Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: viriel » 17 mar 2015, 23:19

magisterka nie jest obowiązkowa- to są studia dwu stopniowe i obecnie prawo wykonywania zawodu ma się po licencjacie.
Nie uważam że mamy tu do czynienia z przeedukowaniem, na studiach pielęgniarskich uczy się pielęgnacji chorych jak sama nazwa wskazuje, asysty lekarzom przy zabiegach, niezbędna jest też wiedza medyczna z różnych dziedzin w celu prawidłowego sprawowania opieki. To nie jest tak, że pielęgniarstwo to takie gorsze studia lekarskie. Te dyscypliny się uzupełniają, ale to nie jest to samo. Obie są bardzo potrzebne, bo cóż po prawidłowej diagnozie i zaaplikowanym leczeniu jeśli pacjent umrze w wyniku odleżyn lub innych zaniechań w pielęgnacji?
Pielęgniarstwo rozwija się tak jak każda z dziedzin medycyny. To bardzo odpowiedzialny zawód- nie polega jedynie "na obcieraniu pacjentów". Uważam że studia są tu jak najbardziej uzasadnione. Zresztą to jest wymóg unijny.
Ale jeśli chodzi o zarobki to się zgodzę, że są nieadekwatne do zakresu obowiązków i odpowiedzialności. Powinny być znacznie wyższe.
Stara kadra niedługo odejdzie na emerytury- średnia wieku pielęgniarek jeszcze kilaka lat temu przekraczała 40 lat, także konflikt pokoleń i poziomu wykształcenia zniknie.

Awatar użytkownika
oll93
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1668
Rejestracja: 14 cze 2013, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: oll93 » 17 mar 2015, 23:44

Denniska pisze:Oll no to jesteśmy koleżankami z wydziału (rire
serio? (giggle (rofl na którym roku jesteś? kierunek inż czy lic? (angel
27.08.13 - Korekta Nosa, dr Lembas
Przed i po: KLIK :)

27.11.14 - Poprawka (spiłowanie zrostu i przeszczep powięzi)

PRZED/PO -> PORÓWNANIE <- KLIK

ROK PO :)[/color][/color]

> Tak nos się zmieniał: http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 33#p885733" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
niebieska
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 1986
Rejestracja: 27 cze 2005, 14:11

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: niebieska » 18 mar 2015, 08:00

pielegniarki po szkolach policealnych byly znakomicie przygotowane do zawodu.
od poczatku mialy praktyki i dokladnie wiedzialy z czym przyjdzie im sie zmierzyc po ukonczeniu szkoly.
obecnie mowi sie o powrocie do tego typu ksztalcenia, bo dziewczyny po studiach nie maja zadnej wiedzy praktycznej i zawodu ucza sie juz na oddziale, praca dla niektorych okazuje sie szokiem, nie byly przygotowane do zderzenia z rzeczywistoscia i czesc bezpowrotnie rezygnuje.
wobec niskich plac i kiepskich warunkow pracy nie ma wielu chetnych na te studia i zawod pielegniarki wymiera.
srednia wieku to obecnie ok 50 lat.

Awatar użytkownika
beata-malgorzata
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 4048
Rejestracja: 25 cze 2006, 12:18
Lokalizacja: belgijska pralinka

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: beata-malgorzata » 18 mar 2015, 09:53

W Belgii jest bardzo duzy popyt na pielegniarki . To zawod bardzo ceniony , nie ma problemu ze znalezieniem pracy .
Nie slyszalam o studiach ale o wyzszj szkole policealnej i mozliwosci pozniejszego doksztalcania w konkretnych kierunkach .
Mentor, 275 cc okragle,profil sredni , 04. 2006
poprawka asymetrii jednej piersi , 375 cc ,02 2007
uszy plus korekta powiek ,14.05 2008
zmniejszenie platkow usznych , 19.01 2013- dr Lemaître - Belgia
nos, powieki i lipofilling - 6.04 2013- dr Lemaître
plasyka brzucha i podniesienie piersi z wymiana protez na 350cc , 9.09 2014

blog makijazowy - http://www.bbeabeautyimage.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Denniska
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 145
Rejestracja: 18 lut 2014, 20:38

