IV RP-nadchodzi totalitaryzm?

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
nadinn
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 317
Rejestracja: 14 maja 2006, 14:00
Lokalizacja: Hamburg
Kontakt:

Post autor: nadinn » 29 sie 2007, 13:53

no właśnie teraz powstaje pytanie Na kogo !!!. To co robią Kaczory nie podoba mi się wogóle ale i nie dostrzegam żadnej rozsądnej alternatywy.
Poprostu jestem w rozterce :roll:
Ubogich duchem staĂŚ jedynie na tani optymizm;
Kosztuje wprawdzie drogo, ale innych.

Awatar użytkownika
kik@
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3662
Rejestracja: 12 sty 2005, 11:12

Post autor: kik@ » 29 sie 2007, 16:54

moge sie zalozyc ze najwiecej glosow bedzie mial PIS :!:

i znowu będą cyrki :!:

ja mam na kogo glosowac....zawsze kogos trzeba wybrac....
kika -> 08.2005/07.2006 op. noska - dr Latkowski 8-)

NIE MODERUJE JUZ FORUM od 02.12.07

Awatar użytkownika
groszek
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2464
Rejestracja: 27 maja 2006, 18:42
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: groszek » 29 sie 2007, 20:09

kik@ pisze:ja mam na kogo glosowac....zawsze kogos trzeba wybrac....
i to jest najważniejsze, ja wszystkich zawsze namawiam do głosowania, zawsze można przeciez wybrać mniejsze zło poprostu... niedopuszczając do władzy ludzi pokroju (...) :?
czy to mi³oœÌ w twoich oczach?... czy masz tylko przekrwione bia³ka?

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Post autor: viriel » 29 sie 2007, 20:37

Mniejsze zło, to też zło, a ja pod złem podpisywać się nie będę.
Muszę to sobie dobrze w głowie poukładać wszystko, zanim podejmę decyzję co zrobić. Do wyborów jeszcze troszkę czasu jest, więc zawsze może się coś jeszcze wyklarować...
Ale ja mam wrażenie, że każdy następny rząd jest gorszy od poprzedniego :|

Awatar użytkownika
-asia
Senior Moderator Beauty
Senior Moderator Beauty
Posty: 3400
Rejestracja: 31 maja 2005, 12:23

Post autor: -asia » 29 sie 2007, 21:18

Ja będę głosować i nie uważam , że to będzie wybór mniejszego zła. Raczej zastopowanie tego co się dzieje obecnie.

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Post autor: viriel » 29 sie 2007, 22:38

Polacy chyba nigdy nie umieli rządzić dobrze swoim krajem- pokazuje to historia. Może nie dojrzeliśmy do demokracji. Ja już sama nie wiem. Jestem totalnie tym wszystkim zmęczona i zniechęcona- od małego w moim życiu rodzinnym mieszkała polityka. Ileż ja się tego nasłuchałam, ile wycierpieliśmy jako rodzina, już nie wspomnę o odebranym majątku itp. Chciałabym żeby w końcu było w tym kraju normalnie, ale nie mam ochoty ani siły zagłębiać się w te wszystkie pomyje, żeby sprawdzić kto ma mniej umorusane rączki. Mam dość problemów w życiu osobistym, żeby się jeszcze polityką denerwować...
Do poprzednich wyborów szłam pełna wiary, że mój głos coś zmieni- i co? I d*** :doubt:
Wierzcie mi, że naprawdę chciałabym móc komuś zaufać i znów pełna wiary oddać swój głos. Może jeszcze się ktoś taki pojawi... Oby ;)
Jak narazie to wciąż przewijają się te same twarze tylko pod innymi szyldami.
A co do Wałęsy, to może lepiej ugryzę się w język...

Awatar użytkownika
agatha_s
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 851
Rejestracja: 01 cze 2005, 08:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: agatha_s » 30 sie 2007, 00:07

W naszm kraju bywały różne, rządy, te trochę lepsze i trochę gorsze, ale nigdy jeszcze (chyba że za komuny), żaden kurdupel nie krzyczał mi z trybuny jak wiele dla Polski zrobił.

