Zjawiska paranormalne,duchy?

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Nataa
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1268
Rejestracja: 18 lut 2012, 16:34

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: Nataa » 15 lut 2015, 11:08

oliwka2012 pisze: Nataa,
mi sie przydał, dziękuję Ci bardzo (flower)
Rano napiszę do Ciebie na priv bo chcę dokładniej podpytać o tego drugiego linka dot.egzorcyzmów.
Jak zwykle bardzo chętnie pomogę, w wolnej chwili oczywiście, bo czasem jednak biegam między kuchnią a telewizorem (giggle (giggle (giggle
Mój mąż lubi dobre jedzenie (pizza (cake (coffee (drink i ciekawe programy w tv.

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: viriel » 16 lut 2015, 14:30

Chciałyście żeby niepożądane osoby się stąd usunęły... No i wątek zdechł (clin Nastała ciemność (tongueout

Ja zawsze sądziłam, że postęp rodzi się właśnie z dyskusji, ze ścierających się ze sobą opinii, bo to zmusza do myślenia, poszukiwań, udowadniania swoich racji poprzez poparcie tego mocnymi, merytorycznymi argumentami. Jak wszyscy wyznawali jeden punkt widzenia, a inne były zabronione np. przez świętą inkwizycję mieliśmy zastój i tkwiliśmy w wiekach ciemnych.

Także ja życzę nam wszystkim postępu i ciągłego rozwoju.

Awatar użytkownika
kiuka
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 741
Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:33
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: kiuka » 16 lut 2015, 18:40

Ja tam akurat chcialam, aby sie udzielaly w tym temacie osoby z doswiadczeniem (clin, bo zagadnienie jest bardzo ciekawe. Aktualnie empiryczne odnoszenie sie do tematu jest niemozliwe, dlatego ciezko jest rzucac dowodami osobom szukajacym racjonalnego wytlumaczenia. Wszelkie kwestie mozna zapewne naukowo podwazyc, badz w ostatecznosci zwalic wine na chora psychike, albo stworzyc nowy syndrom, jesli mamy wystarczajaco przypadkow.

Chce przez to powiedziec, ze to kwestia wiary czy osobistych doswiadczen (ktorych przykladem jest neurochirurg Eben Alexander, (byly?) wykladowca Harvardu, ktory dlugo odnosil sie sceptycznie do zagadnien wiary. Po pewnym przezyciu zmienil zdanie. Wiadomo, to tez da sie podwazyc. Dla chcacego nic trudnego). Innym przypadkiem, gdzie nauka i wiara toczyly wojne, byly egzorcyzmy Annelise Michel. Kosciol co prawda sie ostatecznie odwrocil, ale nalezy tez sceptycznie podejsc do samego procesu, w ktorym nie wszystkie dowody wskazujace opetanie byly uwzglednione. Profesor antropologii kultury F. Goodman analizowala oryginalne nagrania tego zjawiska i w swojej ksiazce probuje dowiesc, ze ten przypadek byl opetaniem (co swoja droga nie wyklucza smierci AM poprzez choroby). Zainteresowanym polecam oryginalne nagrania, tylko one sa po niemiecku.

Nataa
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1268
Rejestracja: 18 lut 2012, 16:34

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: Nataa » 16 lut 2015, 23:22

kiuka pisze:Ja tam akurat chcialam, aby sie udzielaly w tym temacie osoby z doswiadczeniem (clin, bo zagadnienie jest bardzo ciekawe.

Innym przypadkiem, gdzie nauka i wiara toczyly wojne, byly egzorcyzmy Annelise Michel. Kosciol co prawda sie ostatecznie odwrocil,
Na pewno ciekawsze niż plotki na pudelku (giggle
Przywołujesz przykład Annelise Michel, oczywiście znam okoliczności, bo to chyba najgłośniejsze egzorcyzmy w historii ostatniego stulecia. Odprawiane przez duchownych, zgodnie z obowiązującym rytuałem.
Po zapoznaniu się z dużą ilością opisów i innych informacji np. od znajomych, którzy byli naocznymi świadkami w kościele, zdecydowanie wyrobiłam sobie zdanie na ten temat, zwłaszcza jak sama potrzebowałam skorzystać w pewnej sytuacji chorobowej.
Jest zasadnicza różnica pomiędzy egzorcyzmami kościelnymi a świeckimi. Ludzie tego nie rozróżniają, nie wiedzą w ogóle o co chodzi i wrzucają wszystko do jednego worka. Nie chce sie im szukać, czytać, dociekać, analizować ... no to sruuuuu! Średniowiecze, zabobony itp. Ale przeciez nikt nikogo nie zmusza do niczego, kto chce to wierzy, kto chce to korzysta. (emo

Ja osobiście nie wiem czy korzystałabym z egzorcyzmów kościelnych (oczywiście będąc w potrzebie), poczytałam sporo opisów, wyjaśnień, wywiady z ojcem Gabrielem Amorth - oficjalnym egzorcystą Watykanu i relacje ludzi asystujących w Polsce. Nie widzę tam pewnych prawidłowości, które się aż same nasuwają jak się trochę na ten temat wie.
Dlatego bardziej zainteresowałam się tymi świeckimi, bo tutaj, moim przynajmniej zdaniem, odbywa się to właściwie i bezpiecznie, zarówno dla wykonującego jak i dla klienta, że tak powiem. O ile oczywiście wykonuje to osoba odpowiednia, odpowiedzialna, uczciwa. Bo o oszustach, których nie brakuje nie mówimy.
To bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nie podoba mi się w kościelnych robienie szopki i dantejskich scen oraz to, że trzeba to powtarzać nieraz wiele wiele razy ... coś mi tu nie gra do końca.
W świeckich te sprawy załatwia się cicho, bez żadnych "efektów specjalnych", że tak powiem i chyba skutecznie, duchownych jednak obowiązują ścisłe procedury i nie mogą inaczej, nawet jeśli efekty z wielkim trudem przychodzą.
Pomimo, że ekspertem nie jestem, to mi coś nie pasuje, jak chociażby to, że egzorcyzm ma być odprawiany w osobnym pomieszczeniu, bez świadków, tłumu itp, a moja dobra znajoma była w kościele, gdzie było sporo ludzi i działo się to "na środku" kościoła, obserwowała to z balkonu, były dantejskie sceny.

