Miejsca, ktore warto zobaczyc cz.3

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
bellaluna
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 5585
Rejestracja: 27 maja 2013, 18:25
Lokalizacja: Rzym

Miejsca, ktore warto zobaczyc cz.3

Post autor: bellaluna » 25 kwie 2014, 13:33

Zapraszam do kontynuacji watku

viewtopic.php?f=9&t=7934&p=828534#p828534" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marryme
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4322
Rejestracja: 07 sie 2007, 06:18
Lokalizacja: ♥ ♥ ♥

Re: Miejsca, ktore warto zobaczyc cz.3

Post autor: marryme » 26 paź 2014, 19:29

Czy ktos byl na Maderze?
Life is a journey,not a destination.

Awatar użytkownika
kermitka
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 564
Rejestracja: 20 maja 2010, 20:07

Re: Miejsca, ktore warto zobaczyc cz.3

Post autor: kermitka » 27 paź 2014, 11:15

ja w tym roku byłam pierwszy raz na wycieczce objazdowej. zdecydowałam się na Maroko i to był strzał w 10. codziennie byłam w innej miejscowości. każde miasto różni się od poprzedniego, jakby przechodziło się do innego świata. tam jest jak...w bajce o Alladynie (rofl szczególnie noc w Marakeszu czy Rabacie jest niesamowita. zaklinacze węży, bajarze... nie byłam przekonana, żeby tam jechać, a po powrocie stwierdziłam, że były to moje najlepsze wczasy jak do to pory. chętnie tam wrócę, żeby zwiedzić jeszcze południe kraju.

Awatar użytkownika
marryme
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4322
Rejestracja: 07 sie 2007, 06:18
Lokalizacja: ♥ ♥ ♥

Re: Miejsca, ktore warto zobaczyc cz.3

Post autor: marryme » 27 paź 2014, 20:03

Jednak zdecydowalam sie na Madere.Lece tam w przyszlym tygodniu. (rofl


Kermitka
U mnie odpadaly kraje islamskie,na egzotyczne wojaze z kolei czasu brak,bo mam tylko tygodniowy urlop.
Padlo na Madere,bo bezpiecznie,cieplo i blisko.Mam nadzieje,ze bedzie fajnie.
Life is a journey,not a destination.

Awatar użytkownika
kermitka
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 564
Rejestracja: 20 maja 2010, 20:07

Re: Miejsca, ktore warto zobaczyc cz.3

Post autor: kermitka » 28 paź 2014, 09:43

marryme

w Maroku jest inaczej niż w typowo islamskich krajach. u nich nie było rewolucji, bo oni uwielbiają swojego króla i jest tam spokój. poza tym oni nie są nachalni jak Egipcjanie, czy Turcy. tu nikt nie namawia Cię na siłę, żeby coś kupić i nie domagają się na siłę bakszyszu. są bardzo otwarci, sympatyczni. byłam miło zaskoczona, bo też mi się wydawało że pewnie będzie podobnie jak w innych arabskich krajach.

a co do Madery, to też miałam taką opcję, tyle że nie było żadnej wycieczki w terminie, w którym mogłam jechać. ale nic straconego (giggle życzę udanego wyjazdu (happy

Awatar użytkownika
ullrike
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3704
Rejestracja: 01 cze 2006, 08:41

