Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
beata-malgorzata
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 4048
Rejestracja: 25 cze 2006, 12:18
Lokalizacja: belgijska pralinka

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: beata-malgorzata » 30 wrz 2013, 12:05

Àle ja nie pisalam ze dach sie wymienia co 20 lat , tylko dom ktory nigdy nie bym remontowany ( i jest juz wiekowy lub ma przynajmniej 30 lat) zapewnie potrzebuje przynajmniej wymiany dachu , starych nieszczelnych okien itp.
Na zachodzie sa pewne normy . Pewne remonty sa wrecz wskazane przy starych domach i juz nie wspomne o wysokich oplatach elektrycznosci czy ogrzewania domu ktory jest nieszczelny i nieizolowany ale rowniez o niskiej wartosci takiego domu w przypadku sprzedazy .

Ja mieszkam w fermie z konca XVI wieku ...
Mentor, 275 cc okragle,profil sredni , 04. 2006
poprawka asymetrii jednej piersi , 375 cc ,02 2007
uszy plus korekta powiek ,14.05 2008
zmniejszenie platkow usznych , 19.01 2013- dr Lemaître - Belgia
nos, powieki i lipofilling - 6.04 2013- dr Lemaître
plasyka brzucha i podniesienie piersi z wymiana protez na 350cc , 9.09 2014

blog makijazowy - http://www.bbeabeautyimage.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
babina7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4545
Rejestracja: 03 cze 2008, 00:31

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: babina7 » 30 wrz 2013, 15:03

nie Ty ale celka (giggle cyt.: Bo wiadomo, nowy dom to np. 10 lat spokoju, czy 20 lat. I dopiero po 20 latach dach.
zadowolona

Awatar użytkownika
beata-malgorzata
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 4048
Rejestracja: 25 cze 2006, 12:18
Lokalizacja: belgijska pralinka

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: beata-malgorzata » 30 wrz 2013, 15:19

Aaaaa , ok , juz nie wyskakuje z tlumaczeniem , jesli to nie do mnie (giggle
Mentor, 275 cc okragle,profil sredni , 04. 2006
poprawka asymetrii jednej piersi , 375 cc ,02 2007
uszy plus korekta powiek ,14.05 2008
zmniejszenie platkow usznych , 19.01 2013- dr Lemaître - Belgia
nos, powieki i lipofilling - 6.04 2013- dr Lemaître
plasyka brzucha i podniesienie piersi z wymiana protez na 350cc , 9.09 2014

blog makijazowy - http://www.bbeabeautyimage.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
nanette
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 124
Rejestracja: 12 kwie 2013, 12:28

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: nanette » 30 wrz 2013, 18:27

Beata-małgorzata na fermie z końca XVIw? Szczęściara jedna! Mam nadzieję,że tam chociaż zimno i pada... (clin
Tak na serio to i stary dom i kamienica to nieustające źródło wydatków,ale wygoda i urok starych domów i kamienic nie ma nic wspólnego z mieszkaniem w bloku,nie ma co porównywać.W co lepiej zainwestować(bo o to najwyraźniej pytała autorka wątku) zależy od miasta i własnych możliwości.Dobrze się całkiem po prostu dobrze zorientować w temacie i podpytać specjalistów.
Mnie od zakupu mieszkania w kamienicy odwiódł fakt,że cała dzielnica była zabytkowa i uznana za dziedzictwo kulturalne ludzkości przez Unesco-co za tym idzie, na same koszta utrzymania w idealnym stanie fasady wydawałabym kilka procent wartości mieszkania.Dodając inne koszta i podatki poszłabym z torbami zanim mogłabym je odsprzedać zarabiając co nieco.Trudno generalizować.
Kombinuje jak kon pod gorke;)

celka-xx
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 682
Rejestracja: 05 sty 2008, 11:02

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: celka-xx » 11 lis 2013, 21:33

