zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Re: zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Post autor: viriel » 10 sie 2010, 16:36

Ja polecam kierunki ekonomiczne do studiowania, ale tam też jest matematyka, statystyka i ekonometria- czyli przedmioty ścisłe.

Znajomości, znajomościami, ale jak jest się dobrym, jak stawia się na swój rozwój już na studiach (praktyki, dodatkowe kursy, szkolenia) to dobrze płatną pracę się znajdzie. Trzeba oczywiście wybrać dobrą branżę (clin

Co do psychologii to czytałam, że po tym kierunku jest najwięcej bezrobotnych absolwentów, więc szczerze odradzam. Jak już to bardziej psychologia w biznesie. Potem można zostać coachem, prowadzić szkolenia dla firm itp.
Administracja jest okropnie nudna- faktycznie lepsze jest zarządzanie.

Ja to ogólnie radziłabym zanim wybierze sie kierunek studiów zrobić rozeznanie jak na prawdę wygląda praca po jego skończeniu. Jakie są możliwości rozwoju zawodowego, jak wygląda rynek pracy.

Ja np. idąc na uczelnię medyczną nie myślałam wtedy, że to równa sie w przyszłości pracy w niedziele i święta, pracy w nocy, codziennemu obcowaniu ze śmiercią, groźnymi drobnoustrojami itp. Myślałam sobie tylko wtedy- medycyna jest ciekawa, chciałabym pomagać ludziom itp. Nigdy wcześniej nie byłam w szpitalu, dopiero na studiach... Dobrze że w porę zrozumiałam, że to nie dla mnie i wybrałam inny kierunek- właśnie ekonomiczny.

Jestem z moich studiów bardzo zadowolona, już na studiach dostałam dobrą pracę, mam bardzo wiele możliwości rozwoju zawodowego. Wiedza jaką zdobywam jest praktyczna- tzn. przydaje się w pomnażaniu moich własnych pieniedzy bo wiem w co i jak inwestować itp. (clin

Ale sam dobry wybór studiów to nie wszystko. Jak się będzie to olewało, nastawiało tylko na to by zaliczyć i zapomnieć to nie wróżę powodzenia w przyszłości. Tak to już jest że na sukces trzeba sobie zapracować...

Awatar użytkownika
mmala22
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 388
Rejestracja: 26 lis 2007, 17:57
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Re: zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Post autor: mmala22 » 10 sie 2010, 21:25

mam metlik w glowie.....
11 luty 2009-350,pod miesien,dr Brzuchanski
15 kwietnia 2008-calkowita korekta nosa dr Stepniewski

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Post autor: majamajamaja » 10 sie 2010, 21:42

To ci dorzuce drew do ognia: studiuj to, na co od dawna sie zbierasz. Nie moze byc tak, ze nie masz faworyta, moze byc tak, ze nie dopuszczasz go do glosu. A jesli nadal nic nie wiesz, to zrob sobie podroz dookola swiata. Nie nasmiewam sie, wspaniala rzecz i spojrzysz na wszystko inaczej, a moze spotkasz "natchnienie" w podrozy.

Powiem Ci tak: przez szereg lat klelam, bo robilam, czego nie lubilam. Zarabialam, warunki pracy przyzwoite, ale ciagle sama siebie slyszalam przeklinajaca i narzekajaca. Teraz pracowalam w fachu, ktory lubie i wszystkim naokolo ciagle powtarzam, ze mi to sprawia przyjemnosc i moge tak w kolko powtarzac. Od roku ciagle to samo, az do znudzenia. I milo mi samej siebie sluchac.
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
marryme
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4322
Rejestracja: 07 sie 2007, 06:18
Lokalizacja: ♥ ♥ ♥

Re: zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Post autor: marryme » 10 sie 2010, 22:39

Zawód wart uwagi-moim zdaniem większość prawniczych,a w szczególności notariusz-praktycznie kasa sama wpływa drzwiami i oknami.Adwokat też,w mniejszym stopniu radca prawny.Tylko wiadomo-straszny nepotyzm panuje w tym środowisku,trudno się wybić,ale jak się uda-to kraina płynąca miodem i mlekiem. (clin

Zawody ekonomiczne,do tego języki obce=niezła kasa.

