DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
bluebeleczka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1717
Rejestracja: 02 lip 2008, 16:34

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: bluebeleczka » 24 paź 2013, 23:27

aanniiaaa90
najlepiej jak skontaktujesz sie z behaviorysta. poniewaz iesek jest ze schronu, nie wiadomo nic o jego historii.
widac ze piesek nie byl socjalizowany.
na wszystko sa metody, wazna jest konsekwencja.
nos ze soba jakies przysmaki, ale naprawde male np; kawalek zoltego sera, psy go uwielbiaja. kawaleczki male ok 0.5cm, zeby sie nie najadl ale posmakowal.
naucz go komend, to podstawa. pies zyskuje poczucie stabilizacji i wartosci jak rozumie o co nam ludziom chodzi, wiec komendy wazna rzecz.
jak zaczyna szczekac, kaz mu usiasc, powiedz cicho albo cokolwiek co ta komende bedzie oznaczalo i daj smakolyk, nawet jesli bedzie to chwila. nagradzaj dobre zachowanie nie zle.
nie przytulaj, glaskaj kiedy sie boi i szczeka bo on sie nauczy ze robi dobrze.
to malutka psinka jeszcze, wybierz sie z nim na zajecia dla szczeniaczkow, musisz go socjalizowac.
jak masz pytania i obawy pytaj.
zycze wam powodzenia i uklon w twoja strone za podarowanie malenstwu kochajacego domu.


a to moj wyrosniety zabojad;

upload/1382650498_Lewisham_20130924_00288.jpg

michi
mialam nie pisac zeby nie prowokowac, ale szczerze powiem ze mnie twoja wypowiedz troche obruszyla.
wyjasnie dlaczego.
otorz;
1. mam do czynienia z pieskami, ktorym los nie dal urody lub kochajacego domu, a przede wszystkim nie dal zdrowia.
2. jakos odebralam z twojej wypowiedzi ze bardziej przejmuje cie wyglad tych onkow niz np; ich zdrowie, lub wlasnie socjalizacja.
3. dzialajac na rzecz fb w uk, mam do czynienia przede wszystkim z onkami, ktore niekiedy w 1/10 przypominaja fb, ale jakby nie to jest priorytetem. kazdy psiak jest unikatowy, czy to z urodzy czy charakteru.
dla mnie wazne zeby byly zdrowe, dobrze wychowene co pozwoli im byc szczeliwymi zwierzetami i zeby znalazly kochane rodziny.
4. wspomne rowniez o hodowlach;
zkwp-fci no coz i tu sa dwie grupy;
te z pasji i te zarobkowe.
pseudohodwole, temat niewyczerpany, ale co mnie najbardziej denerwuje to wlasnie takie wypowiedzi, ze niewiadomo co chodzi po ulicy.
obserwuje taka zaleznosc.
sa ci wlasciciele psow rodowodowych co to na kazdego psa w typie rasy robia grymas, ewntualnie naskocza na wlasciciela ze zakupil z pseudo, lub ci z onkami w typie co nie odrobili zadania domowego i wydali kupe kasy na to zeby robic szal na osiedlu.
rzecz w tym ze ten wlascicel onka, mimo ze len i pozer niekiedy, lub poprostu laik w temacie, mimo iz dofinansowal pseudo i skazal kolejna suczke na rodzenie co cieczke, to wlasnie on moze byc tym, ktory jak zabawa w domino zacznie zmieniac swiadomosc innych takich jak on, ale z takiego osobnika trzeba sobie zrobic sprzymierzenca, zeby ruszyl domino. skoro chcemy walczyc z pseudo, jak chcemy cokolwiek osiagnac, kiedy notorycznie widze ze wlasciciele psow z rodowodem pyskuja na tych co go nie maja, robiac sobie z nich wrogow i jedynie przekonujac ze sa snobami. stalo sie, piesek jest juz w rodzinie, ale ten co go kupil, moze poradzic dla odmiany sasiadowi zeby nie popelnil bledu, ale tu trzeba wspolpracy, nawet z przeciwnikiem. poki co pseudo rosna jak grzyby po deszczu, wiec moze podejdz na spacerze do wlascicela takiego onka i porozmawiaj zamiast przejsc obok z maska wyzszosci na twarzy.
"Life is a stupid game, but atleast the graphics are awesome!"

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: Michitka » 28 paź 2013, 18:45

Pseudohodowla to ta nie zarejestrowana w ZKWP. Tam jest regulamin którego trzeba przestrzegać, aby w tym związku istnieć...dotyczy kiedy można mieć miot, ile w ciągu roku itp/
Inna kwetia ile hodowli to z miłości, a ile z kasy..

