Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
TrzyBobry
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 295
Rejestracja: 13 sie 2013, 21:17

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: TrzyBobry » 10 lis 2013, 13:07

No właśnie też mam FCE i trochę utknęłam, bo nie wiem co dalej. Chodziłam na prawniczy angielski i teraz zastanawiam się czy ciągnąć ten specjalistyczny angielski czy dodać do tego biznesowy czy w ogóle zapisać się na zwykły :P Pocieszam się, że na CAE jest zawsze czas :P Chociaż najważniejsze to mówić, mówić, mówić (makeup

Ale spokojnie free time też trzeba mieć, bez tego chyba bym umarła (blush

A co do SGH, to właśnie tam myślałam o bankowości m.in., ale najpierw muszę uporać się z tym co mam na miejscu :P
dr Z. Giedrojć-Juraha - CKN 28 listopada 2013 r.
dr A. Broma - 9 lipca 2018 r.

Awatar użytkownika
oll93
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1668
Rejestracja: 14 cze 2013, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: oll93 » 10 lis 2013, 13:21

sgh to dobry wybór, ja już się zdecydowałam, żeby robić tam magisterke, jedynie nie mogę jeszcze nic mówić nt specjalności, gdyż sama jeszcze nie wiem (rofl trzybobry może kiedyś się spotkamy na uczelni hehe (giggle !?
27.08.13 - Korekta Nosa, dr Lembas
Przed i po: KLIK :)

27.11.14 - Poprawka (spiłowanie zrostu i przeszczep powięzi)

PRZED/PO -> PORÓWNANIE <- KLIK

ROK PO :)[/color][/color]

> Tak nos się zmieniał: http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 33#p885733" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
TrzyBobry
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 295
Rejestracja: 13 sie 2013, 21:17

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: TrzyBobry » 10 lis 2013, 17:19

No właśnie też mi się wydaje, że to dobra uczelnia i dlatego już pobieżnie przeglądałam ich ofertę. A co do wyboru magistra to jest to fajne, że można robić rozmaite kombinacje, bo kierunki 5-letnie dają dość wąskie pole manewru... Chyba, że ktoś jest w 100% pewny, że to to i nie chce nic innego (znam takie osoby i trochę im zazdroszczę tego "zdecydowania")

Także nie mam nic przeciwko, bo ja lubię poznawać ludzi :)
dr Z. Giedrojć-Juraha - CKN 28 listopada 2013 r.
dr A. Broma - 9 lipca 2018 r.

Awatar użytkownika
Nectarine88
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 599
Rejestracja: 06 cze 2013, 18:14

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: Nectarine88 » 11 lis 2013, 11:40

TrzyBobry pisze:
O, Nactarine, nie mozesz dokonczyc ? Zostalabys pogodynka i moze specjalnie dla Ciebie kupilabym telewizor, zeby prognoze ogladac po Wiadomosciach :)
Hehe z takim nosem do TV by mnie nie wzięli (mdr
dokończyć hmmm może kiedyś, może jakies inne kursy albo jakies 2 letnie studium. Czas pokaże, ale poki co wypadlam z tego toku nauki i ciężko byloby mi się zmobilizować. Jedyne na co bym chciala to jakis kurs angielskiego, bo o ile w LO moj poziom byl hmm komunikatywny, tak po tylu latach przerwy ledwo co pamietam...

Ktoras z Was pisała ze studia to najlepszy czas w życiu... Ogolnie często spotyka sie takie stwierdzenie, ale ja się z tym nie zgadzam. Moze dlatego ze spodziewalam się że będzie latwiej? Może dlatego ze nie lubie sie uczyc i ciezko mi to przychodzi? Albo dlatego ze studiowalam i jak tylko mogłam to pracowalam? Owszem imprezy były, dlugie wyjazdy terenowe tez byly i to byl wielki plus, ale życie za czasów liceum bylo zdecydowanie fajniejsze, duzo bardziej beztroskie ;)

Zazdroszczę Wam ambicji i chęci do nauki i studiow :P

Awatar użytkownika
TrzyBobry
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 295
Rejestracja: 13 sie 2013, 21:17

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: TrzyBobry » 11 lis 2013, 17:56

E tam, ja osobiście nie byłam przesadnie zachwycona okresem studiów :P

Uczyć się też niezbyt lubię, ale tak sobie wymyśliłam, że jak się zmuszę to będę miała środki $ na "drugie życie" w godzinach po pracy (no co i tak nie mam 100% gwarancji). Nie jest też tak, że mam 100% pewności co bym ostatecznie chciała w życiu robić - po prostu nie lubię zostawiać spraw niedomkniętnych i w zasadzie to mnie najbardziej motywuje.

Także Nectarine88, może po prostu jeszcze nie przyszedł Ci konkretny pomysł do głowy, ale jak przyjdzie to nic Cię nie zatrzyma (flower) - No, ale po nosie to kto wie co będziesz robić :P
dr Z. Giedrojć-Juraha - CKN 28 listopada 2013 r.
dr A. Broma - 9 lipca 2018 r.