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: Denniska » 18 mar 2015, 11:14

Oll licencjat, jestem pierwszakiem (rofl

Awatar użytkownika
bbpp77
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1799
Rejestracja: 13 lip 2005, 10:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: bbpp77 » 18 mar 2015, 11:57

viriel pisze: Ale jeśli ma się ambicje, dba się o zdobycie doświadczenia np. w postaci praktyk, ma się pomysł na siebie, to ja jestem zdania że nawet po tak nieżyciowym kierunku jak filozofia można się odnaleźć i zrobić karierę.
oczywiście! Po każdym kierunku da się zrobić karierę, jednak nie sadzę by zrobiły ja osoby, które zanim skończą liceum już twierdzą, że nie lubią się uczyć, szukają uczelni i kierunku, na którym się zwyczajnie nie przemęczą.
A większość dzisiejszej młodzieży czuje, ze studia są naturalną kontynuacją edukacji, zwyczajnie trzeba je skończyć, a jakie to już inna sprawa. Najlepiej takie gdzie będzie wesoło, zabawnie i w miarę bezproblemowo.
Ja nie mam nic przeciw studiowaniu, jednak studia dla papieru, w mojej opinii powinno się robić zaocznie.
Swojej córce od początku liceum kładłam do głowy, że wikt i opierunek z mojej strony to ma tylko i wyłącznie na porządnych studiach, dających zawód, ewentualnie jeśli będzie się kształcić w kierunku swojej pasji (fotografia/grafika/montaż), a jak będzie chciała studiować dla studiowania w szkole lansu i bansu, to do roboty i zaocznie, na pewno nie za moje pieniądze.

viriel pisze:A co do fotografii i grafiki to to są specyficzne zawody- podobnie jak artysta plastyk. Można to robić i bez studiów o ile ma się talent, ale studia w tym kierunku poszerzają horyzonty. Znam osobę która jest znaną i cenioną fotografką i po wielu latach zdecydowała się na studia fotograficzne i jest zachwycona.
akurat na temat zachwytów na uczelniach artystycznych coś wiem, córka uczy się na dwóch kierunkach ;)
Nie udało mi się zrobić z niej inżyniera niestety, studia na uczelni technicznej rzuciła po tygodniu ;) Za to w szkołach artystycznych czuje się jak ryba w wodzie. I nawet ja zweryfikowałam swoje poglądy, ze fotografem to można być z pasji, można, ale lepiej być i pasjonatem i mieć papiery ;) Przyznam, ze zajęło mi to chwile czasu!
viriel pisze:Stara kadra niedługo odejdzie na emerytury- średnia wieku pielęgniarek jeszcze kilaka lat temu przekraczała 40 lat, także konflikt pokoleń i poziomu wykształcenia zniknie.
noooo moja średnia wieku tez przekracza 40 lat i nie czuje się stara! (wait (devil i do emerytury jeszcze dłuuuuuga droga, jakieś 25 lat.... wiec nie tak szybko zniknie ten konflikt.

Rozmawiałam ostatnio z szefem służby więziennej w moim mieście i pan z dumą mi tłumaczy, ze 90 ileś tam procent ich kadry ma wykształcenie wyższe. Dla mnie osobiście to chore, że zmusza się ludzi do kończenia studiów tylko po to aby w dziale kadr, przepraszam dziś to dział HR (przecież kadrowa i płacowa mają mgr przed nazwiskiem ;)) tabelki się zgadzały. Nie ważne co, byleby wyższe i potem chłopaki z służy więziennej czy straży granicznej lub wspomniane pielęgniarki studiują jakieś tam socjologie aby w miarę bezboleśnie dostać papier i mieć jako taką gwarancję zatrudnienia na dotychczasowym stanowisku. Ludzie Ci woleliby ten czas poświęcić rodzinie lub przejść konkretne szkolenia zawodowe zamiast marnować czas i pieniądze na nic nie znaczących studiach, na ale dziś trzeba mieć wyższe, choć nikt tak do końca nie wie po co policjantowi mgr, zamiast krzepy.
bo w życiu chodzi o to by być trochę niemożliwym...

