Potęga Podświadomości

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
pimpek1984
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1244
Rejestracja: 22 lip 2009, 12:19
Lokalizacja: Oslo

Potęga Podświadomości

Post autor: pimpek1984 » 10 lis 2010, 12:35

Hej!!Rozpoczynam nowy watek i dyskusje na temat potegi podswiadomosci.
Pewnie niejedna z Was czytala te ksiazke Josepha Murphyego.Albo Sekret Rhondy Byrne.

Chcialabym dowiedziec sie czy stosujecie jakies afirmacje w swoim zyciu, czy moze pomoglo Wam to cos zmienic.Czy powtarzacie sobie przed lustrem ze jestescie piekne, madre, ze wszystko Wam sie udaje.Czy pomoglo to komus wyjsc z choroby, odmienic swoj swiatopoglad,pokonac lek.
Ja wierze ze mamy wplyw na swoje zycie.Ze pozytywne mysli i wiara pozwala mi spelniac moje marzenia.Nigdy nie boje sie planowac i nie ma dla mnie ograniczen. (rire Wydaje pieniadze bez poczucia winy, wiem ze do mnie wroca pomnozone. (rire Uwazam tez ze bardzo trudno jest zaczac cos takiego robic, kiedy w zyciu nie ma jasnego punktu, wszystko wydaje sie beznadziejne i bez przyszlosci.Podziwiam tymbardziej takie osoby,ktore zaczely stosowac zasady przobrazenia swojej rzeczywistosci w sytuacji kryzysowej.Jednak nie kazdy potrafi po prostu uwierzyc w wymyslona wizje.

Moja siostra zna osobe ktora dzieki tej ksiazce zmienila swoje zycie,stworzyla tzw tablice marzen na ktorej przyczepila rozne obrazy ktorych chcialaby byc czescia.W bardzo krotkim czasie (chyba 1 rok, juz dokladnie nie pamietam)jej zycie diametralnie sie zmienilo.Poznala mezczyzne z ktorym wziela slub, zaszla wciaze (bardzo chciala miec dziecko), kupila mieszkanie choc jej placa wczesniej nigdy by na to nie pozwalala.Najlepsze ze kiedy po jakims czasie odnalazla ta tablice to jej maz byl wizualnie bardzo podobny do tego ktory na jej tablicy marzen trzymal na reku dziecko. (rofl
Moja znajoma stosuje afirmacje na codzien i z trudnej sytuacji zyciowej (przeprowadzka w ciemno do innego kraju,brak pracy,prolemy psychiczne )wyszla na prosta i ma wielkie marzenia w ktorych spelnienie bardzo wierzy.
Ja mialam taki okres kiedy rowniez pisalam sobie afirmacje i wkrotce ni stad ni zowad zanim zaczelam szukac pracy (a bylam wtedy bezrobotna-ah jaki ponizajacy jest wydzwiek tego slowa)dostalam ja.
Podzielcie sie swoim doswdczeniem w tej dziedzinie.
Allergan 410 MX325 i MF255 -Dr.Kasprzyk 4 luty 2010
Nos - Dr.Stepniewski 1 luty 2011http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 91#p687191
Bullhorn lip lift-Dr. Gromadziński 03.04.2015 http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 11#p887411

Awatar użytkownika
ola banderola
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3686
Rejestracja: 28 maja 2009, 13:38
Lokalizacja: DE

Re: Potęga Podświadomości

Post autor: ola banderola » 10 lis 2010, 13:16

No tak od czego by tu zacząć, bo mam mały mętlik w głowie (giggle
Hmmmmm to tak obydwie książki przeczytałam, co prawda zawierają raczej same banały zwłaszcza sławetny już Sekret. Tak naprawdę cały czas jest mowa o pozytywnym myśleniu, o tym jak istotna jest wiara i wizualizacja swych marzeń, celów i pragnień. Takie rzeczy są praktycznie każdemu znane, ale nie jest to tak proste do zrealizowania, bo same wmawianie sobie czegoś, czyli afirmacje mogą działać w dwie strony, więc nie każdy da radę... Afirmacja może odnieść pozytywny, albo negatywny skutek.
Co do tablicy marzeń, to mam takową (może zrobię jej zdjęcie (clin ) każdego dnia na nią patrzę i się motywuje do działania i fakt, faktem kilka rzeczy już się zmaterializowało (clapping

