Biura podróży

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

aanioleek
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 255
Rejestracja: 02 lut 2006, 19:28

Biura podróży

Post autor: aanioleek » 13 cze 2006, 20:18

Było o tanich liniach lotniczych.. to terazm oże porozmawiamy o biurach podróży? Tyle się teraz mówi o oszukanych ludziach, którzy nie mieli jak wrócić do kraju, albo mieli karaluchy lub inne paskudztwa w pokoju ;/

Jakie biura podróży (i może jeśli pamiętacie hotele w danym kraju/miejscowości) polecacie, a które zdecydowanie odradzacie?
Na necie znalazłam taką stronkę:
http://www.tunezja.pl/wyswietl_wszystki ... en_hotel=1
ale gdzieś była jeszcze prywatna stronka gościa, któy był z rodziną na wczasach w Tunezji z biurem Oasis i zdjęcia które był w katalogu baaardzo odbiegały od realiów które były udokumentowane jego fotografiami ;> Poszukam tej stronki ;)
Pozdrawiam,
Zuza

Awatar użytkownika
Kamila
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 4947
Rejestracja: 11 sty 2005, 15:57
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Kamila » 19 cze 2006, 18:20

Gaga, gdzie sie ukrywasz :lol:
Podaj jakies sprawdzone biura podrozy, no wiesz takie pewniaki ! :D :wink:
"Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą." Michel Quoist
"Uroda ciała, kondycja umysłu i ducha – to elementy wzajemnie sie przenikajace – wewnetrzna rownowaga zapewnia piekno, zdrowie i spokoj".
W każdym przypadku człowiek ponosi konsekwencje własnych wyborow.

Awatar użytkownika
cass
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 209
Rejestracja: 09 kwie 2006, 20:30
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: cass » 19 cze 2006, 21:22

Polecam Biuro Podróży AMIDA z Bielska Białej specjalizuje się w Bułgarii, sympatyczni właściciele (Polka i Bułgar) pracownice też ok, jeździłam z nimi przez 7 lat na różne wycieczki krajowe i zagraniczne.
Właściciel mówi po polsku i całe lato rezyduje w Bułgarii.
Rzucam hasło co i dla jakiej grupy mają zorganizować i nie ma problemu dostaje kilka koncepcji i wybrzydzam :wink: Są elastyczni, wprawdzie wynajmuja autokary ale z dobrej firmy poza tym szefowa jest bardzo wymagającaw stosunku do swoich podwykonawców, mozna ich spotkać również na targach turystyki.
Podróżowałam do Grecji na Peloponez z biurem podróży "Matuszek" z Knurowa, bez zgrzytów, uczciwie w razie jakichś małych wpadek np. zerwanie paska od klimy w autokarze, naraziło nas na powrót z wycieczki Aten z otwartmi nawiewami - wzamian Biuro zorganizowało w uzgodnionym z klientami dniu wycieczkę do oddalonego o kilkadziesiąt km miasteczka - niby nic ale się liczą z klientem :D
Poza tym w Hiszpanii w Lloret de Mar polecam niedrogi - bez obaw - mały hostel ELIZA tylko jedna gwiazdka, poczatkowo byłam sceptycznie nastawiona ale po raz drugi też wybrałam ten sam hotelu. Przede wszystkim czysto, sympatyczna obsługa, sprzątaczki uczciwe az do bólu nawet drobne pieniązki które upadły nam pod łóżko pozbierały i zostawiły na stoliku :wink: blisko do morza. Dobry dla ludzi którzy wracają do pokoju po to żeby się wyspać, wkąpać a resztę dnia spędziają w rozjazdach lub na plaży.
Na zimię, na narty polecam w Austrii w miejscowości Bad Kleinkircheheim - Haus Andrea - cały dom mozna wynająć dla ok 5 os. z pełnym wyposażeniem kuchennym, na parterze sala kominkowa na imprezy a poza tym w budynkach obok właścicielka ma pojedyńcze pokoje do wynajęcia w okolicy kilkanaście tras zjazdowych i 2 termy - bdb na siniaki po nartach :D Można wykupić Skipass-y z darmowym wejściem na korty i 1 x dziennie na termy - warto śledzić strony internetowe ponieważ przez kilka tyg. w roku są promocyjne ceny na pobyt we wszystkich pensjonatach i hotelach w tej miejscowości :)
17.07'2006 -po op nosa dr Bielecki
Nigdy nie mów: "któregoœ dnia odwa¿ê siê ..." Teraz jest w³aœciwy moment aby to zrobiÌ.

