Akcje, apele charytatywne - pomoc

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
marta2454
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3060
Rejestracja: 29 paź 2008, 19:52
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Nowa twarz dla Justyny

Post autor: marta2454 » 23 lis 2009, 12:37

agnieszkadobro ja akurat jestem taką osobą której nie jest obojetne cierpienie drugiej osoby dlatego trzymam za nią kciuki bo takie nieszczęście może spotkać kazdego
03.03.2010 Plastyka brzucha - dr Brzuchański :)

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... -event.png

Awatar użytkownika
agnieszkadobro
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 33
Rejestracja: 23 wrz 2009, 10:40

Re: Nowa twarz dla Justyny

Post autor: agnieszkadobro » 26 lis 2009, 10:39

Zastanawiam się czy można jeszcze jakoś tej dziewczynie pomóc dodatkowo, pewnie takich osób w Polsce jest niemało a to w przeciwieństwie do operacji upiększajacych jest prawdziwy dramat młodej kobiety której nie stać po prostu na operacje - warto czasem zrobić coś dla innych, proponowałam portalowi beautywpolsce zorganizowanie jakiejś akcji ale bez oddzewu. Może jednak warto zrobić coś dla Justyny?
Bright side of life.

Awatar użytkownika
viki
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2280
Rejestracja: 15 sty 2005, 22:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa twarz dla Justyny

Post autor: viki » 26 lis 2009, 18:09

Agnieszkadobro, takich akcji jak ta dla Justyny, od momentu założenia forum, było już kilka. Jak wyobrażasz sobie pomoc forum? Nie każdy może legalnie urzadzić zbiórke pieniedzy. Jak wyobrażasz sobie rozliczenia? Mam założyc konto i tam będziecie wpłacac pieniadze? I komu je później przekażę? Proponuję napisać maila do autora tekstu w GW aby za jej pośrednictwem podać nr konta, na które można wpłacać pieniążki dla Justyny. Przecież sama możesz założyć konto i zbierać pieniadze. Najlepiej jest narzekać, że inni nic nie robią...
Kocham mój nowy biust. Szkoda, że nie poszłam na zabieg wcześniej....

Awatar użytkownika
agnieszkadobro
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 33
Rejestracja: 23 wrz 2009, 10:40

Re: Nowa twarz dla Justyny

Post autor: agnieszkadobro » 27 lis 2009, 11:15

Nie narzekam, tylko się zastanawiam. Zbiórka pieniedzy to jest oczywiście dobre rozwiązanie - może portal załozy dla niej jednak takie konto? Mamy w końcu bardzo wiele forumowiczek które prześlą jej parę złotych - to nie będzie trudne. Zebrane pieniądze przekażesz po prostu Justynie. Innym rozwiązaniem byłoby na przykład zapewnić Justynie wsparcie psychologiczne - aby mogła się spotkać z psychologiem i rozmawiać o swoim problemie - ona żyje z tym problemem od samego początku sama!- i może to być konsultacja przez internet. Wiesz co Viki - a może pomysłem jest aby dać jej na przykład poprowadzić jakąś stronę, blog w obrębie waszego portalu gdzie będzie opisywać swoje przeżycia? No gdybym miała taki jak wy potencjał organizacyjny to bym to po prostu zrobiła - założenie konta i kontakt z panią redaktor i opisanie tego na waszej stronie to zajmie nie wiecej niż 1 dzień... Możecie liczyć na moje wsparcie :)
Bright side of life.

alicjaniemcy28
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2009, 10:02

Re: Nowa twarz dla Justyny

Post autor: alicjaniemcy28 » 02 gru 2009, 11:57

To bardzo dobra inicjatywa - popieram. Jak można sie skontaktowac z toba Agnieszko?

Awatar użytkownika
viki
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2280
Rejestracja: 15 sty 2005, 22:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa twarz dla Justyny

Post autor: viki » 02 gru 2009, 20:31

agnieszko, widze, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Napisałam już, ze jezeli masz ochotę to Ty załóz konto dla niej i prowadź zbiórkę pieniędzy. Żadna z osób z administracji nie podejmie się zbióki pieniędzy bo z tym zawsze są problemy. Kończy się to w ten sposób, że prędzej czy później ktoś zarzuca, że pieniedzy powinno byc więcej. Już ci napisałam, że nie widzę problemu, zajmij sie tym ty. Napisałam ci - skontaktuj się z autorem/ką artykułu i do roboty. To nie jest tak, że nam jej los jest obojętny, ale jak ci już napisałam nie każdy moze założyć konto i legalnie prowadzic zbiórkę pieniedzy. Obawiam się też, że żaden normalny psycholog nie będzie chciał prowadzic konsultacji przez internet. Przez internet to sobie mozna kupić książkę a nie prowadzić profesjonalną pomoc psychologiczną....
Kocham mój nowy biust. Szkoda, że nie poszłam na zabieg wcześniej....

