GRUZJA- koszmar niepotrzebnej śmierci

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
tOOsia
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 745
Rejestracja: 23 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Post autor: tOOsia » 13 sie 2008, 21:30

generalnie polskie media są sprzedajne i mówią to co im się bardziej opłaca
mało kto mówi "prawdziwą prawdę" tak w kwestii tej wojny Gruzińsko Rosyjskiej jak i w kazdej innej.,..

w sumie tvn24 nie mam ale nie żałuję
jak jestem w Polsce to omijam wszelkie tvn-y, polsaty, sratytaty...

tyle mam do powiedzenia, aktulanie poluję na wiadomości z BBC (CNN niestety nie mam) a onet omijam szeeeerokim łukiem,
żygać się chce za przeproszeniem kiedy po raz kolejny trafia się na durny artykuł z temtem wyciągniętym z kosmosu (wiadomo , że jak temat zaciekawi to wszyscy będą czytać)

kto tych "dziennikarzy" tam zatrudnia ?:/

Prawdą jest, że to Gruzini "wywołali" tę wojnę, jednak ciężko jets to wyczytać w necie, wszyscy są przeciwni Rosji. Ja w tym momencie nie popieram nikogo. I uważam naszego prezydenta za cholernego pionka. Tyle powiem...
O wojnie dyskutowac nie będę bo na takich rzeczach się nie znam. Wiem tylko, że nie chciałabym by ktoś zaatakował mój kraj i może dlatego na początku było mi strasznie żal Gruzinów...
24 styczen 2012 - korekta nosa. Dr Stepniewski. JUZ PO!!! JESTEM TAAAAKA SZCZESLIWA !!!

Samanthii
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4018
Rejestracja: 23 sty 2005, 15:03

Post autor: Samanthii » 13 sie 2008, 22:05

mnie tez nie obchodzi ,kto zaczal , po co i dlaczego to wszystko.... :?
teraz wszyscy mysla ,ze maja racje...
i sa w stanie za swoja racje zabic...
.. straszne :!:
(to sie odnosi do wszystkich str. konfliktu :!: )
prawda jest taka,ze winni temu nieszczesciu sa okrutni politycy i ludzie omatani ich propaganda ...! :evil:


kazdy wie ,jaki jest Putin -
a czy ktos zna politykow z gruzji...? wie ktos , jakim czlowiekeim jest przezydent gruzji ?! :x
...o co byl oskarzany ...??? jaka korupcja jest w gruzji ?
...i jak sie ludziom zyje dzieki tym wspanialym ludziom ?????? :evil:

wielu gruzinow wstydzi sie za rodakow-politykow ... ...za to, co robia i co propaguja na swiecie... :x
czy sa lagodniejsi niz putin ???
raczej nie...
nie maja oni tylko takiej sily ,jak putin: wiec nie wychodza na zewnatrz ... ;)

za to ludzie w osetti gina... :!:
ale teraz wazniejsza jest rosja,polityka putina i nieszczescie w gruzji... :?

ciekawe co sobie mysleli gruzinscy politycy...?
saakaszwili moze tak po prostu zabic tysiace ludzi, niszczyc miasta i wioski...??? :(

z sympatii do gruzji i gruzinow (nie do tamtejszych politykow :evil: ) ,trzymam kciuki za integralna gruzje w jej obecnych granicach politycznych ale abchazowie czy osetyjczycy maja tez prawo do swojego niezaleznego bytu :!:
....................................
polska teraz popiera gruzje w jej konflikcie z rosja o osetie poludniowa... :roll:
naprawde cool :? :!:

...mam nadzieje ,ze nikt nie okrzyknie w naszym kraju szewardnadze jako "niosacego pokoj" i jako pogromce komunizmu... :x
bo gruzja niepotrzebnie placi za glupote i polityczne awanturnictwo swojego prezydenta.... :!:

...plomienne przemowienie naszego prezydenta bardzo mnie rozbawily a zarazem zmartwily... :?
...powinnen wspierac gruzje w troche inny sposob...mniej zawzietosci , wiecej dyplomacji!!! 8-)
..bym mu zyczyla na przyszlosc... :evil:

Awatar użytkownika
Kalisto87
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 374
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:46

Post autor: Kalisto87 » 13 sie 2008, 22:12

Samanthii pisze:(...)ale abchazowie czy osetyjczycy maja tez prawo do swojego niezaleznego bytu :!:
Z tego co się orientuję Osetia i Abchazja to są prowincje Gruzji, część tego kraju.
Oderwanie się ich od Gruzji można by było w sumie porównać do np. oderwanie się Śląska od Polski.

W każdym razie to są już sprawy Kaukazu a ja akurat nie jestem tak w tym temacie obeznana. Faktem niezaprzeczalnym jest natomiast to, że to nie Rosja powinna decydować o relacjach Gruzja - Osetia/Abchazja a już na pewno nie poprzez agresję i łamanie prawa międzynarodowego.

Poza tym uważam, że co prawda Kaczor przegiął w swoim przemówieniu, to dobrze się stało, że tam pojechał w obstawie innych prezydentów. Należy mówić a nawet krzyczec w obronie Gruzji, bo jeśli Rosja zobaczy że świat bawi się w strusia, to poczuje się w 100% bezkarna. A wtedy kto wie? Dziś Gruzja a jutro Ukraina bądź Polska.

