Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
ulla10
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3947
Rejestracja: 18 cze 2005, 19:20

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: ulla10 » 14 kwie 2012, 18:25

Są kamienice i kamienice.
Niestety czasy komuny spowodowały, że u nas to siedliska meneli i innej degeneracji.
Na zachodzie natomiast kamienice w centrum miast to szczyt luksusu i stylu. Przepiękne są te kamieniczne mieszkania.
Marzę o takim.
U nas też powoli oddaje się kamienice właścicielom, remontuje się je, odnawia i w takiej kamienicy, całkowicie odnowionej, warto kupić mieszkanie jako wspaniale miejsce do życia oraz inwestycja na przyszłość.
Jednak to wiąże się z ceną, która bywa wówczas niebotyczna.
Bloki z wielkiej płyty to już przeżytek i czeka je powoli los zachodni, czyli miejsca dla mieszkań socjalnych i lokale praktycznie za darmo. Byle by ktoś chciał mieszkać.
Najlepszym rozwiązaniem -kompromisem będzie, jak już ktoś wspominał, mieszkanie w nowym albo prawie nowym bloku z ceramiki.
24.02.2017. Dr Mariusz Wysocki- CKN

celka-xx
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 682
Rejestracja: 05 sty 2008, 11:02

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: celka-xx » 14 kwie 2012, 18:34

Ale to jest chyba mniejszy odsetek kamienic. Poznać je można po cenie. Bo te zwykłe ogłoszenia, gdzie mieszkanie w kamienicy jest trochę tańsze niż mieszkanie w bloku to są mieszkania, których lepiej nie kupować. Zwykłemu człowiekowi trudno wybadać, czy kamienica nie ma grzyba, itd.

Awatar użytkownika
ulla10
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3947
Rejestracja: 18 cze 2005, 19:20

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: ulla10 » 14 kwie 2012, 20:16

Niestety tak, zresztą pisałam powyżej, że ceny mieszkań w takich kamienicach to kosmos.
24.02.2017. Dr Mariusz Wysocki- CKN

celka-xx
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 682
Rejestracja: 05 sty 2008, 11:02

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: celka-xx » 30 sie 2013, 12:35

Mam tez pytanie odnośnie domów. Kiedy dom jest stary? Nie chodzi mi o dom budowany teraz i za ile lat będzie stary, tylko na dzień dzisiejszy w których latach wybudowany dom jest już "stary". Wiele razy słyszałam, że w dom trzeba wiele pieniędzy wkładać, to dziura bez dna. Oczywiście wszystko zalezy od materiałów, ale czy w dom wybudowany przez średnio zamożną rodzinę - taką, którą po prostu było stać tylko na wybudowanie domu, więc materiały też raczej nie były najlepsze- po 50/60 latach będzie trzeba wkładać dużą kasę za jakiś czas?

Mam po prostu na karku dręczycielkę, która "odziedziczyła" dom - mieszka z dziadkami i dręczy mnie, że ja muszę harować - czyli jestem byle kim, a ona po prostu bez wysiłku się wprowadziła, jedynie kredyt wzięła na wyremontowanie częsci i ma tam super, ogródek, więc jak ciepło to sobie siedzą. A ja sporą część życia pracuje i nie mam tak jak ona, bez mrugnięcia okiem. I na każdym kroku podkresla, że siedze za granicą jak "byle kto".

Więc niedawno skojarzyłam, że przecież dom się starzeje i tak czy siak bedą musieli, nawet za 20 lat wkładac kasę, a ja sobie będę siedzieć spokojnie w mieszkaniu.

Awatar użytkownika
beata-malgorzata
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 4048
Rejestracja: 25 cze 2006, 12:18
Lokalizacja: belgijska pralinka

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: beata-malgorzata » 30 sie 2013, 13:45

Bardzo trudno powiedziec kiedy dom sie starzeje bo wiadomo zalezy kiedy i przez kogo byl budowany , czy dobrymi materialami czy tez po najnizszych kosztach , rowniez to na jakim terenie jest postawiony ( wilgoc , duze zadrzewienie). Generalnie do domu trzeba caly czas dokladac a po dwudziestu latach to taki dom jest do duzego remontu . Jednym z najdrozszych remontow to wymiana dachu , jesli okna sa z pojedynczej szyby ( nie wiem jak sie na to mowi) to konieczna jest rowniez wymiana wszystkich okien . Obecnie co kto moze ten izoluje jak najlepiej dom a to sa koszmarne wydatki ale dzieki dobrze izolowanym domu rachunki za ogrzewanie sa duzo duzo nizsze , inne wydatki tez sa nizsze . To tak bardzo ogolnie , bo naprawde kazdy dom wymaga innych inwestycji .
Na remontach sie znam jak nikt inny ...moglabym pracowac z budowlancami (giggle Remontuje juz drugi dom w tym pierwszy od samych podstaw .
Mentor, 275 cc okragle,profil sredni , 04. 2006
poprawka asymetrii jednej piersi , 375 cc ,02 2007
uszy plus korekta powiek ,14.05 2008
zmniejszenie platkow usznych , 19.01 2013- dr Lemaître - Belgia
nos, powieki i lipofilling - 6.04 2013- dr Lemaître
plasyka brzucha i podniesienie piersi z wymiana protez na 350cc , 9.09 2014

blog makijazowy - http://www.bbeabeautyimage.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

celka-xx
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 682
Rejestracja: 05 sty 2008, 11:02

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: celka-xx » 30 sie 2013, 14:57

Ok, dzięki Beatko, dom był jakies 50-60 lat temu budowany, nie w lesie, ale na obrzeżach miasteczka. I na pewno nie z drogich materiałów.
Zapytam inaczej, czy w taki właśnie dom który stoi 50-60 lat, okna plastikowe - mysle, że dach też już wymieniony włoży się tyle co mieszkanie 200 tys. zł. Chodzi mi o spekulacje, nie znam się na tym. Może ok 50 tys. Czy może od 100 tys. minimum do max. 200.000.
W jakich granicach. Bo wiadomo, nowy dom to np. 10 lat spokoju, czy 20 lat. I dopiero po 20 latach dach.

