transseksualizm

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

diana63
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:30

transseksualizm

Post autor: diana63 » 23 wrz 2009, 11:52

czy ktokolwiek kto jest na forum zna ten temat
chodzi o zmiane płci i operacje z tym zwiazane
moj syn jest transseksualny urodzil sie dziewczynka
w wieku 18 lat zapytal mnie- mamo czy slyszalas o plci mozgu a ja wiedzialam ze wczesniej czy pozniej uslysze to pytanie czekalam tylko kiedy
od poczatku widzialam ze moje dziecko nie jest normalna w cudzyslowiu dziewczynką, to byl chlopak uwieziony w obcym ciele
okres dojrzewania - koszmar ukrywanie atrybutow kobiecosci itp
pobecnie moje dziecko jest juz po zmianie papierow i mastektomii teraz czeka go koniecznie operacja wyciecia jajnikow i macicy czyli tzw druga operacja i musi ja przejsc jak najszybciej bo grozi to rakiem jajnkow
i tu zaczyna sie problem
bo tak z tego co sie orientuje zabiegi takie w ogole nie sa refundowane przez nfz, przynajmiej ja takiej inforacji znalezc nie moge
po drugie nie wszystkie szpitale takie operacje wykonuja
slyszalam ze szpital akademii medycznej w szczecinie ale tam to kosztuje ok 4,5-5tys zl
nie wiem gdzie mozna znalezc lekarza ktory podejmie sie takiej operacji , choc w koncu to pociecie brzucha i powieien to umiec wykonac kazdy ginekolog ale.....na ginekologii nie polaza przeciez faceta syn ma teraz 24 lata
jestem w kropce nie wiem gdzie szukac pomocy
mialam nadzieje ze moze jakis szpital w czechach to robi ale tez zadnej informacji nie ma noi ile to tam kosztuje
jezeli ktos cos wie to prosze o odpowiedz

samanta_kafe
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 1799
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:59
Lokalizacja: warszawa

Re: transseksualizm

Post autor: samanta_kafe » 23 wrz 2009, 12:51

podziwiam Twoje podejście 8-)

swego czasu czytałam forum cross... (potrzebowałam informacji do badań na zajęcia na studiach) i tam raczej z nieprzyjemnościami ze strony rodziny się spotykali..
dobrze, ze syn ma w Tobie oparcie :-)

na pewno fundusz nie refunduje takich zabiegów (wtedy ja też mogłabym żądać zeby mi moje powiększanie oplacili, bo ja bez piersi nie mogę normalnie funkcjonować ;) ) - ale na forach chyba powinny być jakieś kontakty..
27 kwietnia '09 - dr Broma - mentor round 325cc HP PDT_Love_16

Awatar użytkownika
chiquita
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1681
Rejestracja: 10 cze 2007, 19:17
Kontakt:

Re: transseksualizm

Post autor: chiquita » 23 wrz 2009, 21:58

diana63, GRATULUJĘ ODWAGI 8-) bo myślę, że właśnie tak mogę określić Twoje wspaniałe podejście
do sprawy.
Przykro mi jednak, że nie jestem Ci w żaden sposób pomóc :-?
czas jest bezwzględnym rzeźbiarzem ludzi ...
14.11.2007 Dr. Skupin okrągłe 400hp MENTOR pod mięsień

diana63
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:30

Re: transseksualizm

Post autor: diana63 » 24 wrz 2009, 08:35

dziewczyny dziekuje bardzo za odpowiedzi
samanta o jakim forum piszesz forum cross.... jezeli mozesz to podaj mi namiary
ja i syn wertowalismy forum transeksulalistow jest takie jedno ale moze jest wiecej
bo to ktore znamy ma nieakutalne ceny i nieakualnych lekarzy
zreszta z tej strony wzielismy adres na dr w sprawie mastektomii ale po operacji okazalo sie ze ten dr to onkolog anie plastyk, tej strony nie znalam bo pewnie wybralibysmy innego lekarza a tak niestety blizny syna to koszmar mial jpoprawke ale po poprawce jeszcze gorzej
gruczoly mial usuniete przez ciecie wokol brodawki i mimo ze nie mial za duzych piersi bo rozmiar b
to szywy sie paskudnie rozlazly potem mu pocieli w poprzek w ramach poprawki i jest okropna blizna ale syn mysli juz nad tatuazem na klate mimo wszystko9 jak sie obudzil po operacji mnie cisnely sie lzy do oczu bo byl zadrenowany biedny ledwo zywy a on tylko wyszeptal mamo nareszcie
bandazowal sie non stop odkad cycki urosly i czy upal czy nie zawsze bandaze i cztery bluzki zeby nic nie bylo widac a jest bardzo drobnej budowy taka chudzina
no a teraz nastepna operacja ale powiem wam ze zycie plata figle
zawsze sie slyszy ze gdzies ktos tam w swiecie i nie spodziewaja sie ludzie ze to moze byc na wlasnym podworku
powiem krotko spoleczenstwo jest nie tolerancyjne
a najbardziej wypowiadaja sie negatywnie ci ktorzy nie wiedza czy kiedys ich to nie spotka a moze ich dziecko bedzie mialo taki przypadek
tego sie nie wybiera z tym sie czlowiek rodzi tak jak z niebieskimi oczami

samanta_kafe
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 1799
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:59
Lokalizacja: warszawa

