Praca za granicą

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
joanajaski
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 110
Rejestracja: 21 wrz 2007, 09:10

Post autor: joanajaski » 25 lut 2009, 00:01

No to teraz moje trzy grosze,

Mieszkam z rodzina w Irlandii,pracuje w zawodzie zwiazanym z medycyna.
I wszystko jest ładnie i pieknie ....bo niezle zarabiam, (ale zaczynałam od 8,65na godz), maz tez ma sie niezle w swojej pracy ,i jescze pare innych ochow i achow.....

Jest tylko jeden mały ,malutki niuansik- ja raczej nie lubie lokalesow ,i i tego zadupiowatego kraju...Tak mi duszno tu jakos...

No i znalazla się rada.
Codziennie w pracy słuchawki na uszach i rypie francuski (kiedys uczyłam sie w liceum).Dlaczego? Bo południe Francji (okolice Carcasonne i Perpignan ) to jest nasze wymarzone miejsce do zamieszkania , włacznie z kupnem nieruchomosci, ktore sa znacznie tansze niz w Irlandii .

Ale tez nigdy nie zapomne ,ze to wlasnie tu w tym kraju, rozpoczelam droge do realizacji planow.
Generalnie jak sie ma jakies poszukiwane wyksztalcenie , to ja polecam, wyjazd za granice...

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Post autor: majamajamaja » 03 maja 2009, 19:48

No to i ja: Niemcy, od prawie 10 lat.
Tu wyrobilam sobie zdanie o Niemcach, Arabach i Chinczykach. I tu glosno sie wyklocam, kiedy ktos o Polakach mowi, ze to zlodzieje samochodow. Moim zdaniem to wielka bezczelnosc i jakze ogromna bezmyslnosc ze strony jakiegos kolejnego Niemca mowic przy MNIE Polce o tym, ze Polacy kradna mu samochody. To tak, jakbym ja mowila za kazdym razem, kiedy spotkam Niemca, czy znowu planuje zaglade Zydow... ale sie zapedzilam, sorry.

No i tez nie moge bez kontaktu z Polakami, brakuje mi takiej swiezej energii, zamieram. Mam znajomych z roznych narodowosci, a z Niemcami utrzymuje formalne kontakty. Nie nabylam ani troche niemieckich nawykow, a ten niemiecki porzadek, to tez jest roznie interpretowany. Od samego poczatku nie mialam tu zadnych przywilejow i nikt mi niczego nie ulatwil. W koncu sama cos wywalczylam, ale bylo to tez w miare krotkotrwale. Trzeba tu sie wyklocac, a ja taka na dluzsza mete nie jestem.

Zostalam tutaj, bo spotkalam tu swoja milosc. i z nim jestem szczesliwa. Chce miec z nim dziecko i "spadac" z nim do jego kraju, przynajmniej na rok. A potem blizej mojej rodzinki zamieszkac, zeby sobie na weekend moc do nich wyskoczyc, do Polski. Kupic polska kielbase i polski chleb.

Przez to, ze tu pracowalam, moglam sobie jednak na cos pozwolic, i to bez wahania: widzialam prawie wszystkie duze masta Europy, odwiedzilam ojczyzne mojego faceta (18 000 km) no i na koncu powieczki. Tak, to bylo warto, ale zawsze niechetnie wracam tam, gdzie mieszkam.

Nie wiem, jak teraz potoczy sie moja historia z poszukiwaniem pracy. Ile teraz bede musiala przelamywac barier. Nie mam na razie innego wyjscia niz tu zostac, jesli chce zostac z mezem.
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
papik85
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 128
Rejestracja: 26 lip 2009, 23:30
Lokalizacja: gdansk /enniscorthy

Re: Praca za granicą

Post autor: papik85 » 20 gru 2009, 00:19

hej ja mieszkam w irlandii prawie 5 lat .przyjechalam do irlandi z moim ex i jego znajomymi .on wrocil po paru tygodniach a ja zostalam .po roku przyjechal moj brat a pozniej rodzice .nie jestem za bardzo szczesliwa tutaj gdyz uwielbiam imprezy a tutaj cluby zamykaja o 2 a poza tym nie mam duzego grona znajomych i nie wiem jak to zmienic

