Zjawiska paranormalne,duchy?

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
kiuka
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 741
Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:33
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: kiuka » 17 lut 2015, 15:39

Midorianka pisze:
A Anneliese Michel miała nieleczoną schizofrenie i organiczne uszkodzenie cun. W tej sprawie pozapadały skazujące wyroki sądowe przeciwko jej rodzicom i "egzorcystom".
Apropo tych wyrokow sadowych, ten proces z gory byl skazany na kleske, skoro tylko wygodne dowody byly rozpatrywane...
Pomijac juz wyzej wymieniona prof. Goodman, inny naukowiec dr. Theo Weber-Arma tez zainteresowal sie tym tematem. W tym celu przestudiowal kartę chorobową Anneliese i stwierdzil bledy lekarskie (na pierwsze ataki lekarze wysuneli bledna diagnoze epilepsji). No wiec karmili ja aoleptem, zentropilem i tegretalem ze skutami ubocznymi. Doczepil sie tez do EEG. W kazdym badz razie naukowo stwierdzil, ze jej zgon to wynik
zatrucia wywołany długotrwałym przyjmowaniem medykamentow antyepileptycznych. I w zwiazku z tym oskrazonymi powinni byc lekarze a nie egzorcysci.

Temat ten walkowany byl/jest wielokrotnie, ale warto posiedziec troche nad tematem i dojsc do innych zrodel. Bo jak to ktos czesto powtarza, to powtarzane klamstwo staje sie kiedys prawda.

Awatar użytkownika
Midorianka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2024
Rejestracja: 01 sie 2014, 17:42

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: Midorianka » 17 lut 2015, 17:42

Tak się składa Kiuka, że o sprawie tego procesu nie czytałam w "Fakcie", ani na portalach internetowych, ani w pseudonaukowej książce pani Goodman. Ten proces omawiałam jeszcze na studiach, w oparciu o dokumenty źródłowe. I żeby nie było watpliwosci, studia te ukończyłam. I nie był to kierunek ezoteryka (clin
Przypominam też, ze kościół katolicki jednoznacznie odciął się od tej sprawy uznając, ze Michel nie była opętana, tylko chora psychicznie. A psychiatrycznie nie byla wcale leczona. Jedynie neurologicznie. Leków przeciwpadaczkowych zaś najprawdopodobniej wcale nie przyjmowała, natomiast przyczyną zgonu było skrajne wyglodzenie. Od tamtej pory zaś w niemieckim kościele katolickim w ogóle nie przeprowadza się egzorcyzmow.
"Nie ma brzyd­kich ko­biet, są tyl­ko leniwe. "
Helena Rubinstein

Nataa
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1268
Rejestracja: 18 lut 2012, 16:34

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: Nataa » 17 lut 2015, 19:07

Midorianka pisze:Nataa, a ja tak z czystej ciekawości spytam, w jaki sposób Twoja znajoma egzorcysta nawiązała kontakt na odległość z tymczasowo aresztowany podejrzanym o zabojstwo? Takie osoby nie mogą korzystać z żadnych środków łączności typu telefon, czy Internet, wiesz?
Osoba badana nie musi z nią rozmawiać przez telefon, nie musi nawet wiedzieć, że jest badana.
Jeśli się jest badanym, to się o tym nie wie. Np. żona chce zbadać męża, to dzwoni/pisze/e-mailuje do specjalisty i podaje z reguły imię i nazwisko, datę urodzenia i miejsce zamieszkania/pobytu - żeby badająca mogła jak gdyby "zlokalizować" tę osobę. Bo przecież nazwiska i imiona się powtarzają.
Ponadto dobrym sposobem chyba jest zdjęcie, tutaj było w gazecie, wtedy były zdjęcia tego gościa w gazetach prawie codziennie, wystarczy chyba nawet jak zasłonięta twarz a sylwetka jest ....
Wzięła gazetę i się skupiła (angel . Mi mówiła, że tak z ciekawości to zrobiła czy byty w nim są. I były, że ho! ho! te najgorsze, minusowe. Bo plusowe tez są, ale one nie prowadzą do takich działań jak zabójstwo czy samobójstwo, powodują np. dziwną upartość osoby i inne stany, które wcześniej nie występowały.
Jak umie, to może sobie każdego badać, nie?
Dlatego tych słynnych morderców w Ameryce, co o nich pisali i tv pokazywała, też badała. Też mieli minusowe, te najgorsze.

