Nasze cztery kąty...

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
magda1600
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3070
Rejestracja: 01 lis 2009, 22:49

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: magda1600 » 01 lis 2015, 19:34

Moze ktos polecic sklep/firme, ktora sprzedaje luxfery. Ktos z UK moze zamawial, kupowal, mial montowane?
Ważne- Regulamin Forum Beauty w Polsce:
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=739" onclick="window.open(this.href);return false;
Galeria zamknieta: galeria@beautywpolsce.com
Samouczek: http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 26&t=11210" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marryme
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4322
Rejestracja: 07 sie 2007, 06:18
Lokalizacja: ♥ ♥ ♥

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: marryme » 09 sty 2016, 00:00

Czy ktos jest na etapie kupna mieszkania od dewelopera?
Life is a journey,not a destination.

Natalia P
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 694
Rejestracja: 13 gru 2014, 18:27

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: Natalia P » 10 sty 2016, 06:58

Ja jestem swiezo po zakupie mieszkania od dewelopera.
PROCES SĄDOWY Z PROFESOREM WÓJCICKIM (NIEUDANA OPERACJA NOSA, NOS ZAKWALIFIKOWANY DO REKONSTRUKCJI)

Awatar użytkownika
marryme
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4322
Rejestracja: 07 sie 2007, 06:18
Lokalizacja: ♥ ♥ ♥

Re: Nasze cztery kąty..

Post autor: marryme » 10 sty 2016, 22:14

NataliaP
Czy jest cos na co szczegolnie musze zwrocic uwage?
Co sadzisz o wykonczeniu pod klucz?
Czy warto skorzystac z posrednictwa lub doradztwa agencji nieruchomosci?
Wiem,ze w internecie mozna znalezc wiele wskazowek ale chodzi mi o takie z "pierwszej reki".

Chce kupic mieszkanie pod wynajem,najlepiej w centrum Wroclawia,takie do 60 m kw., z osobna kuchnia i toaleta,duzym balkonem i oknami wychodzacymi na wiecej niz jedna strone,1 lub 2 pietro.Interesuje mnie tylko rynek pierwotny.Z tego co zdazylam sie zorientowac w ciagu kilku ostatnich tygodni to jest to mission impossible.Wiekszosc mieszkan ma kuchnie w aneksie i wiele przypadkow typu salon + kuchnia 15.99 m kw.!!!W ogole nie rozumiem jak takie male pomieszczenie ma racje bytu.Toaleta z lazienka to tez standard,jak mieszkanie w miare fajne,ale rowniez nie spelniajace wszystkich moich wymagan,to balkonu brak albo "cudowny" ogrodek.I tak w kolko trwaja poszukiwania.
Jak nic nie znajde do wiosny,to rozwazam zakup 2 kawalerek.
Life is a journey,not a destination.

Awatar użytkownika
babina7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4545
Rejestracja: 03 cze 2008, 00:31

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: babina7 » 11 sty 2016, 00:54

ja kupiłam pod wynajem ale w Krakowie.
Stawiałam na zamożnego najemcę więc urządzałam dość starannie. Dla cudzoziemca szukałam mieszkania w centrum, jak chcesz studentów, to kupuj w pobliżu uczelni. Wystawiłam mieszkanie w agencji , która współpracuje z korporacjami i poszlo w ciągu tygodnia za fajną cenę. Cieszę się, bo najemca to starszy pan, który nie lubi hoteli, a do Polski przyjeżdża kilka razy w miesiącu , w interesach...........
Mam łazienkę z wc ale nikt z ogladających nie zwracał na to uwagi. Ważna jest pralka , wyposażenie kuchni i wygodne łózka.
zadowolona

Awatar użytkownika
marryme
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4322
Rejestracja: 07 sie 2007, 06:18
Lokalizacja: ♥ ♥ ♥

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: marryme » 11 sty 2016, 01:24

Babina7
Dzieki za konkretne rady.
Super Ci sie trafilo z najemca.A mieszkanie duze? Jak blisko starowki?

Raczej tez nastawiam sie na bogatszego klienta,studentow sie boje i rodzin z duza dzieciarnia i zwierzakami.I nie chcialabym wynajmowac sama tylko zlecic to jakiejs firmie,bo nie mam czasu na takie uzeranie sie z ludzmi i ciagle jestem w rozjazdach.Jak ksztaltuje sie prowizja takiej agencji?Rozumiem,ze oni zalatwiaja wszystko od A do Z? Jak sie ma sprawa z dogladaniem mieszkania,czy oni to robia?Czy mozesz sama czasami wpasc i rzucic okiem?

Kiedys siedzialam w temacie dosc mocno,nawet po czesci zawodowo potem zmienilam dziedzine i nawet nie wiem od czego teraz zaczac. (giggle Troche wstyd...ale minelo kilka lat i na rynku nieruchomosci tez wiele sie zmienilo.

To moze odpuszcze osobna toalete,ale nie chcialabym rezygnowac z osobnej kuchni.Ja po prostu sobie tego nie wyobrazam, to jest bardzo niefunkcjonalne i nieestetycznie wyglada jak w salonie 20m kw masz dodatkowo "kuchnie".Co innego jak salon ma 40 m kw i gdzies z boku jest wneka kuchenna i jedna wspolna otwarta przestrzen,ale ja nie chce az tak duzego mieszkania.