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: viriel » 18 mar 2015, 12:31

niebieska pisze:pielegniarki po szkolach policealnych byly znakomicie przygotowane do zawodu.
od poczatku mialy praktyki i dokladnie wiedzialy z czym przyjdzie im sie zmierzyc po ukonczeniu szkoly.
obecnie mowi sie o powrocie do tego typu ksztalcenia, bo dziewczyny po studiach nie maja zadnej wiedzy praktycznej i zawodu ucza sie juz na oddziale, praca dla niektorych okazuje sie szokiem, nie byly przygotowane do zderzenia z rzeczywistoscia i czesc bezpowrotnie rezygnuje.
wobec niskich plac i kiepskich warunkow pracy nie ma wielu chetnych na te studia i zawod pielegniarki wymiera.
srednia wieku to obecnie ok 50 lat.
NIebieska niestety tym razem wcale nie mogę się z Tobą zgodzić. Znam wiele dziewczyn po pielęgniarstwie, są to także osoby z którymi chodziłam do klasy do liceum, albo koleżanki z uczelni.
Jest bardzo duże zainteresowanie tym kierunkiem studiów i grupy są bardzo liczne. Co prawda sporo osób też rezygnuje w trakcie z tego kierunku, ale to właśnie dlatego że już od pierwszego semestru mają zajęcia praktyczne na oddziałach i niektóre dziewczyny orientują się, że to nie jest praca dla nich. Także dziewczyny mają liczne zajęcia praktyczne w szpitalach, ale wsparte są one silną podstawą teoretyczną która realizowana jest równolegle. Do tego jest masa godzin praktyk letnich. Także nici z 3 miesięcznych wakacji tak jak na innych uczelniach...
Ogólnie nie są to najłatwiejsze studia- jest dużo nauki- praktycznej i teoretycznej, presja i reżim, zajęcia trwają długo, czasem od wczesnych godzin rannych (np. 7.00) do wieczora (a nie tak jak na niektórych kierunkach że ma się 2-3 godziny wykładów danego dnia i koniec).
Podziwiam osoby które się na to decydują, bo ja jak widzę zarobki pielęgniarek to w życiu bym nie poszła na takie studia z myślą wykonywania tego zawodu. Powołanie powołaniem, ale za coś trzeba żyć...

Nikt nie wróci do starego systemu kształcenia, pierwsze słyszę takie rewelacje. To jest wymóg unijny, także i w Belgii powinni uczynić z tego studia jeśli do tej pory tego nie zrobili.

bbpp77 ja uważam, że wiedzy i umiejętności nigdy za wiele dlatego popieram pęd za wiedzą i edukacją. Ale tak jak mówiłam, zgadzam się że studiowanie dla samego studiowania byle by powisieć jeszcze trochę na garnuszku rodziców to w dzisiejszych czasach plaga i bezsens.
Najgorsze są osoby bez ambicji, albo leniwe, które do tego reprezentują jeszcze bardzo roszczeniową postawę. Pójdą na jakiś bezsensowny kierunek na podrzędnej uczelni i potem mają pretensje do całego świata, że pracy nie mogą znaleźć, albo, że za mało zarabiają, że w Polsce nie ma dla nich przyszłości i w ogóle ten rząd jest do d***
Winy szukają wszędzie tylko nie w sobie. Każdy jest kowalem swego losu i tylko siebie powinien winić za niepowodzenia. W Polsce mamy studia bezpłatne także dostęp do nich jest równy dla każdego.

A co do pielęgniarek jeszcze, to widziałaś kiedyś pielęgniarkę 65 letnią? bo ja nie... Czy one przypadkiem nie przechodzą wcześniej na emeryturę? No i co do studiowania socjologii czy innych tego typu to akurat nie za bardzo w ich przypadku ma to sens, studia muszą być kierunkowe i tam uczą się konkretnych rzeczy.

