Wzrost - czy go lubicie, jakie ma znaczenie ?

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Weronique
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2006, 16:17
Lokalizacja: Szczecin

Wzrost - czy jest niezmienny i czy ma znaczenie?

Post autor: Weronique » 11 lip 2006, 16:26

Nie wiedziałam gdzie umieścić ten temat - szczegolnie, że nie chce zeby było to uznane za prowokacje.
Mam problem ze wzrostem. mam 190cm wzrostu - kiedyś pływałam, ale nie szło mi dobrze, więc przestałam. Wzrost zawsze mnie denerwował, czułam się taka "inna", ale najbardziej wkurzają mnie ludzie. Mój chłopak ma 191 i kiedy idziemy razem po jakimś deptaku sprowadzamy na siebie dziesiatki oczu - czasem nawet prosza, czy moga sobie z nami zrobić zdjęcie (zreszta jak jestem sama też słysze pytania typu: czemu jestes taka wysoka?).

Myślałam o operacji na skrócenie wzrostu - wiem, że istnieje taka, choć pewnie zarezerwowana jest dla osób cierpiacych na gigantyzm. Czytałam o tym gdzieś i wiem, że jest ona obciązona wieloma powikłaniami - reszty nie wiem. Ponoć skraca się kości nóg - ja właśnie nogi mam bardzo długie ( z pozoru to plus, ale nie przy moim wzroście).

Naprawde jestem zdruzgotana. Szukałam też bezskutecznie jakiegoś związku dla wysokich. Teraz mam 20 lat i nie wiem jak w przyszlosci sobie poradze z moim wzrostem.

Awatar użytkownika
maxi
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 1496
Rejestracja: 14 lut 2006, 17:53

Post autor: maxi » 11 lip 2006, 17:15

Mysle,ze musisz sie zaakceptowac swoj wzrost.Ja mam tylko 175 a tez zawsze bylam wyzsza od kolezanek.Moj brat ma chyba 203cm a jego zona 178 i tez wszyscy sie na nich gapia.+ ich synkowie blizniacy w wieku 2 lat juz maja po 100 cm.A oni sa szczesliwi i maja to gdzies!Moj misio jest ode mnie troche nizszy i musze przyznac,ze ja zawsze wolalam facetow mojego wzrostu lub nieduzo nizszych.Zawsze zartujemy z moich upodoban,ze to instynkt przetrwania za mnie decyduje.Z nizszym mezczyzna mam wieksze szanse na posiadanie przecietnie wysokiego dziecka.A w naturze nie wyroznianie sie daje wieksze szanse na przekazanie genow potomnosci :wink: A tak powaznie nie przejmuj sie tak bardzo.Karolina Kurkova ma prawie 190 i uchodzi za najpiekniejsza modelke w tej chwili.Ogolnie dzisiejsze 20-latki sa o wiele wyzsze niz 30,20 lat temu.A Amerykanie mowia,ze nie mozna byc zbyt szczuplym,zbyt bogatym i miec zbyt dlugie nogi!I pomysl sobie co bylo gdybys miala 150 cm wzrostu... Wiem,ze istnieja takie kluby bo moja bratowa chciala sie zapisac ale przyjmuja kobiety powyzej 180 cm.Spytam ja i dam Ci znac na priva.Ale ja mysle,ze nie wolno sie zamykac w jednym srodowisku.W podstawowce i w liceum mialam straszne kompleksy bo bylam wysoka i chuda.Az nagle poszlam poszalec do "Remontu" i zaczepila mnie pani z agencji East Models z propozycja wspolpracy.I mimo,ze nie skorzystalam to uswiadomilam sobie,ze jestem ladna i atrakcyjna.A przeciez nic sie nagle nie zmienilo,bylam taka sama jak przed spotkaniem z nia.Tylko, ze ja patrzac na siebie nie widzialam tego co ona..

iza
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 558
Rejestracja: 04 lut 2005, 19:25

Post autor: iza » 11 lip 2006, 17:38

Weronique, pięknie Ci Maxi odpisała.

Wiem co to znaczy wysoki wzrost, sama mierze 182 cm, jednak w niczym on mi nie przeszkadza. Zdarza mi sie nosic buty na 6-7 cm obcasach, bo mimo wzrostu staram sie nie zabijac w sobie kobiecości. No cóż, jak jestem w obcasach mój partner jest ode mnie nizszy, ale to chyba nie jest najwazniejsze - zauwazyła juz to Maxi.
Wiem, ze klub wysokich jest we Wrocławiu, ma swoje oddziały w Polsce. Szukając go w sieci dla Ciebie trafiłam na forum dla wysokich, http://www.klubwysokich.prv.pl/ moze i ja sie tam zarejestruje, wszakże i ten temat jest dla mnie interesujacy.