Awatar użytkownika
oll93
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1668
Rejestracja: 14 cze 2013, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: oll93 » 11 lis 2013, 18:37

ja to tylko marze o tym, aby skończyć już nauke i kształcenie.. nienawidzę się uczyć i nigdy nie lubiłam.. liceum było tragiczne, a na studiach zapierdziel taki, że siedząc na imprezie mam wyrzuty sumienia, że jestem daleko w d* z nauką i taka to moja "cudowna" zabawa na studiach (tongueout (dull no ale robię, bo muszę.. no i co poradzić.. jakoś dam rade (thinking
27.08.13 - Korekta Nosa, dr Lembas
Przed i po: KLIK :)

27.11.14 - Poprawka (spiłowanie zrostu i przeszczep powięzi)

PRZED/PO -> PORÓWNANIE <- KLIK

ROK PO :)[/color][/color]

> Tak nos się zmieniał: http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 33#p885733" onclick="window.open(this.href);return false;

Blair1
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 45
Rejestracja: 16 sty 2015, 20:40

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: Blair1 » 14 mar 2015, 16:36

Dziewczyny odświeżam stary wątek z prośbą o pomoc, poradę. Za rok pisze maturę, niby dużo czasu, ale szybko zleci. Problem polega na tym, że kompletnie nie mam pojęcia na jakie studia się wybrać. W grę wchodzą studia humanistyczne, jestem na tym profilu w liceum i w tym czuję się najlepsza. Na tę chwilę chcę zdawać maturę rozszerzoną z polskiego i angielskiego. Myślę, że jestem ambitną osobą, ale momentami nieco leniwą i łatwo się poddaję, dlatego nie bardzo lubię się uczyć (choć oceny są ok), więc mega trudne studia odpadają, np. prawo, gdzie trzeba mnóstwo kuć (o kierunkach technicznych nie wspomnę). Jakiś czas temu chciałam studiować dziennikarstwo, ale po tym ani pracy, ani perspektyw, bo dziennikarzem teraz może zostać każdy. Myślałam o filologii angielskiej, ale szybko się zniechęciłam opiniami o ogromie pracy, bałabym się również wykładów po angielsku, więc to odpada. Co byście mi doradziły, zaproponowały, czy istnieją jakieś kierunki humanistyczne w miarę ciekawe i perspektywiczne? Dodam, że będę studiować w Lublinie, dziennie.

Awatar użytkownika
babina7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4545
Rejestracja: 03 cze 2008, 00:31

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: babina7 » 15 mar 2015, 23:09

medycyna, stomatologia.
zadowolona

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: viriel » 16 mar 2015, 00:19

Medycyna i stomatologia to kierunki humanistyczne ??????? No i tam trzeba sie dużo uczyć...

Może coś związanego z nowymi mediami skoro myślałaś o dziennikarstwie?
A jak filologia to nie angielska. Dziś prawie każdy mówi po angielsku i filologia nie jest do tego potrzebna.
Jak już to pomyslalabym o czymś przyszlosciowym bardziej typu sinologia albo nawet filologia rosyjska, choć w świetle obecnej sytuacji politycznej trzeba sie nad tym dwa razy zastanowić.

Przede wszystkim musisz zastanowić sie co chcesz robić w życiu i pod tym katem wybrać studia. Wybierz coś praktycznego a nie oklepane kierunki po których czeka Cię tylko bezrobocie albo praca za najniższa krajowa.
A może coś z kierunków ekonomicznych?

Awatar użytkownika
beata-malgorzata
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 4048
Rejestracja: 25 cze 2006, 12:18
Lokalizacja: belgijska pralinka

Re: Co studiujecie, gdzie pracujecie, co zamierzacie???

Post autor: beata-malgorzata » 16 mar 2015, 10:03

Chyba wysle mojego syna na studia do Polski . Po pierwszym roku stomatologi okazalo sie ze nie bedzie mial numeru inami czyli inaczej nie bedzie mogl wykonywac zawodu , do tego doszly nowe przepisy ze po pierwszym roku musi zdawac egzamin konkursowy dla wyeliminowania najwiekszej ilosci studentow na drugi rok , czyli nawet jak skonczy pierwszy rok nie znaczy ze sie dostanie na drugi !!!! To cala polityka w Belgii!!! Dziciak ma stracony rok i jest zrezygnowany studiami .
Czy w Polsce zdaje sie egzaminy przyjmujace ?
Mentor, 275 cc okragle,profil sredni , 04. 2006
poprawka asymetrii jednej piersi , 375 cc ,02 2007
uszy plus korekta powiek ,14.05 2008
zmniejszenie platkow usznych , 19.01 2013- dr Lemaître - Belgia
nos, powieki i lipofilling - 6.04 2013- dr Lemaître
plasyka brzucha i podniesienie piersi z wymiana protez na 350cc , 9.09 2014

blog makijazowy - http://www.bbeabeautyimage.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”