To jest podobnie jak z badaniem na odległość przez DOBRYCH, PRAWDZIWYCH radiestetów. Ja korzystam od czasu do czasu przez całe życie i za każdym razem mnie wprawiają w osłupienie.
Tak jako ciekawostkę podam, że choroba wystąpiła u mnie w domu, więc poprosiłam o zbadanie przyczyn takiego jednego dobrego spod Warszawy. Wtedy mu wysyłałam w liście takie odbicie ręki na papierze namoczonej w tuszu czy cos takiego.
A on po zbadaniu na odległość oczywiście, mówi, że mamy w domu "czysto", czyściusieńko wręcz!!! Że SUPER HIPER i o ogóle, to dlaczego choroba jest??? - pyta się mnie. Mógł naściemniać, że są żyły, że trzeba odpromienniki zakładać i dodatkowe historie wymyślić, nie?
A ja mu na to, że dom na zbadanym stoi, czyściusieńkim terenie, bo inny zaufany radiesteta 10 lat temu badał i określił, gdzie jest czysto. No i tym sposobem niechcący ja zbadałam prawdomówność tego pierwszego, zupełnie przypadkiem.
A rok wcześniej tam, gdzie mieszkaliśmy poprzednio przez 20 lat były żyły to osłabiły organizm i szybciej zapadł w chorobę jak pojawiły się dodatkowe okoliczności obciążające.

Z Annelise to teraz już nikt nie dojdzie prawdy, dokumenty mogą być w dalszym ciągu niekompletne, w sądzie było co było ... nie wiadomo kto i jak to wszystko badał i oceniał.
Prawdą jest, że z głodu, bo prawie nic nie mogła jeść.
Niech odpoczywa w pokoju.

A nam niech się nic złego nie przydarza, bo naprawdę nie do śmiechu jest wtedy.

Awatar użytkownika
bellaluna
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 5585
Rejestracja: 27 maja 2013, 18:25
Lokalizacja: Rzym

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: bellaluna » 17 lut 2015, 19:25

Nataa jestes na forum kilka lat i powinnas wiedziec, ze nie piszemy posta pod postem. Uzywaj edycji prosze (wait

Awatar użytkownika
babina7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4545
Rejestracja: 03 cze 2008, 00:31

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: babina7 » 17 lut 2015, 20:40

ja nigdy nie korzystałam z radiestetów ale wierzę w ich moc. U nas na południu do wytyczania miejsca studni zawsze woła się różdżkarza. Żadnych sprzętów , komputerów, sonarów itp.Zwykła różdżka.
Sama chodziłam z różdżką ale nie mam najmniejszych zdolności.Latała w moich rękach na wszystkie strony. Mam znajomego, który twierdzi, że widzi aurę każdego człowieka...(czy to wada wzroku czy faktycznie ma ten zmysł???)
zadowolona

Awatar użytkownika
Midorianka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2024
Rejestracja: 01 sie 2014, 17:42

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: Midorianka » 17 lut 2015, 21:02

Po takim wywodzie jaki Nataa tu wywaliła, ja pasuję. Ręce opadają...
"Nie ma brzyd­kich ko­biet, są tyl­ko leniwe. "
Helena Rubinstein

Awatar użytkownika
kiuka
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 741
Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:33
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: kiuka » 17 lut 2015, 21:14

Babina ta aura to tez temat sam w sobie:). Mama mojej znajomej (lekarz swoja droga) ma tez te "moc" widzenia aury czlowieka w postaci kolorow... Nie kumam, ale slyszalam.
Midorianka pisze:Tak się składa Kiuka, że o sprawie tego procesu nie czytałam w "Fakcie", ani na portalach internetowych, ani w pseudonaukowej książce pani Goodman.
To sie dobrze sklada (clin , bo nie posadzalam ciebie o informacje oparte na Fakcie. Jako zrodlo mialam na mysli efekt procesu - wyrok sadowy, bo o nim wpominalas. Jakby nie bylo, wyroki sadowe powinny cechowac sie rzetelnoscia i racjonalnym podejsciem, wiec nie sa banalnym zrodlem informacji. Ale moje zdanie w tym temacie juz napisalam. A wiedzy tej Prof. Goodman nie chce kwestionowac, w tym celu wolalabym znac wszelkie jej publikacje.
Midorianka pisze: Ten proces omawiałam jeszcze na studiach, w oparciu o dokumenty źródłowe. I żeby nie było watpliwosci, studia te ukończyłam. I nie był to kierunek ezoteryka (clin
Akurat ja przeciwko studiom tematycznie zblizonym do ezoteryki nic bym nie miala. Nauka podjelaby sie ciekawego wyzwania:). Taka nowoczesna alchemia.
Midorianka pisze: A psychiatrycznie nie byla wcale leczona. Jedynie neurologicznie. Leków przeciwpadaczkowych zaś najprawdopodobniej wcale nie przyjmowała (...)
Natrafilam na kompletnie inne informacje (Dr.Theo Weber-Arma)...ale dobrze wiedziec.
Midorianka pisze:Od tamtej pory zaś w niemieckim kościele katolickim w ogóle nie przeprowadza się egzorcyzmow.
Tu tez trafilam na inne informacje. Np. biskup Augsburga Walter Mixa w latach 2002-2010 rozporzadzil 3 oficjalne egzorcyzmy. Rzecznik archidiecezji to potwierdzil.
Ponoc kosciol niemiecki stosuje przez biurokracje nieoficjalne egzorcyzmy znacznie czesciej. Ale to ponoc.