A niedowiarki nadal są i będą i dyskusje są i będą .... no, ale jak już sam Papież Jan Paweł II oficjalnie nadał różańcowi moc egzorcyzmu, to coś chyba jest na rzeczy ....

Awatar użytkownika
babina7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4545
Rejestracja: 03 cze 2008, 00:31

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: babina7 » 16 lut 2015, 23:59

ładnie rozmawiacie.....proszę o więcej. (yes)
zadowolona

monalisa
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 69
Rejestracja: 14 cze 2010, 09:36

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: monalisa » 17 lut 2015, 08:55

Polecam poniższe filmiki, potwierdzające iż opętanie przez demony jest faktem…. To wszystko dzieje się współczesnie w Nigerii ( pierwsze filmy) w kościele na czele którego stoi T.B. Joshua ( prorok który przewidział m.in. katastrofę smoleńską oraz zamachy terrorystyczne we Francji).

https://www.youtube.com/watch?v=qAxGTZNVd80" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=8RuCLB6vM3M" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=JCYPTrXm06Y" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=Y_0VYnAv8v8" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=XbZRELZMuVM" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=zVv90VfY9t8" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak widać demony nie boją się święconej wody, magicznych zaklęć czy poświęconych różańców przez Jana Pawła II. Reagują natomiast na imię Jezusa….


https://www.youtube.com/watch?v=TXFf9VSxcJM" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=mHUQtKNc-gE" onclick="window.open(this.href);return false;
plastyka powiek, (góra i dół 2010)

Nataa
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1268
Rejestracja: 18 lut 2012, 16:34

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: Nataa » 17 lut 2015, 12:36

monalisa pisze:Jak widać demony nie boją się święconej wody, magicznych zaklęć czy poświęconych różańców przez Jana Pawła II. Reagują natomiast na imię Jezusa….
Poprzeglądam sobie w wolnej chwili i w spokoju, bo sporo tego nawrzucałaś.
Ale demony są różnej kategorii, takie mniejsze i większe, w dużym uproszczeniu rzecz ujmując. Jest ich trochę!
Te mniejsze reagują na różaniec, święconą wodę, modlitwy, polecenia itp., a te duże, to faktycznie trudno pogonić (emo

Nataa
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1268
Rejestracja: 18 lut 2012, 16:34

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: Nataa » 17 lut 2015, 12:54

babina7 pisze:ładnie rozmawiacie.....proszę o więcej. (yes)
No, można? można. Bez epitetów o średniowieczu.

Prątnicka dość jasno tłumaczy (niektóre) stany depresji:

http://www.egzorcysta.pl/depresja.html" onclick="window.open(this.href);return false;

i samobójstwa:

http://www.egzorcysta.pl/samobojstwo.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Rozmawiałam ze znajomą egzorcystką telefonicznie tuż po jednym z przypadków morderstwa dokonanego przez młodego człowieka jakiś czas temu, było w TV non stop o tym, zresztą zawsze jest taki temat obrabiany długo.
Mówiła, że z ciekawości badała go na odległość, miał kilka demonów -25 czy nawet więcej (to taka skala dla tych bytów).
Gdyby ich nie miał, nigdy by tego nie zrobił, byłby normalnym młodym człowiekiem z zasadami.
Badała też takich międzynarodowych, że tak powiem morderców i to samo .... po kilka bardzo silnych bytów.
Może wejść nawet kilkadziesiąt, chyba Annelise tak miała, nie pamiętam już ile.
Ale czasem jest jeden, różnie.

Awatar użytkownika
kiuka
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 741
Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:33
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: kiuka » 17 lut 2015, 13:25

O kurde ile tych linkow:) Jak znajde czas to z checia sie z nimi zapoznam. Nataa, nigdy nie podejmowalam sie tematu egzorcyzmow swieckich i koscielnych. Dzieki za komentarz. Musze na ten temat troche pogrzebac u stosownych zrodel.
Annelise miala kilka demonow (6 albo 7), ale wlasnie tych najgorszych, ktore byly odpowiedzialne za jedne z najwiekszych tragedii na swiecie.

Awatar użytkownika
Midorianka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2024
Rejestracja: 01 sie 2014, 17:42

Re: Zjawiska paranormalne,duchy?

Post autor: Midorianka » 17 lut 2015, 13:42

Nataa, a ja tak z czystej ciekawości spytam, w jaki sposób Twoja znajoma egzorcysta nawiązała kontakt na odległość z tymczasowo aresztowany podejrzanym o zabojstwo? Takie osoby nie mogą korzystać z żadnych środków łączności typu telefon, czy Internet, wiesz?

A Anneliese Michel miała nie leczoną schizofrenie i organiczne uszkodzenie cun. W tej sprawie pozapadały skazujące wyroki sądowe przeciwko jej rodzicom i "egzorcystom".
"Nie ma brzyd­kich ko­biet, są tyl­ko leniwe. "
Helena Rubinstein

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”