Re: Miejsca, ktore warto zobaczyc cz.3

Post autor: ullrike » 28 paź 2014, 12:06

W tym roku bylam dwa tygodnie w Maroko ,na prywatnej objazdowce bo z biurami z zasady na wycieczki nie jezdze.
Przyznaje ze kraj jest przepiekny ,kazde miasto inne ,roznorodnosc widokow i ludzi,super kosmetyki tanie jak barszcz,,choćby z tego wzgleduu jeszcze nie raz na pewno tam wroce .Bilety na samolot drogie nie sa Zabi skok i jest się w innym bajkowym swiecie.
Ale absolutnie nie zgadzam się z opinia Kermitki ,jak najbardziej marokanczycy sa nachalni ,i czychaja tylko na napiwek, a od uczynnych "przewodnikow" ciężko jest się opedzic .Tak sa mili i bardzo sympatyczni ale wiadomo ze ich sympatyczność ma na celu jedynie obgolenie z kasy klienta i z taki stan trzeba przyjąć jako normalka a pilnować się żeby za bardzo nie naciagneli ponieważ każdego Europejczyka uwazaja za spiacego na forsie.
Opisze kilka historyjek które się nam przydarzyly.Jezdzilismy samochodem starym zdezelowanym clio za który musiałam poreczyc kaucja na karcie kredytowej 1000dihramow czyli około 4 tys zl.
Przy survivalowej jeździe w arabskim kraju moja corka stwierdzila "mama sobie samochod w Maroko kupila :)'
no wiec podjechaliśmy pod dystrybutor na malej stacyjce w miasteczku pod Rabatem zadnemu z nas nie chcialo się wysiasc bo byliśmy zmeczeni ,prze okno podalismy kase ,chłopak obslugujacy odkrecil wlew ,stuknal rura w karoserie licznik pokazal ze paliwo wlane ,odjechaliśmy ale pływak i wskaźnik ani drgnal ....kurcze mówimy ach damy mu jeszcze jedna szanse ,zrobiliśmy kolko i jeszcze raz w ten sam sposób zatankowaliśmy.
I wyobrazacie sobie ten gnojek zatnkowal ale chyba do kanistra obok a nie do naszego baku:)
Okradli nas z paliwa!
nastepna historia w lokalnej knajpce chcieliśmy sobie zjeść tylko zupke harrire ,no ale usluzny usmiechniety wlasciciel namowil,wlasciwie nie namowil tylko od razu nprzyniosl goracy polmisek smazonych langoustine tudziez innych rybek ,krabow ,Ok z przyjemnoscia zjedliśmy....cena zwyczajowa u nich wszytsko dla turystow kosztuje 100 cent dihram.No i zaplacilismy te cent dihram bo byliśmy w sumie zadowoleni .Ale kolega spostrzegl ze miejscowy który kupil wielka siate tych samych langoustin zaplacil tylko 40 dihram...Przy innej okazji siedzimy znow w lokalnej jadalni ,serwetki z szarego papieru ,blaszany stolik.
przychodzi to placenia ,chłopak obslugujacy mowi nam CENT dihram ...o non non przynieś nam na kartce napisane ile mamy zaplacic ..czekamy na to kartke i na chłopaka.
a tu nagle raban wyskoczyla z zaplecza arabska baba i wrzeszcząc wyciagnela jakiemuś facetowi -klientowi krzesło spod tylka .Upadl lbem wyrznal w jakiś piecyk ,wrzask rwetest ,..baba poleciała za chwile wraca z kijem od motly i dalej walic tego gościa po plecach:)) jaja były nieziemskie prawie zsikalam się ze smiechu.
Kolega mowi wiecie co " to może lepiej zaplacmy tyle ile chcą":)
ale nie,bo po chwili chłopaczek przyniosl nam kartke napisane 50 Dichramow. ..i Ok miotla po plecach nie dostaliśmy.Taki miejscowy folklor.
AAAa policji na każdym kroku full ,trzeba na trasie mieć oczy wokoło glowy bo bardzo latwo zarobić mandat.
Wycieczka super ,tez polecam Maroko bo piękny kraj !!
ale pilnować się trzeba bo Araby tylko patrza jakby cie naciagnac ,kolega a Agadirze kupil ziemie zamiast haszu..haha.;P

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Re: Miejsca, ktore warto zobaczyc cz.3

Post autor: Michitka » 28 paź 2014, 12:30

Byłam parę lat temu w Maroko. To co pamiętam to ogromny żar, bo był akurat sezon na wiatr pustynny...normalnie jakbyś utworzył piekarnik.
(envy
Za to tażin...pychota
Widoki góry Atlasu, Marakesz pięknie
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

linda86
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 476
Rejestracja: 08 mar 2013, 20:32

