Nasze cztery kąty...

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: Michitka » 28 paź 2010, 19:45

Jak sprawić aby pokój wydał się bardziej przytulny?
Macie jakieś swoje sposoby???
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

Awatar użytkownika
Aguuu
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1728
Rejestracja: 24 lis 2008, 13:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: Aguuu » 21 sty 2011, 12:49

Hmm, a co myślicie o domach z bali?? Czy jest to dobra alternatywa?? Koszt budowy takiego domu dużo niższy, a i utrzymanie ciapła w domu dużo mniej kosztuje.


Tak podam dla przykładu:
s_name.jpg
7640_wizualizacje1_dp_grabie_male_drewniane_tmb4.jpg
boleslawice_big.jpg
No dobra, a tu przykładowe wykończenie w środku:
bracias_ds_bs1-ds-18001_1.jpg
dom-wnetrze6.jpg
dom-wnetrze13.jpg
dom-wnetrze7.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Melodia jest jak pierwsze spotkanie, pociąg fizyczny, jak seks. Słowa zaś są jak dłuższy związek"

Awatar użytkownika
dominika87gd
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 556
Rejestracja: 11 lut 2010, 23:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: dominika87gd » 21 sty 2011, 21:56

Kopia mieszkanie.jpg
hej :) spadlyscie mi z nieba :)
kupujemy mieszaknie 4pok. I mam mnustwo pomyslow jak je urzadzic ale nie potrafie sie zdecydowac... podoba mi sie wiele rzeczy - roznych, a wybor bardzo ciezki.

Poczawszy od podlog - rodzaju, koloru, poprzez kafelki, kuchnie, zabudowy itd.

Najwieksza moja zmora jest salon i lazienka-ktora jest mala chce ja polaczyc z wc i w miejsce gdzie ono jest umiescic cos takiego http://allegro.pl/135x135cm-kabina-hydr ... 69124.html" onclick="window.open(this.href);return false; ale obawiam sie ze to optycznie zabierze wiecej miejsca niz sama wanna...

a salon nie wiem jak zrobic poniewaz mi i mojemu m podoba sie troszke co innego - on chcialaby komody, a ja raczej takie niskie mebalki typowo salonowe... i najwiekszy spor - stol jadalniany :) ja bym chciala by znajdowal sie po lewej stronie - na scinie gdzie sie wchodzi - zeby stal dluzszym bokiem do sciany a na scianie pas innego koloru odzielajacy te czesc pokoju a jemu wogole stol w salonie nie pasuje :) prosze pomozcie ;)
wrzucam rzaut mieszkania
dr. Kubasik - 24 luty 2011r. - powiększenie piersi - anatomiczne
L: 305cc wysoki prfil -projekcja 4,9 P: 370cc ultra wysoki -projekcja 5,9

moje zdjęcia http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 62#p653362
9msc (sa krzywe - jak dla mnie kwalifikuja sie na poprawke) http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 37#p697937" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marryme
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4322
Rejestracja: 07 sie 2007, 06:18
Lokalizacja: ♥ ♥ ♥

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: marryme » 25 sty 2011, 19:57

Dominika87gd
Nie obraź się,ale napiszę Ci szczerze-po obejrzeniu rzutu-bardzo niefunkcjonalne to Twoje mieszkanie. (thinking
Pracuję w nieruchomościach i to moje małe zboczenie.Dom przede wszystkim musi być funkcjonalny i układ pomieszczeń zaprojektowany ,,z głową'' .U Ciebie są dwa mikro pokoiki,kuchnia jest w -tak jakby- części sypialnianej,lepiej,żeby była tam gdzie jest ten drugi pokój bez loggi.Nie ma jadalni,kuchnia jest malutka,więc podejrzewam,że będziecie jadać w salonie-będziesz musiała przez całe mieszkanie paradować z talerzami.To mało wygodne.Jeśli koniecznie kuchnia musi zostac w tym miejscu gdzie jest,to połączyłabym salon z pokojem,zrobiłoby sie przestronne pomieszczenie z jadalnią.Z tych małych pokoików po lewej stronie -zrobiłabym jeden większy,w 8 mkw.-można klaustrofobii dostać.
Nie wiem jakie macie potrzeby i ile osób będzie finalnie zamieszkiwać to mieszkanie,ale kurcze-no szczerze-nie jest za fajnie zaprojektowane.
Osobne wc-tutaj nic bym nie zmieniała,to jest zawsze wygoda.Nawet kosztem małej łazienki.Tym bardziej,że tylko jeden kibelek jest w mieszkaniu.Jak goście przyjdą to nie będą Ci od razu włazić do łazienki,a nie masz pralni więc,wszystko musisz w niej pomieścić(podejrzewam,że pralka,suszarka,itd.)
Co do wystroju,to nie pomogę-każdy ma swój gust.Przeglądaj różne portale wnętrzarskie i gazety najlepiej.