Moja kuzynka jest po ,,zwykłej'' ekonomii,do tego zna 5 języków obcych(biegle i na wszystkie ma papiery i certyfikaty),w tym tak egzotyczny jak bengalski. (thinking Niezwykle utalentowana językowo bestia. (bronze
Pracuje w korporacji,na dzień dobry,kilka dni po obronie dostała świetnie płatną pracę,z możliwością rozwoju i awansu.Teraz po kilku latach w tej firmie,ma własne mieszkanie w stolicy i pół zwiedzonego świata.Jej stanowisko pracy polega w zasadzie na ciągłych podróżach w bardzo egzotyczne miejsca,do tego ciągle szkolenia np. w Usa i Japonii.Jest bardzo zadowolona,bo odpowiada jej taki tryb życia.
Life is a journey,not a destination.

Awatar użytkownika
L-instant
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 1681
Rejestracja: 08 lip 2010, 09:05

Re: zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Post autor: L-instant » 30 kwie 2011, 21:25

marryme pisze:Adwokat też,w mniejszym stopniu radca prawny.
czyżby? (giggle a to niby dlaczego? (clin

Awatar użytkownika
marryme
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4322
Rejestracja: 07 sie 2007, 06:18
Lokalizacja: ♥ ♥ ♥

Re: zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Post autor: marryme » 02 maja 2011, 00:29

L-instant pisze:
marryme pisze:Adwokat też,w mniejszym stopniu radca prawny.
czyżby? (giggle a to niby dlaczego? (clin

Dlatego,że znam kilku i pracują w różnych urzędach i zarabiają po 1,500 zł. (thinking
Oczywiście można pracować we własnej kancelarii,ale z tego nie ma aż tak dużych pieniędzy jak np. z notariatu.
Life is a journey,not a destination.

Awatar użytkownika
L-instant
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 1681
Rejestracja: 08 lip 2010, 09:05

Re: zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Post autor: L-instant » 02 maja 2011, 09:07

Z notariatu są duże pieniądze, z tym się zgodzę, ale dla mnie to nudny zawód. Pisałam pracę magisterską z notariatu i po zapoznaniu się bliżej ze specyfiką pracy kancelarii notarialnej - zostawiłam sobie do wyboru aplikację adwokacką i radcowską. Te dwa zawody prawie niczym się nie różnią, a już na pewno pod względem zarobków. Różnica jest pod dwoma względami a mianowicie, że radca prawny nie może reprezentować oskarżonego w postępowaniu karnym (ale np.pokrzywdzonego już tak), a z kolei adwokat musi świadczyć usługi w formie kancelarii, podczas gdy radca ma również do wybory opcję nie otwierać własnej kancelarii i świadczyć usługi jedynie w formie umowy o pracę. Niewielu radców prawnych wybiera tą opcję, większość otwiera własne kancelarie,jednak radca ma taką możliwość, adwokat już nie. A fakt, że ktoś pracuje w urzędzie, to tylko i wyłącznie jego wybór, równie dobrze do urzędu może iść adwokat. Dodam, że pełny etat radcy w urzędzie to 2,5 dnia tygodniowo. Radca, który ma swoją kancelarię i kilka firm do obsługi żyje jak pączek w maśle, nie przyjmuje nawet klientów "z ulicy", bo mu się to zwyczajnie nie opłaca.
A tak na marginesie to te dwa zawody będą niedługo połączone, prace nad połączeniem tych korporacji trwają już od dawna, po połączeniu zawodów radca będzie mógł reprezentować oskarżonego w postępowaniu karnym, a adwokat nie będzie musiał otwierać kancelarii, żeby świadczyć usługi. To tak w dużym skrócie (rire

Awatar użytkownika
karolina_gdy
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 151
Rejestracja: 03 sty 2012, 18:58
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Re: zawód warty uwagi i poświęcenia :)

Post autor: karolina_gdy » 11 sty 2012, 19:27

Ja tam zawsze będę stawiac na marketingu - kreatywny fajny zawód, wśród ciekawych ludzi :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”