Proszę Was o jeszcze jedną rade. Chcę kupić mieszkanie w tym roku, albo na początku przyszłego (na początku chcę je wynajmować). Jednak teraz chodzi mi po głowie pomysł, żeby kupić 2 mniejsze, ale to drugie za niecały rok.
Czy warto kupić kawalerkę z aneksem kuchennym. Wiadomo, że rodzina z dzieckiem woli osobno. Ale to by było pod wynajem, więc ktoś nie będzie w nim całe życie mieszkał.
Czy najemcy unikają takich mieszkań? Czy łatwiej mi będzie wynająć z osobną kuchnią?

iff
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 651
Rejestracja: 11 kwie 2006, 11:19

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: iff » 12 lis 2013, 02:20

http://jakoszczedzacpieniadze.pl/ma-22- ... zadowolona" onclick="window.open(this.href);return false;
http://jakoszczedzacpieniadze.pl/kupic- ... mieszkanie" onclick="window.open(this.href);return false;
http://mieszkanicznikodpodszewki.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://wynajmistrz.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
foxyhell
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 648
Rejestracja: 10 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: foxyhell » 12 lis 2013, 13:59

celka-xx pisze:Proszę Was o jeszcze jedną rade. Chcę kupić mieszkanie w tym roku, albo na początku przyszłego (na początku chcę je wynajmować). Jednak teraz chodzi mi po głowie pomysł, żeby kupić 2 mniejsze, ale to drugie za niecały rok.
Czy warto kupić kawalerkę z aneksem kuchennym. Wiadomo, że rodzina z dzieckiem woli osobno. Ale to by było pod wynajem, więc ktoś nie będzie w nim całe życie mieszkał.
Czy najemcy unikają takich mieszkań? Czy łatwiej mi będzie wynająć z osobną kuchnią?
Ja szukałam właśnie mieszkania do wynajęcia z otwartą przestrzenią i specjalnie unikałam mieszkań z oddzielną kuchnią (nod
Dr Szczyt CKN konsultacja 5 październik 2012r, zaliczka 9 kwiecień 2013r, operacja 18 lipiec 2013r.
Październik 2018r. dr Obrocki blepharoplastyka powiek górnych❤️
Marzec 2019 liplifting dr Osuch.
7.11.19r. dr Kasprzyk anatomiczne polytech replicon 425(sun
Moja wyjściówka viewtopic.php?f=37&t=18796&start=80

celka-xx
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 682
Rejestracja: 05 sty 2008, 11:02

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: celka-xx » 12 lis 2013, 14:13

Czytałam, że teraz standardem u deweloperów jest aneks kuchenny, ale nie wiem czy to prawda. W mieszkaniach z drugiej ręki natomiast kuchnia jest przeważnie oddzielna, ewentualnie jesli ktoś sobie sam zrobił aneks, to ma.

Z drugiej strony ludzie piszą, że wszyscy są teraz niezadowoleni z aneksów. Nie mam doswiadczenia dużego z mieszkaniami, ale widzę ciekawe oferty z aneksami.

Foxy , czy dopiero pierwszy raz bedziesz mieszkała z aneksem, czy na podstawie doświadczeń wybierasz aneks, już wiesz, że jest dla Ciebie lepszy?

Ja chcę za jednym zamachem (urlop) kupić mieszkanie i od razu robić usta - cięcie pod nosem. I nie wiem, czy teraz w grudniu, czy w lutym.

Iff, dziękuję za namiary, przydał mi się wynajmistrz.

Awatar użytkownika
babina7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4545
Rejestracja: 03 cze 2008, 00:31

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: babina7 » 15 lis 2013, 12:20

ja podczas remontu zlikwidowałam drzwi do kuchni i salonu (na szczęście dzieli je przedpokój) i trochę żałuję.. Kuchnie już malowałam i w trakcie zakurzyło sie całe mieszkanie. Gdyby były drzwi , to by można zamknąć.
Na wynajem dla studentów czy pary ludzi, którzy nie będa remontować lepszy aneks. Takie kupiłam i nie mam problemu z wynajęciem.
zadowolona

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Re: Mieszkanie w bloku czy kamienicy?

Post autor: Michitka » 29 sty 2015, 17:49

Blok..w zielonej czesci naszej stolicy. Bardzo bliziutko do Starego Miasta.
Na szczescie na sasiadow nie mam co narzekac (clapping
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”