Re: transseksualizm

Post autor: samanta_kafe » 24 wrz 2009, 13:49

diana63 pisze:powiem krotko spoleczenstwo jest nie tolerancyjne
a najbardziej wypowiadaja sie negatywnie ci ktorzy nie wiedza czy kiedys ich to nie spotka a moze ich dziecko bedzie mialo taki przypadek
my to wiemy - po jakichś nieszczególnie skomplikowanych op plastycznych, a nam bardzo dużo pomagających - z jaka w większości kpiną się spotykamy.. z negatywnymi opiniami..?
a co dopiero tak bardzo, bardzo delikatna póki co w pl kwestia.. :roll:
ważne, ze syn ma Twoje poparcie, to bardzo dużo 8-)


ja siedziałam wtedy na portalu crossdressing
http://www.crossdressing.pl/main.php

do niego jest forum:
http://www.crossdressing.pl/forum/index.php?lang=pl

tam są rózni ludzie, i ci którzy tylko się przebierają, i zmieniający płeć, i ogólnie.. ;)
trzeba posiedzieć, poczytać, popisać do tych ludzi - nie wiem, jak z aktualnością informacji, ale zawsze im większe pole znajomych zorientowanych w temacie, tym łatwiej nawiązać kontakty z odpowiednimi osobami, lekarzami itd 8-)
27 kwietnia '09 - dr Broma - mentor round 325cc HP PDT_Love_16

diana63
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:30

Re: transseksualizm

Post autor: diana63 » 24 wrz 2009, 14:27

samanta
dziekuje bardzo napewno pobuszujemy

Awatar użytkownika
bluebeleczka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1717
Rejestracja: 02 lip 2008, 16:34

Re: transseksualizm

Post autor: bluebeleczka » 24 wrz 2009, 15:56

witaj. wiem ze kidys a moze dalej dr. knakiewicz z wroclawia zajmowal sie tego tymu zabiegami, lub to moze plotka, ale jesli chcesz- sprawdz.
mam nadzieje ze oboje w koncu bedziecie szczesliwi, zwlaszcza twoj syn.
mam znajoma ktorej synek 9 letni obecnie, sa prawdopodobnie na tej samej drodze. znam ich od kiedy Remi mial 5 lat i juz wtedy byl innym chlopcem niz jego rowiesnicy. czym starszy tym bardziej widac w ktora strone to zmierza. rodzice zostali powiadomieni ze narazie powinni zostac bierni i obserwowa czy tez czekac do momentu az on sam bedzie swoadom tego kim jest, poki co poprostu akceptuja go i jego "zabawne" zachowania.
wspaniale ze coraz wiecej rodzicow i ludzi wokol nie akceptuje taki stan rzeczy i stara sie mlodym pomoc w odnalezieniu ich osobowosci.
mam nadzieje ze bedziesz w kontakcie z forum i opowiesz jak sie sprawy tocza. :-)
"Life is a stupid game, but atleast the graphics are awesome!"

samanta_kafe
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 1799
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:59
Lokalizacja: warszawa

Re: transseksualizm

Post autor: samanta_kafe » 24 wrz 2009, 16:32

bluebeleczka pisze: rodzice zostali powiadomieni ze narazie powinni zostac bierni i obserwowa czy tez czekac do momentu az on sam bedzie swoadom tego kim jest, poki co poprostu akceptuja go i jego "zabawne" zachowania.
kto ich poinformował o tym? psycholog?

jeśli tak, to w ogóle jak się to zmienia wszystko - kiedyś nawet własnie wizyta z dzieckiem u psychologa była nie do pomyślenia, przeciez ono się tylko wygłupia :roll: itp, nie mówiąc już o takich "rzeczach" jak zmiania płci. matkokochana, przecież tak nie można... :roll: a teraz na szczęście się to zmienia.. bo i ludzie się zmieniają.. :-) na szczęscie :-)



ja kiedy czytałam tamto forum crossdressing byłam w szoku, jak wiele jest takich osób! tych zmieniających płeć i nawet tych tylko się przebierających (m/k).. masa :shock: czytałam sobie ich wątki, jak szukają szpileczek w rozmiarze 46 na przykład ;) albo dobrze kryjących zarost kosmetyków.. :-) fajne było to forum, nie wiem jak teraz, ale pewnie informacje o lekarzach da się wyłuszczyć czytając 8-)
27 kwietnia '09 - dr Broma - mentor round 325cc HP PDT_Love_16

Awatar użytkownika
bluebeleczka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1717
Rejestracja: 02 lip 2008, 16:34

Re: transseksualizm

Post autor: bluebeleczka » 24 wrz 2009, 17:45

samantha o ile dobrze pamietam to nie byli z nim u psychologa. zglosili obawy w gp i mieli odwiedziny w domu. chodzilo o to zeby go nie wystraszyc i nie tlumaczyc specjalnie o co chodzi.
pani wypila kawe poobserwowla remiego i wypelnila raport, pouczyla rodzicow, zostawila broszury oraz numery kontaktowe gdyby rodzice potrzebowali porady. generalnie nie kazala im sie na nic nastawiac bo on jest jeszcze malutki i wiele sie moze zmienic.
dobrze ze sa chetni wiedziec wiecej na ten temat i wspolpracowac zeby pomoc mu, bo to napewno nie bedzie latwa dla niego sytuacja jak i pewnie nie byla dla diany syna.

niestety znam 22 letniego chlopaka, ktory jest gejem, pomieszkuje ze swoim chlopakiem i wciaz to wszystko ukrywa przed rodzicami bo sie boi odrzucenia.

szpileczki rozmiar 46- niezle sie musza nachodzic zeby takie dorwac. :-D
"Life is a stupid game, but atleast the graphics are awesome!"

Awatar użytkownika
Molnika
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 140
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:12

Re: transseksualizm

Post autor: Molnika » 24 wrz 2009, 18:03

szpilki w rozmiarze 46 :-) niezłe kajaki :-) na allegro można kupic wszystko :-)


DIANA 63

Powodzenia i wytrwałego dążenia do celu. Powtórzę to co dziewczyny - jesteś wspaniała ze swoim podejściem do tej dosyć trudnej sytuacji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”