Ile na siebie wydajecie???

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Re: Ile na siebie wydajecie???

Post autor: viriel » 17 maja 2010, 13:20

Mi osobiście pieniądze same w sobie szczęścia nie dają. Nazwałabym to raczej poczuciem swobody, niezależności i bezpieczeństwa.
Nie tak dawno temu, przechodziłam przez okres zakupoholizmu. Nie było dnia bez choćby jednej nowej rzeczy. Ale też było poczucie pustki w życiu i to był sposób na poprawienie sobie nastroju.
Teraz jest inaczej bo kocham i jestem kochana i to jest dla mnie największym szczęściem i wartością. A pieniądze to tylko narzędzie- żeby przyjemnie i ciekawie spędzać czas razem, żeby realizować swoje cele i marzenia, żeby naszej sielanki nie burzyły takie problemy jak niezapłacone rachunki czy pusta lodówka. Bo gdy z takimi problemami trzeba się zmagać na codzień, to trudno cieszyć się życiem. Więc oczywiście pieniądze są ważne- ale po to żeby godnie i wygodnie żyć, a nie jako wartość sama w sobie.

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Ile na siebie wydajecie???

Post autor: majamajamaja » 17 maja 2010, 14:05

Dokladnie tez tak mysle i tak mialam, jak Viriel.
Ja w pewnym momencie wrecz sobie zaczelam powtarzac, ze trzeba ladnie wygladac, to jest moj obowiazek, ale i tez z tego sama profituje, bo mam lepszy humor. Wtedy tez zaczelam kupowac wiecej ciuchow i ladne kosmetyki.
Nadal jednak przeznaczam pieniadze na cele, ktore mi osobiscie wiecej znacza. Teraz np. nie inwestuje w meble, bo mam zamiar najpozniej za dwa lata wyjechac z Niemiec i nie bede tego calego wyposarzenia ze soba tastala. To jak kula u nogi. Natomiast, kiedy wroce (a mysle, ze raczej tak, choc jestem otwarta na wszystko), to bedzie jak znalazl.

Za duzo rzeczy, to obciazenie. Lepiej wlasnie miec pieniadze po to, aby zapewnic sobie swobode. I ladniejsza siebie - to na pewno dobry cel (happy (clapping
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
ola banderola
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3686
Rejestracja: 28 maja 2009, 13:38
Lokalizacja: DE

Re: Ile na siebie wydajecie???

Post autor: ola banderola » 17 maja 2010, 14:47

viriel pisze:Mi osobiście pieniądze same w sobie szczęścia nie dają. Nazwałabym to raczej poczuciem swobody, niezależności i bezpieczeństwa.Teraz jest inaczej bo kocham i jestem kochana i to jest dla mnie największym szczęściem i wartością. A pieniądze to tylko narzędzie- żeby przyjemnie i ciekawie spędzać czas razem, żeby realizować swoje cele i marzenia, żeby naszej sielanki nie burzyły takie problemy jak niezapłacone rachunki czy pusta lodówka. Bo gdy z takimi problemami trzeba się zmagać na codzień, to trudno cieszyć się życiem. Więc oczywiście pieniądze są ważne- ale po to żeby godnie i wygodnie żyć, a nie jako wartość sama w sobie.
Viriel świetnie, to ujełaś, zgadzam się z Twoimi słowami całkowicie (yes)

Awatar użytkownika
OMEGA
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 1140
Rejestracja: 29 cze 2005, 01:46

Re: Ile na siebie wydajecie???

Post autor: OMEGA » 29 maja 2010, 20:51

Hej Laseczki (rofl

Niektóre z Was napisały, że wydają hoho za dużo i muszą się ograniczyć. Tak się zastanawiam co to znaczy tak realnie, czy wydajecie generalnie za dużo, czy, że wydajecie całe pensje/całą kasę do zera jak się zbliża koniec miesiąca i nic nie odkładacie? Czy zawsze coś odkładacie i po prostu dużo wydajecie?

Jakiś czas temu zrobiłam piersi (w sumie to dawno), teraz planuję zrobić nos.
Jak zrobiłam piersi wydawałam dużo, w sumie to nic nie oszczędzałam, tzn. zawsze miałam na koncie jakieś tam grosze, gdyby coś się stało, na czarną godzinę, ale raczej takie marne grosze i z radości z nowych piersi wydawałam dużo. Wszystkie bluzki super leżały, nie wspomnę o bieliźnie (giggle

Później trochę przystopowałam, teraz dużo na siebie nie wydaje, bo jestem w trakcie urządzania mieszkania i zanim coś kupię myślę pod bardziej praktycznym kątem (już nie mam stu kolorów cieni i lakierów do paznocki, kilka rodzajów różu itp) kupuję tylko te rzeczy które na prawdę używam i w sumie cieszę się, bo już nie muszę wyrzucać z półek przeterminowanych prawie nowych kosmetyków.

Lecz poza kosztami z mieszkaniem, które są przytłaczające, to postanowiłam w tym roku zrobić nos. Myślałam o nim już dawno temu, ale nie byłam do końca zdecydowana. Uzbierałam na nos i chce się umówić na jakiś termin z lekarzem na koniec września lub na październik.

