RASIZM

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
ewelina
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 779
Rejestracja: 11 lip 2005, 22:30
Lokalizacja: chicago

Post autor: ewelina » 18 kwie 2007, 17:10

wynikiem mieszania kultur, ras i religii sa coraz tragiczniejsze masakry, to co wydarzylo sie w virginii nie jest niczym innym, stres zwiazany z odrzuceniem, niedowartosciowaniem i roznicami doprowadzil do kompletnego psychicznego zalamania i tragicznej masowej egzekucji.
FORGET THE TREES SAVE THE KIDS!!!!!!!!!!
Love em, my sweet 325CC made my life complete!

Betka
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 168
Rejestracja: 16 sie 2005, 15:23
Lokalizacja: West
Kontakt:

Post autor: Betka » 02 maja 2007, 16:32

Nie chce wywolywac burzy. Lecz moje jedyne malutkie zdanko. To wlasnie w Stanach mozna stac sie rasista. Kto tu mieszka dlugo wie dlaczego. Pozdrawiam rasistow i nie-rasistow
Po operacji nosa u dr Skupina/16 pazdziernik ars medica

Awatar użytkownika
Lilith
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 300
Rejestracja: 04 sie 2005, 23:54

Post autor: Lilith » 10 wrz 2007, 12:41

Trafiłam dziś na ten wątek. Przykro mi się zrobiło. Bardzo. Jestem Mulatką. Wiem, że nie powinnam się pzejmować ale tak Was polubiłam..... Przeżyłam szok. Naprawdę. Aż mi łezka popłynęła :(
NIGDY nie mów wszystkiego co wiesz ale ZAWSZE wiedz, co mówisz

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Post autor: viriel » 10 wrz 2007, 19:58

Chyba nie to było celem tego wątku... W sumie, to żałuję, że zabrałam w nim głos. Nie chciałam, żeby dyskusja w której wzięłam udział sprawiła komuś przykrość, a tak się niestety stało...
Myślę jednak, że to iż jesteś Mulatką nie ma najmniejszego znaczenia- bo tak jak ja napisałam, że nie przekreślam nigdy pojedynczego człowieka, to sądzę, że dla nikogo tutaj (nawet tych osób o najbardziej radykalnych poglądach) ten fakt nic nie zmieni w stosunku do Twojej osoby. Przecież najważniejsze jest to jacy jesteśmy i co sobą reprezentujemy, a nie to skąd pochodzimy czy jaki kolor skóry mamy. Istnieją niestety stereotypy- jak pisałam wcześniej moim zdaniem w każdym z nich jest trochę prawdy, bo gdzieś muszą mieć swój początek- ale tylko od nas samych zależy to czy staniemy się przykładem potwierdzającym regułę czy jej zaprzeczającym i przez to choć w małym stopniu wpłyniemy na jej zmianę...
Bo przecież gdyby każdy stereotyp był 100 % prawdą i odnosił się do każdej osoby- to w takim układzie wszyscy Polacy byli by złodziejami i pijakami, Murzyni byli by leniwi a jednocześnie znakomici w sporcie i pracach fizycznych, Żydzi sprytni i skąpi, a np. Amerykanie mało wykształceni i otyli. Każdy wie, że może do części członków tych społeczności te stwierdzenia pasują nieco bardziej niż do innych, ale nie znaczy to, że pasują one do wszystkich. Bo to właśnie uogólnianie jest najbardziej krzywdzące...
Ja zawsze uważam, że niechęć powinna być podparta jakimiś argumentami i doświadczeniami, bo każdy z nas ma prawo kogoś lub czegoś nie lubić. Ale nie może być tak, że jakieś przykre doświadczenia działają jak klapki na oczy i prowadzą właśnie do bardzo krzywdzących i niestosownych zachowań wobec innych ludzi, których jedyną winą jest to, że mają to samo pochodzenie co winowajca naszej- powiedzmy "traumy".
Rozumiem, że zrobiło Ci się przykro. Niestety tego cofnąć się już nie da. Mam jednak nadzieję, że nie bedziesz chowała urazy.
Na zakończenie chcę tylko dodać, że po obejrzeniu twojego zdjęcia w wątku z fotkami mogę stwierdzić, że wyglądasz wspaniale- ja zawsze marzyłam by mieć w sobie choć odrobinę egzotyki...