Awatar użytkownika
Bianca
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 137
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:45

Post autor: Bianca » 11 lip 2006, 17:43

maxi pisze:Karolina Kurkova ma prawie 190 i uchodzi za najpiekniejsza modelke w tej chwili.
Maxi ja mam informację, że Kurkowa ma "jedynie" 180 cm (tak podaje jej agencja)

Awatar użytkownika
Magnolia18
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 35
Rejestracja: 27 lut 2006, 10:02

Post autor: Magnolia18 » 11 lip 2006, 18:42

Bianca, nie musialas wcale dawac "jedynie" w cudzyslow, na modelke 180cm to naprawdę mało. modelki na swiatowych wybiegach mierza przeciętnie 185cm
Ja sama mam 184 i bez oporów zakladam buty na obcasie 7 cm. Co do facetów to nie toleruje zbyt niższych, zazwyczaj patrze tylko na tych powyzej 185 choc zdarzyl mi sie zwiazek z 177cm tylko taki to juz naprawde musi byc wyjatkowy:D ja moj wzrost kocham i nie zamieniłabym go, uwazam to za atut urody i moze to komus sie dziwne wydac. To nie prawda ze wysokie kobiety nie sa kobiece a wrecz przeciwnie bo wysokie laski ktore znam bardziej emanuja kobiecoscia od tych 160. nigdy w zyciu nie chcialabym miec 150cm wzrostu, male raczki i stopki jak kopytka.
I jeszcze jedno. Na mnie tez czasem zwracaja uwage i uwielbiam to. Tobie radze sobie powtarzac ze taka odmiennosc jak wzrost nie jest zla i lepsze to niz zwracanie uwagi otoczenia przez gigantyczny tetniak na twarzt czy jakas tam inna narosl.
Operacja na skrocenie wzrostu raczej nie istnieje nie wyobrazam sobie takiej.

Awatar użytkownika
maxi
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 1496
Rejestracja: 14 lut 2006, 17:53

Post autor: maxi » 11 lip 2006, 19:12

Cyrlku to samo pomyslalam o avatarku Weroniki.Jesli chodzi o Kurkowa gdzies czytalam,ze ma 189,ale osobiscie jej nie mierzylam :wink:

Awatar użytkownika
Bianca
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 137
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:45

Post autor: Bianca » 11 lip 2006, 20:29

Ah, ja bym tak chciała mieć 175-180 cm. Nie wiem na co narzekacie dziewczyny. Ja nie lubię butów na obcasie, a bez nich to po prostu czuję się niziutka, noszę je z konieczności. Niestety już się nie wydłużę. Jak bym mogła to chętnie bym od ciebie wzięła choć 10 cm :roll:

Awatar użytkownika
martka007
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 442
Rejestracja: 04 lut 2006, 15:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martka007 » 11 lip 2006, 20:43

w awatarku Weronique to chyba taka aktorka z jeziora marzeń (serial)

Ja też mam 171 i czasem wydaje się sobie za wysoka :roll:
Najważniejsze to samoakceptacja. Wiem, że moj facet uwielbia wysokie dziewczyny i dlatego w szpilkach czuję się sexy ;)

Niestety, ale zawsze chcemy coś, co nie do końca możemy mieć ( dziewczyna 185 chce być niższa, dziewczyna 160 chce być wyższa).

Grunt to pozytywne myślenie i akceptacja, akceptacja... :) :)

Awatar użytkownika
jaaa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1724
Rejestracja: 12 sty 2005, 18:11
Lokalizacja: niedaleko Wawy:)

Post autor: jaaa » 11 lip 2006, 21:00

Magnolia18 pisze:...nigdy w zyciu nie chcialabym miec 150cm wzrostu, male raczki i stopki jak kopytka.

no to pojechalas :? nie wiem czy mam sie smiac czy plakac ze ze nie mam tych 150 a jedynie 155 .... kurcze fajnie wiedziec ze wygladam jak zwierzak majac kopytka jak to okreslilas :roll:

Awatar użytkownika
maxi
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 1496
Rejestracja: 14 lut 2006, 17:53

Post autor: maxi » 11 lip 2006, 21:59

KOPYTKO :P kopytka a raczej raciczki zawsze kojazyly mi sie z Hanna Gronkiewicz-Waltz.Pamietacie nosila takie krotkie botki za kostke,co przy jej figurze i wzroscie naprawde wygladalo komicznie.Jakby cos jej nogi obcielo.Mam nadzieje ze w Brukseli jej to wyperswadowali.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”