RASIZM

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
GoniaL
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1113
Rejestracja: 02 maja 2006, 12:46

Post autor: GoniaL » 06 mar 2008, 11:21

Rasizm to nie jest tylko kwiestia koloru skory bardziej kultury, obyczajów i przekonań. Trzeba bardzo dużego wysiłku aby potrafić się porozumieć zarówno w związkach partnerskich jak i w społeczeństwie. Powiem wprost- mam uprzedzenia do Arabów-i to ze względu na ich wręcz aroganckie podejście do białych kobiet, za manifestowanie swojej odrębności i podkreślanie wyższości nad Europejczykami. W ciągu kilku lat studiów zdołałam sobie wyrobić taką i nie inną opinię, a materiał do obserwacji był spory :roll: Zdarzały się wyjątki, jednak myślę iż ze względu na wysoką inteligencję tych osób był to raczej rodzaj kamuflażu aniżeli zmiana światopoglądu. To co teraz napiszę może wydawać się Wam wprost niewiarygodne ale wyobraźcie sobie mężczyznę Irakijczyka wykształconego, z doktoratem który z premedytacją zaświnia codziennie toaletę żeby sprzątaczka- biała chrześcijanka po nim posprzątała. Dla idei...Brak słów komentarza :evil:

Awatar użytkownika
Poli
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 751
Rejestracja: 01 lut 2007, 01:25
Lokalizacja: Dania

Post autor: Poli » 06 mar 2008, 14:34

Tutaj gdzie teraz mieszkam jest pelno muzulmanow. Szczerze to nie pale sympatia do tych osob, glownie za to,ze wywyższają sie cholernie i probuja zmienic kraj na swoj sposob.

Ja mam takie zdanie jesli nie podoba ci sie w tym kraju to wracaj do swojego. Oni maja widocznie inne , jesli im sie nie podoba to probuja go zmienic, bardzo czesto przemoca.

Ale musze przyznac, ze znam paru muzułmanów ( moge ich policzyc na palcach u jednej reki) , ze sa normalnymi ludźmi, kulturalnymi i szanującymi kobiety.
I naprawde wspolczuje tym normalnym muzulmanom, poniewz oni bezprzerwy musza sie wstydzic za swoich rodakow i tlumaczyc sie za nich.

Ale ostatnio mialam sytuacje, ze musialam sie wstydzic za swoich rodakow :doubt: . Wracalam z krotkiego pobytu w Polsce do domu. Jechalam z moim dzieckiem autokarem . Za mna jechalo z dzisieciu polakow , ktorzy jechali do pracy zagramanice ;) Cala droge chlali wodke, pili piwol wydzierali sie na pol autokaru, same kurwy, chuje itd. Pozniej spali pijani :?
Wiec po tej podrozy, powiedzialam sobie nigdy wiecej autakaru, jeżdżę tylko samochodem od tej pory.

Awatar użytkownika
natalya
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 2290
Rejestracja: 10 lis 2007, 16:32
Lokalizacja: FR
Kontakt:

Post autor: natalya » 06 mar 2008, 16:27

Poli pisze:Ale ostatnio mialam sytuacje, ze musialam sie wstydzic za swoich rodakow . Wracalam z krotkiego pobytu w Polsce do domu. Jechalam z moim dzieckiem autokarem . Za mna jechalo z dzisieciu polakow , ktorzy jechali do pracy zagramanice Cala droge chlali wodke, pili piwol wydzierali sie na pol autokaru, same kurwy, chuje itd. Pozniej spali pijani
Wiec po tej podrozy, powiedzialam sobie nigdy wiecej autakaru, jeżdżę tylko samochodem od tej pory.
Poli, ja tez kiedys jechalam autobusem do polski i usiadl kolo mnie jakis smrodziarz. niedosc, ze smierdzial, to od razu jak tylko atobus ruszyl, wyjal piwo i zaczal pic :roll: na pierwszym postoju zerwalam sie i przelecialam przez caly autobus, zeby sprawdzic czy jeszcze jakies miejsca zostaly. byly wolne miejsca na poczatku autobusu tylko kierowcy cos tam mieli polozone na siedzeniach, ale bylam taka zdesperowana, ze zapytalam sie czy moge zajac jedno miejsce. na szczescie sie zgodzili :!: inaczej to nie wiem czy w ogole przezylabym ta podroz :roll:
18.07.07 dr Cieslik- calkowita korekcja nosa
12.08.08 dr Cieslik- powiekszenie ust

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”