Jak widzę te spoty PISu, jak to w naszym kraju się poprawiło to przypominają mi się fragmenty kroniki filmowej wyświetlanej przed seansem w kinie za czasów komuny. Polska kraj mlekiem i miodem płynący.

Rządom PISu można podziękować tylko za jedno, że nie udało im się tego tak kompletnie spier..... i nie zatrzymali gospodarki. Prawda jest niestety taka, i niech kto mówi co chce, że to co się obecnie dzieje w kraju, nie ma nic wspólnego z rządami PIS. Jeśli już podpisywać pod to jakiś konkretny rząd, to tylko rząd Leszka Millera (bez względu na uczucia do tego Pana). Poza tym Leszek Miller miał przynajmniej poczucie humoru i dystans do własnej osoby.

Teraz panowie z kompleksem napoleona dorwali się do władzy. Czasami jak ich słucham to mam wrażenie, że przeszli jakieś pranie mózgu. Gadają jak nakręcone kataryny, wszyscy na jednej nucie.

Nie wiem ja może nienormalna jestem ale ja bym tak nie potrafiła, widząc co się dookoła dzieje.

Wiem jedno, mamy to co mamy dlatego, że wiele osób nie poszło do ostatnich wyborów - i byli to głównie ludzie młodzi i wykształceni, czyli przewaga elektoratu PO.

Teraz mamy szanse na powtórkę z rozrywki.

Varriel jak nie chcesz iść do wyborów, to wyobraź sobie taką scenkę rodzajową "jest wczesny listopad, wybory parlamentarne wygrał PIS, ze względu na niską frekwencję wyborczą. Jarek na wiecu krzyczy - naród nas wybrał, stworzymy Polskę solidarną, w czwartej RP nikomu nie odpuścimy, będziemy lustrować, sprawdzać i inwigilować. Rozbijemy układ."

Gwarantuje, że wtedy pierwsze co zrobię to spakuję walizkę i wyjadę z kraju.

Awatar użytkownika
-asia
Senior Moderator Beauty
Senior Moderator Beauty
Posty: 3400
Rejestracja: 31 maja 2005, 12:23

Post autor: -asia » 30 sie 2007, 00:23

agatapas pisze:
Jarek na wiecu krzyczy - naród nas wybrał, stworzymy Polskę solidarną, w czwartej RP nikomu nie odpuścimy, będziemy lustrować, sprawdzać i inwigilować. Rozbijemy układ."
bardzo prawdopodobne :evil:

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Post autor: viriel » 30 sie 2007, 10:44

Niestety to jest prawda co piszesz agatapas (no może tylko z tym Millerem się nie zgodzę, bo na sam jego widok mam odruch wymiotny).
Gdy PiS wygrał wybory jedyną dobrą rzeczą jakiej się po nich spodziewałam, to właśnie lustracja- raz na zawsze przeprowadzona do końca. Bardzo na to liczyłam, ale jak widać się przeliczyłam.
Może waszym zdaniem lustracja nie jest potrzebna- bo po co odgrzebywać brudy z przeszłości. Ale ja swoje wiem- niestety na podstawie doświadczeń własnych i osób bliskich...
No w każdym razie co do PO to na nich zawiodłam się najbardziej, dlatego nie będę na nich już głosować. A za kandydatury PiS, LPR, PSL, Samoobrony i SLD to serdecznie podziękuję, ale postoję :p :evil:
Szkoda, że już nie ma Polskiej Partii Przyjaciół Piwa :badgrin: Chyba tylko taka partia nadaje się do rządzenia w kraju groteski :|
A tak wogóle to przecież ja nie lubię polityki, a ostatnio ciągle się tu udzielam...

Awatar użytkownika
-asia
Senior Moderator Beauty
Senior Moderator Beauty
Posty: 3400
Rejestracja: 31 maja 2005, 12:23

Post autor: -asia » 30 sie 2007, 22:41

virriel pisze:A tak wogóle to przecież ja nie lubię polityki, a ostatnio ciągle się tu udzielam...
No i bardzo dobrze virriel, że się udzielasz ;) przynajmniej nie jesteś obojętna na to co się dzieje 8-)
.... a tak z innej beczki, bo mnie coś zainteresowało, a to w końcu forum o operacjach ... czy Ziobro nie miał przypadkiem robionego noska ? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”