Języki obce - angielski

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Dominicana
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1335
Rejestracja: 12 cze 2005, 09:43
Lokalizacja: GdyniA
Kontakt:

Post autor: Dominicana » 17 lis 2005, 21:31

Ja angielski mam opanowany a to za sprawą LO, Studiów i lekcji prywatnych, teraz sama daje korki z angola :wink: niemca ucze sie na studiach ale jakos tego języka nie trawie...natomist mieisąc temu zapisałam sie na kurs Hiszpańskiego i jestem wniebowzięta :!: :!: :!: :D ten język jest cudowny, jak dla mnie bardzo prosty, wszystko jest takie klarowne i zrozumiałe, no i ta cudowna wymowa :wink:
wiem że zrobie wszystko aby biegle mówic w tym języku :wink:
u nas na studiach jest też lektorat z chińskiego ale czy ja wiem czy warto chodzic? babka mówi ze aby mówic dobrze trzeba przynajmniej 5 lat sie uczyc a mi zostalo 1,5 roku studiów :roll:
29 lipiec 2005, nosek---> dr Skupin/ czyli ju¿ po i bardzo szczê¶liwa:)

ulsy27
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 76
Rejestracja: 27 cze 2005, 18:13
Lokalizacja: Warszawa / Tokio / Los Angeles

Post autor: ulsy27 » 18 lis 2005, 01:09

Nie wiem jak to jest z chińskim bo wbrew temu co sadzi wiekszosc ludzi nie ma on kompletnie nic wspolnego z japonskim. Mieszkalam piec lat w Japonii i tam uczylam sie jezyka wiec w pewnym sensie bylo mi latwiej. W Chinach bylam tylko na wycieczce, ale sadze ze najtrudniejsza w jez. chinskim jest wymowa.

Powodzenia ! :)

Awatar użytkownika
olivka23
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 689
Rejestracja: 15 lip 2005, 23:48

Post autor: olivka23 » 18 lis 2005, 16:28

Koncze anglistyke wiec angielski mam opanowany, uczylam sie tez francuskiego i niemieckoiego przez kilka lat, ale ten ostatni w ogole mi nie wchodzi do glowy, po francusku mowie a po niemiecku nie moge i juz, jest dla mnie chyba zbyt "twardy" i w ogole nie podoba mi sie ;) teraz zaczelam hiszpaski a w przyszlym roku planuje jescze wegierski i moze jesczze norweski, uwielbiam uczyc sie jezykow obcych :)

amelja
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 165
Rejestracja: 11 lut 2005, 11:55
Lokalizacja: katowice

angielski, skutecznie, katowice- Kogo polecacie?

Post autor: amelja » 01 lut 2006, 00:46

szukam korepetytora z angielskiego, skutecznego , potrafiacego wytlumaczyc material i nauczyc, zalezy mi naszybkimopanowaniu jezyka, znacie Kogos dobrego Kogo mozecie polecic z katowic lub okolic?
czy raczej polecacie szkole jezykowa?

Awatar użytkownika
kasiaczek_78
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 687
Rejestracja: 18 kwie 2005, 10:19
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kasiaczek_78 » 11 mar 2006, 13:07

jesli ci jeszcze zalezy to pisz polecam moja siostre :wink: własnie dostała prace w Katowicach i od poniedziałku tam bedzie mieszkać, bedzie uczyc w prywatnej szkole angielskiego i moze znajdzie czas na korepetycje dla ciebie :wink: a jet w tm dobra :wink:
Ju¿ po :) 16.02.06 operowa³ dr Kasprzyk z Krakowa (wk³adki okr±g³e 310 cc McGhan)

Awatar użytkownika
agnieszka21
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2005, 20:00