I teraz mam dylemat...
Już kasa na nos jest, ale wpadłam na pomysł (myślałam nad tym też od dawna), że chciałabym zrobić jeszcze górne powieki i coś w ustka wstrzyknąć (3ml)
Nie wiem ile to wyniesie $ i nie wiem czy zdołam uzbierać tyle do terminu wrześniowo/październikowego.
_____________________________________________________
już po:) 19.10.05r dr Skupin okrągłe Mentor 325cc HP
23.11.10r dr Stępniewski całkowita korekta nosa
26.04.11r dr Stępniewski poprawka nos (część chrzęstna)
27.04.11r dr Stępniewski korekta powiek górnych
03.02.12r usta emervel 1ml
19.09.12r
[/color] usta emervel 1ml
[/color]

16.12.2010 r. - Pamięta się te rzeczy, których nie można zapomnieć

Awatar użytkownika
marryme
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4322
Rejestracja: 07 sie 2007, 06:18
Lokalizacja: ♥ ♥ ♥

Re: Ile na siebie wydajecie???

Post autor: marryme » 30 maja 2010, 20:52

Omega
Od dłuższego czasu stosuje taką samą zasadę-minimalizacja rzeczy. (giggle
Doszłam już do takich absurdalnych sytuacji jak np.35 kremów do twarzy,25 balsamów,100 lakierów do paznokci,itd.
Wiadomo,nie sposób tego zużyć przed datą przydatności. (clin
Teraz nadal mam wszystkiego sporo,ale już mnie ten widok w łazience nie przeraża. (giggle
To samo z ubraniami,kupuję bardziej klasyczne ubrania niż przeboje jednego sezonu.
Life is a journey,not a destination.

Awatar użytkownika
toxic
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2764
Rejestracja: 10 kwie 2007, 21:47
Lokalizacja: Torun / Londyn

Re: Ile na siebie wydajecie???

Post autor: toxic » 30 maja 2010, 21:26

OMEGA u mnie to wygladalo tak, ze potrafilam wydac cala wyplate w tydzien (giggle , oczywiscie po oplaceniu wszystkiego . Teraz troszke przystopowalam, ale czasami mam takie "napady" i potrafie wydac duzo pieniedzy w jeden dzien. Wlasnie szykuje sie taki dzien jutro .... (wondering
24 MARCA 2010 Dr.Kasprzyk 265 TRF - w koncu je mam :)

http://pdgm.pitapata.com/j3qqp2.png

Awatar użytkownika
lil sexy
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2355
Rejestracja: 12 sie 2005, 20:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile na siebie wydajecie???

Post autor: lil sexy » 31 maja 2010, 18:04

Ja też czasem potrafię wyczyścić konto do 0 i z utęsknieniem czekać na koniec miesiąca. My kobiety chyba już tak mamy, że czasem brak nam umiaru (giggle
"Piękność jest dla kobiet ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyznom łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie."
MD

Awatar użytkownika
shandapanda
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2491
Rejestracja: 10 maja 2008, 18:39

Re: Ile na siebie wydajecie???

Post autor: shandapanda » 03 cze 2010, 18:46

Ja mam podobnie. Nieraz potrafie przerabac kupe kasy w tydzien ( a nie zarabiam jakos wiele (thinking ), zostawiam na koncie tylko na oplaty,wynajem itd - reszta - wydana (giggle
Raz mialam taki przypadek,ze zostalo mi 8euro 60 centow (thinking no ale wyplaty sa co tydzien wiec jakos 2 dni pozniej byla wyplata (rofl
Ogolem nie lubie oszczedzac, chyba,ze cel jest konkretny. Nie potrafie jednak zrezygnowac z weekendowych zakupow. Chociaz raz w tygodniu MUSZE cos kupic ( (emo
21.01.2009' -350cc Eurosilicone HP
15.10.2010'- nie ma juz Gucia =(

Maj 2010- 'Powrot do natury'-grupa wsparcia :D czyli zapuszczamy wloski ;)

Awatar użytkownika
lil sexy
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2355
Rejestracja: 12 sie 2005, 20:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile na siebie wydajecie???

Post autor: lil sexy » 03 cze 2010, 23:17

Shanda przebijam Cię, ja ostatnio miałam ciężki zakupowy miesiąc i zostało mi na koncie 1,52 zł i z utęsknieniem czekałam na wypłatę (rofl
"Piękność jest dla kobiet ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyznom łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie."
MD

Awatar użytkownika
shandapanda
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2491
Rejestracja: 10 maja 2008, 18:39

Re: Ile na siebie wydajecie???

Post autor: shandapanda » 04 cze 2010, 17:53

Lil'Sexy- (rofl nawet nie wiesz jak mi dobrze z mysla,ze sa tez na swiecie tacy ludzie jak ja (rofl (rofl (giggle
21.01.2009' -350cc Eurosilicone HP
15.10.2010'- nie ma juz Gucia =(

Maj 2010- 'Powrot do natury'-grupa wsparcia :D czyli zapuszczamy wloski ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”