Wyposazenie kuchni?Rozumiem,ze cale AGD. (thinking
Co z drobnostkami typu zastawa stolowa,sztucce?
Life is a journey,not a destination.

Awatar użytkownika
babina7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4545
Rejestracja: 03 cze 2008, 00:31

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: babina7 » 11 sty 2016, 20:41

Moje ma 57m2 w centrum ( do Rynku spacerkiem 15 min a obok Galeria Handlowa) Urządziłam wsio (podstawowa zastawa też tzn.po 4szt). Klucze zostawiłam pośrednikowi, który do mnie tel. z info , że ma "oglądacza" i czy chce uczestniczyć. Mam 100 km, więc nie było mnie przy tym. Przyjechałam tylko dla jednego, który od razu stwierdził, że na 99% bierze.
Prowizja, to zwykle miesięczny czynsz , z tym, że płacony przez obie strony. W moim przypadku obłowili się, bo zarobili szybko prawie 8000zł!!. Większość sprzętów i mebli kupowałam w IKEA, poza sofą i fotelem ze skóry. Kuchnia IKEA biała, lodówka duża w zabudowie ,w każdej sypialni szafa i łóżko IKEA ( w przedpokoju też). W łazience jest wanna, pralka i deszczownia (co kto lubi). W salonie TV i kino domowe. Mój salon jest z kuchnią otwartą (sama bym tak nie chciała, bo ja dużo gotuję) ale takiej szukał najemca.
Podobno wszyscy oglądający zachwycali się kuchnią. Narzekali, że wszędzie teraz te błyszczące fronty z IKEI a moja inna..... Moja też była z IKEI tylko biała retro (rofl i najbardziej zachwycała.
Chyba kupię drugie w podobnej lokalizacji. Najważniejsze to dobra ekipa, która Ci wszystko przygotuje. Na szczęście mam sąsiada, który ma firmę i tam mieszkał przez dwa tygodnie. Nie było na początku sedesu ani umywalki!!!Dali radę (giggle
zadowolona

Awatar użytkownika
Lilith
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 300
Rejestracja: 04 sie 2005, 23:54

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: Lilith » 21 lut 2016, 20:11

JonaS Już kuchnia prawie skończona, tzn jeszcze rolety do okna i zazdrostki zostały. Jeszcze bym chciała jedną szafkę nad lodówką, bo dużo przestrzeni tam zostało i zielnik nad stołem. Stół wygrał z szafkami (giggle Spiżarkę zrobiłam w przedpokoju, rzy wejściu do kuchni. Żeby wykorzystać miejsce nad drzwiami, zrobiłam pawlaczyk, jeszcze brakuje do nich drzwi. Generalnie prawie skończone mieszkanie, ale jeszcze trzeba parę rzeczy zrobić.Mam już serdecznie dosyć. Łazienka do poprawki (doh A jak Twoje mieszkanko się miewa? (happy
NIGDY nie mów wszystkiego co wiesz ale ZAWSZE wiedz, co mówisz

Awatar użytkownika
JonaS
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 5524
Rejestracja: 29 cze 2009, 22:09

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: JonaS » 21 lut 2016, 22:04

oj urzadzanie to przeprawa przez meke.. u mnie skonczone wszystkie prace zwiazane z robotnikami.. tzw. fachowcami (happy kuchnia jeszcze nie jest skonczona.. stolarz tragiczny nam sie trafil.. tak super zrobil przestrzen na lodowke ze mam nad nia ok. 15 cm wyglada to fatalnie.. ciezko sie z nim teraz skontaktowac.. ehh..
musze zrobic jeszcze jedna szafe do zabudowy w korytarzu i sypialni ale tu jest juz inny wykonawca.. pozatym kupujemy meble i urzadzamy.. kuchnia tak pozata mala niedorobka skonczona brak ekspresu do kawy ale wybralam sobie jure za 8 tys wiec.. musze jeszcze sie chwile wstrzymac.. lazienka urzadzona cala.. pokoj corki tez.. w korytaru zostala tylko ta szafa..
pozatym pokoj dzinny tzw. salon no i sypialnia.. tu sa do wymiany wszystkie meble..
14.04.2010 - Łątkowski - nos (calkowita korekta) + wymodelowanie brody
04.03.2011 - Łątkowski - implant brody
27.01.2015 - Kasprzyk - Silimed Maximum 330 HI (wys.11,1 szer.11,1 proj.5,4)
29.07.2015 - Kubasik - lifting szyi
03.02.2020 - Kubasik - korekta powiek górnych
16.01.2023 - Samir Ibrahim - plastyka brzucha z liposukcją

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: Michitka » 21 lip 2016, 08:48

Potrzebuję "ocieplić" i "rozjaśnić" wnętrze...jakieś pomysły?
Ogólnie pokój kanapa brązowa, meble jasne...ale jest i tak przytłumiono, aż o chandrę przyprawia
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”