Gdzie warto lokować/inwestować pieniądze?

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Dominicana
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1335
Rejestracja: 12 cze 2005, 09:43
Lokalizacja: GdyniA
Kontakt:

Gdzie warto lokować/inwestować pieniądze?

Post autor: Dominicana » 16 lis 2005, 21:32

siemano :wink:

mam nadzieje ze nie załorzyłam nudnego tematu :wink:
chodzi o to że chce dobrze ulokować swoje oszczędności a podobno fundusz to świetna sprawa, więc moze ktoś z tego forum juz inwestuje i może mi cos doradzić :wink:

skoro tak pięknie mi doradzaliście o op nosa to może i cos z akcji - obligacji też :wink:
wiadomo że nasze forum jest skarbnicą wiedzy za sprawą jego wszechstronnie wykształconych Forumowiczów 8)
29 lipiec 2005, nosek---> dr Skupin/ czyli ju¿ po i bardzo szczê¶liwa:)

Awatar użytkownika
mijka
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 369
Rejestracja: 14 sty 2005, 18:20
Lokalizacja: centrum
Kontakt:

Post autor: mijka » 16 lis 2005, 23:22

Dominicana,
jeśli chcesz inwestować w funduszu, a wczesniej nie miałaś z nim kontaktu, musisz najpierw określić swój stopień wrażliwości na ryzyko i pamiętać, że nie są to produkty gwarantowane (tak jak odsetki od lokaty) przez Bank czy dane TFI.

Na pewno masz szansę zarobić dużo powyżej lokat bankowych (w nie się już właściwe nie inwestuje), ale dobrze żebyś w funduszu trzymała środki minimum rok.

Raz jest bowiem tak, że fundusze idą w górę, ale też są miesiące, gdy mają spadki (tak jest teraz od września, a wpływ na to miały np: wybory parlamentarne, prezydenckie, niepewność związana z utworzeniem koalicji, a w między czasie inwestorzy na całym świecie zaczęli sprzedawać akcje i realizować zyski).

Gdy są spadki nie należy panikować, że się traci. Nalezy przeczekać lub, w związku z tym, że są tańsze jednostki, dokupić je, by potem większy pakiet sprzedać z zyskiem.

Fundusze akcyjne, o których wspomniałaś obarczone są największym ryzykiem, ale też najwięcej można na nich zarobić.

Jeśli chcesz co jakiś czas dopłacać do funduszu, to żeby nie mieć kolejnych opłat manipulacyjnych wynikających z tabeli i przedziałów kwotowych pytaj o tzw. plany oszczędnościowe. Ma je na pewno ING (Emerytura z Lwem), Citibank Handlowy (Celowe Plany Oszczędnościowe) i Unikorona (System Akumulacji Kapitału). Pochodź po bankach i popytaj.

Lokujac w tych programach masz tylko 1 prowizję, a każda kolejna dopłata (dążysz do jakiejś przez siebie określonej na koniec kwoty) jest już bezprowizyjna co jest duzym plusem..

Ja na Twoim miejscu - jeśli wczesniej nie miałaś kontaktu w ogóle z funduszami - na początek bym wybrała jakiś fundusz stabilnego wzrostu, gdyż ma on w swoim portfelu (pytaj o prospekt lub prospekt skrócony danego funduszu) mniejszą ilość akcji od f. zrównoważonych czy akcyjnych i część obligacji.

Nie wiem czy Ci pomogłam, ale suma sumarum jeśli nie potrzebujesz kasy za 2-3 miesiace, to warto jak najbardziej inwestować w fundusze lub w jakieś nieruchomości czy działki budowlane. Na takich działkach można mieć po roku "przebitkę" nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Awatar użytkownika
Dominicana
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1335
Rejestracja: 12 cze 2005, 09:43
Lokalizacja: GdyniA
Kontakt:

Post autor: Dominicana » 17 lis 2005, 08:44

mijka
bardzo Ci dziękuje za wyczerpujące wiadomości, pewno jesteś z branży skoro tyle o tym wiesz :wink:
ja własnie mam w tym semestrze Rynki Finansowe i powiem szczerze że troche mnie to zainteresowało :wink:

tak jak mówisz na początku zbieram głownie info na temat funduszy, co i jak i gdzie, najpierw musze zdobyć odpowiednią wiedze na ten temat żeby jak najlepiej lokować :wink:

czy wrazie czego będe mogła miec do Ciebie jeszcze jakieś pytania, gdybym miała jakieś wątpliwości :?:
29 lipiec 2005, nosek---> dr Skupin/ czyli ju¿ po i bardzo szczê¶liwa:)

