Zawod fotomodelka

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Sylwia2505
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 598
Rejestracja: 12 paź 2007, 11:22
Kontakt:

Post autor: Sylwia2505 » 31 sty 2008, 14:57

mika36 ja Ci powiem tak,jestem modelką i WIEM,że masz rację...w sumie to można robic tylko z pasji ale naprawdę by cos osiągnąć..hmm..kto był w tym to wie..dlatego stwierdziłam,że ja chyba dam sobie spokój..
19.02.2008r. Dr.Niemkiewicz-375cc HP pod mięsień

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Post autor: viriel » 31 sty 2008, 23:32

Ja też tak stwierdziłam jak trochę poznałam bliżej ten świat... Swoją drogą że średnio się nadawałam moim zdaniem ;)

karen'o
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 920
Rejestracja: 19 sty 2006, 10:47

Post autor: karen'o » 01 lut 2008, 14:38

mika36 pisze:Rozumiem, ze mozna sobie dorabiac w ten sposob np. na studiach, ale jesli jest to jedyny sposób zarobkowania i traktowany przez tzw. modelke bardzo serio to po prostu straszne. No bo co moze być rozwijajacego w chodzeniu po wybiegach albo w pozowaniu do zdjęć??

hmmm, no coz, zeby byc profesjonalna modelka trzeba miec pewne predyspozycje, ktorych nie ma znaczaca wiekszosc populacji. jak sie je ma, to nie widze problemu, ze sie je wykorzystuje. praca modelki to raczej kariera dosc krotkodystansowa, wiec pewnie wiekszosc dziewczyn mysli o swojej przyszlosci zawodowej realistycznie i przygotowuje sie do zejscia z wybiegu w pewnym momencie. co do rozwojowosci tego zawodu - jak dla mnie podrozowanie po swiecie, koniecznosc dobrej znajomosci minimum jednego jezyka obcego, praca z projektantami, stylistami, make-up artistami, wydawcami, producentami i tysiacami innych, ciekawych ludzi to nie jakas nuda i odmozdzenie, ale kazdy moze miec swoje zdanie ;)

Awatar użytkownika
Sylwia2505
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 598
Rejestracja: 12 paź 2007, 11:22
Kontakt:

Post autor: Sylwia2505 » 01 lut 2008, 17:53

Niby tak,ale ja wiem doskonale,że jak kobieta się szanuje to dużo w tej branży nie osiągnie mimo pięknego ciała,znajomości języków,rozumu..wiem to sama po sobie..zresztą pisałam o tym wcześniej:jakie zasady rządzą tym światem.. :x mogłabym nie wierzyć,ale sama ten świat poznałam..i cóż..
19.02.2008r. Dr.Niemkiewicz-375cc HP pod mięsień

Awatar użytkownika
viki
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2280
Rejestracja: 15 sty 2005, 22:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viki » 02 lut 2008, 18:48

nie chciałabym wnikac w szczegóły ale tez znam realia i u nas w polsce nie ma profesjonalnych agencji modelek. to co jest to szkoda gadac, mozna sie najwyzej poplakac. i wystep na Poznanskim Tygodniu Mody to umówmy sie, żadna kariera....
Kocham mój nowy biust. Szkoda, że nie poszłam na zabieg wcześniej....

Awatar użytkownika
Valentina
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2059
Rejestracja: 29 sty 2005, 12:58

Post autor: Valentina » 03 lut 2008, 00:57

viki pisze:i wystep na Poznanskim Tygodniu Mody to umówmy sie, żadna kariera....
http://www.beautywpolsce.com/forum/imag ... hahaha.gif http://www.beautywpolsce.com/forum/imag ... hahaha.gif http://www.beautywpolsce.com/forum/imag ... hahaha.gif ...wątek sam w sobie był taki nijaki... :roll: dopiero Poznański Tydzień Mody wszystko zmienił... http://www.beautywpolsce.com/forum/imag ... o_jest.gif
Już po operacji nosa - 7 lipca 2005 oraz chirurgicznej korekcji ust - 12 października 2005
Dr PIOTR SKUPINhttp://www.beautywpolsce.com/forum/imag ... doping.gif