Co do domów z bali,to mam mieszane uczucia,fajnie wyglądają,ale nie są specjalnie tańsze w budowie,więc wybrałabym tradycyjny dom-murowany.

Alexis777
Możesz wrzucić jakieś foty swojego mieszkania?Jestem ciekawa jak wygląda. (angel
Life is a journey,not a destination.

Awatar użytkownika
dominika87gd
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 556
Rejestracja: 11 lut 2010, 23:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: dominika87gd » 25 sty 2011, 23:56

marryme
wiesz co, w gdańsku to wogole nie ma wyboru a to jest najlepsze z dostepnych :)

wiekszosc to sa jeszcze gorsze niestety...wogole robia mieszkania 4pokojowe 64m gdzie juz wogole to sa klitki... a jak juz sa duze to maja uklad tak z..... ze szok. np. wchodzisz na przedpokoj a do niego wejscie do 2pokoi i kuchni, z kolei z kuchni do najwiekszego pokoju i z niego do kolejnego - to dopiero masakra :)
ja to najchetniej mieszkalabym w duzym mieszkaniu w kamienicy powyzej 120m i najchetniej 5pokoi, ale moj sie uparl ze nie chce kamienicy i trzeba bylo szukac czegos innego... a niestety teraz tak buduja...chcielismy kupic blizniak niby 130m ale pokoje tak wdawaly sie byc mniejsze - tez jakies dziwne :-/ strasznie ciezko cos znalesc...

ja chce wyburzyc scianki w tego pokoju 9m zeby otwozyc cala kuchnie + jadalnie wtedy zysukuje sie duzo przestrzeniu widzial juz tak zrobione mieszkanko i jest super...z tym ze jest tez powiekszona i placzona lazienka z wc :)

a moj woli zostawic pokoje bo przydaloby mi sie do pracy miejsce :) a kuchnia - hmmm az taka mala nie jest... teraz tez taka mamy i miesci sie stol i jemy w kuchni...

itak chyba wezmiemy projektata zeby cos madrego z tym zrobil bo mozna wszystkie sciany wyburzyc w tym mieszkaniu wiec pewnie cos wymysli :) oby trafic na dobrego (giggle

alexis777
ale ci zazdrosze takiego mieszkania... moge sobie jedynie wyobrazac jak piekne jest...
bys wrzucila jakies zdjecia :)
duza macie kuchnie?
moi rodzice maja 3pok w kaminicy 80m z tym ze kuchnia jest naprawde mini szerokosc 3szafek + lodowka :(
ale w takich mieszkaniach jest klimat, przestrzen - tak jak wspomnialas dzieki wysokosci u moich rodzicow jest 3,30 :)
jak sie od nich wyprowadzilam to sie dusilam w bloku na dwoch pokojach... (juz 7lat sie mecze :) ) wiec sie ciesze chociasz z tych 74m... docelowo chcemy dom.. troszke pomieszkamy w miescie poki musze byc na miejscu w cientrum
dr. Kubasik - 24 luty 2011r. - powiększenie piersi - anatomiczne
L: 305cc wysoki prfil -projekcja 4,9 P: 370cc ultra wysoki -projekcja 5,9

moje zdjęcia http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 62#p653362
9msc (sa krzywe - jak dla mnie kwalifikuja sie na poprawke) http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 37#p697937" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marryme
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4322
Rejestracja: 07 sie 2007, 06:18
Lokalizacja: ♥ ♥ ♥

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: marryme » 26 sty 2011, 01:24

Dominika87gd
Cieszę się,że nie odebrałaś moich słów źle.Nie chciałam być złośliwa,tylko napisałam swoje spostrzeżenia. (angel
Ludzie często reagują negatywnie na moje sugestie.To ogólnie jest drażliwy temat,rozumiem,inwestycja w dom/mieszkanie to mnóstwo kasy i zmiana życia,jakby nie było.Każdy chce mieć najlepszy i najpiękniejszy dom,ale prawda jest taka,że budownictwo w Polsce jest fatalne.Zarówno deweloperskie jak i prywatne.
Małe klitki,domy-gargamele i kurniki,przeładowane niepotrzebnymi duperelami,brak miejsca na potrzebne pomieszczenia typu-pralnia,schowek,spiżarnia.Za to 10 pokoików po 6 mkw i to w dodatku ze skosami.
Potem w takich ,,willach'' nie da się żyć,bo niewygodnie,bo za mało miejsca,itd.


