Pierwsza, poważna praca- dobre rady mile widziane:)

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
jaaa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1724
Rejestracja: 12 sty 2005, 18:11
Lokalizacja: niedaleko Wawy:)

Post autor: jaaa » 23 paź 2008, 22:05

no czyli dobrze zrozumialam pojecie wypowiedzenia :)

Awatar użytkownika
janko2
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 718
Rejestracja: 30 sty 2006, 19:02
Lokalizacja: warmiak

Post autor: janko2 » 23 paź 2008, 22:37

Tak z własnego doświadczenia...jeśli szukacie nowej pracy..to róbcie to dyskretnie....Nigdy nie wiadomo do końca ,czy sfinalizujecie rozmowy z nowym pracodawcom,a nie chcielibyście pozostać na lodzie..Życ przecież z czegoś trzeba....
Pamiętajcie stare dobre przysłowie...Pokorne ciele dwie matki ssie.... :badgrin:
--------------nosek u dr.Bieleckiego

''Nigdy , nie mĂłw nigdy.''

Awatar użytkownika
Mariano
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 24
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:22
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Mariano » 24 paź 2008, 15:44

janko2 pisze: A na podwyżke......no właśnie..na podwyżke ,trzeba zapracować...bo pracodawca to nie Święty Mikołaj....chociaz niektórzy tak uważają.... :badgrin:
To jest oczywiste, ale niestety zadaniem działu kadr jest znalezienie obstawy dla firmy po jak najmniejszych kosztach, czasami ktoś się zgodzi pracować za 2000zł a ktoś inny na identycznym stanowisku będzie żądał 2500zł i też je dostanie.
CaÂłkowita korekcja nosa - juÂż wkrĂłtce...

Awatar użytkownika
wictory
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 679
Rejestracja: 30 sie 2006, 19:14
Kontakt:

Post autor: wictory » 24 paź 2008, 18:33

A mnie ręce opadają na pracowników, moje wrażenie -czekają aż minie 16.00 i za minutę 16.00 już stoją przy drzwiach, wciąż narzekają ,że mało zarabiają a nie robią nic żeby to zmienić. Nie wywiązują się z terminów. Ciągle się zwalniają na 2 ,3 godz. - bo potrzebują do lekarza ,dentysty , na studia albo pouczyć się do egzaminu - ale jeśli poprosi się żeby zostali dłużej w pracy to nagle jest wielki problem. Narzekają ,że się nie mogą wyrobić a przeglądają w pracy Nasza Klasę ,allegro itp.... mogłabym wymieniać jeszcze więcej ale chybaby brakło czasu ... pewnie jest też sporo uwag na pracodawców ale ja mam akurat takie doświadczenia. :?
Dr. Skupin 17 marca 2008 - HP 300cc

Awatar użytkownika
janko2
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 718
Rejestracja: 30 sty 2006, 19:02
Lokalizacja: warmiak

Post autor: janko2 » 26 paź 2008, 02:03

Mariano pisze:ktoś się zgodzi pracować za 2000zł a ktoś inny na identycznym stanowisku będzie żądał 2500zł i też je dostanie.
I to jest właśnie to..czyli rynek pracy,,,Jeśli można za tą samą pracę zapłacic 2 tys..to ja płacę właśnie tyle...nie przepłacam,bo interesują mnie koszty firmy...Jeśli na etapie sprzątaczki zaoszczędzę..25%... to pomyśl ile na kolejnych.... :oops: .Jeśli jestes w sklepie też szukasz produktu,który odpowiada Twoim oczekiwaniom,a zapłacic chcesz rozsądną cenę....No chyba ,że mówimy o marce,bo tu płacisz również za to... :-)
Praca jest równiez produktem wycenionym,przez prawo popytu i podaży...Oczywiście wpływ maja także inne czynniki ,choćby lokalne...Dlatego zarobki w Trójmieście bedą wyższe niż w Tczewie.... :badgrin:
wictory pisze:Narzekają ,że się nie mogą wyrobić a przeglądają w pracy Nasza Klasę ,allegro itp.... mogłabym wymieniać jeszcze więcej ale chybaby brakło czasu ...
Nie wymieniaj.... :badgrin: ..Ja też mógłbym dorzucić jeszcze kilka spostrzeżeń,ale nie warto...Codziennie toczę ciche bitwy i doszedłem do wniosku,że są inne sposoby na dogadanie się z pracownikiem...A może my za dużo wymagamy.... :oops: ... :badgrin:
--------------nosek u dr.Bieleckiego

''Nigdy , nie mĂłw nigdy.''