Post autor: agnieszka21 » 01 kwie 2006, 17:44

Angielski perfecto,poniewaz wychowalam sie w Stanach wiec...to mowi samo za siebie :lol: :lol: Francuski biegle rowniez poniewaz moja mama zna swietnie i "ubostwia "wrecz ten jezyk,wiec "chciala"aby cala rodzinka sobie "francuzyla",hiszpanski - podstawy niestety....len ze mnie i nie chcialo mi sie kontynuowac :roll: .Jesli chodzi o "moje zdolnosci" do nauki jezykow obcych,moj mozg niestety...nie jest zbyt "chlonny" :lol: :lol: ,w porownaniu z moja siostrzyczka,ktora poprostu ma niesamowity "dar" do przyswajania sobie wszelkich "obcych jezykow" .Oprocz ang(oczywiscie) zna francuski,hoszpanski :evil: -biegle,niemiecki rowniez i chinski,ktorego uczy sie od 4 lat-wiec mozna zec,ze juz sie calkiem niezle dogada....a jej celem do ktorego zawziecie dazy jest znac biegle -szesc jezykow obcych :roll: ,z tym zreszta wiaze swoja przyszlosc....
Ja natomiast uwazam,ze znajac biegle ang.mozna sie dogadac "wszedzie" :wink:

Awatar użytkownika
sysia
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 485
Rejestracja: 11 maja 2005, 11:06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

angielski dla dzieci

Post autor: sysia » 06 wrz 2007, 20:25

jaki rodzaj nauki języka angielskiego dla dzieci polecacie.
Ja mam chłopców w wielku 7 i 9 lat i chce ich puścić na dodatkowe zajęcia z tego języka.Zastanawima się tylko czy lepsza będzie jakaś szkoła i zajęcia w grupie czy lekcje indywidualne w domu?
Skupin - 26 pa¼dziernik

Awatar użytkownika
olivka23
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 689
Rejestracja: 15 lip 2005, 23:48

Post autor: olivka23 » 06 wrz 2007, 20:51

Witaj sysia, duzo zalezy od samego dziecka, niektore wola uczyc sie w grupach a inne indywidualnie, jako lektor polecam zajecia w grupach, dzieci bardzo szybko sie odnajduja w grupie rowiesnikow, poza tym w szkole zajecia sa duzo ciekawsze, na etapie poczatkowym nauka powinna byc przede wszystkim zabawa, zeby dziecko sie nie zniechecilo, wprowadzanie gier oraz zabaw jezykowych o wiele bardziej sprawdza sie wlasnie w grupie, dzieci razem sie bawia, poprzez zabawe ucza, sa bardziej zmotywowane, wystepuje tez element rywalizacji. Zajecia sa naprawde ciekawe, nauczyciel ma duze pole do popisu, moze urozmaicac lekcje w dowolny sposob, tak zeby dzieci sie nir nudzily i w naturalny sposob przyswajaly wiedze. Moja rada: jak bedziesz szukac szkoly, to zabierz ze soba swoich synkowi i popros o pozwolenie na poobserwowanie lekcji (powinni sami to zaproponowac, tak jest przynajmniej u nas) niech sami zobacza jak to wyglada, czy im sie podoba i czy chcieliby sprobowac. Poza tym popytaj znajomych, moze ich dzieci chodza do szkoł, ktore mogliby polecic.

Natomiast jesli bedziesz szukac korepetytora, nie wahaj sie zapytac o kwalifikacje, niech to bedzie osoba, ktora ma doswiadczenie w nauczaniu dzieci, to bardzo wazne. Dzieci to najwdzieczniejsza ale tez najbardziej wymagajaca grupa jezeli chodzi o nauczanie :) Trzeba naprawde duzej wiedzy nie tylko jezykowej ale rowniez z zakresu metodyki, pedagogiki zeby uczyc dzieci. Poza tym trzeba lubic rysowac, spiewac, skakac\ ( =), tak , tak ja to wszystko robie =) nie bac sie brac udzialu w grach i zabawach razem z dziecmi i byc przygotowanym na milion pytan. Mam nadzieje, ze choc troszke ci pomoglam :) pozdrawiam i zycze powodzenia!

Awatar użytkownika
sysia
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 485
Rejestracja: 11 maja 2005, 11:06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: sysia » 06 wrz 2007, 20:55

olivka23
bardzo Ci dziękuję za wyczerpoującą odpowiedź.Tak własnie myślałam że dla dzieci lepsze będa zajęcia w grupie.
Może masz jakąś szkołę godną polecenia?
Skupin - 26 pa¼dziernik

Awatar użytkownika
olivka23
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 689
Rejestracja: 15 lip 2005, 23:48

Post autor: olivka23 » 06 wrz 2007, 21:04

nie ma za co!! wyslalam ci wiadomosc na priv.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”