...jaka macie pralke, mikser itp ?...

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
lilinka
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 587
Rejestracja: 18 paź 2008, 20:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: ...jaka macie pralke, mikser itp ?...

Post autor: lilinka » 22 wrz 2009, 11:41

Ja mam zmywarkę firmy Elektrolux. Kupiłam ją w kwietniu, jestem baaardzo zadowolona. Też wiedziałam tylko tyle że ma być to 60 i do zabudowy. Przy wyborze zdecydowała funkcja 1/2 wkładu czyli nie muszę załadować całej zmywarki. Może nie była najtańsza ale warto było zapłacić tą cenę.
Pralkę zmuszona byłam kupić bo stara (5 lat Whirlpool) psuła się systematycznie co roku a naprawy kosztowały mnie tyle że już dawno miała bym nową. Taki bubel mi się trafił. Wybór Candy podyktowany był małą ilością miejsca w którym musi stać. Tylko ta firma produkuje pralki o szerokości 55cm otwierane z przodu. Nie wiem jeszcze czy jestem zachwycona bo mam ją dopiero 3 tygodnie.

Awatar użytkownika
dyduska
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 680
Rejestracja: 14 kwie 2008, 21:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ...jaka macie pralke, mikser itp ?...

Post autor: dyduska » 22 wrz 2009, 14:01

Osobiście przy wyborze zmywarki polecam zwrócić uwagę na energooszczędność, ile wody pobiera i decybele (znajomej zmywarka chodzi jak ciągnik, a moja ledwo słychać), w szczególności jeżeli zmywa się w nocy, a kuchnia sąsiaduje z sypialnią. Wg mnie nie ważne jest żeby zmywarka posiadała 12 różnych programów ponieważ z doświadczenia wiem, że używa się jednego non stop i czasami innego (np przy myciu samej zmywarki w wyższej temperaturze). Ja używam programu 50stopni i mam wszystko porządnie umyte, w niższej temperaturze zdarzają się nie domyte naczynia lub sztućce, szczególnie, że ja zmywarkę włączam raz na 3 dni :-D więc co nieco może przyschnąć. No i przydatna jest funkcja suszenia, ja takową posiadam więc nie muszę nic wycierać ani czekać godzinę aż naczynia wyschną. Być może teraz wszystkie zmywarki tą funkcje posiadają ale wspominam o tym ponieważ moja znajoma jej nie ma w swojej starszej nieco zmywarce.
6.05.2010 - lip lifting - dr Broma - super!!!
25.10.2012 - powiekszam piersi :-) - dr Broma - juz po - Natrelle 410 MX - pojemność 370

Awatar użytkownika
dona7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2130
Rejestracja: 17 paź 2007, 14:21
Lokalizacja: ...with love...
Kontakt:

Re: ...jaka macie pralke, mikser itp ?...

Post autor: dona7 » 22 wrz 2009, 15:48

siemka babeczki
ja oczywiscie temat zmywarki mam juz za soba applaus applaus applaus
ale jesli moge cos poradzic to napewno bedziesz zadowolona z firmy SMEG badz SIEMENS,
zmywarki SMEG ma moja cala rodzina i wszystkie ciotki.kuzynki,siostry itp. wszyscy jestesmy bardzo zadowoleni....
takze polecam serdecznie z czystym sumieniem...
Kasprzyk T. - Silimed Natural 410 XH 360 HI op.18.02.2014r....? sama nie wiem ....

dr.Keller-Skomska - korekcja czubka nosa.... 04.07.2012.... ZREZYGNOWAŁAM....
dr.Jan Rykała Łódź - nosek...- 09.08.2012r. juz sie denerwuje bardzo...))) marzenie pomału sie spełnia ...trzymajcie kciuki...))) Już PO czekamy na efekty )))

Awatar użytkownika
babina7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4545
Rejestracja: 03 cze 2008, 00:31

Re: ...jaka macie pralke, mikser itp ?...

Post autor: babina7 » 22 wrz 2009, 21:10

Siemens ,to znana firma ale o Smeg-u nie słyszałam :-o .Też uważam, że duża ilość programów nie jest potrzebna, bo zwykle używa się jednego ....Myślałam o Boschu ale jest tyle typów, że głowa boli.Jeszcze mam wybrać płytę grzewczą {chcę dwa gazowe palniki i dwa na prąd i szukam dobrego piekarnika kompaktowego {może być też zwykły ale musi być taki niski}. To chyba nowość?
Lilinko, chyba nie bubel, bo w każdym sklepie mi odradzali Whirpoola.Mówili, że usterkują a części drogie. Nawet się dziwiłam, bo mam bardzo starą mikrofalę tej firmy {ma grilla i cripcha!!}i już czekam żeby się zepsuła,a ona ciągle działa. Podobno mikrofale mają dobre, a pralki szwankują :shock:
zadowolona

Awatar użytkownika
beata-malgorzata
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 4048
Rejestracja: 25 cze 2006, 12:18
Lokalizacja: belgijska pralinka

Re: ...jaka macie pralke, mikser itp ?...

