ostatnio ogladany film....cz. 3

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
ola banderola
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3686
Rejestracja: 28 maja 2009, 13:38
Lokalizacja: DE

ostatnio ogladany film....cz. 3

Post autor: ola banderola » 12 gru 2010, 09:17

Ja obejrzałam : Piętno przeszłości z Russellem Crowe, ów aktor ma zwyczaj grywać w dobrych filmach, ale ten jest wyjątkowo powalający i wzbudzający zachwyt,raczej taki przeciętniak. Film jest o chłopaku, który zamordował swoich rodziców, kiedy to odkryli, że ich syn ma już na swoim koncie zbrodnie..Trafia do zakładu poprawczego i po jakimś czasie wychodzi...Russel Crowe gra detektywa bedącego już na emeryturze, zajmującego się swoją cieżko chorą żoną i jego celem jest jest udowodnienie, że chłopak nie powinien być na wolności, bo jest psychopatycznym mordercą... Ja się wynudziłam na tym filmie, myślałam, że będzie ciekawszy.

Kolejny film to The city of your finaldestination z Anthony Hopkinsem w roli głównej (gra tam homoseksualistę (happy ) No taki całkiem normalny film (clin Do obejrzenia w domu (nod

Ewa widziałam ostatni legion i to był chyba najgorszy film, jaki widziały moje oczęta (giggle i Wolfmana też widziałam, już tu o nim pisałam, w tym filmie podobał mi się najbardziej ten mroczny klimat (angel

Awatar użytkownika
jaaa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1724
Rejestracja: 12 sty 2005, 18:11
Lokalizacja: niedaleko Wawy:)

Re: ostatnio ogladany film....cz. 3

Post autor: jaaa » 12 gru 2010, 15:53

Ola banderola tez ostatnio ogladalam z rodzinka film miasto zlodzi z Afleckiem:) podobal nam sie , moge go polecic jakby ktos chcial obejrzc film 3majacy w napieciu z fajna fabula

Awatar użytkownika
ewawawa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4381
Rejestracja: 09 cze 2008, 07:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ostatnio ogladany film....cz. 3

Post autor: ewawawa » 12 gru 2010, 19:55

ola, widze ze ostatni legion wojowniczki xeny zostawil po sobie slad i u Ciebie (giggle (clin
czy tam sa tatry i pieniny?


a ja znow bede narzekac (thinking

tetro, 2009, copolli - nie przekonal mnie. piekne zdjecia, kolory i swietna gra aktorska i ... tyle ...
rodzinny melodramat, kicz , sztuka, troche freuda i troche wykreconego edypa ... (clin

robin hood, 2010, z crowem - ojojoj ... niezbyt porywajace i strasznie duzo niescislosci i bledow praktyczno-historyczno-taktycznych ... miejsce wybrane przez francuzow na desant powala logika tego kto je wybral, ciekawa koncepcja jesli chodzi o sygnalizacje miejsca ladowania desantu (giggle , chlopi, dzieci i kobiety lepsze od wyszkolonego zolnierza, ciezka jazda bez kopii ... i te przegiecia jedno za drugim ... znienawidzony krol przekonujacy rzesze w ciagu jednego slabego wystapienia, koncowe sceny na plazy, pocalunki pomiedzy walczacymi osilkami, i ten obiad na murach w momencie forsowania bramy przez wroga (!) ... mozna by wyliczac i wyliczac .. tylko po co?
5.02.2009 400 ES HP Brzuchański
22.02.2010 total nose again Łatkowski

Awatar użytkownika
ola banderola
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3686
Rejestracja: 28 maja 2009, 13:38
Lokalizacja: DE

Re: ostatnio ogladany film....cz. 3

Post autor: ola banderola » 13 gru 2010, 09:01

Obejrzałam: Rabbit hole z Nicole Kidman - dramat z 2010 r. Film opowiada historię pary, która straciła swojego ukochanego, czteroletniego synka... Oczywistę jest, że utrata ukochanej osoby powoduje ogromne zawirowania w życiu każdego i tak jest również w przypadku ów pary... Każde z nich stara sobie poradzić z bólem, tęsknotą, a nie jest to łatwę kiedy wszystko wokoło przypomina utraconą osobę (triste Film mi się podobał, całkiem przyjemnie się go oglądało, mimo iż temat już nie jeden raz przerabiany w kinie i tematyka sama w sobie przykra...

