Sprzęt sportowy - jaki wybrać?

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
wicherek
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3419
Rejestracja: 29 maja 2005, 22:38
Kontakt:

Sprzęt sportowy - jaki wybrać?

Post autor: wicherek » 21 maja 2006, 23:55

Hej
Chciałabym kupić rolki mojej córce (4,5 roku) oraz sobie.
Kompletnie się na tym nie znam, ale po przejrzeniu ofert na allegro wybrałam takie.

Dla małej http://www.allegro.pl/item103368351_sup" onclick="window.open(this.href);return false; ... slide.html
dla siebie http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=105030272" onclick="window.open(this.href);return false; lub http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=103651370" onclick="window.open(this.href);return false;

Co myslicie o tych rolkach, może macie jakies inne pomysły :?:
Czekam też na wskazówki , co należy brać pod uwagę przy wybieraniu rolek - firmy, parametry itp.

Mała nie umie jeździć ale chce się uczyć.
Ja tez nigdy nie jeździłam, ale mam nadzieję, że sobie poradzę (na łyzwach kiedys sobie świetnie dawałam radę). :)
Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące nauki jazdy na rolkach to też chętnie poczytam.

Zapraszam i czekam na uwagi :D
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.

Awatar użytkownika
bbpp77
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1799
Rejestracja: 13 lip 2005, 10:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: bbpp77 » 22 maja 2006, 00:17

Moja córka uczyła się jeździć na rolkach za ok. 100 złotych i jak pojechałam z nią do profesjonalnego sklepu, załozyła dobre rolki to aż jej łezki poleciały z wrażenia... podobno różnica była aż tak kolosalna!!!
Rad nie rad kupiłam jej te rolki, kosztowały ok. 400 - do dziś na nich śmiga bo są chyba od rozm. 32-36. Z tego co wiem teraz są już nieco tańsze - firma ROCES.

Ja osobiście poleciłabym wyprawę do profesjonalnego sklepu i dopasowała sobie konkretny model do stopy i wówczas szukała na allegro.

Awatar użytkownika
GAGA
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2314
Rejestracja: 12 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawka pÂłonie :)

Post autor: GAGA » 22 maja 2006, 00:22

rolki które wstawiłaś są ok.
ja po namowie Cyryl zakupiłam K2 Velocity
http://72.14.203.104/search?q=cache:6Mw ... =clnk&cd=1

są bardzo dobre i ładne, tylko kupiłam ciutke za duże i chyba wolałabym o rozmiar mniejsze. :roll: swoje założyłam na razie 4 razy, bo nawet na role nie mam czasu ostatnio.
jakby ktoś się pisał na odkupienie to chętnie bo bym kupiła mniejsze. rozmiar to chyba 41,5 ale sprawdze jutro jakbym coś pomyliła to przeedytuje.
M³odym ludziom wydaje siê, ¿e pieni±dze s± najwa¿niejsz± rzecz± w ¿yciu. Gdy siê zestarzej±, s± ju¿ tego pewni./ Oscar Wilde
Snobizm jest jak wisienka na torcie - tylko dla wybranych. To rodzaj wtajemniczenia. Wyzwanie rzucone tyranii mas....

Awatar użytkownika
wicherek
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3419
Rejestracja: 29 maja 2005, 22:38
Kontakt:

Post autor: wicherek » 22 maja 2006, 00:34

Gaga a jaki to rozmiar wkładki?

bbpp - Tylko moje dziecko ma w sumie niby dużą stopę jak na swój wiek ale nie jak na dobre rolki dziecięce 19,0 cm
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.

Awatar użytkownika
szpaczek
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2410
Rejestracja: 12 gru 2005, 19:50

Post autor: szpaczek » 22 maja 2006, 07:06

Przypomnialas mi ze tez mialam kupic rolki dla calej rodzinki, niech no tylko gorsecik pojdzie w kat :D
Szczegolnie te dzieciece bardzo mi sie podobaja.
WYZNANIE EX-DZIEWICY
Diabłu dam miłą chwileczkę
By zaś odpust zjednać
Panu Bogu świeczkę
Mnie już niepotrzebna
Jonasz Kofta

Awatar użytkownika
GAGA
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2314
Rejestracja: 12 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawka pÂłonie :)

Post autor: GAGA » 22 maja 2006, 09:04

rozmiar wkładki to coś około 26,5 -27 więc za duże.
M³odym ludziom wydaje siê, ¿e pieni±dze s± najwa¿niejsz± rzecz± w ¿yciu. Gdy siê zestarzej±, s± ju¿ tego pewni./ Oscar Wilde
Snobizm jest jak wisienka na torcie - tylko dla wybranych. To rodzaj wtajemniczenia. Wyzwanie rzucone tyranii mas....

Awatar użytkownika
Dominicana
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1335
Rejestracja: 12 cze 2005, 09:43
Lokalizacja: GdyniA
Kontakt:

Post autor: Dominicana » 22 maja 2006, 09:47

jeżeli chodzi o rolki to ostatnio jestem ekspertem bo szukam czegos fajnego dla siebiei czytam duzo co jest fajne i dobre :D

wiec bardzo dobre sa rolki K2, Roces- naprawde profesjonalne i Rossignol tez super.

Kupuja rolki musisz patrzec na to jakie maja łozyska, najlepsze sa te co maja najwyzszy nr Abec, np Abec 5, 6 lub nawet 7, musisz patrzec czy płoza jest aluminiowa, jaka jest twardośc kółek i ich rozmiar, i czy but jest wentylowany.
Aha idealny jest anty shock, tzn ze nie bedziesz czuła przy jezdzie żadnych przejechanych much, pajaków i żuczków czy tez kamyków :roll: :wink:

dziecku kup rolki z regulowanym rozmiarem zeby mogła na nich dłużej pojezdzic bo wiadomo jak dziecku szybko noga rosnie :wink:

to chyba wszystko :wink:
29 lipiec 2005, nosek---> dr Skupin/ czyli ju¿ po i bardzo szczê¶liwa:)

Awatar użytkownika
wicherek
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3419
Rejestracja: 29 maja 2005, 22:38
Kontakt:

Post autor: wicherek » 22 maja 2006, 09:54

Gaga, ja myślałam o Twoich rolkach dla siebie :wink: . Ja mam 26,5 cm

Dzięki Domi. Ale czy dla dziecka na początek tez te łozyska są takie ważne?
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.

Awatar użytkownika
Dominicana
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1335
Rejestracja: 12 cze 2005, 09:43
Lokalizacja: GdyniA
Kontakt:

Post autor: Dominicana » 22 maja 2006, 09:59

dla dziecka wystarcza Abec5, łozyska sa wazne bo to dzieki nim masz dobry komfort jazdy, nic ci nie będzie tam żęzić i chrobotać a wazne żeby córcia sie nie zraziła do jazdy :wink:

to tak jak łożysko w samochodzie, jak zaczyna wyć to robi sie wkurzająco :roll: :wink:
29 lipiec 2005, nosek---> dr Skupin/ czyli ju¿ po i bardzo szczê¶liwa:)

Awatar użytkownika
wicherek
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3419
Rejestracja: 29 maja 2005, 22:38
Kontakt:

Post autor: wicherek » 22 maja 2006, 10:17

czyli te dziecięce , które znalazłam na allegro ABEC 1 (pierwszy link) mam sobie odpuścić :(
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”