Jak to zrobić? Czyli zaćmienie umysłu przy komputerze.

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Anna77
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 153
Rejestracja: 29 wrz 2005, 20:32
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Kontakt:

Jak to zrobić? Czyli zaćmienie umysłu przy komputerze.

Post autor: Anna77 » 15 sty 2006, 18:56

Jak to robicie, że tekst który chcecie przytoczyć pojawia się w takiej różowej ramce?
Jak przesłać zdjęcie lub cokolwiek aby pojawiło się w poście?
Jak wrzucić taki śliczny listek z ilością dni przed lub po operacji do swoich postów?
Określenia i obiaśnienia typu Quote,code,img, URL nic mi nie mówi i nie wiem co znaczy.
Może tylko ja mam takie problemy ale próbowałam na różne sposoby i mi nie wychodzi. Mam zaćmienia umysłowe albo jestem tępa jeżeli chodzi o komputer i potrzebuję pomocy. Podzielcie się swoją wiedzą , bardzo ładnie proszę.

[/quote]
dr £Â±tkowski, 375cc,okr±g³e,¶redni profil.
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... /event.png

Awatar użytkownika
szpaczek
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2410
Rejestracja: 12 gru 2005, 19:50

Post autor: szpaczek » 15 sty 2006, 19:31

w tej "tepocie umyslowej" nie jestes sama.moje chlopie kochane pomaga mi czasem acz niechetnie.Tak wiec moje kochanie mowi tak::::::
1jezeli chcesz zacytowac fragment wypowiedzi to cytujesz Quote w prawym gornym rogu postu a potem normalnie wycinasz to co zbedne, robisz przerwy w srodku na swoje teksty itp.Czyli tniesz przenosisz i robisz co chcesz z tekstem orginalnym.
2co do zdjecia to trudniejsze bo trzeba je najpierw umiescic na innym serwerze. Np na republice albo innym ogólnie dostępnym. Potem klikasz na "Img" , podajesz lokalizację zdjęcia - link do nego i w sumie to tyle.

definicje:
quote - cytowanie
img - wklejanie fotek/rysunków
url - dodawanie sznurków :-) (linków) do postów
[/url][/code]
jakies pytania jeszcze ??????Moje kochanie jest do dyspozycji bo ja szczerze mowiac to nic z tego co napisalam pod jego dyktando to nie rozumiem.

Awatar użytkownika
wicherek
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3419
Rejestracja: 29 maja 2005, 22:38
Kontakt:

Post autor: wicherek » 15 sty 2006, 19:37

szpaczek pisze:co do zdjecia to trudniejsze bo trzeba je najpierw umiescic na innym serwerze. Np na republice albo innym ogólnie dostępnym. Potem klikasz na "Img" , podajesz lokalizację zdjęcia - link do nego i w sumie to tyle.

definicje:
quote - cytowanie
img - wklejanie fotek/rysunków
url - dodawanie sznurków :-) (linków) do postów
[/url][/code]
Wcale nie. Nie ma konieczności umieszczania zdjęć na innym serwerze.
Możesz dodawać zdjęcie ze swojego kompa. Wciskasz download image; nastepnie przeglądaj; wybierasz ze swoich plików; otwierasz; wysyłasz i wstawi się w Twój post.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.

iza
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 558
Rejestracja: 04 lut 2005, 19:25

Re: Jak to zrobić? Czyli zaćmienie umysłu przy komputerze.

Post autor: iza » 15 sty 2006, 19:42

Anna77 pisze:Jak to robicie, że tekst który chcecie przytoczyć pojawia się w takiej różowej ramce?
należy nacisnąć quote w wypowiedzi którą chcesz zacytować.
Anna77 pisze:Jak przesłać zdjęcie lub cokolwiek aby pojawiło się w poście?
przy wpisywaniu odpowiedzi naciskasz Download IMG i pobierasz zdjecie jakie chcesz wstawic. Oczywiscie w odpowiednich rozmiarach. Najczesciej wczesniej musisz fote zmniejszyc w jakims programie graficznym.
Anna77 pisze:Jak wrzucić taki śliczny listek z ilością dni przed lub po operacji do swoich postów?
na powyzszej zasadzie : www.tickerfactory.com

Awatar użytkownika
Eddieve
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2200
Rejestracja: 17 lis 2005, 23:01
Lokalizacja: West Pomerania
Kontakt:

Re: Jak to zrobić? Czyli zaćmienie umysłu przy komputerze.