Tak na marginesie oblukałam w sobie w filmię Nicole Kiman, która jest jedną z większych miłośniczek botoxu i muszę powiedzieć, że ta kobitka nie ma ani jednej zmraszczki, jedynie czoło się jej marszczyło podczas podnoszenia brwi, a tak nic, cera gładka jak u nastolatki (whew Nawet mój potwór zwrócił na to uwagę (wait

Ewa kurczę nie zwróciłam uwagi na te Tatry (giggle a Robina też widziałam i mnie się podobał, taki rozrywkowy film, typowo holywoodzka produkcja, być może nieścisłości były,ale trzeba na to mieć poprawkę (giggle

Teraz się zastanawiam jak będzie z oskarami w tym roku (thinking Mam nadzieję, że Incepcja coś dostanie (clapping (wait bo to chyba najlepszy (movie film jaki widziałam w tym roku (clin

Awatar użytkownika
ewawawa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4381
Rejestracja: 09 cze 2008, 07:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ostatnio ogladany film....cz. 3

Post autor: ewawawa » 13 gru 2010, 13:34

o ile wszelkie niescislosci w robinie z costnerem nie razilyby w ogole - tam to kino czysto rozrywkowe o tyle w tym z crowem razily i bily mnie po oczach jak diabli - ta wersja miala byc chyba taka troche bardziej "jak to naprawde bylo" - moze dlatego ... nie chodzi o sama historie ale i o zwykla logike ... mnie to bilo po oczach i przeszkadzalo w odbiorze ...

ja wiem ze niektorym rezyserom to wszystko jedno i ruskie samoloty do japonskiego lotnictwa wlacza bezkarnie w czasie WWII ale jak ktos cala armia laduje na waskiej plazy tuz pod klifem z ktorego mozna ja znakomicie wystrzelac - to ja przestaje ogladac film i zaczynam sie wkurzac na tego kto to wymyslil ... (giggle


wiedźmikołaj - ja kocham pratchetta, ale nie polecam tego filmu.
dla dzieci moze byc fajny (sun
dla kogos kto czytal ksiazki i zna pratchettowe smaczki - film jest tak splycony, ze moze byc z lekka niestrawny...

ola incepcja - tez mi sie podobala i szczerze popieram Twoja koncepcje (sun
5.02.2009 400 ES HP Brzuchański
22.02.2010 total nose again Łatkowski

Awatar użytkownika
ola banderola
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3686
Rejestracja: 28 maja 2009, 13:38
Lokalizacja: DE

Re: ostatnio ogladany film....cz. 3

Post autor: ola banderola » 14 gru 2010, 22:04

Devil (devil to kolejny film na mojej długiej liście (clin
Film jak sam tytuł mówi jest o panie ciemności, a dokładniej o tym, czy diabeł istnieje, czy może my jesteśmy sami w sobie tak wyjątkowo źli,że on ju nie musi istnieć...Film bardzo, bardzo średni, ale jakoś przeżyłam.
Akcja rozgrywa się w windzie, gdzie kilka przypadkowych osób zostaje uwięzionych na skutek awarii.
Ów ludzie po koleji zaczynają ginąć i dookoła dzieje się masa niewytłumaczalnych rzeczy...Filmu nie polecam, bo o tej tematyce można znaleźć ewidetnie lepsze perełki (giggle
Jedynie co mi się podobało, to ostatnie zdanie: Jeżeli szatan istnieje naprawdę, to Bóg tym baradziej...

