Gdzie warto lokować/inwestować pieniądze?

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Post autor: viriel » 13 cze 2007, 19:15

No też, albo np. Mc Donald (tylko akurat tutaj trzeba bardzo dużo zainwestować- minimum 600 tys.), wszelkie sklepy odziezowe. Generalnie mam na myśli sam mechanizm franczyzy- czy warto się w to pakować...?

Awatar użytkownika
mijka
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 369
Rejestracja: 14 sty 2005, 18:20
Lokalizacja: centrum
Kontakt:

Post autor: mijka » 13 cze 2007, 19:32

Z tego co wiem jedni z najlepszych Partnerów zarabiają po 50-60 tys na miesiąc. Ale to sa rzeczywiście najlepsi, którzy realizują plan i ponad plan we wszystkim.

Na początku trochę na pewno dokładasz, choć banki dają korzystne kredyty na wykupienie licencji itp. a przy słabszym wyniku finansowym może okazać się, że po odliczeniu innych kosztów (prąd, wynajem itp) masz ledwie na pensje dla pracowników.

Nie znam tego tematu tak dokładnie, bo w tym nie siedzę, ale wiem, że wiele osób z mojego otoczenia jest zadowolonych z takiego własnego biznesu.

Awatar użytkownika
Dominicana
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1335
Rejestracja: 12 cze 2005, 09:43
Lokalizacja: GdyniA
Kontakt:

Post autor: Dominicana » 13 cze 2007, 19:46

ja natomiast satłam sie młodą posiadaczką niruchomości, a to za sprawą darowizn w postaci mieszkan, posiadam równiez to w którym obecnie mieszkam, hmm nie wiem kiedy spienięże te inwestycje, jeśli to zrobie to napewno pieniądze zainwestuje w fundusze, albo kupno ziemi, na razie upajam sie tym co dla większości jest horrorem, czyli ciąglym wzrostem cen na rynku nieruchomości :-D
29 lipiec 2005, nosek---> dr Skupin/ czyli ju¿ po i bardzo szczê¶liwa:)

Awatar użytkownika
wictory
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 679
Rejestracja: 30 sie 2006, 19:14
Kontakt:

Post autor: wictory » 13 cze 2007, 21:47

Mój mąż siedzi w tym temacie od dłuższego czasu -zajmuje się tym także zawodowo. Jeżeli chcecie jakąś poradę z tej dziedziny to piszcie do niego. radoslaw.rogiewicz@protecta.com.pl
powiedział,ze pomoże.
Dr. Skupin 17 marca 2008 - HP 300cc

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Post autor: viriel » 16 cze 2007, 00:14

Ja też stałam się niedawno posiadaczką nieruchomości o sporej wartości. Chcę trafić na odpowiedni moment by ją sprzedać, a pieniądze zainwestować- zastanawiam się właśnie nad funduszami lub nad tym Mc Donaldem lub inną franczyzą. Narazie jestem zielona ;)
Na dzień dzisiejszy supiłam się na podniesieniu wartości mojej nieruchomości- liczę na wymierne profity ;)

Awatar użytkownika
virtualia
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 374
Rejestracja: 04 gru 2005, 01:22
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: virtualia » 28 sie 2007, 10:42

mijka widze ze masz rozeznanie w temacie lokowania kasy doradz mi cos mam w gotowce okolo 25tys i zastanawiam sie co zrobic
lokata bankowa?
fundusze inwestycyjne? nie mam o tym pojecia kasa ta moze lezec spokojnie ze 2-3 lata moze i dluzej, pozdrawiam
operacja 28 stycznia 2009 dr Kolasinski -biust anatomiczne Allergan 410 FX 360g+ uszy juz po :)

isabell
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 219
Rejestracja: 06 lut 2006, 09:12

Post autor: isabell » 28 sie 2007, 16:18

Virtualia, co prawda nie jestem mijaka postaram sie odp na twoje pytanie.