Awatar użytkownika
Londyjka
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3281
Rejestracja: 24 paź 2005, 11:28
Lokalizacja: inside of dreams

Re: Nowa twarz dla Justyny

Post autor: Londyjka » 04 gru 2009, 19:52

Ja tez uwazam,ze zarzucanie "wladzom" beauty,ze maja sie wszystim zajmowac jest troche nie na miejscu,nie obraz sie Agnieszko, ale jesli to ma byc prywatne konto administratora lub tym podobne,bardzo latwo o oskarzenia potem. Jesli mozna pomoc,to wyslac bezposrednio pieniazki Justynie,wtedy bedzie wiadomo napewno,ze tam dotarly i nikt nie bedzie obarczony tak powaznymi konsekwencjami,a pienadze to bardzo powazna sprawa.Pozdrawiam.
"Jeśli szczęście się do nas uśmiecha, trzeba z tego korzystać i starać się mu dopomóc, tak jak ono pomaga nam."Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Jola46
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 249
Rejestracja: 07 wrz 2008, 21:29
Lokalizacja: Germany

Re: Nowa twarz dla Justyny

Post autor: Jola46 » 04 gru 2009, 21:51

Agnieszko , żeby pomagac innym zgodnie z prawem nalezy założyć fundację lub stowarzyszenie.
Poniżej masz podstawy prawne jak założyć taką fundację jej statucie etc..
Jak widzisz nie jest to takie proste jak się nam wydaje.

> Ustawa z dn. 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach (Dz. U. z 1991 r., Nr 46, poz. 203 z
późn. zm.)
> Ustawa z dn. 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93
z późn. zm.)
> Ustawa z dn. 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz. U. z 2001 r.,
Nr 121 poz. 769 z późn. zm.)
> Ustawa z dn. 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. Nr
167, poz. 1398)
> Ustawa z dn. 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. z 1964 r.,
Nr 43, poz. 296 z późn. zm.)
> Ustawa z dn. 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
(Dz. U. z 2003 r., Nr 96, poz. 873 z późn. zm.)
> Ustawa z dn. 24 kwietnia 2003 r. Przepisy wprowadzające ustawę o działalności pożytku
publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2003 r., Nr 96, poz. 874 z późn. zm.)

Fundacje funkcjonują na podstawie przepisów Ustawy z dn. 6 kwietnia 1984 r
Działanie organizacji pozarządowych w Rzeczypospolitej Polskiej zagwarantowane zostało
przepisami Konstytucji RP z 1997 r. Stosownie do art. 12 Konstytucji RP

Awatar użytkownika
luna 1
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1916
Rejestracja: 04 sie 2008, 17:38

Re: Akcje, apele charytatywne - pomoc

Post autor: luna 1 » 20 gru 2009, 20:25

dziewczyny zapraszam tu: http://nadziejawiktorka.bloog.pl/?ticaid=6950d" onclick="window.open(this.href);return false;

synek mojej koleżanki z liceum jest chory na rzadka chorobą - miopatią miotubularną ( rodzaj zaniku mięśni ).Na blogu są zakładki w jaki sposób pomóc, po przez wpłaty bezposrednio na konto fundacji albo 1%
kto może prosze o pomoc

pozdrawiam
Dostęp do Galerii Zamkniętej + zdjęcia PRZED - meyd@beautywpolsce.com
zdjęcia PO - tylko NOSY - menelik@beautywpolsce.com
reszta zdjęć PO - foxxia@beautywpolsce.com

Awatar użytkownika
marta2454
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3060
Rejestracja: 29 paź 2008, 19:52
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Akcje, apele charytatywne - pomoc

Post autor: marta2454 » 21 gru 2009, 11:30

strasznie mnie wzruszają takie historie aż mi się łza w oku kręci
03.03.2010 Plastyka brzucha - dr Brzuchański :)

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... -event.png

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”