Post autor: Eddieve » 15 sty 2006, 19:43

Co dam radę, to wyjaśnię:
1
Anna77 pisze:Jak to robicie, że tekst który chcecie przytoczyć pojawia się w takiej różowej ramce?
Przy poście, który planujesz zacytować, znajduje się ikonka z chmurką i hasłem :quote ( po najechaniu na nią, czytasz: odpowiedz z cytatem ). klikasz i cały post zostaje skopiowany do okienka, w którym wpisujesz swoją odpowiedź. Mozna, oczywiście, zostawić tylko fragment cytatu, do którego chcesz się odnieść, resztę wycinając.

2
Jak przesłać zdjęcie lub cokolwiek aby pojawiło się w poście?
Nad okienkiem, w którym wpisujesz swoją odpowiedź, znajduje się napis: Download IMG. To służy do ściągania plików typu zdjęcia, obrazki o wielkości do 370x370 i dołączania ich do ( albo zamiast ) odpowiedzi. Klikasz, przegladasz folder, z którego chcesz plik ściągnąć, wysyłasz.

3
Jak wrzucić taki śliczny listek z ilością dni przed lub po operacji do swoich postów?
Kliknij na ten licznik u kogoś, kto ma go w swoim podpisie, a otworzysz stronę TickerFactory.com, gdzie wybierzesz sobie wzór takiego licznika i wstawisz datę operacji. Potem w swoim profilu w miejsce: Informacje Profilu, rubryka: Podpis, nanosisz adres swojego licznika ( kod html czy URL ) i na koncu tych ustawień klikasz: Wyślij ( Po hasłem: Pokaż galerię )

4
Określenia i obiaśnienia typu Quote,code,img, URL nic mi nie mówi i nie wiem co znaczy.
Quote=cytat, code=kod, ale nie wiem o tym więcej, img=plik np. typu zdjęcie, URL=odnośnik do adresów stron www.

5
Może tylko ja mam takie problemy ale próbowałam na różne sposoby i mi nie wychodzi.
Nie martw się, chyba większość miała trudne poczatki z obsługą techniczną. Ja, oczywiście, też. Pozdrawiam.
Od
15
XII
05
fajnie mi / nos od dr Skupina
http://www.beautywpolsce.com/forum/imag ... alking.gif

Awatar użytkownika
Eddieve
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2200
Rejestracja: 17 lis 2005, 23:01
Lokalizacja: West Pomerania
Kontakt:

Post autor: Eddieve » 15 sty 2006, 19:48

Odpisywałam w momencie, jak dziewczyny odpowiadały, więc tych odpowiedzi jest teraz kilka. Mam nadzieję, że nie wprowadziłam więikszego mętliku. :-)
Od
15
XII
05
fajnie mi / nos od dr Skupina
http://www.beautywpolsce.com/forum/imag ... alking.gif

Awatar użytkownika
szpaczek
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2410
Rejestracja: 12 gru 2005, 19:50

Post autor: szpaczek » 15 sty 2006, 19:56

tak zgadza się, "przegapłam" ta mozliwosc zrobienia downloadu z kompa

iza
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 558
Rejestracja: 04 lut 2005, 19:25

Post autor: iza » 15 sty 2006, 19:59

Anna77 pisze: Ale ja nie mam chmurek! ale próbuję może cos wydzie.
Bardzo Wam dziękuje za pomoc zobaczymy czy cos zrozumiałam.
No i prawie wyszło :)

W odpowiedzi, którą chcesz zacytowac w prawym górnym rogu jest quote. I właśnie na nie naciskasz by zacytowac całośc bądź fragment wypowiedzi.

powodzenia!!!

Awatar użytkownika
Anna77
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 153
Rejestracja: 29 wrz 2005, 20:32
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Kontakt:

Post autor: Anna77 » 15 sty 2006, 19:59

Hura!! Coś wyszło trochę jeszcze namieszałam ale wiem o co chodzi teraz sprubóję ze zdjęciem.
A czy można dopisać coś do wysłanej odpowiedzi?
Albo ją zmienić lub poprawić?
dr £Â±tkowski, 375cc,okr±g³e,¶redni profil.
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... /event.png

iza
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 558
Rejestracja: 04 lut 2005, 19:25

Post autor: iza » 15 sty 2006, 20:01

Anna77 pisze:Hura!! Coś wyszło trochę jeszcze namieszałam ale wiem o co chodzi teraz sprubóję ze zdjęciem.
A czy można dopisać coś do wysłanej odpowiedzi?
Albo ją zmienić lub poprawić?
Na swoim poście oprócz quote, obok niego masz edit. Po wcisnieciu edit, edytujesz swoją wypowiedz, dopisujesz bądź zmieniasz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”