Awatar użytkownika
turek.mg
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 4978
Rejestracja: 07 lip 2005, 09:36

Post autor: turek.mg » 20 cze 2006, 09:17

ja chyba mam szczęście do biur i wyjazdów, ani razu się nie nacięłam, wszystko było zgodnie z opisem, może oprócz jednego małego ale.... Egipt Sharm - leciałam z biurem Pegas hotel opisywali jako 5* Hilton Fayrouz (dobrze nie pamiętam) na szczęście jestem zawsze dokładna w sprawdzaniu i oglądam hotel na stonach zagranicznych, okazało się że nie 5 a 4 ale i tak był fajny, dobre miejsce, bungalowy, dobry na wyjazd z dziećmi, tylko łazienki kiepskie :evil:

dwa biura z którymi leciałam już nie istnieją Ving - Tajlandia - zero zarzutu, Alladyn - Tunezja - oki, a biuro padło zaraz po moim powrocie :lol:

polecam Ecco Holidays - Teneryfa - było super, wszystko jak powinno,
Egipt Hurgada - biuro Exim tours - hotel Mariott - (sorki nie pamiętam pisowni) fajny bo raczej nie taki ogromny, choć w Egipcie dużo fajnych,

ostatnio leciałam na Dominikanę z Podróże Tv i też wszystko oki (tylko samolot ciasny jak na tak długi lot) ale w Tv można zobaczyć dokładnie, jaki hotel, wycieczki itd prawie jak na żywo , aha po zdjęciach Gagi wybrałam tam Grand Flamenco Punta Cana 4,5* - może być :)

teraz przymierzam się na Neckermanna - Hiszpania albo Grecja- wylot w lipcu, po opowiem, a na październik Meksyk i znowu z Podroże Tv - mają bardzo dobre ceny :wink:
ale z chęcią wróciłabym do Tajlandii i Dubai jeszcze za mną chodzi, tylko z jakim biurem, Ecco robi więc może oni :)

Awatar użytkownika
mara
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 4384
Rejestracja: 16 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: sin city
Kontakt:

biura podróży

Post autor: mara » 10 paź 2006, 22:24

kto z jakim biurem jechal na wakacje, kto poleca a kto odradza i dlaczego. bede wdzieczna za wszelkie informacje na ten temat :D mam zamiar jechac niebawem na urlop i szukam informacji z kim warto a z kim nie...

moze zaczne...

EXIM- wszystko cacy ale zapomnieli po nas podstawic autokar by nas zabral na lotnisko, pan rezydent byl poprostu chamski i bezczelny a na wycieczkach fakultatywnych oszukuja dajac na miejscu ceny wyzsze nawet o 50 dolcow...
Próżność to mój ulubiony grzech...

Awatar użytkownika
martka007
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 442
Rejestracja: 04 lut 2006, 15:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martka007 » 11 paź 2006, 14:02

Byłam z rainbowtours na Rodos - było super. Hotel, miejsce zgodne z opisem. Jedzonko wyśmienite, baaardzo dużo ;) Rezydent Sebastian - odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Polecam

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Post autor: Michitka » 11 paź 2006, 19:28

Z biur z jakimi ja jeździłam i nie mogę narzekać to:
Ecco Holidays - u nich zawsze da się wszystko załapić pozytywnie, oraz na szczególne zyczenia klientów mogą naprawdę wiele,
Triada - można u nich znaleść i luksusy i przystępne ceny (choć wiadomo, że nie zawsze tanio równa się z dobrą jakością)
Fischer - z nimi latałam na Wyspy Kanaryjskie -mieli i mają nadal lepszy wybór hoteli i lepszej klasy oraz ceny lepsze niż w Polsce
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

Ewcia35
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 428
Rejestracja: 14 sty 2006, 12:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ewcia35 » 12 paź 2006, 09:42