Awatar użytkownika
nesia
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3812
Rejestracja: 29 gru 2006, 12:47

Post autor: nesia » 27 paź 2008, 13:52

janko2 pisze:Praca jest równiez produktem wycenionym,przez prawo popytu i podaży...Oczywiście wpływ maja także inne czynniki ,choćby lokalne...Dlatego zarobki w Trójmieście bedą wyższe niż w Tczewie.... :badgrin:badgrin:
Proszę proszę, ukryty ekonomista sie nam wyjawił 8-)
23.02.07 - ;)

Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem.
Giacomo Casanova

Awatar użytkownika
janko2
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 718
Rejestracja: 30 sty 2006, 19:02
Lokalizacja: warmiak

Post autor: janko2 » 30 paź 2008, 05:48

nesia pisze:Proszę proszę, ukryty ekonomista sie nam wyjawił 8-)
Troszke się nabijasz,ale brzmi to jak pochlebstwo... :evil: .... :badgrin: :badgrin: ...Prowadzę niewielką firme,dlatego ta strona życia jest mi stosunkowo bliska..Uczyłem się na własnych błędach,za które oczywiście sam płaciłem i sam podejmowałem ryzyko....Polecam wszystkim znalezienie jakiejś pracy na własny rachunek..Tylko żeby nie było na mnie.... :evil: ...Najłatwiej jest zawsze narzekać....Ale to taki wenyl bezpieczenstwa..byle było konstruktywnie.... :badgrin:

Ps...Nesia....skąd Ty wzięłas te usta....niech Cię :roll: ........sa kuszące..
--------------nosek u dr.Bieleckiego

''Nigdy , nie mĂłw nigdy.''

Awatar użytkownika
Mariano
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 24
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:22
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Mariano » 30 paź 2008, 18:09

Tak, można założyć własną działalność, ale tak czy inaczej trzeba będzie jakoś pogodzić lekko przeciwstawne cele pracodawcy i pracownika. Pracownik chcę jak największa wypłatę,a pracodawca jak najmniejsze koszta.
CaÂłkowita korekcja nosa - juÂż wkrĂłtce...

Awatar użytkownika
janko2
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 718
Rejestracja: 30 sty 2006, 19:02
Lokalizacja: warmiak

Post autor: janko2 » 31 paź 2008, 02:03

Mariano pisze:Tak, można założyć własną działalność, ale tak czy inaczej trzeba będzie jakoś pogodzić lekko przeciwstawne cele pracodawcy i pracownika.
O tak......Do tej pory nie moge pogodzić sie z tym,że przestrzega sie czasu pracy pracownika..ale pracodawca juz ..może pracować ,aż padnie na nos.... :badgrin: ..Przecież to jego bisnes...prawda..... :badgrin: ...No i te urlopy....Dlaczego mam płacić ,za czas nieobecności pracownika.....Zwłaszcza ,że nagminnym jest przedłużanie urlopu zwolnieniem..L4.....takim choćby tygodniowym...wynika z tego,że urlopy pracownikom nie służą,więc myslę ,że można by je zlikwidować..... :badgrin:
--------------nosek u dr.Bieleckiego

''Nigdy , nie mĂłw nigdy.''

Awatar użytkownika
nesia
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3812
Rejestracja: 29 gru 2006, 12:47

Post autor: nesia » 31 paź 2008, 12:17

janko2 pisze:
nesia pisze:Proszę proszę, ukryty ekonomista sie nam wyjawił 8-)
Troszke się nabijasz,ale brzmi to jak pochlebstwo... :evil: .... :badgrin: :badgrin: ...Prowadzę niewielką firme,dlatego ta strona życia jest mi stosunkowo bliska..Uczyłem się na własnych błędach,za które oczywiście sam płaciłem i sam podejmowałem ryzyko....Polecam wszystkim znalezienie jakiejś pracy na własny rachunek..Tylko żeby nie było na mnie.... :evil: ...Najłatwiej jest zawsze narzekać....Ale to taki wenyl bezpieczenstwa..byle było konstruktywnie.... :badgrin:

Ps...Nesia....skąd Ty wzięłas te usta....niech Cię :roll: ........sa kuszące..

Ej, jakie nabijanie..... nie nabijam się, a potakuje i przyznaje rację :-) Powiem Ci, że akurat w tym temacie zgadzamy się w 100% 8-)

Co do ust .... uuuuuu słodziutka tajemnica [smilie=happy.gif]
23.02.07 - ;)

Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem.
Giacomo Casanova

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”