problemy z zachowaniem dzieci

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
anetus77
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 108
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:22

Re: problemy z zachowaniem dzieci

Post autor: anetus77 » 03 gru 2009, 16:24

marta2454 pisze:I tu mamy problem bo o zabawki to się często kłócą bo jedna by chciała taką a druga taką ale żadna nie chce się wymienić i wtedy mamy spór.Ja wiem że nie jestem idealna i popełniam błędy ale moje dziewczynki są bardzo opiekuńcze jak obserwuję jak się obchodzą z lalkami co mnie bardzo cieszy.
to ze są opiekuńcze to dobrze świadczy o Tobie:)jeżeli chodzi o te wymienianie to w takich przypadkach dobrze sprawdza sie minutnik. jezeli dana zabawka jest silnie pożądana przez obie dziewczynki zaczyna sie bawic nią ta która ja pierwsza wzięła i mówimy jej ze siostra tez by chciał sie nią pobawić i ustałam czas np.10min i jak zadzwoni minutnik(budzik) to wymiana.dobrze jest tez przy kazdej mozliwej okazji podkreslac"dzielimy sie bo dzielenie z innymi jest fajne"i robic to.gdy masz dac cos dziewczynkom cokolwiek by to było np. ciastko, banan rozłam na pół i powtórz ze "dzielenie jest fajne"zeby one miały swiadomosc ze sie podziliły czymś.bo zamiast całego ciaska mozna im dac 2 razy po połowie.zjedzą tyle samo a ile sie nucza:)
25.06.2010 dr Kuczyński całkowita korekta nosa;/
03.02.2011 poprawka ale czy coś zmieni?

Awatar użytkownika
gosienka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2520
Rejestracja: 23 sty 2009, 21:28
Lokalizacja: polska

Re: problemy z zachowaniem dzieci

Post autor: gosienka » 03 gru 2009, 16:58

dziewczyny jeszcze raz a wiec moj syn ma 4 latka,corka 2.Syn wymusza jeczeniem jakas rzecz ale staram sie nie reagowac lub odwracac jego uwage,do łazienki go nie zamykam tylko sam sie zmeczył wyrywaniem i chciał siusiu,potem ja a potem zgasło swiatło i nagle mu przeszło.Po spokojnej rozmowie,przytuleniu w obie strony wyszlismy i o sprawie tego wieczoru nie wspominałam,tylko czasami jak znow zaczynał dokuczac siostrze np.popychac przy bieganiu to przypominałam czy chce jeszcze raz ze mna porozmawiac,mowiłze nie i pozniej bawił sie grzecznie,gdy przy mnie cos przeskrobie mowie ze ma isc do swojego pokoju i tam bawic sie grzecznie swoimi zabawkami,i tak robi,ataki złosci ma tylko przy cioci.
No a co do kłótni z mezam zdarzaja sie ale zawsze sie do siebie odzywamy,a pozniej syn widzi jak sie przytulamy.wiec tu ma chyba dobry wrzozec.
Aha mam jeszcze jedno pytanie,mala ma dwa lata,nasladuje malego w zabawie ale ogolnie jest grzeczna,jednak bywa ze gdy czegos jej zabraniam chce mnie popluc,tego w domu nigdy nie było bo nawet starszy tego nie robi,wiec skad to zachowanie i jak reagowac.

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: problemy z zachowaniem dzieci

Post autor: majamajamaja » 03 gru 2009, 17:03

Chyba zaczne stosowac te rady tez na mojego meza...
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
anetus77
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 108
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:22

Re: problemy z zachowaniem dzieci

Post autor: anetus77 » 03 gru 2009, 17:55

gosienka pisze:dziewczyny jeszcze raz a wiec moj syn ma 4 latka,corka 2.Syn wymusza jeczeniem jakas rzecz ale staram sie nie reagowac lub odwracac jego uwage,do łazienki go nie zamykam tylko sam sie zmeczył wyrywaniem i chciał siusiu,potem ja a potem zgasło swiatło i nagle mu przeszło.Po spokojnej rozmowie,przytuleniu w obie strony wyszlismy i o sprawie tego wieczoru nie wspominałam,tylko czasami jak znow zaczynał dokuczac siostrze np.popychac przy bieganiu to przypominałam czy chce jeszcze raz ze mna porozmawiac,mowiłze nie i pozniej bawił sie grzecznie,gdy przy mnie cos przeskrobie mowie ze ma isc do swojego pokoju i tam bawic sie grzecznie swoimi zabawkami,i tak robi,ataki złosci ma tylko przy cioci.
No a co do kłótni z mezam zdarzaja sie ale zawsze sie do siebie odzywamy,a pozniej syn widzi jak sie przytulamy.wiec tu ma chyba dobry wrzozec.
Aha mam jeszcze jedno pytanie,mala ma dwa lata,nasladuje malego w zabawie ale ogolnie jest grzeczna,jednak bywa ze gdy czegos jej zabraniam chce mnie popluc,tego w domu nigdy nie było bo nawet starszy tego nie robi,wiec skad to zachowanie i jak reagowac.
popluc znaczy opluc? nie musiała tego zobaczyc zeby to robic ona poprostu używa wszelkich form zeby okazac swoja złośc i niezadowolenie widzi ze plucie cie denerwuje wiec to robi.napoczatek potzebna jest pogadanka ze tak sie nie robi itp.pozniej ustalcie ze damy tego nie robia wogole. jeden ze sposobow to nie ragowanie ty nic nie robisz wiec plucie nie bedzie atrakcyjne, wiem jednak ze ciezko to wytrzymac gdy ktos cie opluwa.jezeli to sie nie sprawdzi niestety ale bedziesz musla jej dawc kary czas na to zeby zrozumiala ze zle zrobila.ma dopiero luz az 2 lata proboje wszelikich sposobow uswiadamia sobie co moze wyprodukowac z siebie(ślina) takze racze przeczekac jednak gdy to sie nasila nie ignorowac.
25.06.2010 dr Kuczyński całkowita korekta nosa;/
03.02.2011 poprawka ale czy coś zmieni?