W licemu miałam bardzo db koleżankę, która interesowała się ezotryką i to bardzo poważnie, czytała mnóstwo literatury fachowej, jeżdziła na zgrupowania związane z magią i nie tylko etc. I ona lata temu powiedziała mi o tzw. Słowach mocy, czyli coś w rodzaju tekstu motywacyjnego, który to miałam każdego wieczoru stojąc w oknie wypowiadać, nie pamiętam teraz dokładnie jak to brzmiało, ale zadziałało chyba (giggle
Jako 18 letnia dziewczyna marzyłam sobie o wielkiej miłości, o fantastycznym facecie u boku, który będzie naprawdę wyjątkowy (nod (heart I mijak rok czasu i na mej drodzę staję księciuniu, nie wiem, czy to te słowa zadziałały, czy to po prostu przeznaczenie, ale mija 11 rok, a nam jest razem cudownie (heart
Zauważyłam też, że cały czas towarzyszy nam liczba 9 (data poznania się daje 9, w numerologii razem też tworzymy 9,data ślubu 9 etc. etc a sama 9 oznacza jedność i doskonałość (heart )
Wiem, że wiele osób patrzy na takie rzeczy z ironią i niedowierzaniem, ale coś w tym jest, a bynajmniej ja w to wierzę.

Mój mąż ma w rodzinie kuzynkę, która jest tarocistką i stosuję wraz z mężem afirmację i powiem jedno w żuciu nie spotkałam tak szczesliwej rodziny, tak przepełnionej miłością, dobrą energią etc. Coś niesamowitego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Stosują afirmację, które nie odnoszą się do rzeczy materialnych, ale np. Ja Łukasz wierzę w siebie, jestem mądrym, zaradnym facetem etc. Raczej afirmacje przez nich stosowane odnoszą się do ich cech, do budowania swoich mocnych stron.

I tak na zakończenie to potwierdzę, że pozytywne myslenie to podstawa, bo mój mąż chodzącym optymizmem na dwóch nogach i wszystko mu się w życiu udaję. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych, ja to już inna bajka ja raczej mam w sobie pewną dawkę pesymizmu, ale zdecydowanie przeważa jednak w mej krwi optymizm, ale to chyba wpływ męża (giggle (giggle

Pozdrawiam wszystkich optymistów i pesymistów (sun (sun (sun

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Potęga Podświadomości

Post autor: majamajamaja » 20 lis 2010, 01:56

Zeby od razu pokazac moje (czesciowo empiryczne) podejscie do tematu:

Kupilam sobie pare lat temu ksiazke o pozytywnym mysleniu - ale tylko w jednym kontekscie - schudnac!
Sama nie wiem, jak mozna napisac cala ksiazke na ten temat, bo tresci z niej nie wyciagnelam. Afirmacje i owszem stosowalam, bo w koncu tez chcialam schudnac. No i nie schudlam ani grama. Za to uporczywie myslalam o tym i denerwowalo mnie, ze sie nic nie dzieje.

Poza tym zauwazylam, ze w afirmacjach kryja sie male zasadzki. Afirmacja (i zyciowe przekonanie)typu: wszystkiemu dam rade moze prowadzic do przemeczenia, brania calej odpowiedzialnosci na swoje barki (rowniez za innych) i jednoczesnie do narzekactwa (na innych i na brak czasu).

Moja w desperacji powtarzana w szkole sredniej afirmacja "lubie matematyke" byla smiechu warta. Gdybym ja wtedy zastapila szczerym "matematyczka jest gburowata jedza a ja jej nie trawie", pewnie bym dalej zaszla (giggle

Ogladalam zreszta kiedys doby film na ten temat: wiecznie usmiechnieta "motywaczka" wsrod grupy niepelnosprawnych. Do tej grupy trafia na wozku stary rokowiec, ktory poprzedniego dnia jeszcze chodzil. Swoja szczeroscia trafia w sedno i pozbawia motywaczke argumentow. Konczy sie na tym, ze motywaczka ze wszystkich jest w stanie wypic najwiecej alkoholu na imprezie, taka jest zdeziluzjonowana. Dobre slowo: chodzi mi o to, ze przejrzala na oczy.