Nataa
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1268
Rejestracja: 18 lut 2012, 16:34

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: Nataa » 17 lut 2015, 22:38

babina7 pisze: Mam znajomego, który twierdzi, że widzi aurę każdego człowieka...(czy to wada wzroku czy faktycznie ma ten zmysł???)
To nie wada, można się próbować uczyć widzieć aurę, ja próbowałam. Ale to trudna sztuka dla przeciętnego człowieka, niektórzy mają chyba wrodzone predyspozycje, to szybko dochodzą do wprawy i po prostu widzą.
Jak się jest biegłym w tej sztuce, to można dobrze widzieć kolory, niektóre sygnalizują dobry stan zdrowia, inne chorobę, inne rychłą śmierć, czytałam o tym.

Awatar użytkownika
ulla10
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3947
Rejestracja: 18 cze 2005, 19:20

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: ulla10 » 18 lut 2015, 09:14

Kużwa bo nie wytrzymam.
Miałam ciężko chore dziecko. Jako zdesperowana matka widząc że medycyna jest bezradna odwiedziłam wszelkiej maści bioenergoterapetow, wrozki, i innych naciągaczy. Same "sławy".
Każdy mówił coś innego, działali po omacku, sami sobie przeczyli na kolejnych wizytach.
Mówili czego mam się spodziewać po wizycie, że dziecko się wyciszy, że będzie mniej ataków, a było zupełnie odwrotnie. Jedna pani jasnowidząca z Warszawy leczyła przez telefon i pamiętam że w trakcie telefonicznej konsultacji kazała się nie martwić że dziecko płacze, bo ona zdejmie klątwę i zaraz się uspokoi.
Oczywiście córka jak płakała tak płakała, żadnej reakcji, żadnych namacalnych dowodow skuteczności.

Gadane to oni mieli, nie powiem i siłę przekonywania, bo ja chciałam wierzyć że ktoś pomoże mojej corce.
Odczyniałam, kąpałam w sianku, zdejmowałam klątwy i inne rzeczy których teraz się wstydzę.
Córka żyła tyle ile jej dawali czasu lekarze medycyny, no może 2 lata dłużej dzięki dobrej opiece.

Jak czytam te bzdety to mnie to po prostu w..., bo wiem, przekonalam sie na wlasnego ciężko chorego dziecka skorze ze to jedna wielka ŚCIEMA!!! A dlaczego? Bo dziecku nie moglam wmowic że mu to pomoże! Dziecko zawsze jest szczere w reakcjach, mowi prawdę i pięknie pokazuje hochsztaplerstwo tych oszustów.
Ale jak się jest doroslym i się wierzy w te zabobony, to owszem pomoże, ale tylko jako PLACEBO, nic więcej.

Ps. Chcialam jeszcze dodac że nie mam pretensji że nie wyleczyli mojego dziecka, chociaż oczywiście obiecywali gruszki na wierzbie, ale o to że żadna z wykonywana przez nich czynność ,nie ulżyła dziecku chociaż na moment, nie zadziała się żadna rzecz która wg obietnic miała się zadziać. Czyli nie ustał płacz trwający nieraz całe noce i dnie, nie skonczyly się drgawki, ani nie uspokoily nawet o jotę......
I chociaż nie jestem praktykującą katoliczką, to księża którzy odwiedzali nas w szpitalu, szczególnie taki młody zaraz po święceniach chłopak z Tomaszowa, wykazali dużo większą powściągliwość w ferowaniu bytami i opetaniami, niż ta banda naciągaczy, żerujących na ludzkiej naiwności.
Finito.
24.02.2017. Dr Mariusz Wysocki- CKN

Awatar użytkownika
kiuka
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 741
Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:33
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: kiuka » 18 lut 2015, 09:26

Ulla10 bardzo mi przykro... Takiej tragedi nie moge sobie nawet wyobrazic. Tych naciagaczy jest masa, jak wrozek w telewizji. Zeruja na ludzkim nieszczesciu, karmia nadzieja i pobieraja pewnie za to kupe kasy. Naprawde bardzo mi przykro.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”