Jazda konna

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Jazda konna

Post autor: Michitka » 01 sty 2015, 23:22

Sa tu wielbicielki jazdy konnej?
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

Awatar użytkownika
Midorianka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2024
Rejestracja: 01 sie 2014, 17:42

Re: Jazda konna

Post autor: Midorianka » 02 sty 2015, 08:13

Są! (happy
Zanim urodził się mój trzyletni obecnie syn jeździłam dużo i często. Byłam o krok od zakupu własnego konia, ale niespodziewana ciąża pokrzyzowała te plany (clin Teraz mam znacznie mniej czasu, więc to hobby mocno zaniedbalam, bo jest dla mnie dość czasochłonne, ale wiosną planuję odkurzyc toczek i wrócić do tego sportu (happy
A Ty Michitka jeździsz konno, czy dopiero się przymierzasz? Skąd pomysł na taki wątek?
"Nie ma brzyd­kich ko­biet, są tyl­ko leniwe. "
Helena Rubinstein

Awatar użytkownika
Viperka
Senior Moderator Beauty
Senior Moderator Beauty
Posty: 6439
Rejestracja: 11 gru 2012, 00:56

Re: Jazda konna

Post autor: Viperka » 02 sty 2015, 12:38

Ja też, ja też applaus
Od małolata byłam zapaloną "koniarą" (giggle bo nie tylko jazda konna, ale opieka nad tymi zwierzętami i praca przy nich, a to wspaniałe istoty - piękne i bardzo inteligentne i uważam, że są zdecydowanie większym przyjacielem człowieka niż powszechnie za niego uważany pies (tongueout
Niestety też już dawno temu porzuciłam tą pasję, wiele innych nowych obowiązków i tak jakoś wyszło (triste a szkoda i faktycznie warto pomyśleć o powrocie, tylko teraz chyba czułabym się jak ucząca się prawie wszystkiego od nowa (emo
"Marzyć, oznacza pragnąć gwiazdki z nieba. Działać - to wiedzieć której."

Regulamin forum i GZ: viewtopic.php?f=26&t=739
Samouczek dla użytkowników: viewtopic.php?f=26&t=11210
Portal BwP: https://beautywpolsce.com/
Nasz profil na fb http://www.facebook.com/portalbeautywpolsce

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Re: Jazda konna

Post autor: Michitka » 02 sty 2015, 15:21

Dawno..dawno temu mialam zapal na jazde konna...no i chcialabym wrocic? Czy nie za pozno? Pewnie trzeba bedzie zaczynac od poczatku...

Zastanawiam sie jakie spodnie kupic
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

Awatar użytkownika
Viperka
Senior Moderator Beauty
Senior Moderator Beauty
Posty: 6439
Rejestracja: 11 gru 2012, 00:56

Re: Jazda konna

Post autor: Viperka » 02 sty 2015, 15:44

Dobre bryczesy (clin
"Marzyć, oznacza pragnąć gwiazdki z nieba. Działać - to wiedzieć której."

Regulamin forum i GZ: viewtopic.php?f=26&t=739
Samouczek dla użytkowników: viewtopic.php?f=26&t=11210
Portal BwP: https://beautywpolsce.com/
Nasz profil na fb http://www.facebook.com/portalbeautywpolsce

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Re: Jazda konna

Post autor: Michitka » 02 sty 2015, 16:31

Wiem, wiem..ale czyms sie kierowac przy wyborze?
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

Awatar użytkownika
Midorianka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2024
Rejestracja: 01 sie 2014, 17:42

Re: Jazda konna

Post autor: Midorianka » 02 sty 2015, 20:10

Kup bryczesy z pełnym lejem z zamszu naturalnego albo ekologicznego, byle się tylko tyłek na siodle nie ślizgał (happy Taki zamszowy tyłek najlepiej trzyma się konia (clin
A uczyć się trzeba będzie od początku niestety. Ja jeździłam konno jeszcze w podstawówce. Potem wróciłam do tego sportu po wieeeelu. Pamiętałam tylko jak osiodłać konia i założyć całe ogłowie, z której strony do niego podejść, jak wyczyścić kopyta itp. No i wsiąść na konia umiałam i na tym koniec (happy Co do jazdy trzeba było uczyć się praktycznie od zera. Zupełnie inną ma się koordynację ruchową jak się waży 35kg aniżeli przy wadze o 20 kg większej (happy Ale pocieszające jest to, że nauka idzie znacznie szybciej i łatwiej, niż gdybyś nigdy nie miała styczności z koniem.
"Nie ma brzyd­kich ko­biet, są tyl­ko leniwe. "
Helena Rubinstein

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Re: Jazda konna

Post autor: Michitka » 04 sty 2015, 23:19

A bez leja tez by mogly byc?
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

Awatar użytkownika
Midorianka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2024
Rejestracja: 01 sie 2014, 17:42

Re: Jazda konna

Post autor: Midorianka » 05 sty 2015, 09:08

Jeździć możesz i w getrach (clin Pytalas jakie kupić najlepiej, więc piszę, że najlepiej z pełnym lejem zamszowym. Wtedy po pierwsze masz bardziej stabilny dosiad, bo Ci się tyłek nie ślizga po siodle, a po drugie uda też Ci lepiej przylegają do boków konia.
Zależy też do jakiego rodzaju jazdy się przygotowujesz. Jeśli masz jeździć tylko w kolko na krytej ujeżdżalni stępem lub klusem to możesz kupić sobie byle co (happy Ja jeździłam dużo w terenie, wiele kilometrów galopem. Do takiej jazdy dobre bryczesy były niezbędne.
"Nie ma brzyd­kich ko­biet, są tyl­ko leniwe. "
Helena Rubinstein

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Re: Jazda konna

Post autor: Michitka » 17 sty 2015, 12:42

Wiem, wiem.
Mam wlasciwie stajnie pod domem, wiec grzech nie skorzystac.
Choc pewnie motoryka ciala juz nie da. (giggle
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”