Ciąża , macierzyńskie . prosze o POMOC

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
anita111
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 440
Rejestracja: 14 sty 2007, 15:45

Re: Ciąża , macierzyńskie . prosze o POMOC

Post autor: anita111 » 18 wrz 2009, 17:00

dziękuje :) myśle , że może znajde kogos zaufanego kto zatrudnił by mnie na umowe do pracy na okres 3 miesiecy ( bo chyba tyle potzrba do zasiłku macierzyńskiego chociaż niektórzy pisza, że 30 dni starczy) i podpisał tą umowę na czas nieokreślony lub z odpowiednia data taką , która zagwarantuje mi zasiłek, ale chce to zrobic bez szkody dla pracodawcy i przez te 3 miesiace sama płaci łabym zus na siebie , fikcyjnie u niego pracowała za fikcyjne pieniadze wpisane według uznania i po porodzie dostałabym zasiłek od zusu , bo z tego co zdązyłam się dowiedziec jeśli pracodawca zatrudnia mniejsza liczbę osób niż 20 to nie płaci on zasiłku tylko zus. dobrze mysle ? czy plote bzdury? :-|

Awatar użytkownika
luna 1
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1916
Rejestracja: 04 sie 2008, 17:38

Re: Ciąża , macierzyńskie . prosze o POMOC

Post autor: luna 1 » 18 wrz 2009, 17:51

Anita jezeli znajdziesz taka osobę to będzie super :-) umowa na 3 miesiace wystarczy, ale żaden tam okres próbny....tylko to musi byc zaufana osoba, żeby później nie przyjemności nie mieć.Po 3 miesiacu ciąży nic ci nie mogą zrobić, pracodawca musi ci przedłużyć umowe do czasu porodu.
Dostęp do Galerii Zamkniętej + zdjęcia PRZED - meyd@beautywpolsce.com
zdjęcia PO - tylko NOSY - menelik@beautywpolsce.com
reszta zdjęć PO - foxxia@beautywpolsce.com

Awatar użytkownika
anita111
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 440
Rejestracja: 14 sty 2007, 15:45

Re: Ciąża , macierzyńskie . prosze o POMOC

Post autor: anita111 » 19 wrz 2009, 08:52

i wtedy ZuS wypłaci macierzyńskie czy pracodawca? bo ja nie chcę obciążać pracodawcy. mam znajomego , który na pewno by mi pomógł ale on zatrudnia ponad 80 osób a podobno je śli sie zatrudnia więcej osób niż 20 to nie zus płaci tylko pracodawca. wiem ,że powinna usiąść na spokojnie sobie poczytac i pochodzić dowiadywac sie ale poki co jeszcze do konca nastepnego tygodnia pracuje od 8 00 do 20 00 i narazie nie mam czasu , pisze z pracy w przerwie miedzy wykonywaniem zabiegów :)

Awatar użytkownika
Nicola
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 134
Rejestracja: 06 gru 2006, 18:10
Lokalizacja: bielsko
Kontakt:

Re: Ciąża , macierzyńskie . prosze o POMOC

Post autor: Nicola » 21 wrz 2009, 12:05

anita111

Musisz przepracować co najmniej 3 miesiące (bo wcześniej nie pracowałaś) i po tych miesiącach możesz zacząć chorować (choroba w ciąży). Płatne jest to wtedy 100% wynagrodzenia. A jeśli chodzi o pracodawce zatrudniającego powyżej 20 osób to i tak on tylko płaci pierwsze 33 dni choroby ( tak samo jak pracodawca zatrudniający mniej niż 20 osób) tylko jest taka różnica jest po tych 33 dniach płaci Ci dalej pracodawca ale on to potrąca sobie w ZUS ( u pracodawcy zatrudniającego mniej 20 osób wypłaca już wtedy bezpośrednio ZUS). Więc tylko różnica jest pomiędzy "dostarczycielem" zasiłku chorobowego. Tak samo wygląda z wypłaceniem zasiłku macierzyńskiego. Tylko fakt że jak umowa kończy Ci się przed terminem porodu to pracodawca musi Ci przedłużyć do dnia porodu. Ale po porodzie nie jesteś już w jego ewidencji ( co za tym idzie nie musi Cię zatrudnić jak wrócisz z zasiłku macierzyńskiego).

Pamiętaj umowę musi być na czas określony na co najmniej 3 miesiące ( nie na próbny ani na zastępstwo) i dopiero zaświadczenie że jesteś w ciąży przynosisz po 3 miesięcy pracy (tak chronisz siebie i pracodawcę) i wtedy możesz zacząć chorować.