Samanthii
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4018
Rejestracja: 23 sty 2005, 15:03

Post autor: Samanthii » 13 sie 2008, 22:25

kalisto...
masz racje... ;)

europa nie moze pokazac ,ze boi sie rosji...
to nie o to chodzi,zeby chowac glowe w piasek !!!!!!!!!!!!!!!

...europa powinna sie zjednoczyc w tej sprawie :? i kazde panstwo jednoglosnie zaapelowac do rosji !
tymczasem to tylko nas...( jak zwykle zreszta :? ) zbyt ponioslo...
:roll:

niemcy sa przeciwko gruzji :!: ....sprzymiezyli sie z rosja... ;)


...dlatego uwazam ,ze wystapienie kaczora bylo duzym przegieciem
z raczej malym zyskiem dla naszego kraju... :!:
..o czym przekonamy sie w niedalekiej przyszlosci :?

Awatar użytkownika
ewawawa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4381
Rejestracja: 09 cze 2008, 07:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ewawawa » 13 sie 2008, 22:26

Samanthii pisze: ...plomienne przemowienie naszego prezydenta bardzo mnie rozbawily a zarazem zmartwily... :?
...powinnen wspierac gruzje w troche inny sposob...mniej zacietosci , wiecej dyplomacji!!! 8-)
dokladnie :?
5.02.2009 400 ES HP Brzuchański
22.02.2010 total nose again Łatkowski

Awatar użytkownika
Kalisto87
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 374
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:46

Post autor: Kalisto87 » 13 sie 2008, 22:45

W sumie już i tak mamy stosunki z Rosją przekichane - dlatego jedyny ratunek w dobrych układach ze Stanami i UE ;)

A ponieważ Gruzja jest sojusznikiem USA, to tym bardziej musimy okazać im wsparcie - nawet jeżeli to będą tylko puste słowa pod publiczkę.

A Kaczor jak zwykle w gorącej wodzie kąpany... ;)

Awatar użytkownika
Rina
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 431
Rejestracja: 26 lut 2005, 21:50
Lokalizacja: absolutna

Post autor: Rina » 14 sie 2008, 11:53

Denerwuje mnie ameryka. Najwiekszy agresor, a tutaj pokoj glosi. Mam nadzieje, ze polska bedzie sie trzymala jak najdalej od niej :evil:

Juz sie wystarczajaco napochalismy tam gdzie nas nie trzeba - np. Irak i Afganistan , stajac oczywiscie po zlej stronie barykady :evil:
Nie wymagam wiele od życia. Jestem symbolem seksu i to mi wystarcza :)

Awatar użytkownika
Kalisto87
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 374
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:46

Post autor: Kalisto87 » 14 sie 2008, 12:12

Rina pisze:Denerwuje mnie ameryka. Najwiekszy agresor, a tutaj pokoj glosi. Mam nadzieje, ze polska bedzie sie trzymala jak najdalej od niej :evil:
Moim zdaniem, to kiepski pomysł.
Stoimy między młotem a kowadłem ale z dwojga złego lepsza Ameryka niż Rosja a raczej (wciąż) carska Rosja o zapędach imperialistycznych, która notabene dalej nie może pogodzić się z utratą państw-satelitów i rozbiciem jej potęgi.

Niestety polityka, to polityka - z kimś trzymać musimy. Nasze stosunki z Moskwą nigdy nie będą dobre, nawet jakbyśmy włazili w tyłek bez mydła Putinowi.

Gruzja jest sojusznikiem USA i buduje rurociąg, którym będzie transportować surowce energetyczne na zachód. Co za tym idzie może w przyszłości wyzbędziemy się tego uzależnienia od rosyjskiej ropy i pozbędziemy się strachu, że może jutro nam zakręcą kurek. Rosja oczywiście chce mieć monopol na gaz i ropę...stąd te wszystkie zawirowania w obrębie Morza Czarnego.

Nie chcę żeby ktoś mnie wziął nie daj Boże za jakiegoś rusofoba. Rosyjski naród i kultura, to jedno - a polityka kremla, to oddzielna sprawa.

Rosja wzmocniła się na petrodolarach i poczuła wiatr w żaglach. Teraz testuje na ile zachód może jej pozwolić łamiąc wszelkie zasady prawa międzynarodowego. Tak jak pisałam wcześniej - strusia polityka w tym przypadku jest niemożliwa do zrealizowania, bo damy jej to czego oczekuje - brak reakcji = przyzwolenia na rozszerzanie jej strefy wpływów. A kto wie co Putinowi przyjdzie w przyszłości do głowy jak zobaczy, że jest bezkarny.

Awatar użytkownika
Poli
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 751
Rejestracja: 01 lut 2007, 01:25
Lokalizacja: Dania

Post autor: Poli » 14 sie 2008, 13:41

Kalisto zgadzam sie w 100% .

Najgorsze jest tylko to,ze przez tych durnych politykow i ich gierki gina i zostaja bez dachu na glowa niewinni ludzie, ktorzy i tak klepia biede :roll:

Teraz tylko czekac az putin podwyzszy ceny gazy do kosmicznych cen, i znowu stwierdzi,ze nasze mieso jest be. Moze w koncu nadszedl czas , aby przerzucić sie w glownym stopniu na energie w naszym panstwie :?:

A tak przy okazji , jak widac rosja ma gleboko w poważaniu rozejm:
http://www.tvn24.pl/-1,1561189,0,1,rosj ... omosc.html

Zablokowany

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”