U mnie w mieście jest identyczne sytuacja z mieszkaniami.Jak są duże i świetnie rozkładowo,to cena zawrotna,powyżej 1,5 mln. zazwyczaj.(a za to już wybudujesz domek na przedmieściach).
Jak mniejsze,ze znośną ceną,to z kolei na zadupiu,mało skomunikowanych obrzeżach.Jak w fajnym miejscu to blok z wielkiej płyty(i wiadomo jaki komfort mieszkania).
Najlepsze są chyba kamienice,ta przestrzeń i wysokie sufity.Bardzo lubię takie klimaty.W moim mieście niestety wiele jest bardzo zniszczonych,a w tych zrewitalizowanych mieszkania osiągają bardzo wysokie ceny.Do tego często okolice i sąsiedztwo mało ciekawe i bezpieczne. (thinking


Sama mieszkam w domu i nie jest on szczytem moich marzeń,bo funkcjonalność jest średnia.Musiałabym totalnie wyburzyć środek i od nowa ,,ustawić'' pomieszczenia,ale nie można tknąć ścian działowych.
Mam właśnie jeden pokoik o powierzchni 8 mkw i to jest koszmar.Na szczęście stoi pusty i robi za sypialnię dla ewentualnych gości(i moich kotów (giggle )Nic się w takim pokoiku nie mieści-w moim jest tylko łózko i mała komoda i już jest ciasnota,mam wrażenie,że ściany mnie przygniatają.Dlatego radziłam Tobie połączenie tych dwóch małych w jeden większy pokój.
Ogólnie nie narzekam,ale w przyszłości planuje budowę nowego domu. (rofl
Chyba,że poznam faceta z wypasioną willa,to zostawię moją chałupę bez żalu. (clin


Alexis777
Czekam na foty. (happy
Life is a journey,not a destination.

Awatar użytkownika
dominika87gd
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 556
Rejestracja: 11 lut 2010, 23:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: dominika87gd » 26 sty 2011, 08:48

marryme
cos ty ja sie niegdy nie obrazam :) (angel

co do domow tak tak jest... to co my ogladalismy to pokoje 8-10m skosy itd, a najgorsze bylo przejscie na pietrze, takie waskie ze nie wiem czy w tym samym czasie udalo by sie przejsc dwum osoba... takze masakra...
jesli beda zostawac pokoje to w tym 8m bede pracowac, sypialnia w 9m, ten dlugi dla corki... chociaz strasznie mnie kusi zeby sie pozbyc jakiej sciany :)
dr. Kubasik - 24 luty 2011r. - powiększenie piersi - anatomiczne
L: 305cc wysoki prfil -projekcja 4,9 P: 370cc ultra wysoki -projekcja 5,9

moje zdjęcia http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 62#p653362
9msc (sa krzywe - jak dla mnie kwalifikuja sie na poprawke) http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 37#p697937" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marryme
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4322
Rejestracja: 07 sie 2007, 06:18
Lokalizacja: ♥ ♥ ♥

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: marryme » 02 kwie 2011, 20:31

Alexis
Jak rozmiar jest za duży,to pomniejsz w Paint'cie-najprostszy sposób. (clin
Life is a journey,not a destination.

Awatar użytkownika
dominika87gd
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 556
Rejestracja: 11 lut 2010, 23:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: dominika87gd » 03 kwie 2011, 09:39

alexxis,
a jakies foteczki lazienki i syialni moze uda ci sie wrzucic :) ?
dr. Kubasik - 24 luty 2011r. - powiększenie piersi - anatomiczne
L: 305cc wysoki prfil -projekcja 4,9 P: 370cc ultra wysoki -projekcja 5,9

moje zdjęcia http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 62#p653362
9msc (sa krzywe - jak dla mnie kwalifikuja sie na poprawke) http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 37#p697937" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
cameria
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 710
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:36

Re: Nasze cztery kąty...

Post autor: cameria » 08 kwie 2011, 17:27

alexxis777 kapitalne wnętrza !!!
dr Furmanek 18.01.17r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”