Re: Miejsca, ktore warto zobaczyc cz.3

Post autor: linda86 » 28 paź 2014, 13:04

I ja nie zgadzam sie z kermitka. Bylam na wlasna reke w Marrakeszu i Agadirze i niestety, ale miejscowi w wiekszosci przypadkow uwielbiaja oszukiwac turystow, wiec trzeba miec oczy dookola glowy. Oszukuja zwlaszcza taksowkarze, sprzedawcy w sklepach, restauracje. Nas oszukano raz, w najlepszej cukierni w Agadirze. Uwielbiam marokanskie slodycze, wiec chcielismy przywiezc ich troche do Wloch, kupilismy nieco ponad kilogram, za co zaplacilismy rownowartosc 40 euro (wow dopiero pozniej zdalismy sobie sprawe, ze oszukano nas na co najmniej 30 euro. W Agadirze probowali nas takze oszukac taksowkarze, ale nie udalo im sie. Przyjechalismy wieczorem z Marrakeszu autokarem (ciekawe przezycie... (mdr ), dworzec znajduje sie daleko poza centrum. Odkad przekroczylismy prog autobusu od razu czekali na nas taksowkarze, proponujac "cudowna" cene (kosmiczna i absurdalna). Na horyzoncie zauwazylismy dwoch policjantow, podeszlismy do nich z pytaniem ile powinnysmy zaplacic za taxi do centrum. Policjant, mowiacy swietnie po wlosku, podal nam cene o 6 razy mniejsza niz ta, ktora podali taksowkarze. Przestrzegl nas tez przed wszystkimi przygodami, ktore czyhaja w Agadirze (czesc z nich mialam na kartce z zapiskami z internetu). Po 15 minutach pogawedki wrocilismy do taksowkarzy i za trase do centrum od razu zazadali dokladnie tyle samo, ile wskazal policjant (giggle Poczta pantoflowa dziala tam naprawde niezle.

W Maroku i innych krajach tego typu trzeba umiec sie targowac, wtedy za naprawde male pieniadze mozna kupic mnostwo ciekawych rzeczy. Ja nie umiem sie targowac prawie w ogole, moj chlopak na szczescie bardzo, wiec ulatwialo nam to zakupy (clin Poza tym latwo bylo porozumiewac sie po wlosku, bo wielu Marokanczykow pracowalo lub pracuje we Wloszech. Na souku w Marrakeszu kupilam mnostwo najlepszej jakosci przypraw doslownie za bezcen, bo przypadkiem trafilam do sklepu, w ktorym sprzedawca mowil po wlosku i lubil wloskich turystow. W Marrakeszu sporo luksusowych hoteli nalezy do Wlochow.

Maroko jest piekne, jestem zakochana w Marrakeszu i chce tam jak najszybciej wrocic. Poza tym od zawsze uwielbiam marokanska kuchnie. Bledem byl jednak pobyt w Agadirze, ktory nam sie nie spodobal, jest zbyt turystyczny, bardzo zle restauracje (tylko 2-3 poza centrum oferuja dobre jedzenie).

A w temacie watku to miejscem, ktore warto zobaczyc jest poludnie Wloch. Polnoc nie oferuje nawet 1/4 tego, co poludnie.

Awatar użytkownika
ullrike
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3704
Rejestracja: 01 cze 2006, 08:41

Re: Miejsca, ktore warto zobaczyc cz.3

Post autor: ullrike » 28 paź 2014, 14:10

Takie samo mam zdanie linda :)z targowaniem prawda ,po paru razach można jednak nabyc wprawy w tej gierce.
Moja corka to mistrz targowania .
I potwierdzam Agadir tez wywarl na mnie wrazenie srednie ,jak Sopockowo dla Francuzow,drogo wszytsko i komercyjnie. Zobaczyc zwiedzić można ale tylko raz i wsio ,więcej nie ma tam potrzeby jechać.
Natomiast same okolice Agadiru sa piękne i droga z Agadiru do Essuaouiry gdzie słynne kozy na drzewach ciekawa ,cudna jest Paradis Vallee w drodze do wodospadow .Siedzielismy tam pod parasolem popijac sok ze swiezo wycisnietych , po srodku rzeczki plynacej ta piekna dolina .Wokół góry ,nogi majac zanurzone w wodzie,upal i fish spa ..rybki robiące pedicure .Faktycznie RAJ
Egzotyczny w klimacie jest w Marrakesz ,i koniecznie do zobaczenia meczet HassanaII w Casablance .

iff
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 651
Rejestracja: 11 kwie 2006, 11:19

Re: Miejsca, ktore warto zobaczyc cz.3

Post autor: iff » 28 paź 2014, 18:26

Też jestem w "Klubie zakochanych w Maroko"! Piękny kraj! Ja - narazie - bo zamierzam jeszcze wrócić do Maroko - zwiedziłam południe (większość z Was jak wyczytałam raczej było na północy). Południe - za Atlasem to tak już bardziej afrykańskie klimaty niż arabskie ale równie fascynujące! Wszystkim niezdecydowanym polecam i gorąco namawiam do podróży!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”