Post autor: beata-malgorzata » 22 wrz 2009, 22:14

Smeg to bardzo dobra marka . Osobiscie mam tylko jedna rzecz od nich -lodowke imitujaca pierwsze zaokraglone lodowki w kolorze kremowym (wybor jest ogromny w oryginalnych kolorach , mozna tez samemu zaprojektowac wzorki czy kolory). Pralke , suszarke i zmywarke mam od Miele , jeszcze druga zmywarke Candy - to dopiero jest dziwna rzecz :shock: nawet talerze musze specjalnie wciskac by sie trzymaly na stojaco a nie ...kladly !!! CO ZA BUBEL :evil: czegos takiego wczesniej jeszcze nie mialam i miec nie bede . a znalazla sie u mnie razem z meblami kuchennymi z calym wyposazeniem elektrycznym , tak wiec nie mialam wplywu i wyboru .Pozniej bedzie sluzyc lokatorom a ja do nowego domu kupie nastepna Miele :-)
Mentor, 275 cc okragle,profil sredni , 04. 2006
poprawka asymetrii jednej piersi , 375 cc ,02 2007
uszy plus korekta powiek ,14.05 2008
zmniejszenie platkow usznych , 19.01 2013- dr Lemaître - Belgia
nos, powieki i lipofilling - 6.04 2013- dr Lemaître
plasyka brzucha i podniesienie piersi z wymiana protez na 350cc , 9.09 2014

blog makijazowy - http://www.bbeabeautyimage.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
dyduska
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 680
Rejestracja: 14 kwie 2008, 21:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ...jaka macie pralke, mikser itp ?...

Post autor: dyduska » 23 wrz 2009, 22:16

Marka Miele wśród sprzętów agd to jak lamburgini wśród samochodów są niezawodne, ale niestety drogieee :/
Co do lodówek to z tejże półki to najlepsze są Liebhher.
6.05.2010 - lip lifting - dr Broma - super!!!
25.10.2012 - powiekszam piersi :-) - dr Broma - juz po - Natrelle 410 MX - pojemność 370

Awatar użytkownika
turek.mg
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 4978
Rejestracja: 07 lip 2005, 09:36

Re: ...jaka macie pralke, mikser itp ?...

Post autor: turek.mg » 24 wrz 2009, 09:31

zmywarkę mam boscha i to mój najlepszy przyjaciel w pracach domowych, nie cierpię zmywania :roll:
pralkę whirlpoola aqua steam przy jej zakupie przeważyła pojemność 8kg przy 4 osobowej rodzinie to duża wygoda jak napakuję do niej to potem mi miejsca na suszarce brakuje :badgrin:

teraz rozglądam się za suszarką - następne ułatwienie życia i dziewczyny pomóżcie szukam czegoś do czyszczenia podłóg gresowych, jakiegoś parowego oczyszczacza, czy jakiejś maszyny, mam bardzo jasne podłogi, jasne fugi, kamień taki wyszczerbiony (ten kto ma wie o co chodzi) czyści się to bardzo ciężko :-? potrzebuję jakiegoś wspomagacza,
bo brudzi się to cholerstwo strasznie przy dwójce małych dzieci, ciągle coś rozlane, wysypane, a potem szczota i na kolana nie idzie inaczej :cry:

Awatar użytkownika
GosiaczEq
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2884
Rejestracja: 16 sie 2006, 21:08

Re: ...jaka macie pralke, mikser itp ?...

Post autor: GosiaczEq » 27 paź 2011, 14:07

ma któraś z was pralkę, albo jakiś sprzęt firmy BEKO? Możecie coś napisać o tej firmie?
Muszę kupić pralkę i się zastanawiam nad tą firmą (haha zadziałała na mnie o dziwo ich reklama, która śpiewam poświadomie ;d). Z zewnątrz wyglądają fajnie - tzn łatwy opis itd. a jak z jakością?
Jestem zadowolona ze swojej indesit, ale niestety muszę kupić nową.
A jak nie te firmy to jakie?
Nie muszę być idealna, ważne że jestem wyjątkowa =)

jolantast3
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 532
Rejestracja: 03 sty 2011, 09:39

Re: ...jaka macie pralke, mikser itp ?...

Post autor: jolantast3 » 27 paź 2011, 22:34

ja mam pralkę BEKO ale krótko ok.6 mieś,jak na razie wszystko okej.Zdecydowałam się ze względu na cenę
650 zł.Moja poprzednia to Amika ,niewypał ,bez przerwy w naprawie,ile kasy wydałam na naprawy to drugą
miała bym nową.Ta jak po gwarancji się zepsuje to wyrzucam i kupuje nową,już w żadne naprawy się
nie bawie ,szkoda kasy i nerwów.

Awatar użytkownika
Lilith
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 300
Rejestracja: 04 sie 2005, 23:54

Re: ...jaka macie pralke, mikser itp ?...

Post autor: Lilith » 01 lis 2011, 01:45

A czy, Babeczki, któraś wyczytała w tej pralce, że spiera sierść? Ja mam dwa koty perskie i pełno kłaków po praniu. A w pracy na mundurze to niezbyt fajnie wygląda. Wiem, że są specjalne pralki z taką funkcją ale być może któraś ma taką co spiera kłaczki?
NIGDY nie mów wszystkiego co wiesz ale ZAWSZE wiedz, co mówisz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”