Poznałam też sporo osób które studiują w wieku dojrzałym celem podniesienia czy uzupełnienia kwalifikacji, zazwyczaj są to bardzo dobrzy i pilni studenci,mający zapał do nauki. Także chyba nie siedzą za karę na tych uczelniach...

Awatar użytkownika
bbpp77
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1799
Rejestracja: 13 lip 2005, 10:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: bbpp77 » 18 mar 2015, 12:59

viriel pisze: A co do pielęgniarek jeszcze, to widziałaś kiedyś pielęgniarkę 65 letnią? bo ja nie... Czy one przypadkiem nie przechodzą wcześniej na emeryturę?
widziałam, tyle, że z reguły w przychodniach, poradniach. Z pracy w szpitalach faktycznie rezygnują bo zwyczajnie nie dają rady, organizm sie buntuje przed tak ciężką parcą w dodatku systemie zmianowym. Z tego co mi wiadomo wiek emerytalny pielęgniarki i położnej jest taki jak dla większosci zjadaczy chleba.
viriel pisze:No i co do studiowania socjologii czy innych tego typu to akurat nie za bardzo w ich przypadku ma to sens, studia muszą być kierunkowe i tam uczą się konkretnych rzeczy.
nie muszą, chyba, że coś się zmieniło ostatnimi laty. Moja koleżanka zrobiła architekturę krajobrazu, gdyż akurat kupiła dom i urządzała ogród, a uprawnienia do wykonywania zawodu miała po liceum. Żadne studia nie mogą się równać z 20 letnim doświadczeniem zawodowym odbytym w szpitalu i zaryzykuje stwierdzenie, ze przeciętna pielęgniarka po liceum z 20 letnim stażem pracy w warunkach szpitalnych taka świeżą panią magister nawet po najlepszej uczelni medycznej,to swoją wiedzą połyka na śniadanie. Uwierz mi one w tych liceach tez zakuwały opasłe tomiska z anatomii itp, nie uczyły się przez 5 lat tylko iniekcji i masażu przeciwodleżynowego (shake
viriel pisze:Poznałam też sporo osób które studiują w wieku dojrzałym celem podniesienia czy uzupełnienia kwalifikacji, zazwyczaj są to bardzo dobrzy i pilni studenci,mający zapał do nauki. Także chyba nie siedzą za karę na tych uczelniach...
tak, ja tez poznałam i fajne jest to, że dziś wielu ludzi docenia kształcenie ustawiczne o ile nie jest ono wymuszone jakimiś chorymi dyrektywami.
bo w życiu chodzi o to by być trochę niemożliwym...

Awatar użytkownika
oll93
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1668
Rejestracja: 14 cze 2013, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: oll93 » 18 mar 2015, 13:17

Denniska pisze:Oll licencjat, jestem pierwszakiem (rofl
to może jakaś kawka (coffee na przerwie ? (giggle
27.08.13 - Korekta Nosa, dr Lembas
Przed i po: KLIK :)

27.11.14 - Poprawka (spiłowanie zrostu i przeszczep powięzi)

PRZED/PO -> PORÓWNANIE <- KLIK

ROK PO :)[/color][/color]

> Tak nos się zmieniał: http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 33#p885733" onclick="window.open(this.href);return false;

lady_strawberry
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 663
Rejestracja: 05 gru 2012, 16:37

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: lady_strawberry » 18 mar 2015, 14:19

Prawda jest taka że na pielęgniarstwo idą te osoby które w klasach o profilu biol-chem nie zdały matury najlepiej. Najlepsi idą na inne kierunki. U mnie w klasie nikt na to nie chciał iść z powołania. Duża częśc rezygnuje w trakcie dlatego że wkręci się na inny kierunek, a nie dlatego że przestraszy sie zajęć praktycznych. Moja klasa już w liceum była na pierwszej sekcji zwłok i nikt nie uciekł z piskiem.
luty 2015 CKN dr Lembas - prawie zadowolona

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”