Mimo ,iż od 12 lat zwiazana jestem z turystyką i podróżuję 2-3 razy w roku (w tym wyjazdy służbowe mające na celu zapoznać się z "produktem" tj. bazą hotelową)pozwolę sobie także ocenić 2 sprawdzone biura organizujące wypoczynek a więc zacznę od pierwaszego czyli najstarszego :
Scan Holiday-wypoczynek w bardzo dobrym stopniu zorganizowany ktory spełniał oczekiwania za przystepną cene ale od stycznia gdy połączył się z TUI oferta w mniejszym stopniu atrakcyjna jeżeli chodzi o cenę i hotele.
Obecnie podróżuję z Ecco Holiday (od 4 lat) i jestem zadowolona pod każdym względem. Właśnie 2 tyg. temu wróciłam z Krety i jedyne co mogę napisać to ,że były to moje mega :D wakacje mimo ,iż wraz ze znajomymi wypoczywaliśmy z dziećmi :D styczniu także planuję wycieczkę w bardzo cieplutkie miejsce bo jestem typem ciepłolubnym :D
Moim zdaniem jeżeli chodzi o takie biura jak Triada,Exim trzeba jednak zagłębić się w ofertę i napewno nie sugerować się niską ceną :cry: Naprawdę warto czasami jest dopacic trochę grosza i wykupić odpowiedni dla siebie standard hotelu wraz z posiłkami ,ważne jest także położenie hotelu, chodzi o miejscowość ,odległość od plaży oraz jak tak naprawdę chcemy spędzić na miejscu te wakacje :) .
Chciałabym jeszcze dodadać parę słów na temat wycieczek fakultatywnych które organizowane są na miejscu... czasami z nich korzystam wykupując u pilota, ponieważ zawsze mam zagwarantowany odpowiedni standard środka komunikacyjnego jakim będę podróżować,opiekę oraz gwarancję ,że bez problemów wróce do hotelu :)
Doskonale wiem, iż ceny jakie proponuje pilot na miejscu są wyższe od tych jakie możemy zakupić w biurach lokalnych ale ja z doświadczenia wiem ,że atrakcyjna cena nie "idzie w parze" ze standardem proponowanej nam oferty :( oszukało się niemile na tym już paru moich znajomych :cry: Wycieczki jakie organizują piloci zaszw były i będą wyższe, ponieważ za tę cenę :po 1.biura gwarantują bardzo dobry poziom np. autokarów które mają klimatyzację,są w bardzo dobrym stanie,maja certyfikaty,aktualny przegląd +wykwalifikowanego kierowcę , po 2. dodatkowo zatrudnia się i opłaca drugiego pilota tj. tubylca który zawsze służy pomocą także nam , po 3."nasz" pilot także wykonuje swoją pracę za która dostaje wynagrodzenie a po 4.i bardzo ważne cała wycieczka oraz autokar jest ubezpieczony i mamy gwarancję ,iż sami nie będziemy koczować np.na pustyni kilka godzin , ew. pchali autokaru lub dodatkowo składali się na "łapuweczkę" dla tubylców aby łaskawie pomogli nam rowiazać problem :D wiec kochane nie ryzykujy i sie ulegajmy atrakcyjnej cenie w nieznanym biurze bo naprawdę mozemy zamienić nasze upragnione wakacje w koszmar :cry:
Wszyskim wam kochane życzę zawsze spokojnych, udanych i mega odjechanych wakacji !!! aby wspomnienia zawsze wam towarzyszyły przez długi, długi czas tzn. do następnego wyjazdu :lol: :wink:

Awatar użytkownika
mara
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 4384
Rejestracja: 16 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: sin city
Kontakt:

Post autor: mara » 12 paź 2006, 13:49

a byl ktos z alfa star w egipcie? zastanawiam sie nad taba radisson albo sofitel w listopadzie ale nie znam opinii na temat tego biura.
co do ecco- dobrze, ze mowicie, bo opinii w necie nie ma za ciekawych. michitka, gdzie bylas z ecco?

to ja wam opisze co mi exim wycial za numer...
- zapomnieli podstawic autokar by zabrac 4 osoby na lotnisko, pan rezydent mial wylaczony telefon albo podal na tablicy ogloszen nieaktualny numer
-wycieczki fakultatywne zorganizowane na miejscu przez exim mialy wyzsze ceny niz te, ktore exim ma w katalogach i na stronie internetowej. przy dwudniowej wycieczce to 50 dolcow a przy jednodniowej to 10. wiem, ze to nie majatek ale ja to wole przepic niz dac naciagaczom i dla zasady nie pojechalam na wycieczke dwudniowa
-hotel byl jak najbardziej ok, bo na szczescie bylam w nim juz kiedys-przy plazy, piekny ogrod, urozmaicone posilki... tylko lazienka beznadziejna ale porownujac do innych hoteli to mielismy wypas
-w katalogu podawali termin wycieczki 28-05 a faktycznie wylot byl 29- w hotelu bylismy kolo 6 rano, powrot mial byc kolo 22 a byl o 18.30 no i oczywiscie nikt nic nie wspomnial o miedzyladowaniach...

bylam kiedys na wakacjach z oasisem i moge polecic w 100%- rzetelna obsluga, rezydenci ok, wszystko dograne i cacy.
Próżność to mój ulubiony grzech...

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Post autor: Michitka » 12 paź 2006, 14:13

Co do Alfa star -to nie jest raczej dobre i pewne biuro (po prostu jedno z wielu małych jakie jeszcze ocalało -ale pewnie nie za długo)

Z ecco - byłam na Sri Lance, a w marcu lecę z nimi do Meksyku, moi znajomi byli na Krecie i też polecają. Mamy również znajomą to lata z nimi również non-stop i również poleca.
Tak na marginesie nawet ludzie z pierwszych stron gazet z nimi latają :wink:
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”