Transplantologia

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Transplantologia

Post autor: Michitka » 17 paź 2010, 21:54

Pozwoliłam założyć dość istotny temat i niezbyt niestety popularny w Polsce.
Wiedza u nas jest dość znikoma, nie ma wielu sprzymierzeńców, prawo też jest na opak...chodzi mi o transplantologię...ale typowe przeszczepy ludzkie ....w temacie nie chodzi o komórki zwierzęce czy też macierzyste

Czy po swojej śmierci oddalibyście narządy do przeszczepu, czy jesteście przeciwnikami?
Druga sytuacja, czy po śmierci bliskiego zgodzilibyście się oddać jego narządy, jeśli sam o tym nie zadecydował, ale nie odmówił wprost??

Inna sytuacja, czy jeśli komuś potrzebna byłaby nerka, szpik, wątroba oddalibyście bez namysłu???
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

Awatar użytkownika
katelg
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 703
Rejestracja: 14 lis 2008, 19:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Transplantologia

Post autor: katelg » 17 paź 2010, 22:03

Przez długi czas nosiłam przy sobie specjalne oświadczenie woli że w razie śmierci chce być dawną, niestety potem wyszło że mam żółtaczkę i nie mogę nic nikomu oddać. Jestem zdecydowanie za, moja cała rodzina z resztą też, wszyscy noszą oświadczenia oraz są zarejestrowani w banku szpiku. Nie rozumiem ludzi którzy tego nie popierają, bo nie ma nic cenniejszego niż ludzkie życie, i jeśli można to trzeba pomóć
23 MARCA 2009 Dr Skwiercz anatomy mentor cpg333 545 i 485:)

W planach wymiana na okrągłe, nosek, usta i lipo :)

Awatar użytkownika
bluebeleczka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1717
Rejestracja: 02 lip 2008, 16:34

Re: Transplantologia

Post autor: bluebeleczka » 18 paź 2010, 00:06

w obu kwestiach jestem na tak. nie zyjemy tylko dla siebie na tym swiecie a swiadomosc ze komus mozna podarowac zycie jest niesamowita.
w mojej karcie medycznej jest nota ze zgadzam sie oddac organy.
"Life is a stupid game, but atleast the graphics are awesome!"

Awatar użytkownika
lil sexy
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2355
Rejestracja: 12 sie 2005, 20:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Transplantologia

Post autor: lil sexy » 18 paź 2010, 10:52

Michi ja też w pierwszym i drugim przypadku jestem na tak. Czy dzisiaj oddałabym swój narząd bez wahania? Nie wiem. Musiałabym się znaleźć w konkretnej sytuacji. Jeśli nie byłoby żadnych przeciwwskazań zdrowotnych to pewnie tak, ale nie potrafię odpowiedzieć na 100%.
"Piękność jest dla kobiet ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyznom łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie."
MD

semper
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 606
Rejestracja: 19 paź 2009, 19:25
Kontakt:

Re: Transplantologia

Post autor: semper » 18 paź 2010, 17:45

WITAM
Ja rowniez zawsze nosze przy sobie w portfelu oświadczenie woli, ktore zezwala w razie mej smierci pobrac organy do przeszczepu. Poza tym mam wygrawerowany na blaszce od bransolety z jednej strony znaczek, ktory poswiadcza to samo (to tak w razie gdybym nie miala przy sobie portfela (giggle ). Z drugiej zas str owej blaszki widnieje moja grupa krwi, to tak w razie gdyby mogli mnie jeszcze odratowac ;)
Jestem jak najbardziej za tym! Nie rozumiem jak mozna sie na to nie zgodzic i miec cos przeciwko.Na co mi moje cialo po smierci? Chyba lepiej komuś pomoc niz pozwolic na to, by nasze organy zamiast uratowac komus zycie, bezsensownie gnily w ziemi.
Jesli chodzi o oddanie organu w tej chwili, za zycia to sadze, ze bym oddala, ale zalezy co i komu.
W banku szpiku chcialam sie rowniez zarejestrować, ale jakos nie zrobilam tego do tej pory.
Aha - jesli mialabym zdecydowac o narzadach bliskiej osoby to powiem Wam szczerze, ze nie wiem co bym zrobila. Chcialabym w takiej sytuacji rowniez sie na to zgodzic, ale dziwnie byloby mi z mysla, że kroją jak chcą kogos dla mnie bardzo bliskiego. Nie wiem czy w szoku myslalabym racjonalnie.
pozdrawiam Was (flower)
CKN - 22 listopada 2010 - dr Łątkowski - jak na razie-ZADOWOLONA!

Awatar użytkownika
idealiste
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 553
Rejestracja: 14 sie 2010, 00:30

Re: Transplantologia

Post autor: idealiste » 18 paź 2010, 19:22

j również jestem jak najbardziej za.
a oddałybyście narządy np do celów naukowych? do badań dla studentów itp?
10.09.10 DR. Stańczyk 365 cc
Marzec 2015 kreski permanentne
W kwietniu 2015 pozbylam sie aparatu na zeby ;)

Kwiecien 2015 powiekszenie ust 1 ml

semper
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 606
Rejestracja: 19 paź 2009, 19:25
Kontakt:

Re: Transplantologia

Post autor: semper » 18 paź 2010, 19:57

tez bym oddala. Niech sie uczą ;) to tez kiedys moze komus pomoc
CKN - 22 listopada 2010 - dr Łątkowski - jak na razie-ZADOWOLONA!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”