Awatar użytkownika
marta2454
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3060
Rejestracja: 29 paź 2008, 19:52
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Praca za granicą

Post autor: marta2454 » 23 gru 2009, 13:18

papika trzeba było przeprowadzić się do Anglii tu cluby są świetne i co najważniejsze nie zamykają już o 2 możan się wybawić niesamowicie
03.03.2010 Plastyka brzucha - dr Brzuchański :)

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... -event.png

Awatar użytkownika
brachypelma
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 222
Rejestracja: 09 cze 2009, 00:01

Re: Praca za granicą

Post autor: brachypelma » 07 sty 2010, 01:39

A możecie powiedzieć coś aktualnego konkretniej o Szkocji? :)
Jakieś wrażenia, jak z pracą, ludźmi?

Awatar użytkownika
carmen20
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 601
Rejestracja: 02 lip 2009, 02:40

Re: Praca za granicą

Post autor: carmen20 » 20 lut 2010, 00:44

Bardzo mi zależy na wyjeździe za granicę na 3 mies. od czerwca do września. Potrzebuje kasy a tutaj musiałabym tyrać kilka lat, żeby zrealizować marzenia. Dzisiaj szukałam pracy i jednym słowem załamka, nawet do supermarketu mnie nie chcieli (pleure Nigdy nie byłam za granicą więc sama w ciemno nie pojadę. Wyjeżdża ktoś w celach zarobkowych na okres wakacyjny? Muszę się stąd wyrwać, bo tu usycham, duszę się, męczy mnie ta bezsilność. Marzy mi się życie na własny rachunek
02.06.2010 nos- dr Łątkowski

Awatar użytkownika
toxic
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2764
Rejestracja: 10 kwie 2007, 21:47
Lokalizacja: Torun / Londyn

Re: Praca za granicą

Post autor: toxic » 20 lut 2010, 11:24

carmen20 a moze pomysl o jakiejs wyspie np Cypr czy Ibiza. Zaczyna sie okres turystyczny - wielkie BOOM - ktory trwa od maja do pazdziernika i pracownikow szukaja wszedzie - w hotelach, w restauracjach, barach i.t.p. Zarobki to 5 euro na godzine ( np na Cyprze) + spore napiwki - zalezy oczywiscie gdzie :)
24 MARCA 2010 Dr.Kasprzyk 265 TRF - w koncu je mam :)

http://pdgm.pitapata.com/j3qqp2.png

Awatar użytkownika
carmen20
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 601
Rejestracja: 02 lip 2009, 02:40

Re: Praca za granicą

Post autor: carmen20 » 21 lut 2010, 21:08

Gdybym miała z kim jechać to bym się nawet nie zastanawiała... samej trudniej wszystko zorganizować... od czego tu zacząć... Mam kuzyna który wyjeżdżał za granicę, ale jemu załatwiał urząd pracy i mnie by nie zabrał ze sobą.
02.06.2010 nos- dr Łątkowski

Awatar użytkownika
toxic
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2764
Rejestracja: 10 kwie 2007, 21:47
Lokalizacja: Torun / Londyn

Re: Praca za granicą

Post autor: toxic » 22 lut 2010, 11:58

Poszukaj czegos na internecie moze - pelno jest ofert pracy na wakacje:)
24 MARCA 2010 Dr.Kasprzyk 265 TRF - w koncu je mam :)

http://pdgm.pitapata.com/j3qqp2.png

Awatar użytkownika
anita111
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 440
Rejestracja: 14 sty 2007, 15:45

Re: Praca za granicą

Post autor: anita111 » 22 lut 2010, 12:30

toxic pisze:carmen20 a moze pomysl o jakiejs wyspie np Cypr czy Ibiza. Zaczyna sie okres turystyczny - wielkie BOOM - ktory trwa od maja do pazdziernika i pracownikow szukaja wszedzie - w hotelach, w restauracjach, barach i.t.p. Zarobki to 5 euro na godzine ( np na Cyprze) + spore napiwki - zalezy oczywiscie gdzie :)
to chyba niewiele 5 euro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”