyka brzuszka-07.11.2009
Dr.Żukowska, anatomiczne eurosilicone 410cc,15.04.2011


Nie jestem zachłanna,małą łyżką też się najem

Awatar użytkownika
niebieska
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 1986
Rejestracja: 27 cze 2005, 14:11

Re: ciekawe książki (godne polecenia) i ich szybkie czytanie

Post autor: niebieska » 13 lip 2013, 10:06

kto lubi soczyste kryminaly polecam wszystko autorki tami hoag, sie czyta.
erica jong, strach przed lataniem zbrzydzila mnie niestety po kilku stronach, nie znosze takiego sposobu narracji, z podobnego powodu polegl kuczok.

iff
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 651
Rejestracja: 11 kwie 2006, 11:19

Re: ciekawe książki (godne polecenia) i ich szybkie czytanie

Post autor: iff » 13 lip 2013, 18:00

Tej nocy skończyłam czytanie tej książki Marii Nurowskiej:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/121828/drzwi-do-piekla" onclick="window.open(this.href);return false;

Kupiłam przypadkiem, bo chciałam "coś do czytania" a ta książka akurat była na przecenie 9,99 zł ;-)
a czytałam wcześniej:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/33598/listy-milosci" onclick="window.open(this.href);return false;

więc wiedziałam, że się nie rozczaruję - i tak się stało!
Polecam! obie pozycje.

Awatar użytkownika
sziszii
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 73
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:38
Lokalizacja: Gdynia

Re: ciekawe książki (godne polecenia) i ich szybkie czytanie

Post autor: sziszii » 19 lip 2013, 21:17

Postanowiłam tu napisać o moim ostatnim odkryciu bardzo dobrej książki "Płeć mózgu"na temat różnic między kobietami a mężczyznami o tym jak i dlaczego różnie patrzymy na życie, dzięki temu potrafię już bardziej zrozumieć facetów (clin polecam bardzo gorąco ale jest jeden mały problem nie ma tych ksiązek w sprzedaży regularnej ja znalazłam ją w antykwariacie na allegro.
Powiększenie piersi 2014 rok, Silimed Natural 410 XH - dr. Kasprzyk
Poprawka i wymiana 2016, na Polytech Meme mxs 545ml. - dr. Kasprzyk

mikamika
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2773
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:06
Lokalizacja: Gdynia Orłowo

Re: ciekawe książki (godne polecenia) i ich szybkie czytanie

Post autor: mikamika » 19 lip 2013, 22:55

Polecam książkę Katie Piper pt " Piękność" tak mnie wciagnela tragedia tej dziewczyny , ze przeczytałam ja jak dobrze panietam chyba w 5 dni. Teraz kupiłam książkę pt: " Dowód" o neurochirurgu ktory przekroczył granice śmierci. Myśle ze tez bedzie ciekawa.
There are many serious reasons NOT to have plastic surgery. Remember plastic surgery may change your life but it also can end it. Think twice or thrice before having it done!

mikamika
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2773
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:06
Lokalizacja: Gdynia Orłowo

Re: ciekawe książki (godne polecenia) i ich szybkie czytanie

Post autor: mikamika » 21 lip 2013, 18:36

Czytał ktos moze książkę pt: Komplikacje autor Atul Gawande?
Zapiski chirurga o niediskonalej nauce. Ksiazka została uznana jedna ze 100 najciekawszych książek w rankingu .
Lub nową tego samego autora pt Lepiej?
Chyba sobie kupię któraś z nich.
There are many serious reasons NOT to have plastic surgery. Remember plastic surgery may change your life but it also can end it. Think twice or thrice before having it done!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”