Studia, uczelnie

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Irvine Welsh
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 103
Rejestracja: 17 kwie 2005, 13:17

Post autor: Irvine Welsh » 04 sie 2006, 21:22

Ja w tym roku zaczynam studia w MBA w ramach MBA Academy na SGH, to trudne studia, ale mysle,ze warto i nie ma obijania sie jak na zwyklych podyplomowych, wiec trzeba sie starac.Trzy lata temu skonczylam podyplomowke na lingwistyce stosowanej european masters in conference interpreting , i wierze, ze jak przezylam to to mba nie bedzie problemem. glowa do gory , warto, i hope

amelja
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 165
Rejestracja: 11 lut 2005, 11:55
Lokalizacja: katowice

Post autor: amelja » 04 sie 2006, 21:50

hej!
wiesz obijac sie nie mam zamiaru, ale troche sie boje ze beda bardzo trudne i nie bede miala tyle czasu co trzeba na nauke bo pracuje duzo i mam 8 letnie dziecko, mam pytanie: kiedy bedesz uczeszczala na wyklady w tygodniu czy w weekendy?
ogolnie ile godzin w roku macie w planie?
- wiez mimo, ze skonczylam ekonomie bardzo boje sie statystyki ...

Irvine Welsh
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 103
Rejestracja: 17 kwie 2005, 13:17

Post autor: Irvine Welsh » 04 sie 2006, 21:58

345, 9o po ang, na szczescie w programie nie ma statystyki, spotkania w weekendy / ja nie mieszkam w wawie/ , ale na ils musialam dojezdzac ponie, sr piatek, co tydzien. Dasz sobie rade, takie studia to inwestycja na cale zycie, choc przyznaje, ze zdecydowalam sie na nie wlasnie ze wzgledu na niska cene / wysyla mnie firma/ myslalam o mba za granica,ale nie bylam pewna , czy dam sobie rade , a kasa jaka mialabym wydac byla ogromna. to sa studia sponsorowane przez unie wiec place tylko 7000

Awatar użytkownika
ÂŚmieszka
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2006, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ÂŚmieszka » 05 sie 2006, 00:23

Statystyka jest bardzo fajna, nie jest to trudne - na pewno dasz sobie rade. :)

amelja
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 165
Rejestracja: 11 lut 2005, 11:55
Lokalizacja: katowice

Post autor: amelja » 05 sie 2006, 01:34

dzieki dziewczyny, tak slyszalam o studiach dofinansowywanych z ue ale moja firma nie dofiansnowuje takich luksusow ;)
smieszka- dzieki za dobre slowo- chociaz troche trudno mi uwierzyc bo juz mialam statystyke i jest trudna- dla mnie niestety ,
ale bede walczyc dzielnie :)

Awatar użytkownika
daria_1
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 782
Rejestracja: 08 paź 2006, 21:19
Lokalizacja: DE
Kontakt:

polskie studia, myslicie ze dam rade?

Post autor: daria_1 » 02 wrz 2008, 12:10

dziewczyny mam wielki problem: mieszkam w niemczech od urodzenia, chodzialam tutaj do szkoly i zrobilam tez niemiecka mature. na moje wymarzone studia mnie niestety nie przyjeli. a wiec mam teraz mozliwosc isc na polskie studia. chodzi o "wyzsza szkole humanistyczno- ekonomiszna w lodzi" ale studiowac moge w berlinie bo maja tutaj filialie czy jakos tak. sa to studia zaoczne, pedagogika. no i musze sie jak najszybciej zdecydowac ale nie wiem czy isc czy nie isc, bo najbardziej boje sie tego ze nie nie bede rozumiala. umiem bardzo dobrze po polsku gadac, dobrze pisac (ale nie perfekt) i czytac. no ale nie znam wszystkich slow itd. :( :( i mysle tez ze na tych studiach bedzie ten polski na calkiem innym poziomie, na wyzszym poziomie :( nie wiem co robic. myslicie ze dalabym rade czy raczej nie :?: :?: bardzo prosze o pomoc :!: :!:

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Post autor: viriel » 02 wrz 2008, 12:13

Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa.
I do póki nie spróbujesz to sie nie dowiesz...

Napisz cos wiecej o tej uczelni, szczegolnie interesuje mnie ta ich filia w berlinie i dostepne kierunki.

Awatar użytkownika
nesia
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3812
Rejestracja: 29 gru 2006, 12:47

Re: polskie studia, myslicie ze dam rade?

Post autor: nesia » 02 wrz 2008, 12:57

daria_1 pisze:umiem bardzo dobrze po polsku gadac, dobrze pisac (ale nie perfekt) i czytac. no ale nie znam wszystkich slow itd. :( :( i mysle tez ze na tych studiach bedzie ten polski na calkiem innym poziomie, na wyzszym poziomie :( nie wiem co robic. myslicie ze dalabym rade czy raczej nie :?:
Idz i prubuj :!:
Jak nie posmakujesz, to sie nie dowiesz. Z tego, co "widać" no forum zasob słów masz bardzo bogaty. Studia to kolejny etap nauki i nie tyle ze słownictwo na wyższym poziomie co zdobywanie nowej wiedzy - wiedzy na wyzszym poziomi ;)
Wg mnie masz duża szansę aby sie odnależć w tej szkole. Trzymam kciuki, powodzenia, pamietaj że rok szkolny zaczyna sie w pażdzierniku, a konczy w dowolnym momencie, więc zapisuj sie do szkoły, a jesli faktycznie będzie trudno to zrezygnujesz. Choć w to nie wierzę ;)
23.02.07 - ;)

Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem.
Giacomo Casanova

Awatar użytkownika
Poli
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 751
Rejestracja: 01 lut 2007, 01:25
Lokalizacja: Dania

Post autor: Poli » 02 wrz 2008, 14:12

Na pedagogice jest duzo trudnych tekstow, głównie psychologicznych, sama mialam nie raz problemy i musialam używać slownika wyrazow obcych :oops: :-D . Wiec na pewno nie bedziesz sama, jesli czegos nie bedziesz rozumiala.
Moim zdaniem próbuj , najgorzej jak sie nie wykorzysta szansy , a pozniej za pare lat bedzie sie żałować :roll:

Awatar użytkownika
daria_1
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 782
Rejestracja: 08 paź 2006, 21:19
Lokalizacja: DE
Kontakt:

Post autor: daria_1 » 02 wrz 2008, 14:32

oj smutno mi :( po przeczytaniu waszych postow nabralam nadzieji a moj tato mi truje dupe caly czas ze to i tak nie ma sensu, ze nie dam sobie rady itd. :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”