Gdzie jeść - co polecacie - knajpki, bary, restauracje

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Re: Gdzie jeść - co polecacie - knajpki, bary, restauracje

Post autor: viriel » 20 lip 2010, 21:01

ewawawa pisze:
Warszawa - Banja Luka - ul. Puławska 101 - pyszne jedzenie (probowalam malze, krewetki, ryby rozne, miesa rozne, fajny wystroj a la chorwacja, mila obsluga, rakija, przystepne ceny, bywam od czasu do czasu - POLECAM
Wczoraj podczas szybkiego wyjazdu biznesowego do Warszawy zaliczyłam tę restaurację i bardzo mi się podobało (rire
Jadłam naleśniki z słonym serem i szpinakiem- bardzo mi smakowały, potem jeszcze krewetki w sosie ze świeżych pomidorów. Też smaczne, choć ciut za tłuste dla mnie. Bardzo chciałam spróbować deseru ale już nie zmieściłam (clin
Ogólnie bardzo przyjemne miejsce, ciekawy wystrój (ale Ewa za ta "Chorwacje" to by Cie Serbowie z tamtąd pogonili (clin ).

Kolejne ciekawe miejsce które zaliczyłam poprzedniego dnia to:

Restauracja Mała Szwajcaria, Zakopane, ul. Zamoyskiego 11

Bardzo ciekawe menu- jedna z niewielu okazji żeby spróbować Fondue i Raclette w wielu różnych ciekawych propozycjach- także moje ukochane Fondue czekoladowe (rofl
Przyjemny wystrój, duży wybór win.
Polecam, bo to bardzo dobra alternatywa dla "góralskiego jadła" które co kilka metrów w Zakopanym, a ja nie lubię jeść w kółko tego samego.

Awatar użytkownika
ewawawa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4381
Rejestracja: 09 cze 2008, 07:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie jeść - co polecacie - knajpki, bary, restauracje

Post autor: ewawawa » 20 lip 2010, 21:46

viriel pisze:
ewawawa pisze:
Warszawa - Banja Luka - ul. Puławska 101 - pyszne jedzenie (probowalam malze, krewetki, ryby rozne, miesa rozne, fajny wystroj a la chorwacja, mila obsluga, rakija, przystepne ceny, bywam od czasu do czasu - POLECAM
Wczoraj podczas szybkiego wyjazdu biznesowego do Warszawy zaliczyłam tę restaurację i bardzo mi się podobało (rire
Jadłam naleśniki z słonym serem i szpinakiem- bardzo mi smakowały, potem jeszcze krewetki w sosie ze świeżych pomidorów. Też smaczne, choć ciut za tłuste dla mnie. Bardzo chciałam spróbować deseru ale już nie zmieściłam (clin
Ogólnie bardzo przyjemne miejsce, ciekawy wystrój (ale Ewa za ta "Chorwacje" to by Cie Serbowie z tamtąd pogonili (clin ).
fajnie ze Ci sie podobalo bo ja lubie ta knajpe, taki pewniak, wiem ze jak sie tam z kims umowie to wszystko bedzie ok (nod ceny niewysokie a jedzenie zawsze smaczne

hmm, a jak serbscy kucharze sie nie gonia z chorwackimi to moze by nie pogonili (giggle
w warszawie jakos tak sie utarlo mowic ze to chorwacka knajpa ...

na ich stronie jest tak:
Banja Luka to cudowne miasto w słonecznej Bośni tuż przy granicy Chorwacji. Przepływa przez Banja Lukę malownicza rzeka Vrbas. Zamieszkane od wieków przez Chorwatów, Serbów, Bośniaków, Muzułmanów, Żydów jest przykładem doskonałych stosunków sąsiedzkich. Zlepek wielu kultur dał interesujący efekt kulinarnych niepowtarzalnych nigdzie indziej na świecie potraw. Melodyjnie brzmiące nazwy potraw kryją w sobie fantastyczne smaki, zapachy i wygląd. Nasza Krćma zatrudnia doskonałych kucharzy z Serbii i Chorwacji. Są naprawdę wspaniałymi specjalistami w swoim fachu. Proponujemy Państwu pyszną doskonałą, prawdziwą Bałkańską kuchnię.
ŻYCZYMY SMACZNEGO!
5.02.2009 400 ES HP Brzuchański
22.02.2010 total nose again Łatkowski

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Re: Gdzie jeść - co polecacie - knajpki, bary, restauracje

Post autor: viriel » 21 lip 2010, 12:48

Fajnie, że tak połączyli tam najlepsze bałkańskie tradycje. Ale niestety narodowe waśnie są tam (tzn. na Bałkanach) wciąż bardzo żywe, bo rany jeszcze świeże.

Co do Banja Luki to myślę, że jeszcze tam wróce. Gdybym mieszkała w Warszawie na pewno bywałabym częściej (rire

Awatar użytkownika
szkarolina
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 951
Rejestracja: 04 maja 2007, 20:12

Re: Gdzie jeść - co polecacie - knajpki, bary, restauracje

Post autor: szkarolina » 23 wrz 2010, 10:03

Slodko-Slony, ul. Mokotowska 45, Warszawa
http://www.slodkislony.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pieknie urzadzona cukiernio-restauracja, ktorej wlasciwielka jest Magda Gessler. Ceny sa warszawskie, ale moim zdaniem calkiem przystepne...w szczegolnosci biorac pod uwage, ze lokal znajduje sie na Mokotowskiej (clin Z calego serca polecam zarowno czesc restauracyjna jak i cukiernicza. Ja zazwyczaj wybieram sie albo na obiad albo na deser poniewaz nie jestem w stanie wcisnac i tego i tego podczas jednej wizyty. Jadlam tam salatke Genova, watrobke cieleca, sole z rusztu i omlet lesny - wszystko pyszne! (heart

Z ciast probowalam tort truflowy, tarte tatin i ciastko capuccino. Powiem krotko - niebo w gebie!
You can go a long way with a smile. You can go a lot farther with a smile and a gun.

06/10/08 - dr Stanczyk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”