Praca za granicą

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
ola banderola
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3686
Rejestracja: 28 maja 2009, 13:38
Lokalizacja: DE

Re: Praca za granicą

Post autor: ola banderola » 03 mar 2010, 18:39

majamajamaja pisze:No jasne, ze to byly aktualne informacje. Sami sie o tym przekonaliscie. (clin
Informacje na forach internetowych opatrzone są datą, więc wiadomo z jakiego okresu pochodzą, więc jeżeli ktoś piszę w 2009 roku rzeczy, które są nieaktualne i przeminęły, to chyba jest z nim coś nie tak (tongueout

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Re: Praca za granicą

Post autor: Michitka » 10 wrz 2010, 23:16

Proszę o pomoc i informacje od osoób przebywających w Hiszpanii i ich wyspach...orientujecie się jak się załatwia status rezydenta? Oraz kartę pobytu?
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

Awatar użytkownika
papik85
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 128
Rejestracja: 26 lip 2009, 23:30
Lokalizacja: gdansk /enniscorthy

Re: Praca za granicą

Post autor: papik85 » 19 wrz 2010, 14:01

hej czy sa na forum dziewczyny mieszkajace we wloszech?
chcialabym sie dowiedziec jak im sie podoba zycie tam

Awatar użytkownika
magdalenka1
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 623
Rejestracja: 14 lip 2009, 16:36
Kontakt:

Re: Praca za granicą

Post autor: magdalenka1 » 07 paź 2010, 13:43

witajcie dziewczyny :)

zauwazylam ze dosc duza czesc czytelniczek pracuje w UK ? czy jestescie zadowolone ? z pracy, zycia ? ile czasu tu jestescie ?

czy szukacie zmian ? czy jest ciezko ?

calusce buziaki :D

xxx
-Perfection requires a touch of madness-

Awatar użytkownika
magda1600
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3070
Rejestracja: 01 lis 2009, 22:49

Re: Praca za granicą

Post autor: magda1600 » 07 paź 2010, 20:41

Ja jestem dopiero niecale 3 lata. Moj maz pracuje od poczatku, ja bylam w domu z dzieckiem. Po kilku miesiacach zaczelam robic sobie rozne kursy w coll. Dobrze miec cos ''tutejszego'' w reku, poniewaz nie kazdy pracodawca zwraca uwage na dyplomy z Pl. Po ukonczeniu coll szukalam pracy w zawodzie, a dodatkowo udzielalam sie spolecznie. Wszystko to zaowocowalo zdobyciem bardzo dobrej pracy w councilu :) Jezeli ktos ma mozliwosci, radze poczekac i szukac pracy, ktora przyniesie nie tylko pieniadze, ale tez satysfakcje. Oczywiscie bywalo ciezko, ale dalo sie przezyc. Teraz moze byc tylko lepiej:) W Pl pracowalismy oboje, a i tak pieniedzy nie wystarczalo...Moze kiedys wrocimy do Pl- na starosc z duza emerytura (tongueout
Ważne- Regulamin Forum Beauty w Polsce:
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=739" onclick="window.open(this.href);return false;
Galeria zamknieta: galeria@beautywpolsce.com
Samouczek: http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 26&t=11210" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marryme
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4322
Rejestracja: 07 sie 2007, 06:18
Lokalizacja: ♥ ♥ ♥

Re: Praca za granicą

Post autor: marryme » 31 paź 2010, 21:11

Magda
Jakie to kursy?Na jakiej zasadzie można się na nie dostać-egzamin czy zapisy?Ile kosztują?Ile trwają,jakie są kierunki?Czy jest strona internetowa o nich?

Jestem zainteresowana nauką w Wlk. Brytanii,może nie od razu studiami,ale właśnie takimi kursami/szkoleniami,czy są szkoły na zasadzie naszych policealnych?

Chciałabym zdobyć nowy zawód,bo pomimo moich dwóch kierunków w Polsce czuję,że minęłam się z powołaniem. (thinking
Life is a journey,not a destination.

Awatar użytkownika
shandapanda
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2491
Rejestracja: 10 maja 2008, 18:39

Re: Praca za granicą

Post autor: shandapanda » 31 paź 2010, 21:35

Pewnie to cos takiego jak jak konczylam u siebie IE. Sa rozne kursy, od koloru do wyboru. Ja za swoj placilam 400euro, trwal chyba 3 miesiace. Niestety ja jestem p@$$$a zyciowa i zamiast miec 27e na godzine to ciagle kwitne w tym samym (angel 8 egzaminow zaliczone (z jednego mialam poprawke ale to byla wyzsza szkola jazdy (thinking ), a jakos nie mam sily przebicia,od razu z gory zakladam,ze sobie w nowej pracy nie poradze (angry

Aha...sa tez darmowe kursy, ale to dla dziennych. Ja robilam wieczorowe, bo pracowala w ciagu dnia, wiec dlatego musialam placic.
21.01.2009' -350cc Eurosilicone HP
15.10.2010'- nie ma juz Gucia =(

Maj 2010- 'Powrot do natury'-grupa wsparcia :D czyli zapuszczamy wloski ;)

Awatar użytkownika
magda1600
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3070
Rejestracja: 01 lis 2009, 22:49

Re: Praca za granicą

Post autor: magda1600 » 01 lis 2010, 15:37

Zgadzam sie, kursy sa przerozne. Kazdy znajdzie cos dla siebie. Trwaja rok akademicki(jeden poziom), w zaleznosci od potrzeb mozesz zrobic rok, dwa, trzy- zalezy rowniez od kierunku( mowa np o kursach NVQ, bo to one daja zawod, nie 3-mies.kursy). Mozesz wybrac przedmiot zgodny z Twoim wyksztalceniem, jak rowniez calkiem cos innego. Moim zdaniem podstawa to papier z angielskiego i matematyki(lit. i num.). Ja zdalam matematyke, angielski i ukonczylam kurs z nauczania, poniewaz chcialam dostac prace w szkole- zgodnie z wyksztaceniem. Jednak moja obecna praca dotyczy czegos innego. Prawda jest taka, ze majac polska mature= A Levels masz wymagane minimum do pracy ''papierkowej''. Najlepiej poczytaj strone najblizszego, badz wybranego przez siebie, coll i zapoznaj sie z oferta. Mozesz tez pojsc i wypytac o wszystko osobiscie. Ceny sa uzaleznione od przedmiotu, od ok.£300- £600 za rok. Kazdy coll ma w ofercie rozne granty dla studentow, dla osob na zasilakch niektore kusry sa bezplatne(uwaga: coll maja wlasne progi, niekoniecznie odpowiadajace panstwowym normom). Do tego zwroty za dojazdy, jedzenie, opieke nad dzieckiem itp. Jednym slowem- nic tylko uczyc sie w UK. Zero stresu, kaska na bilety, ksiazeczki i wszyscy natretnie pomocni...A o poziomie nauczania mozna porozmawiac w innym, nowym watku(dla zobrazowania- kobieta, ktora uczyla mnie -jak uczyc , miala o 2 stopnie nizsze wyksztalcenie niz ja) (giggle Aaa, zauwazylam tez, ze tutaj bardzo ceni sie umiejetnosci, wziecie maja kursy typu fryzjerka, masazysta, etc.
Ważne- Regulamin Forum Beauty w Polsce:
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=739" onclick="window.open(this.href);return false;
Galeria zamknieta: galeria@beautywpolsce.com
Samouczek: http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 26&t=11210" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”