Ciąża , macierzyńskie . prosze o POMOC

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
nesia
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3812
Rejestracja: 29 gru 2006, 12:47

Re: Ciąża , macierzyńskie . prosze o POMOC

Post autor: nesia » 24 wrz 2009, 11:25

Jeśli zostaniesz zatrudniona np. w 2 mies. ciąży a na chorobowe pójdziesz po mies. czy dwóch i będziesz to ciągnęła do końca ciąży- na bank możesz mieć kłopoty z ZUS-em co efektem jest bujanie się po lekarzach orzecznikach ZUS. To nie jest tak, ze bierzesz chorobowe i Zus tylko w pieniądzach miesza - będą Cie odsyłac do swoich lekarzy orzeczników itp. Po za tym wcześniej przed taka akcją zorietuj sie u swojego gina czy będzie się podkładał pod tę kewstię bo w tym momecie i on przed Zus-em będzie odpowiadał dokumentacją Twojej choroby. Tak więc cały proceder musisz sobie naprawde dokładnie zaplanowac....
23.02.07 - ;)

Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem.
Giacomo Casanova

diana63
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:30

Re: Ciąża , macierzyńskie . prosze o POMOC

Post autor: diana63 » 24 wrz 2009, 11:38

troche chyba namieszalam
ale nie to bylo moja intencja moze zus i sprawdza teraz zwolnienia ale nie wiadomo jak ciaza bedzie przebiegala i czy faktycznie nie bedzie wskazan do zwolnienia lekarskietgo moze byc roznie, nie chce krakac ale ja cala moja ciaze bylam na zwolnienieniu i nie dlatego ze to bylo moje widzi mi sie ale ciagle lezalam w szpitalu albo lezalam w domu ciaza okazla sie wysokiego ryzyka urodzilam przez wywolanie w 37 tygodniu a przez cala ciaze bylam na podtrzymaniu ciazy
wiem ze ciaza to nie choroba ale roznie bywa jedne dziewczyny znosza jakby do tego byly stworzone a inne musze na wszystk9 uwazac
anita
nawet jak cie zus wezwie na komisje to co?
dwa lata temu mialam zlamana reke i tez dostalam wezwanie do zus poszlam z gipsem na łapie, dr porozmawial obejrzal zdjecia i tyle

Awatar użytkownika
nesia
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3812
Rejestracja: 29 gru 2006, 12:47

Re: Ciąża , macierzyńskie . prosze o POMOC

Post autor: nesia » 24 wrz 2009, 11:41

Daletgo - jeśli faktycznie są wskazania do chorobowego, to spokojnie siedzisz w domu; jesli chcesz całe 9mies. być na lewym zwolnieniu to wtedy moze być kłopot - chyba logiczne oh(w1
I tak sie ma do kazdej choroby, no dziewczyny ruszac głowami ;)
23.02.07 - ;)

Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem.
Giacomo Casanova

Awatar użytkownika
anita111
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 440
Rejestracja: 14 sty 2007, 15:45

Re: Ciąża , macierzyńskie . prosze o POMOC

Post autor: anita111 » 24 wrz 2009, 16:40

ja planowałam na chorobowe iść po 3 miesiącach może czterch jak bym się dobrze czuła a wcześniej tylko wtedy gdybym na prawde musiała, ale nawet jabym musiała iść po 1 lub 2 miesiacu pracy na chorobowe to nie wiem czy bym mogła? bo jak ktoś wcześniej pisał wczesniej nie pracowałam wiec chyba obowiązkowo musze przepracowac 3 miesiace ? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”