zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Mnemozyna
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 312
Rejestracja: 14 maja 2009, 21:59

Re: zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Post autor: Mnemozyna » 17 cze 2009, 15:18

Tak, ironia to domena cyników, włóczęgów, poetów, geniuszy i błaznów.

Awatar użytkownika
bbpp77
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1799
Rejestracja: 13 lip 2005, 10:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Post autor: bbpp77 » 17 cze 2009, 15:25

Mnemozyna pisze:Wcale nie jestem prześmieszna! Zwracam tylko uwagę na niesprawiedliwość dziejową! Dlaczego ona ciągle spotyka zboczeńców a ja nigdy??? Tyle rzeczy mnie w życiu omija :-?

Chetnie oddałabym Ci kilku przed którymi w zyciu musiałam spier.... aż się kurzyło.
Szewińska sie przy mnie chowała w tych chwilach :-D
A niesprawiedliwością dziejową nazwałabym to, ze Ty nigdy nie spotkałaś na swej drodze amatora darmowego sexu w plenerze, a ja swojego czasu przyciągałam takich jak magnes. :-D
Bez kitu mam pecha do takich i nie życzę nikomu.
bo w życiu chodzi o to by być trochę niemożliwym...

Awatar użytkownika
Vodia
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2056
Rejestracja: 29 kwie 2006, 15:46
Lokalizacja: DE

Re: zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Post autor: Vodia » 17 cze 2009, 15:30

Mnemozynko jesli cie to interesuje to ja jakis czas temu znalazlam podobno dobra ksiazke do nauki finskiego, z tym ze sama ksiazka jest po angielsku. Ludzie na innych foravh ja zachwalali

Ja sobie bede ja niedlugo zamawiac :-)
11.06.2007 - nos (CKN) - dr Łątkowski
21.03.2016 - znowu nos (część chrzęstna) - dr Skupin :)
czas na usta...

Awatar użytkownika
Mnemozyna
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 312
Rejestracja: 14 maja 2009, 21:59

Re: zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Post autor: Mnemozyna » 17 cze 2009, 15:59

Jakiś czas temu udało mi się kupić na allegro Gramatykę języka fińskiego autorstwa Czesława Kudzinowskiego. Zaglądanie do tej książki jest bardzo stresujące. Na drabinie trudności języków fiński jest ponoć drugi, zaraz po języku polskim :badgrin:
Widziałam na allegro kilka książek do nauki fińskiego po angielsku i zastanawiam się czy to mogłoby usprawnić również mój angielski. Na razie myślę o jakimś penpal'u z Finlandii.
A dlaczego Ciebie interesuje język fiński? I jakie fora masz na myśli?

Ja postanowiłam popróbować z fińskim, bo chciałam czegoś z innej grupy językowej. Tak też padło na języki ugro-fińskie. Z tej grupy węgierski odpadł, bo nie brzmi sympatycznie, estoński też odpadł, bo Estonia jest za blisko.
A Finlandia...no cóż...duży kraj, mało ludzi...klimat...śnieg...śnieg...jeziora...zorza...metal muzyką narodową ... procent ateistów między 29% a 60%. Doskonałe miejsce do życia. Sauny...

Awatar użytkownika
Vodia
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2056
Rejestracja: 29 kwie 2006, 15:46
Lokalizacja: DE

Re: zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Post autor: Vodia » 17 cze 2009, 18:12

Mnemozyna pisze:Ja postanowiłam popróbować z fińskim, bo chciałam czegoś z innej grupy językowej...A Finlandia...no cóż...duży kraj, mało ludzi...klimat...śnieg...śnieg...jeziora...zorza...
trudny jezyk dodatkowo a ja lubie trudne jezyki ;)

Ja informacje o ksiazkach z finskiego znalazlam na fortach o niemieckim i angielskim. Bylo tam pare takich ewenementow, ktore chcialy uczyc sie finskiego :p

Allego... powiem Ci ze nie wpadlam na pomysl zeby tam poszperac :roll:
po sesji zaczne tam szukac czegos.
11.06.2007 - nos (CKN) - dr Łątkowski
21.03.2016 - znowu nos (część chrzęstna) - dr Skupin :)
czas na usta...

Awatar użytkownika
Mnemozyna
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 312
Rejestracja: 14 maja 2009, 21:59

Re: zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Post autor: Mnemozyna » 17 cze 2009, 18:36

Na allegro jest wszystko. Teraz jest nawet kurs fińskiego z ESKK. Są słowniki i małe samouczki. Ja polecam Projekt Gutenberg, tam można się osłuchać z każdym językiem.

http://www.gutenberg.org/catalog/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
nefertari
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4427
Rejestracja: 19 lis 2008, 08:22

Re: zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Post autor: nefertari » 17 cze 2009, 22:59

dlaczego fiński? :)
na starcie: 75A na mecie: 70F dzięki anatomicznym mentorom 440 cc styczeń 2009

Awatar użytkownika
Mnemozyna
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 312
Rejestracja: 14 maja 2009, 21:59

Re: zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Post autor: Mnemozyna » 18 cze 2009, 12:48

Mnemozyna pisze:
Ja postanowiłam popróbować z fińskim, bo chciałam czegoś z innej grupy językowej. Tak też padło na języki ugro-fińskie. Z tej grupy węgierski odpadł, bo nie brzmi sympatycznie, estoński też odpadł, bo Estonia jest za blisko.

A Finlandia...no cóż...duży kraj, mało ludzi...klimat...śnieg...śnieg...jeziora...zorza...metal muzyką narodową ... procent ateistów między 29% a 60%. Doskonałe miejsce do życia. Sauny...

Pozwól, że zacytuję samą siebie :badgrin: :roll: :badgrin:


Jeszcze bym dodała do powyższego mężczyzn w długich włosach i Tarję Halonen - prezydentkę.

magdoonia
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 989
Rejestracja: 04 maja 2009, 11:33

Re: zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Post autor: magdoonia » 18 cze 2009, 13:50

Mnemozyna pisze:Niektórym kobietom to się całe życie marzy żeby takiego spotkać, a Ty miałaś na pęczki... Nie ma sprawiedliwości na tym świecie...
No proszę Cię...zlituj się...

Fakt pozostaje faktem, że zboków wszelkiej maści to się naoglądałam. Może ich przyciągam jakoś? Pieron wie?

Swoją drogą nie uważacie, że to jest okropne jeśli facet musi się realizować w pokazywaniu ptaszka?

Oj naoglądałam się ich :-) ups
zrezygnowałam z forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Post autor: majamajamaja » 16 lip 2009, 18:55

Mnemozyna pisze:Z nerwów nauczyłam się dziś słów: paljonko - co po fińsku oznacza ile oraz ruma czyli brzydki! Niestety nie wiem jak po fińsku jest dupa!
a co chcialas powiedziec: "ile brzydkich dup"?

Jak sie faceci realizuja, czy przez ptaszki, czy nie, mnie nie obchodzi. Niech tylko mi z drogi sprzeprz... bo sie wk.....
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”