Moim zdaniem przy takiej kwocie najbardziej odpowiednie wg mnie wydaje sie wlozenie gotowki na f-sz zrownowazony lub stabilnego wzrostu, gdyz tu zazwyczaj osiagane zyski przez zarzadzajacych sa wyzsze niz na lokacie bankowej

Na chwile obecna balabym sie inwestowac w f-sze akcyjne przy tak niepwenej syt na rynku amerykanskim (kredyty hipoteczne) jak i zamieszaniu u nas.

Majac jed w f-szu stabilnym lub zrownowazonym zawsze mozesz zrobic konwersje na f-sz akcyjny przy bardziej sprzyjacej sytuacji.

Nalezy pamietac iz kupujac i sprzedajac jednostki inwestyc zazwyczaj placisz oplate manipulacyjna

pozdr
juz po :) liposukcja ud, dr Stanczyk *marzec 2006*

Awatar użytkownika
mijka
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 369
Rejestracja: 14 sty 2005, 18:20
Lokalizacja: centrum
Kontakt:

Post autor: mijka » 01 wrz 2007, 21:28

Virtualia,
Byłam na urlopie przez tydzień i nie wiem dokładnie co działo się przez ten czas na naszej giełdzie. Jeśli nadal utrzymuje się takie samo tempo spadków, co w ostatnich tygodniach ja bym się jeszcze trochę wstrzymała z inwestowaniem lub - jak radzi Isabell - ulokowała środki na razie w jakims funduszu stabilnego wzrostu, ktory z reguły ma w swoim portfelu max do 20-30% akcji.

Jeśli myślisz o perspektywie 2-3 letniej, a nawet dłuzszej, to fundusze akcyjne są dla Ciebie. Nie nalezy wtedy panikować jak zjawia się korekta, ale uważać to za jako coś normalnego, coś czego nie unikniemy i nie wykonywać żadnych gwałtownych posunięć, bo dopiero wtedy naprawdę tracimy.

Zawsze najważniejsze jest to pytanie: na jaki czas chcę ulokować pieniądze i do tego potem cały czas się odnosić.

Jeśli chodzi o opłatę manipulacyjną, to z reguły pobierana jest ona tylko przy wejściu do funduszu (choć np. w Multibanku i mBanku możesz wszystkie fundusze kupić przez internet za darmo). Owszem zdarza się, że jakiś fundusz pobiera opłatę i przy wyjściu (b. często gdy to jest połączone z ubezpieczeniem i rezygnujesz z niego przed wyznaczonym czasem), ale takich funduszy jest naprawdę niewiele. Na pewno zaś gdy odkupujesz swoje jednostki lub robisz konwersję (nie dotyczy funduszy parasolowych) z jednego funduszu do drugiego płacisz tzw. podatek Belki (19%) od osiagniętego zysku.

Awatar użytkownika
magdusia
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 296
Rejestracja: 15 sie 2006, 18:40
Lokalizacja: Łódz

Post autor: magdusia » 14 wrz 2007, 19:56

Ja inwestuje w nieruchomości, to jedyna lokata pewna, która nigdy nie straci, dla przykłau- 4 lata temu ziemi w moim regionie kosztowały jakieś 7,5 tyś za hektar od rolnika(ziemie rolne) obecnie 11 tyś!! działke można było kupić 25 tyś 30 tyś , a teraz już 45 tyś są warte :). Dla mnie jest to jedyna pewna inwestycja.
dr NIEMKIEWICZ, 375cc

Awatar użytkownika
virtualia
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 374
Rejestracja: 04 gru 2005, 01:22
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: virtualia » 23 lis 2007, 18:17

mijka, ja nadal zielona kasy przybylo do zainwestowania ale w dalszym ciagu lezy na konci wlutowym :( i zarabia 0zł.

Posiadam konto w mbanku czy przez net moge kupic fundusze iwes. Ja nie mam o tym zielonego pojecia moglabys mi wytlumaczyc jak to w praktyce wyglada? czy moge je sprzedac rowniez przez internet?
operacja 28 stycznia 2009 dr Kolasinski -biust anatomiczne Allergan 410 FX 360g+ uszy juz po :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”