Awatar użytkownika
Lilith
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 300
Rejestracja: 04 sie 2005, 23:54

Post autor: Lilith » 11 wrz 2007, 12:37

Viriel, absolutnie urazy nie chowam, nie potrafię. Wiesz, po prostu trafiłam na ten wątek w złym momencie. W przyszłym tygodniu minie pierwsza rocznica śmierci mojego taty - Murzyna, który 30 lat przeżył w Polsce i naprawdę pokochał ten kraj. Był znakomitym i cenionym chirurgiem i wielu Polakom uratował życie. Nawet dzień przed śmiercią przyjmował pacjentów jako lekarz. W domu, w piżamie, bo tak był wyczerpany ciężką chorobą, że nie mógł dotrzeć do swojego gabinetu. Mimo to uśmiechał się do nich i mówił, że nic mu nie jest, bo celem jego życia było pomaganie innym. Nazajutrz jego ziemska misja dobiegła końca :( . Nie chodziło mi o konkretnie Twoją wypowiedź lecz o wydźwięk tego wątku. Rozumiem Cię i znam stereotypy nt Żydów, Cyganów, Polaków itd. Coś w tym na pewno jest, choć w mojej czarnej rodzinie są sami pracujący ;) lekarze, politycy, prawnicy itp. Może wyjątek potwierdza regułę :roll: ? Chodzi mi jedynie o formę, a nie o treść wypowiedzi w tym wątku ( podkreślam, że nie chodzi konkretnie o Twoje poglądy ) A za komplement mojej fotki serdecznie dziękuję. Na szczęście prawie codziennie w pracy ok. 200 osób ogląda moją czarną gębę i jeśli ktoś się gotuje na widok koloru mojego naskórka, to i tak nie ma wyjścia i musi na mnie patrzeć :badgrin: Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Post autor: viriel » 11 wrz 2007, 14:41

Mi się wydaje, że ludzie po prostu boją się odmienności i dodatkowo potrzebują swego rodzaju dowartościowania czasem kosztem innych. Patrząc wstecz można przywołać setki przykładów bezsensownej dyskryminacji- przecież jeszcze do niedawna kobiety nie miały prawa głosu, a mężczyźni żyli w przekonaniu o swojej wyższości (tzn. co poniektórzy z tego jeszcze nie wyrośli :p), albo np. system hierarchii społecznej trwający jeszcze do czasów drugiej wojny światowej. Do dziś przecież istnieją uprzedzenia np. co do doboru przyszłego małżonka dla swojego dziecka... Nie wiem czy to się kiedyś zmieni w świadomości niektórych ludzi, że ten biedniejszy wcale nie równa się gorszy itp.
Ja napisałam, że nie przepadam raczej za Arabami- ale to dlatego że będąc w Hiszpanii spotkało mnie wiele bardzo przykrych sytuacji ze strony Marokańczyków, a będąc w Niemczech- ze strony Turków (m.in. zostałam okradziona, wielokrotnie bardzo nachalnie podrywana- były też bardziej przykre przeżycia, ale nie chce o nich pisać). Ale nie znaczy to, że ja uważam, że wszyscy Turcy, Marokańczycy czy wogóle Arabowie są źli- ja się ich po prostu trochę boję, ale przykładowo jakieś 3 miesiące temu na przeciwko mojego domu otworzyli Kebab i pracuje tam kilku przemiłych Turków z którymi się już trochę zaprzyjaźniłam (mam nawet zniżki ;) ). Jeśli człowiek żyje uczciwie i w zgodzie z innymi to wtedy nie powinny się rodzić (ale nie znaczy to, że się nie rodzą niestety) podstawy do niechęci na jakimkolwiek tle. Natomiast jeśli spotyka nas coś złego, to wtedy nasza swoista reakcja obronna każe patrzeć nieufnie na wszystkich i wszystko co przywołuje na myśl przykre wspomnienia. Ale to złe wrażenie można zatrzeć poprzez inne, nowe przyjemne doświadczenia :-)
Niestety mam sąsiada, który jest skinem i do tego chyba faszystą. Aż żal patrzeć na jego ograniczenie, agresję i ślepą nienawiść. Ja zawsze jak go widzę nazywam go sobie w myślach "wielka ideologia- rozwalam śmietnik". Nie rozumiem też jego uwielbienia dla ideologi faszystowskiej. Prawda jest taka, że gdyby żył w tamtych czasach być może jego idol Adolf Hitler wysłałby go do obozu albo prosto do komory gazowej jako podczłowieka...
Najśmieszniejsze albo najtragiczniejsze jest to jak uzasadnia dlaczego np. nie lubi Murzynów: "bo są czarni i śmierdzą" :|
Mi się fizycznie Murzyni podobają, a jeszcze bardziej Mulaci ;) Zawsze marzyłam o czekoladowej skórze- nie musiałabym wtedy chodzić na solarium :p :-D Wogóle Ci Murzyni których znam (studenci medycyny na mojej uczelni) są bardzo przyjaźni, dowcipni i uczynni. Arabowie natomiast trzymają się bardziej na uboczu, w swoim gronie.
Napewno jesteś dumna ze swojego Ojca i swojej rodziny- uważam, że jak najbardziej masz ku temu podstawy. A buzię masz bardzo ładną więc patrzenia na nią jest przyjemnością ;)