Ja powiem tak. Nie wiem czy warto rodzinę rozwalać przez jakiś tam dom - którym już 3-cie pokolenie żyje. W dzisiejszych czasach ludzie mają możliwość wyjazdu (jeśli nie powodzi się w Polsce).

Awatar użytkownika
ulla10
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3947
Rejestracja: 18 cze 2005, 19:20

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: ulla10 » 30 sie 2013, 22:29

Celka, a co To za durna rywalizacja i wyliczanie ile ktoś wyda na remont i kiedy.
Celka, kobieto droga, najlepiej się wychodzi zawsze dbając o siebie, po prostu żyj tak żeby Tobie było dobrze, a jak ktoś Ci życie zatruwa i jadem pluje to totalna separacja, olewka i skupienie się na swoich celach i priorytetach.
Szkoda zdrowia i cennego czasu na udowadnianie komuś takiemu swoich racji. To bez sensu.

Ps. mieszkanie też się starzeje i też trzeba remontować. Płaci się kupę kasy na fundusze remontowe przecież. Nigdzie nie ma idealnie i bez kosztów.
24.02.2017. Dr Mariusz Wysocki- CKN

Awatar użytkownika
mara
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 4384
Rejestracja: 16 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: sin city
Kontakt:

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: mara » 01 wrz 2013, 13:01

a ja kamienice sobie chwale. mieszkam w takiej z 1833 roku, mam tylko jednego sasiada i za nic nie wynioslabym sie do bloku. owszem, kamienica to skarbonka- remontowalam mieszkanie kapitalnie, lacznie z wymiana dachu i belek stropowych. ale za to mam przestrzen, ogrodek na dachu jubilera i wszedzie blisko. trakcie remontu mieszkalam w nowoczesnym bloku na strzezonym osiedlu i nigdy wiecej. sasiad kichnie a ja slysze. administracja zawsze przycinala na ogrzewaniu. zdarzaja sie w pl takie sytuacje, ze w maju jest zwyczajnie zimno i wtedy nie bylo opcji "cieply grzejnik". wieczne problemy z parkowaniem. waskie miejsca parkingowe w garazu. problematyczni sasiedzi.
ale wiadomo- sa kamienice i kamienice, bloki i bloki. nie ma zlotego srodka.
co do remontow- mozna wladowac tyle samo w dom, mieszkanie w kamienicy i w bloku. wszystko zalezy od fantazji remontujacego. i jego swiadomosci cen ;)
beata-malgorzata mozemy sobie przybic piatke. na remontach zjadlam zeby :) czasami mysle, ze powinnam miec firme zajmujaca sie produkcja remontow- ich planowaniem, przeprowadzaniem, wyborem i kierowaniem ekipa, wyborem materialow. po prostu trzeba wiedziec na czym sie przeplaca i szukac innych rozwiazan. wpadlam na taki pomysl po tym, jak wiecznie wysluchiwalam znajomych, ktorych remonty wykanczaly. oni w pracy, ekipa remontowa w domu, wieczne klotnie, spiecia, opoznienia. brak czasu na dopilnowanie i na szukanie tanszych materialow moze niezle zepsuc atmosfere w domu ;)
Próżność to mój ulubiony grzech...

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: Michitka » 26 wrz 2013, 21:34

My również mieszkamy w centrum miasta w kamienicy.
Wiadomo są i plusy i minusy
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

Awatar użytkownika
babina7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4545
Rejestracja: 03 cze 2008, 00:31

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: babina7 » 30 wrz 2013, 11:13

nikt nie robi dachu co 20 lat!!!Chyba, że zakłada papę. Dobra dachówka starczy na sto i więcej lat
Ja mieszkam w starym domku .Zrobilismy kapitalny remont 30 lat temu i jest spokój. Teraz tylko środek odnawiam ale tak jak w bloku . Mam mały na szczęście, działka 7a ale w samym centrum miasta. Nie wyobrażam sobie mieszkać na obrzeżach. Muszę mieć pod nosem sklepy, apteki, lekarzy. Kilka koleżanek, które owdowiały sprzedaje domy i marzą o kupnie mieszkania z dużym balkonem, tarasem. Chcą mieć trochę własnej zieleni ale bez ciągłego dbania o przycinanie i koszenie. Dom jest cudowny jak są małe dzieci.Można im zrobić bezpieczny plac zabaw i się nie nudzą. Jak dzieci starsze i my też na pewno mieszkanie jest lepsze. Nie musimy martwić się o konserwacje, ogrzewanie i dużo mniej do doglądania.
Mam też mieszkanie w bloku. jest bez balkonu i czuję się jak w więzieniu!!!Nienawidzę go ale w zimie jest lepiej. Nie obchodzi mnie odśnieżanie, wszędzie ciepło i duzo mniej sprzątania (giggle
zadowolona

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”