A tak odbiegając od tematu to witaj w klubie przyszłych mamusiek 8-) Ja już 5 miesiąc :roll:
26 marca Dr Wójcicki juz po:)

Awatar użytkownika
marta2454
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3060
Rejestracja: 29 paź 2008, 19:52
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Ciąża , macierzyńskie . prosze o POMOC

Post autor: marta2454 » 21 wrz 2009, 14:58

to tylko wam pogratulować kobietki -przyszłe mamusie :bravo :bravo
03.03.2010 Plastyka brzucha - dr Brzuchański :)

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... -event.png

Awatar użytkownika
chiquita
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1681
Rejestracja: 10 cze 2007, 19:17
Kontakt:

Re: Ciąża , macierzyńskie . prosze o POMOC

Post autor: chiquita » 21 wrz 2009, 20:29

Jak widać, coraz nas tu więcej - dwupaków 8-)

Nicola, gratuluję :-)
czas jest bezwzględnym rzeźbiarzem ludzi ...
14.11.2007 Dr. Skupin okrągłe 400hp MENTOR pod mięsień

Awatar użytkownika
anita111
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 440
Rejestracja: 14 sty 2007, 15:45

Re: Ciąża , macierzyńskie . prosze o POMOC

Post autor: anita111 » 22 wrz 2009, 17:03

dziewczyny dziękuje za rady :) już wiem prawie wszystko. ja dopiero 6 tydzień ale już zaczełam kupować ciuszki , wiem że niektórzy mowia ze nie mozna tak wczesnie ale nie mogłam sie powstrzymać ;) to już nie na temat . jeszcze raz dzięki

diana63
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:30

Re: Ciąża , macierzyńskie . prosze o POMOC

Post autor: diana63 » 23 wrz 2009, 11:59

anita
]co do umowy o prace jakby ci dal na czas nieokreslony to po macierzynskim mozesz dostac dwa lata wychowaczego za zgoda pracodawcy teraz to jest ok 500 zl ale to juz zawsze cos
poza tym dobrze by bylo zebys sie ubezpieczyla w pzu ubezpieczenia grupowe jak zatrudnia wiecej osob to i tak to ma bo w tedy placisz skladke ale 10% kwoty ubezpieczenia dostajesz za urodzenie dziecka np jestes ubezpieczona na 6 tys dostajesz 600 zl
latw sobie wszystko po 4 miesiacu ciazy chroni cie prawo i nie mozna cie zwolnic a jak chcesz sama zaplacic swoj zus to tylko przez 3 miesiace potem zwolnienie lekarskie do konca ciazy i juz zus nie placisz a dostajesz cale pobory i dostajesz macierzynski
noi wielkie gratulacje

Awatar użytkownika
nesia
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3812
Rejestracja: 29 gru 2006, 12:47

Re: Ciąża , macierzyńskie . prosze o POMOC

Post autor: nesia » 23 wrz 2009, 12:50

diana63 pisze:anita
]co do umowy o prace jakby ci dal na czas nieokreslony to po macierzynskim mozesz dostac dwa lata wychowaczego za zgoda pracodawcy teraz to jest ok 500 zl
O tym, czy wychowawcze sie nalezy czy nie - decyduje wysokośc zarobków oby małzonków ....
diana63 pisze: poza tym dobrze by bylo zebys sie ubezpieczyla w pzu ubezpieczenia grupowe jak zatrudnia wiecej osob to i tak to ma bo w tedy placisz skladke ale 10% kwoty ubezpieczenia dostajesz za urodzenie dziecka np jestes ubezpieczona na 6 tys dostajesz 600 zl
Tu już nie ma szans - PZU świetnie się zabezpiecza - warto poczytac u źródła ;)
diana63 pisze: jak chcesz sama zaplacic swoj zus to tylko przez 3 miesiace potem zwolnienie lekarskie do konca ciazy i juz zus nie placisz a dostajesz cale pobory i dostajesz macierzynski
I tu się nie zgode - ZUS ma pod szczególna uwagą takie numery...
23.02.07 - ;)

Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem.
Giacomo Casanova

Awatar użytkownika
anita111
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 440
Rejestracja: 14 sty 2007, 15:45

Re: Ciąża , macierzyńskie . prosze o POMOC

Post autor: anita111 » 24 wrz 2009, 11:16

pod szczególna uwagą ?? czyli? jeśli zostane zatrudniona w drugim miesiącu ciąży kiedy jeszcze nic nie widać , bedzie płacił za mnie zus pracodawca , tylko że moimi prywatnymi pieniedzmi a potem pojde na chorobowe to co moga zrobić? ja dzwoniłam do zus anonimowo i powiedzieli, ze jesli to byłby np 6 lub 7 miesiac to oni prowadzili by dochodzenie czy rzeczywiście pracowałam , bo wtedy było by podejrzane. chyba nie ma przepisu ,ze kobieta w ciaży nie moze zatrudnić sie gdzieś jeśli jest na poczatki ciazy dobrze sie czuje i sa jej potrzebne pieniadze .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”