Afirmacja potrafi sporo zmienic, musi tylko pasowac do osoby, stanu psychicznego i okolicznosci. Afirmacja, to jak modlitwa do samej siebie.
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
ola banderola
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3686
Rejestracja: 28 maja 2009, 13:38
Lokalizacja: DE

Re: Potęga Podświadomości

Post autor: ola banderola » 20 lis 2010, 10:14

Maju doskonale, to ujęłaś, zwłaszcza ostatnie zdanie. To fakt, ja chyba też o tym wspominałam, iż afirmacja, to nie jest taka prosta rzecz i nie każdy będzie w stanie to udźwignąć. Afirmacja bowiem może prznieść nie tylko pozytywny, ale i negatywny skutek. Najlepszą drogą jest po prostu pozytywnie mysleć: Wszystko będzie ok, bo w tym można przetransportować nasze wszystkie pragnienia (giggle A, więc będzie db, bo innej opcji przecież nie ma (clapping

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sabrina
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4156
Rejestracja: 26 wrz 2007, 14:50

Re: Potęga Podświadomości

Post autor: Sabrina » 20 lis 2010, 12:17

Zanim człowiek sie urodzi ma juz zapisane na swojej karcie przez co musi przejść,Jakie wydarzenie jest mu potrzebne do jego rozwoju [do rozwoju jego Duszy]. Przez bardzo wazne wydarzenia musimy przejść,bo po to sie urodziliśmy. Wszystko mniejsze mozna sobie wykreować czyli np; nasze operacje (rofl
Każdy człowiek posiada pewne wibracje i przyciąga do siebie osoby z podobnymi wibracjami i w towarzystwie takich osób czujemy sie super,nadajemy na jednej fali. Potem jednak zaczyna sie cos psuć,bo albo ta osoba przechodzi na wyzszy poziom i my jej juz przeszkadzamy,albo to my wznosimy sie wyzej,juz cos odpracowaliśmy i juz nie znajdujemy wspólnego z nia jezyka.
Mówimy sobie
- O Boze jak ona [ona ]mnie meczy,mogła bym poznac kogos innego i pojawia sie np.nowa praca,nowi znajomi,nowa miłość.
Czasem w nasze marzenia wkładamy tyle energii,radości,ze nasze Wyższe Ja samo dla nas szuka tych naszych marzeń,aby sie spełniły,ale te nasz marzenia muszą być zgodne z naszym Najwyższym dobrem.
Często o cos prosimy i to sie nie spełnia,bo nie może.Góra wie co dla nas jest dobre i nie wszystkie prośby spełnia. Nie mozemy byc tylko szczęśliwi,piękni i bogaci,bo może schodząc na Ziemie, zaplanowaliśmy sobie te przykre doznania przez które przechodzimy, są potrzebne naszej Duszy do jej rozwoju.
Pamietajcie,że nie żyjemy tylko raz, i dla tego musimy Wszyscy poznać biede,bogactwo,przejść przykre doswiadczenia po to zeby potem żyć znów lepiej.
Ja o moje zabiegi marudziłam Bozi chyba ponad rok. Nie wiedziałam skąd wezmę tyle kasy,nie wiedziałam jak to sie stanie,ale wierzyłam,że Góra jakos to zorganizuje.Wierzyłam w to z całego serca, i codziennie powtarzałam -Boziu, pliiiissss, ja musz miec te nowe cycuszki,ten lifting bo widzisz jak wygladam....
Rozmawiałam z Górą jak z koleżanką i zostałam wysłuchana.
Nie trzeba klepać afirmacji,nie trzeba tygodniami ich pisać TRZEBA WIERZYC ZE SPEŁNIA SIE NASZE MARZENIA,ZE KTOS TAM W GÓRZE NAD NAMI CZUWA (rofl (heart
"Bogactwo i uroda nigdy nie wyjdą z mody."

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Potęga Podświadomości

Post autor: majamajamaja » 21 lis 2010, 17:12

Ola dzieki, dzieki. Taka madra jestem, a sama afirmacji nie umiem stosowac (blush
Sama tez z ciekawoscia czytalam, co Ty napisalas. Jesli masz ochote upublicznic swoja tablice motywacyjna, to tez ja chetnie tu zobacze. Ja takiej nie mam. A moze czas sklecic, bo ostatnio mam mnostwo pomyslow.

