Czy jest ktoś komu nie zależy na małżeństwie i dzieciach?

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Dana2
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2009, 18:13
Kontakt:

Czy jest ktoś komu nie zależy na małżeństwie i dzieciach?

Post autor: Dana2 » 15 lis 2009, 20:30

zastanawia mnie ostatnio czy jest ktoś tak jak ja komu nie zależy na założeniu rodziny.
Mnie kompletnie na tym nie zależy a jestem już po 30-tce.
Jak miałam 20 parę lat to chciałam a teraz zależy mi na wygodzie, realizacji,podróżach. Mój partner naszczęście juz się do mnie przyzwyczaił na początku myślał ze tylko tak mówię. Nie miałam przykrych doświadczeń i wychowana jestem w normalnej rodzinie. Oczywiście też nie jestem żadną przeciwniczką pobierania się. Dzieci też są fajne i wiem że jak bym miała to bym była nadopiekuńcza ponieważ mam bratanka którego jestem chrzestną i bardzo go kocham ale sama jakoś nie mam takich pragnień żeby posiadać własne.
Bardzo cenię sobie wolność i brak ograniczeń, jestem trochę typem samotnika. Taka zosia samosia, rodzina już na mnie machnęła ręką.
dr Nagórska 22.05.09 aparat ortodontyczny dwa łuki
dr Szczyt 24.06.09 całkowita korekta nosa

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Czy jest ktoś komu nie zależy na małżeństwie i dzieciach?

Post autor: majamajamaja » 15 lis 2009, 22:51

Mnie za bardzo nie zalezy na dzieciach.
Nieraz sie budzimy w sobote albo w niedziele i stwierdzamy, ze jest super tak zostac w lozeczku, z kawka i sniadankiem i nie byc budzonym przez "tupot malych nozek". Zawsze, kiedy przechodzimy obok placzacego dziecka, kojarzy sie nam to z wlaczanym alarmem, od ktorego bardzo szybko zmykamy. Nie chodze na spotkania rodzinne, gdzie jest wiecej niz dwoje dzieci, bo mam wrazenie, ze eksploduje.

Kiedy wyszlam za maz, na raz wszystkim sie zdawalo, ze teraz bedziemy mieli dzieci, albo ze ja juz jestem zaciazona, dlatego musze przed oltarz... Miniely trzy lata i coraz mniej sie pytaja, ale i tak nie daja spokoju. A ja? Tych ciekawskich zapewniam, ze robie co moge! Ale co ja moge za to, ze nie mam pociagu do malych dzieci? [smilie=real mad.gif]
Ale najbardziej mnie zawsze denerwowalo, kiedy ludzie patrzac na mnie, stwierdzali, ze ja "musze" kochac dzieci. Nie wiem, dlaczego? Z powodu mojego sarkazmu w tym temacie chyba nie...
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Czy jest ktoś komu nie zależy na małżeństwie i dzieciach?

Post autor: majamajamaja » 21 lis 2009, 10:18

Dana, tylko we dwie jestesmy.
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
PamelaFC
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 26
Rejestracja: 10 lis 2009, 12:01
Lokalizacja: wieś pod krakowem

Re: Czy jest ktoś komu nie zależy na małżeństwie i dzieciach?

Post autor: PamelaFC » 21 lis 2009, 14:25

hej dziewczyny ja w sumie sama nie wiem czego chce w kwestii posiadania dzieci,czasem wydaje mi sie ze przyszedl na mnie czas zeby za chwile odczuc ulge ze jeszcze nie jestem matka.mam 26 lat i z tego co pamietam nigdy nie mialam zajawek zeby wozic wozek z lalkami,raczej wolalam bawic sie barbie ,a to jak wiadomo calkiem inna zabawa ;)
od bliskich uslyszalam ze skoro nie chce miec dzieci to jestem egoistka i mysle tylko o sobie!(sic!)a mnie osobiscie pod egoizm bardziej podpadaja ludzie ktorzy decyduja sie na kolejne dzieci ,a maja mieszkanko 30 m2 i 600 zl pensji,znam takich osobiscie , czysta patologia.

Awatar użytkownika
Lubka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4397
Rejestracja: 04 maja 2009, 00:51
Lokalizacja: UK

Re: Czy jest ktoś komu nie zależy na małżeństwie i dzieciach?

Post autor: Lubka » 21 lis 2009, 14:36

PamelaFC pisze:hej dziewczyny ja w sumie sama nie wiem czego chce w kwestii posiadania dzieci,czasem wydaje mi sie ze przyszedl na mnie czas zeby za chwile odczuc ulge ze jeszcze nie jestem matka.mam 26 lat i z tego co pamietam nigdy nie mialam zajawek zeby wozic wozek z lalkami,raczej wolalam bawic sie barbie ,a to jak wiadomo calkiem inna zabawa ;)
od bliskich uslyszalam ze skoro nie chce miec dzieci to jestem egoistka i mysle tylko o sobie!(sic!)a mnie osobiscie pod egoizm bardziej podpadaja ludzie ktorzy decyduja sie na kolejne dzieci ,a maja mieszkanko 30 m2 i 600 zl pensji,znam takich osobiscie , czysta patologia.

