Pomysł na biznes...

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Molnika
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 140
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:12

Re: Pomysł na biznes...

Post autor: Molnika » 26 lut 2010, 00:38

Aby otrzymać kasę z UP musisz być zarejestrowana jako bezrobotna, pewnie dodatkowo jeszcze mają jakieś wytyczne.(te pieniądze są z Europejskiego Funduszu Społecznego)
Co do dotacji z UE na rok 2007- 2013 to jest kilka programów, ale ten właściwy nam to Program Operacyjny Kapitał Ludzki bądź Regionalny Program Operacyjny (w zależności od województwa) i zależności co chcesz zrobić należy odpowiednio wyszukać i tu już życzę powodzenia (rire
google dużo powie a jest masa firm , które chętnie ale doradzą ale oczywiście nie za darmo

Awatar użytkownika
JonaS
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 5524
Rejestracja: 29 cze 2009, 22:09

Re: Pomysł na biznes...

Post autor: JonaS » 25 mar 2010, 23:41

luna 1
niestety taka prawda ze bezrobotni maja wieksze szanse na dostanie dotacji ja napisalam projekt w ramach POKL VI gdzie niby jest skierowane do osob chcacych otworzyc wlasna dzilalnosc nie tylko do os bezrobotnych i dotacje nie przyznaja urzedy pracy no i niestety nie dostalam dotacji jak sie pozniej dowiedzialam najwiejksze szanse mialy os bezrobotne...

a jesli chodzi o pomysl na biznes to rzeczywiscie ciezko znalesc taki naszy ryneku wszystkiego jest pelno, trzeba miec naklady finansowe zeby zeby miec dobry start i wyprzedzic konkurencje (thinking
14.04.2010 - Łątkowski - nos (calkowita korekta) + wymodelowanie brody
04.03.2011 - Łątkowski - implant brody
27.01.2015 - Kasprzyk - Silimed Maximum 330 HI (wys.11,1 szer.11,1 proj.5,4)
29.07.2015 - Kubasik - lifting szyi
03.02.2020 - Kubasik - korekta powiek górnych
16.01.2023 - Samir Ibrahim - plastyka brzucha z liposukcją

fenka29
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 417
Rejestracja: 18 lip 2006, 03:37
Lokalizacja: śląsk

Re: Pomysł na biznes...

Post autor: fenka29 » 02 mar 2011, 03:55

Mam kilka pomysłów na ciekawe biznesy. Od ponad roku zastanawiam się poważnie nad rozwinięciem własnej działalności. Nie wszystkie koncepcje są absolutnie innowacyjne, bo nie jest to warunek konieczny powodzenia biznesu. Co jest? Wyczucie miejsca, czasu, znajomość rynku (w tym szczególnie konkurencji), zaplecze finansowe. Odpowiednie kontakty bywają dodatkowym atutem. Oczywiście determinacja, maksymalne zaangażowanie, wytrwałość, racjonalne myślenie, to tylko niektóre nieodzowne cechy przyszłego przedsiębiorcy. No i jeszcze trzeba mieć trochę szczęścia. Każdy z tych pomysłów - to kilka tygodni (czyli kropla w morzu….)spędzonych na wyszukiwaniu informacji w necie, urzędach, agencjach, pośrednikach, producentach, bankach i wśród bliższej i dalszej konkurencji. Niektóre z tych instytucji odwiedzałam osobiście (ta forma jest najskuteczniejsza), z niektórymi kontaktowałam się telefonicznie, mailowo, na forach, przeglądałam strony internetowe, artykuły branżowe. Potem kalkulacja finansowa, ocena ryzyka, koncepcja marketingowa. Powalał mnie niejednokrotnie optymizm w większości „biznes planików” (bo inaczej tego nie można nazwać) dotyczący stopy zwrotu inwestycji. Podobne „wyliczenia” zamieszczają na swoich stronach dostawcy urządzeń i środków trwałych. No taaa… przy nieuwzględnieniu podatków, kosztów stałych i absurdalnym założeniu, że nasz telebim, albo myjnia bezdotykowa od początku funkcjonowania będzie miał 100% obłożenie bez sekundy „przestoju” przy wyśrubowanych cenach, faktycznie, można się podjarać, że inwestycja zwróci się w ciągu roku (lub podobno nawet krócej). Dlatego uważam, że chłodna kalkulacja i racjonalne myślenie to podstawa, by nie wpakować się na resztę życia w kilkusettysięczne długi.
Dwie z moich koncepcji miały szansę powodzenia. Już nawet podjęłam pewne realne kroki : wyrysy, mapki, plany zagospodarowania, projektant, wstępne negocjacje w bankach i pierwsze przygotowania do drogi przez mękę przy ubieganiu się o środki unijne. Niestety, w obu przypadkach miałam pecha. W związku z planowaną 2-letnią kompleksową przebudową przelotowej trasy, przy której mieszkam – nie dostałam pozwolenia na budowę. W drugim przypadku – inwestor wpadł na ten sam pomysł i przystąpił szybciej do jego realizacji.
Mam jeszcze kolejne dwa pomysły – oba wiążą się z realizacją moich marzeń, z moją pasją, zainteresowaniami. Każdy skrajnie różny, każdy ma swoje wady i zalety. Są z zupełnie innej broszki. Pierwszy wymaga jednak sporych nakładów (około 5 mln zł przy 8-letnim okresie zwrotu z inwestycji).
Drugi – wynika z moich naukowych zainteresowań, kreatywności i umiejętności tworzenia autorskich narzędzi badawczych. Jednak polskie firmy nie doceniają jeszcze tej wartości dodanej i powiększania zdolności do kreowania zysków w przyszłości. Na Zachodzie – to zaczyna być standardem. U nas potrzeba jeszcze kilkunastu lat. No cóż – chyba poczekam… (bo na pewno się nie przeprowadzę).
03.08.2006 - anatomy 350 pod gruczo³ - BRZUCHAÑSKI
25.02.2009 - odwrĂłcenie implantu - poprawka

celka-xx
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 682
Rejestracja: 05 sty 2008, 11:02

Re: Pomysł na biznes...

Post autor: celka-xx » 23 sie 2012, 16:03

Ja też myslałam o otwarciu własnego biznesu, ale nie mam odwagi...Chciałam otworzyc salon makijazu permanentnego - czyli nic oryginalnego. Ale chodziło mi o profesjonalny salon z najnowszym sprzętem. Boje się, ze włoże w to kilkadziesiąt tysięcy i nic nie wyjdzie. Zazdroszczę osobom, które mają odwage. Mnie zaraz najgorsze scenariusze się pojawiają przed oczami, boje się, że nie bede miała klientek. Co o tym myślicie? To nic nowego.
Dziewczyny, przyszłybyście do mojego salonu na makijaż, hehe?

Awatar użytkownika
HurkaczTamara
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 30
Rejestracja: 02 mar 2021, 15:38

Re: Pomysł na biznes...

Post autor: HurkaczTamara » 05 mar 2021, 12:48

Najlepiej inwestować w siebie, czyli w wiedze

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”