W kazdym razie na pewno nalezy dokladnie precyzowac, czego sie od losu chce: ja kiedys na glos wypowiedzialam zyczenie, ze chce miec chlopaka architekta z dlugimi wlosami. A nie zastanawialam sie nad tym dlugo. I moj chlopak mial dlugie wlosy i studiowal architekture! Cos sie to do konca nie spelnilo, bo wlosy mu sama obcielam, a on zmienil kierunek studiow. Sam fakt byl jednak zabawny.

Ale nie ma to, jak ktos z zewnatrz Tobie dobrze zyczy - to dziala lepiej niz afirmacja: Trzymajcie za mnie kciuki na jutrzejszej rozmowie kwalifikacyjnej!
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
ola banderola
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3686
Rejestracja: 28 maja 2009, 13:38
Lokalizacja: DE

Re: Potęga Podświadomości

Post autor: ola banderola » 22 lis 2010, 11:01

Maju ja Ci powiem tyle, że czasami trzeba uważać, z tymi życzeniami wypowiadanymi na głos...
Ja parę lat temu będąc w Kolonii, stałam tak zafascynowana katedrą i atmosferą miasta, stanęłam przed katedrą i powiedział, że bardzo chciałabym tu kiedyś mieszkać...No i mieszkam, co prawda 30 km od Kolonii, ale się spełniło (heart (heart (heart

Pozdrawiam (flower)

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Potęga Podświadomości

Post autor: majamajamaja » 22 lis 2010, 20:33

No, niesamowite, jak to czasami sie pewne sprawy urzeczywistniaja.
Rok temu jeszcze bylam bardzo "przyziemna" i wierzylam, ze tylko to, co ja sama w 100% wypracuje, tylko to bedzie takie, jak ja chce. Teraz jestem akurat bardziej w nastroju, ze mozna sie pozytywnie nastawic i sobie czegos zyczyc, a reszta sie sama spelni... Nawet jesli nie, to nie bede zawiedziona, bo sie nad tym nie meczylam.

A z ta Kolonia: niezle, niezle...
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

niki26
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 60
Rejestracja: 08 kwie 2009, 18:11
Kontakt:

Re: Potęga Podświadomości

Post autor: niki26 » 23 lis 2010, 20:40

pozytywne myslenie nie zawsze moze pomoc, nie w kazdej sytuacji
ale afirmacje pomogly mi uwolnic sie z bardzo zlych relacji wiec sie zgadzam, ze maja moc (nod

co do "slow mocy" ( przepraszam nie zapamietalam nicku) moglabys sobie je przypomniec i czy one sa tylko na milosc czy moga dotyczyc innych dziedzin??

i jeszcze takie ostrzezenie, ze nieraz zanim zaczniemy bawic sie w afirmacje (jesli maja dzialac) musimy oczyscic nasze intencje - to bardzo wazne (nod inaczej mozemy przyciagnac do swojego zycia cos bardzo niefajnego.
http://datingsidorsingel.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ola banderola
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3686
Rejestracja: 28 maja 2009, 13:38
Lokalizacja: DE

Re: Potęga Podświadomości

Post autor: ola banderola » 23 lis 2010, 22:35

niki26 nie te słowa mocy, nie dotyczyły tylko sfery miłosnej, można je było wykorzystać w związku z innymi pragnieniami, czy marzeniami jak kto woli. Ja miałam wtedy 18 lat, była wówczas nieświadoma tego, że takie słowa mogą mieć również negatywne skutki. Byłam wtedy zagubiona, załamana, bo rozpadało się małżeństwo moich rodziców i nieczego innego nie pragnęłam, jak tylko tego żeby ta druga połowa była, taka jaką sobie wymarzyłam, nie żaden tam ideał z pierwszych stron gazet, ale facet do życia, który będzie się ze mną śmiał, płakał i pokocha moje wady tak samo jak me zalety (clin I pojawił, jak ..długoby opowiadać, ale historia na film (giggle
Nie wiem, czy to te słowa zadziałały, czy może po prostu moje marzenie się urzeczywistniło, bo podobno jak czegoś bardzo pragniemy, to cały swiat działa tak żeby nam pomóc... A może Góra była tak łaskawa, a może to po prostu przeznaczenie, każdy wierzy w coś innego...
Tych słów już nie pamiętam...przykro mi, ale 11 lat, to kawał czasu (angel

Pozdrawiam (flower)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”