Awatar użytkownika
Lilith
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 300
Rejestracja: 04 sie 2005, 23:54

Post autor: Lilith » 11 wrz 2007, 17:23

Tak, Virriel, jestem dumna i z białej mamy i czarnego taty. Dziękuję za słowa otuchy. Postanowiłam zainstalować sobie w głowie taki śmietnik jak w kompie i wrzucać tam wszyskie negatywne emocje ;) Zobaczymy czy zadziała he, he.
NIGDY nie mów wszystkiego co wiesz ale ZAWSZE wiedz, co mówisz

Awatar użytkownika
olivka23
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 689
Rejestracja: 15 lip 2005, 23:48

Post autor: olivka23 » 11 wrz 2007, 17:54

Zgadzam sie z toba virriel, ja mialam to szczescie wychowywac sie w rodzinie pozbawionej uprzedzen, jednak nie sa mi obce reakcje ludzi obcych, mam kuzyna mulata z ktorym spedzilam dziecinstwo, i dobrze pamietam przykre komentarze obcych ludzi, nie tylko dzieci ale o zgrozo doroslych, mogloby sie wydawac ze przeciez myslacych =/ Dawid nigdy sie tymi docinkami nie przejmowal, przynajmniej nie dawal po sobie tego poznac, zawsze powtarzal, ze wazne dla niego jest to co mowia i mysla jego bliscy, rodzina, przyjaciele, znajomi a nie obcy, ktorzy go nie znajai oceniaja jedynie po tym jaki ma kolor skory. Kto poniża sam jest niski!!! Polska jest krajem w ktorym innosc rodzi zlosc, starch i nienawisc, mam nadzieje ze kiedys to sie zmieni...

Moim zdaniem, miara wielkosc czlowieka jest jego zyczliwosc wobec innych ludzi a nie skad pochodzi czy jaki ma kolor skory.

Awatar użytkownika
aneta123
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 189
Rejestracja: 10 lip 2007, 22:55
Lokalizacja: Londyn

Post autor: aneta123 » 08 paź 2007, 18:51

sa biali i biali,czarni i czarni.za kilku bialych lub czarnych nie mozna "potepiac"calego narodu.

chodzi mi o zachowanie czlowieka
marzenia sie spelniaja....

Awatar użytkownika
viki
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2280
Rejestracja: 15 sty 2005, 22:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viki » 08 paź 2007, 19:09

aneta, pisząc jeden post pod drugim używaj funkcji "edit"
Kocham mój nowy biust. Szkoda, że nie poszłam na zabieg wcześniej....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”