Awatar użytkownika
marta2454
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3060
Rejestracja: 29 paź 2008, 19:52
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: problemy z zachowaniem dzieci

Post autor: marta2454 » 03 gru 2009, 19:11

anetus a jak oduczyć dziecko od smoczka???
03.03.2010 Plastyka brzucha - dr Brzuchański :)

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... -event.png

Awatar użytkownika
anetus77
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 108
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:22

Re: problemy z zachowaniem dzieci

Post autor: anetus77 » 03 gru 2009, 19:36

przede wszystkim jak cos "zabieramy" dziecku musimy dac cos w zamian.
za smoczek gdy dziecko potrzrebuje go do snu mozemy dac jakąś maskotke takie przytulaka do spania, i temu musi towarzyszyc cała bajkowa otoczka.wspólnie z córka obejrzyjcie lub przeczytaj jej cos o wróżkach.zeby dziecko wiedzilo co to za postac.póżniej mała pogadanka ze jest juz duza i ze smoczek jest potrzebny innym dzieciom i ze wyslmy go do wrozki ktora w zamian przysle cos dla niej.daj jej sie porzegnac ze snoczkiem ale tez nie za dlgo wpsolnie nalepiej go porzgnajcie zaspiewacie piosenke pozegnalna wierszyk cokolwiek.zapakujcie zadrsujcie do wrozki i koperta ze smoczkiem musi znknac.nigdy przenigdy dziecko nie moze jej zobaczyc.po czym tego samego dnia najlepiej w malym odstepie czasowym wrozka musi jej cos odesłac np.pluszak musisz byc tak samo ciekawa tego co przysłaał i tak samo zaskoczona i ucieszona z pluszka choc wiadomo ze ty go kupiłas.nadajcie mu imie musicie go przyjac do rodziny pobawcie sie znim.mozez krotko przypomniec po jakims czasie ze to od wrozki w zamian za smoczek.pomimo tego ze dziecko samo zapkauje smoczek i bedzie sie cieszylo to beda taki chwile kiedy bedzie potrzebowalo smoczka i domagalo sie go wtedy nigdy przenidy nie mozna mu go dac bo cala praca na marne.trzeba powtzrac ze pozeganlisy smoczek i mamy misia nie bedzie to łatwe bo smoczek dla dzieci jest czyms co daje spokoj wyciszenie bezpieczenstwo.
ale szybko sie tez adaptują do nowych sytuacji takze zycze cierpliwosci i powodzenia:)
25.06.2010 dr Kuczyński całkowita korekta nosa;/
03.02.2011 poprawka ale czy coś zmieni?

Awatar użytkownika
marta2454
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3060
Rejestracja: 29 paź 2008, 19:52
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: problemy z zachowaniem dzieci

Post autor: marta2454 » 03 gru 2009, 20:08

och dzięki muszę wziąść się w garść , uzbroić w cierpliwość i zacząć działać i przegnać dyducha z domu hihi
03.03.2010 Plastyka brzucha - dr Brzuchański :)

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... -event.png

Awatar użytkownika
anetus77
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 108
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:22

Re: problemy z zachowaniem dzieci

Post autor: anetus77 » 03 gru 2009, 20:44

dyduchom mówimy nie:) masz racje musisz sie wziąć za to bo dyduchy wpływają na wady wymowy oraz wady zgryzu oczywisce u takich dzieci które maja zęby i ssane sa dość czesto.
25.06.2010 dr Kuczyński całkowita korekta nosa;/
03.02.2011 poprawka ale czy coś zmieni?

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: problemy z zachowaniem dzieci

Post autor: majamajamaja » 05 gru 2009, 11:41

A co to sa za kary, jak dziecko pluje?
I jak dziecko odczuwa, kiedy dostanie klaspa w pupe, bo juz na nie nie ma sily?
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
anetus77
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 108
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:22

Re: problemy z zachowaniem dzieci

Post autor: anetus77 » 05 gru 2009, 16:16

majamajamaja pisze:A co to sa za kary, jak dziecko pluje?
I jak dziecko odczuwa, kiedy dostanie klaspa w pupe, bo juz na nie nie ma sily?
po 1 nie bijemy dzieci!!!!sami nie chcemy zeby nas ktos bił wiec tez tego nie róbmy komuś.odczuwa tak samo jak ty gdy cie ktos uderzy...bijac dzieci pokazujemy swoja bezradnosc wobec zaisnialej sytuacji.jezeli bijemy dzieci one rowniez beda bily nas i wszytkich.
co do kar zalezy ile dziecko ma lat?
25.06.2010 dr Kuczyński całkowita korekta nosa;/
03.02.2011 poprawka ale czy coś zmieni?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”