Awatar użytkownika
Amfitryta
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 22
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:39

Post autor: Amfitryta » 02 mar 2008, 02:50

mara pisze:po pierwsze- nie ma czegos takiego jak zawod fotomodelki(...)
mozna natomiast pozowac do zdjec i miec z tego jakis profit. jednak branza ta w polsce kokosow nie przynosi, wiec lepiej nie nastawiac sie na nie wiadomo co.
Ja ostatnio zaczęłam się bardziej interesować fotomodelingiem a także pozowaniem do zdjęć do pism typu 'Glamour'. Powiem szczerze i bez owijania w bawełnę - chodzi mi wyłącznie o to by zarobić troszkę pieniążków i przy okazji trochę mnie to "kręci" - nie myślę o tym by "zaistnieć" w tym świecie, bo po pierwsze - piękna nie jestem a po drugie - studiuję i mam inne plany na przyszłość.

Ponoć jestem fotogeniczna...ale moim mankamentem jest stosunkowo niski wzrost (1.65)...ale skoro w tym fachu wzrost nie jest kwestią istotną...może warto spróbować?

Wstawiłabym moje fotki ale boję się, że wyjdzie na to, że jestem bezkrytyczna brzydula xD


Czy może ktoś mi odpowiedzieć na takie skromne pytanko: czy studentka, niepracująca, mająca sporo wolnego czasu może w ten sposób zarobić? Czy warto wysłać zgłoszenia do jakiejś agencji czy może do redakcji gazet dla Pań ?

Uff...ale się rozpisałam :-D

Awatar użytkownika
mara
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 4384
Rejestracja: 16 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: sin city
Kontakt:

Post autor: mara » 02 mar 2008, 11:46

pisz do fotografow i agencji, redakcje sobie daruj. nie rozumiem tylko o co chodzi:
Amfitryta pisze:a także pozowaniem do zdjęć do pism typu 'Glamour'
tzn. ze pracujesz przy publikacjach prasowych czy przy zdjeciach typu glam?
Amfitryta pisze:Czy może ktoś mi odpowiedzieć na takie skromne pytanko: czy studentka, niepracująca, mająca sporo wolnego czasu może w ten sposób zarobić?
moze o ile naprawde jest swietna, ma predyspozycje, kontakty itd. i mam na mysli pozowanie do zdjec, nie mowie tu o modelingu i wogole schemacie fashion, bo to nie moja bajka i sie zwyczajnie na tym nie znam...
Próżność to mój ulubiony grzech...

Awatar użytkownika
Amfitryta
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 22
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:39

Post autor: Amfitryta » 02 mar 2008, 12:01

mara pisze:(...)nie rozumiem tylko o co chodzi:
Amfitryta pisze:a także pozowaniem do zdjęć do pism typu 'Glamour'
tzn. ze pracujesz przy publikacjach prasowych czy przy zdjeciach typu glam?
Miałam na myśli pozowanie do zdjęć w takich czasopismach...tzn. nawet nie zdjęcia całej sylwetki, tylko np. zbliżenia na twarz. Jak przeglądam tego typu gazety (czyli ogólnie gazety dla kobiet), to widzę np. jakiś pokaz nowych trendów w makijażu i dajmy na to 2 strony ze zdjęciami twarzy jakiejś umalowanej kobiety.
mara pisze: moze o ile naprawde jest swietna, ma predyspozycje, kontakty itd. i mam na mysli pozowanie do zdjec,(...)
Oj...to sobie chyba mogę darować :p
Kontaktów nie mam żadnych i szczerze powątpiewam czy jestem "świetna" :oops:

Awatar użytkownika
mara
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 4384
Rejestracja: 16 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: sin city
Kontakt:

Post autor: mara » 02 mar 2008, 16:01

no ale skoro piszesz, ze pozujesz do publikacji prasowych to chyba zle nie jest ;)
Próżność to mój ulubiony grzech...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”