z ust mi to wyjelas PamelaFC u mnie to jest tak, ze tez mam 26lat-moj facet 27 i z jednej strony chcialabym tulic w ramionach taka male, moja kruszynke, ale jak sobie pomysle co bedzie jak podrosnie, to...juz mi przechodzi ;). Uwielbiam dzieciaczki w wieku 0-3, ale niestety kiedys one dorastaja i takie mnie juz "nie bawia", wiec chyba to jeszcze nie jest ten moment,zebym miala wlasne. Moze to i jest jakis tam egoizm, bo faktycznie nie chce czuc sie taka uwiazana itp, ale z drugiej strony miec dzieci jakby na sile, bo tak trzeba i juz , to tez bez sensu...Moze po 30stce mi sie odmieni, ale poki co nie spieszy mi sie. Slub owszem-ale ze wzgledu na cala oprawe, suknie itp-chce przezyc ten jeden cudowny dzien bycia ksiezniczka ;P
12.07.10Nagor460cc/520drBroma
16.12.10wymianaNatrelleMX370drBroma
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... &start=110" onclick="window.open(this.href);return false;
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 32#p637332" onclick="window.open(this.href);return false;
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 76#p642476" onclick="window.open(this.href);return false;
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 82#p655082" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Dana2
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2009, 18:13
Kontakt:

Re: Czy jest ktoś komu nie zależy na małżeństwie i dzieciach?

Post autor: Dana2 » 21 lis 2009, 16:31

Też wkurza mnie taki trochę brak tolerancji, że jak kobieta nie chce dzieci to jest uważana przez otoczenie za jakąś dziwaczkę a jak nie chce wychodzić za mąż to juz wogóle kosmitka. Ja natomiast nie mam nic do kobiet które się realizują jako matki i żony.
Kiedyś na studiach jeden profesor powiedział na wykładzie, że kobieta która nie chce dzieci to jest nic nie warta jajchętniej by taką wyrzucił przez okno.
dr Nagórska 22.05.09 aparat ortodontyczny dwa łuki
dr Szczyt 24.06.09 całkowita korekta nosa

Awatar użytkownika
just1981
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 432
Rejestracja: 28 maja 2008, 21:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy jest ktoś komu nie zależy na małżeństwie i dzieciach?

Post autor: just1981 » 21 lis 2009, 16:32

Mi rowniez nie zalezy. Chcialabym wreszcie spotkac faceta, ktory nie bedzie nalegal na "gromadke", nawet na jedno. Za to byl chetny do brania zycia garsciami, zarabiania kasy i przepuszczania jej na przyjemnosci. A to nie jest takie latwe, spotkac kogos takiego. Ja zyje wg takich zasad, jestem wolna, wiele osob pyta "a kiedy znajdziesz czas na rodzine..?" choc to nie powinno zaprzatac im glowy.

Kazdy poznany facet po krotkim czasie zaczyna zwierzac mi sie z marzen o dzieciach, absolutnie-i bron Boze-niepracujacej zonie czekajacej wiernie w domu z kapciami i obiadem. I wtedy facet widzi mnie po raz ostatni 8-)

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Czy jest ktoś komu nie zależy na małżeństwie i dzieciach?

Post autor: majamajamaja » 21 lis 2009, 17:13

Dana, a to byl profesor z katolickiej szkoly i wykladal przystosowanie do zycia w rodzinie? Bo jesli nie, to powinien ograniczac sie na wykladach do swojego fachu, a nie obrazac ludzi.

Co do jakichs przesadow - w mojej twarzy ludzie odczytuja zawsze osobe kochajaca dzieci. Na poczatku tak samo sie usmiechalam, jak oni i nic nie mowilam. Teraz sie tylko wzdragam, kiedy tylko wypowiedza to slowo i przestaje sie usmiechac, zeby wiedzieli, ze mowie smiertelnie powaznie: a po jaka choinke mi dzieci potrzebne???

I zgadzam sie w zupelnosci z Pamela: jesli ktos nie ma na utrzymanie siebie, to nie powinien sie decydowac na dzieci. Nie potrafie sobie wyobrazic, czy tej milosci w ciasnym mieszkanku wystarczy im na lata, kiedy dzieci nie beda mialy spokojnego kata dla siebie i chodzily tylko w ubrankach po kuzynie i starszej siostrze. To sie odbija rowniez na zachowaniu i poczuciu wartosci takiego dziecka. Tak trudno to sobie wyobrazic? I tez czesto slysze argumenty, ze ktos dzieciaty bardziej czegos tam potrzebuje, niz niedzieciaty. I to jest absurdalne! I tak firma na skraju bankructwa zwleka z wyplatami dla mnie i innej juz matki. Ona ma dostac te pieniadze pierwsza, bo ma dzieci (i meza, ktory ja utrzymuje, w przeciwienstwie do mnie!), a ja nie jestem pewna, czy dla mnie jeszcze wystarczy.
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
Dana2
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2009, 18:13
Kontakt:

Re: Czy jest ktoś komu nie zależy na małżeństwie i dzieciach?

Post autor: Dana2 » 21 lis 2009, 17:34

[quote="majamajamaja"]Dana, a to byl profesor z katolickiej szkoly i wykladal przystosowanie do zycia w rodzinie? Bo jesli nie, to powinien ograniczac sie na wykladach do swojego fachu, a nie obrazac ludzi.
Nie, od bezpieczeństwa pracy :-)
Głupi jest również argument typu:" chcesz być na starość sama?"
Podchodzenie do posiadania dzieci i męża w ten sposób jest egoistyczne.
dr Nagórska 22.05.09 aparat ortodontyczny dwa łuki
dr Szczyt 24.06.09 całkowita korekta nosa

Awatar użytkownika
just1981
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 432
Rejestracja: 28 maja 2008, 21:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy jest ktoś komu nie zależy na małżeństwie i dzieciach?

Post autor: just1981 » 21 lis 2009, 21:30

I to znudzenia szlifowany tekst "kto co poda szklanke wody na starosc..?" Czy ktokolwiek decyduje sie na posiadanie dziecka z uwagi na te szklanke?? Co za absurd arf

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”