Studia, uczelnie

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
nesia
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3812
Rejestracja: 29 gru 2006, 12:47

Post autor: nesia » 02 wrz 2008, 15:10

Nie chce obrażać Twojego taty, ale co z niego za ojciec - nie wierzy w swoje dziecko :?: Jesli Ty masz ochotę to powinien Cię tylko w tym wspierac, szkoda tracić roku - idz i pokaz mu na co Cie stać. Mowi, ze nie dasz rady a jaka daje alternatywe :?:
23.02.07 - ;)

Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem.
Giacomo Casanova

Awatar użytkownika
wanderka
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 194
Rejestracja: 09 kwie 2008, 23:48
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: wanderka » 02 wrz 2008, 15:21

idz i dawaj czadu! Bedzie dobrze.
Ja spotkalam sie z odwtorna syt, tzn pierwsze dwa lata studiowala ze mna (tu w Polsce medycyne) polko-niemka. Dogadywala sie po polsku, cos tam czytac umiala, pisac tez w miare, a wyobraz sobie jakie na medycynie sa nazwy, zwroty itp. Bylo smiesznie czasami ale dawala rade. Pytala o duzo rzeczy, tlumaczylismy jej, korzystala ze slownikow i bylo ok :) Po 2 roku przeniosla sie do Niemiec.

TAK wiec samozaparcie to 80% sukcesu. Chciec to moc :)
27 sierpnia 2008 - NOS dr Bielecki - juz PO!

samanta_kafe
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 1799
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:59
Lokalizacja: warszawa

Post autor: samanta_kafe » 02 wrz 2008, 17:12

ale teksty przecież można szukać i w innym języku, jeśli są tłumaczone na polski, to i na niem powinny być, jeśli teksty tylko pisane po pl to zawsze ktoś z roku Ci pomoże czy coś takiego.

spróbuj chociaż - jesli nie przyjęli Cię na wymaorzone studia to i tak nic nie tracisz robiąc rok na tej innej uczelni - ja tak nie poszłam na psychologię - bo trzeba było zdawać matmę a u mnie cała klasa ledwo zdawała i nie było szans na maturę z matmy, poszłam zastępczo na socjologię, żeby się przenieść, w końcu zostałam i będę konczyc socjo tylko ze specjalnością psychologia społeczna - spróbuj dziewczyno, nic nie tracisz :!: :-)
27 kwietnia '09 - dr Broma - mentor round 325cc HP PDT_Love_16

Awatar użytkownika
daria_1
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 782
Rejestracja: 08 paź 2006, 21:19
Lokalizacja: DE
Kontakt:

Post autor: daria_1 » 02 wrz 2008, 20:23

dziekuje wam bardzo dziewczyny za rady :!: jeszcze wszystko przemysle. stracic to moge jedynie kase bo za te studia trzeba troche placic :|
nesia mysle ze moj tata we mnie wierzy, ale on uwaza ze moge narazie isc do pracy + zrobic w koncu prawko, i w tym czasie sie juz na nastepny semestr zglosic- na jakies niemieckie studia.

Awatar użytkownika
nesia
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3812
Rejestracja: 29 gru 2006, 12:47

Post autor: nesia » 03 wrz 2008, 10:51

daria_1 pisze:mysle ze moj tata we mnie wierzy, ale on uwaza ze moge narazie isc do pracy + zrobic w koncu prawko.
Jestes młodą osoba, na pracę czy prawko jeszcze przyjdzie czas (hyy w sumie co stoi na przeszkodzie żeby prawko robic w trakcie szkoły?), a odkładanie roku wg mnie jest bez sensu, po za tym wrócic po roku spowrotem do nauki moze nie byc lekko...
23.02.07 - ;)

Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem.
Giacomo Casanova

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”