Awatar użytkownika
mijka
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 369
Rejestracja: 14 sty 2005, 18:20
Lokalizacja: centrum
Kontakt:

Post autor: mijka » 17 lis 2005, 18:34

Pisz śmiało.. Na tyle ile potrafię pomogę.. :)

Awatar użytkownika
Dominicana
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1335
Rejestracja: 12 cze 2005, 09:43
Lokalizacja: GdyniA
Kontakt:

Post autor: Dominicana » 07 gru 2005, 21:57

mijka a wiec jestem spowrotem z pytaniami do funduszu :wink:
własnie siedziałam na Onecie i czytalam o funduszach, zadam Ci kilka pytań bo niektórych rzeczy nie rozumiem :wink:

1. Co to jest maksymalna opłata dystrybucyjna?? bo to jest rozne w roznych funduszach i opłata za zarządzanie?? czyli za to że oni obracają moimi pieniędzmi??

2. Rodzaj jednostek?? czasem piszą A czasem C i nie wiem co to znaczy :roll:

3. Pierwsza wpłata to rozumiem ze to co daje na początku a kolejna to jest to co ewentualnie dorzucam tak??

4. Co to jest ten portfel??

i teraz powiedzmy ze mam 1000zl i chce dać to do jakiegos funduszu ze stabilnym wzrostem na 12 miesięcy, to jaką oni biora ode mnie prowizje?? czy to zalerzy od tego ile na moich pieniądzach zarobią czy nie?? i czy płace tylko na początku to prowizje czy np co miesiąc?
a jak chce dorzucać kase do mojej puli to tez za to płace jakąs prowizje??

wiem ze pytań mam dużo ale po prostu chce zrobić wszystko świadomie :wink:
nie lubie taka zielona iśc do banku bo to w sumie poważna sprawa :wink:

Mijka bede Ci bardzo wdzięczna za pomoc :wink:

a może poecisz mi jakieś strony internetowe albo książki z których dowiem sie wszystkiego od podstaw o funduszach?? ja co prawda mam teraz Rynki Finansowe ale o funduszach nie mowilismy za dużo :roll:
29 lipiec 2005, nosek---> dr Skupin/ czyli ju¿ po i bardzo szczê¶liwa:)

Awatar użytkownika
Dominicana
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1335
Rejestracja: 12 cze 2005, 09:43
Lokalizacja: GdyniA
Kontakt:

Post autor: Dominicana » 07 gru 2005, 21:57

nie musisz mi od razu odpisywać bo wiem że to może troche zająć czasu :wink:
29 lipiec 2005, nosek---> dr Skupin/ czyli ju¿ po i bardzo szczê¶liwa:)

Awatar użytkownika
mijka
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 369
Rejestracja: 14 sty 2005, 18:20
Lokalizacja: centrum
Kontakt:

Post autor: mijka » 10 gru 2005, 11:07

Dominicana postaram Ci się dokładnie odpowiedzieć na wszystkie pytania w środę, bo do wtorku jestem na szkoleniu..

Rzecz rozchodzi się o to, że ja nie mam konkretnych książek.. Muszę popytać, by móc coś Ci w miarę przystępnego polecić. :-)

Awatar użytkownika
megi
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1216
Rejestracja: 28 sty 2005, 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Konta bankowe- gdzie warto lokować pieniądze?

Post autor: megi » 22 mar 2006, 18:27

Mam prosbe czy mozecie polecic mi jakis bank..gdzie najlepiej załozyc sobie konto? ja do tej pory korzystalam z PKO BP ale chcialabym zmienic..

Pozdrawiam!!

isabell
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 219
Rejestracja: 06 lut 2006, 09:12

Post autor: isabell » 22 mar 2006, 18:39

BPH nowoczesny nastawiony do klienta bank. B dobra oferta dot kredytow - szybkosc uzyskania. B dobre warunki do zlecen gieldowych. Super zabezpieczenia. Bedzie niestety drozszy jak polaczy sie z Wlochami. Lubie tez Millenium. Zarowno w jednym jak i drugim wszystko zalatwisz przez internet.
pozdr
juz po :) liposukcja ud, dr Stanczyk *marzec 2006*

Awatar użytkownika
jaaa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1724
Rejestracja: 12 sty 2005, 18:11
Lokalizacja: niedaleko Wawy:)

Post autor: jaaa » 22 mar 2006, 19:11

ja sobie zalozylam w mBanku konto niedawno- opłaty za free przez neta a jak juz do innego banku to za grosze :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”