Awatar użytkownika
ewawawa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4381
Rejestracja: 09 cze 2008, 07:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ostatnio ogladany film....cz. 3

Post autor: ewawawa » 15 gru 2010, 21:46

czwarty stopien z milla jovovich, 2009 - eehhh .... (no). nie. zakwalifikowac to chyba nalezy do horrorow. a moze do thrillerow sf (clin . milla gra pania psycholog zajmujaca sie bezsennoscia w odizolowanym od swiata miasteczku nome na alasce. odkrywa ona u swoich pacjentow, ze powodem tejze bezsennosci sa kontakty czwartego stopnia z kosmitami czyli uprowadzenia. mieszkancy nome (w tym pacjenci pani dr) znikaja w niewyjasnionych okolicznosciach, zabijaja bliskich lub siebie a Ci badani pod hipnoza - wszyscy mowia to samo.
do akcji wkracza policja i ciagle slyszymy o fbi ... film jest paradokumentem, mamy w nim zdjecia niby dokumentalne - archiwalne. film nieprzekonujacy, sredni ... (worried
5.02.2009 400 ES HP Brzuchański
22.02.2010 total nose again Łatkowski

Awatar użytkownika
ewawawa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4381
Rejestracja: 09 cze 2008, 07:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ostatnio ogladany film....cz. 3

Post autor: ewawawa » 18 gru 2010, 16:35

adrenalina, 2006, ze stathanem - koles zostal potraktowany trucizna ktorej dzialanie hamuje jedynie wysoki poziom adrenaliny i endorfin, wiec ciagle musi byc w akcji ... film jest duzo fajniejszy niz wynikaloby to z opisu. mniejsza o strone psychologiczno-emocjonalna - swietne, "komiksowe" kino akcji ...
5.02.2009 400 ES HP Brzuchański
22.02.2010 total nose again Łatkowski

Awatar użytkownika
ola banderola
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3686
Rejestracja: 28 maja 2009, 13:38
Lokalizacja: DE

Re: ostatnio ogladany film....cz. 3

Post autor: ola banderola » 20 gru 2010, 10:29

All Good Things - m.in z Rayanem Goslingiem, Kirsten Dunst (yes)
Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. All good things, to historia o dużej, wpływowej rodzinie, która dorobiła się majątku na nieruchomosciach. Jeden ze spadkobierców, chcę ucieć od rodzinnego interesu, chce żyć na własną rekę, bowiem na pozór idealna rodzina kryje w sobie więcej zła niż może się wydawać...
Główny bohater spotyka swoją drugą połowę i zakłada z nią sklep ze zdrową żywnością o nazwie:all good things i kiedy tak prowadzą swoje spokojne, szczęśliwe życie, pojawia się jego wpływowy ojciec, który każe mu wrócić i pomóc w prowadzeniu rodzinnego biznesu... I zaczyna się...Film pokazuje, jak toksyczni rodzice, złe wybory i inne przekleństwa mogą skomplikować i zmienić życie w totalne bagno... Więcej już nie będę pisać, bo być może ktoś będzie miał ochotę go obejrzeć (clin

Restrepo pełnometrażowy dokument opowiadający o plutonie amerykańskich żołnierzy stacjonujacych w Awganistanie w najbardziej niebezpiecznym miejscu: dolinie Korangal. Dokumet rewelacyjny, cholernie mi się podobał (yes) Człowiek ogląda ten film i mysli sobie, że inni mają tak naprawdę przesrane, co więcej dociera do człowieka, że gdzieś tam toczą się konflikty, giną niewinni ludzie, a inni narażają swoje życie za cenę wolności, pokoju... (yes) (yes) (yes) (yes) Polecam, jak ktoś lubi tematykę wojenną to czemu nie (clin

Awatar użytkownika
ewawawa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4381
Rejestracja: 09 cze 2008, 07:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ostatnio ogladany film....cz. 3

Post autor: ewawawa » 20 gru 2010, 12:38

Pragnienie, 2009, koreanski horror - (yes) wow! ja nie przepadam za skosnookim kinem, poniewaz slabo sie utozsamiam z jego bohaterami, ale to naprawde dobry film. ksiadz z misja, taki prawie swiety, poddaje sie probom medycznym majacym pomoc wynalezc szczepionke na bardzo zjadliwego wirusa - w efekcie czego zostaje vampirem i sprawy zaczynaja sie mocno komplikowac i nabierac zupelnie innego wymiaru .. w jego zyciu i zyciu jego przyjaciol ... nic wiecej nie powiem ... tylko ze to swietnie zrobiony horror!
jak wiekszosc koreanskich produkcji z wielka dbaloscia o kazdy detal kazdego obrazu ...
5.02.2009 400 ES HP Brzuchański
22.02.2010 total nose again Łatkowski

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”