Mnie chodziło bardziej oto, że w tych zarejestrowanych widać bardziej wzorzec rasy
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

Awatar użytkownika
bluebeleczka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1717
Rejestracja: 02 lip 2008, 16:34

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: bluebeleczka » 28 paź 2013, 21:46

mi o to samo michi chodzilo. ja wiem jakie sa roznice pomiedzy hodowlami , wiem jaki jest regulamin zkwp, ale skupianie sie na samym exterierze to upraszczanie problemow zwiazanych z pseudohodowlami.
za duzo na ten temat i czesto na przekor zdrowiu np; fb sa juz tak krotkie ze rozszczep kregoslopa, bedzie coraz wiekszym problemem,lapy maja juz tak krotkie ze szoruja brzuchami po podlodze, waskie biodra dzwigaja duza mase i wielkie glowy, cavaliery cierpia na niesamowite bole glowy, bo hoduje sie ulepszajac rase o coraz mniejsza glowe itd, itp.
widzisz, roznica jest taka ze tobie pseudo kojarzy sie ze zlym exterierem a mi z brakiem badan, sukam, ktore sa exploatowane, czesto zlym zdrowiem i problemami behavioralnymi.
smiem uwazac ze to powienien byc priorytet w walce z pseudo.
a nawiazujac do zkwp hodowli to sa te lepsze i te gorsze np; hodola moze wypelniac regulami ale nic to dla mnie nie znaczy jesli hoduje psy kenelowo lub pozbywa sie emerytow kiedy sa juz nieprzydatne, a uwierz mi jest takich wiele, wiec nie ma tu nic co nazwac by pasja do rasy, poza pasja do pieniadza.
"Life is a stupid game, but atleast the graphics are awesome!"

Awatar użytkownika
blazoo
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 199
Rejestracja: 02 wrz 2013, 12:25
Lokalizacja: centrum

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: blazoo » 28 paź 2013, 22:34

Tak naprawdę to zwierzątka mają ludzi ...... (mooning .....tym bardziej im więcej chcemy przełożyć ich zachowanie na ludzkie emocje.
Opiekujemy się zwierzętami z EGOIZMU a nie z naszej "empatii".

Awatar użytkownika
aanniiaaa90
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 467
Rejestracja: 14 lis 2012, 17:55

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: aanniiaaa90 » 29 paź 2013, 08:41

dziękuje za rady, moj franek ma już behawiorste od 4 dni :) pracujemy nad nim :)
12.12.12 - całkowita korekta nosa u dr Keller Skomskiej , Kraków - JUŻ PO- najszczęśliwsza ;)

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: Michitka » 29 paź 2013, 12:15

bluebeleczka pisze: hoduje psy kenelowo lub pozbywa sie emerytow kiedy sa juz nieprzydatne, a uwierz mi jest takich wiele, wiec nie ma tu nic co nazwac by pasja do rasy, poza pasja do pieniadza.
Niestety, ale tego jest coraz więcej, niestety
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: Michitka » 30 sty 2014, 22:59

A to nasza kolejna towarzyszka (rofl
i maluchy jak uczyły się chodzić na pierwszej wystawie

i nasze złoto (rofl
DSC_1834.jpg
IMG_3793.JPG
CIMG2606.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

Awatar użytkownika
zabulka
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 774
Rejestracja: 06 kwie 2011, 21:25

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: zabulka » 17 mar 2014, 17:51

My sie zdecydowalismy na kotki ;)
Rasa europejska..ale sa tak kochane, ze nie oddalabym je za nic..nie zachowuja sie jak typowe koty..przychodza jak je wolam..nie drapia mebli..nie prychaja, nie gryza i nie sycza ani nie bucza..pozwalaja mi na wszystko..obcinanie pazurkow, szybka kapiel, sprawdzanie zabkow..wyczesywanie..mizianie totalnie wszedzie :)
Jak wychodzimy do pracy odprowadzaja nas do drzwi..a jak wracamy to czekaja na korytarzyku :)
Takie były małe:
https://scontent-a-mad.xx.fbcdn.net/hph ... 5485_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 9398_n.jpg

a teraz juz troszke nam podrosly..:) ahh..no i sa kotkami domowymi, ktore na spacer chodza na smyczy :P

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 1052_n.jpg
https://scontent-b-mad.xx.fbcdn.net/hph ... 2148_n.jpg
29.08.2011r anatomki 330cc (dr Pastucha - Szczecin)
Przed: 83cm / Po: 89cm
15 doba
1 MC
2MC
kwiecien 2011 - brwi permanentne

..::Bziuum..
0dważni nie żyją wiecznie,
Lecz ostrożni nie żyją wcale....::..

Awatar użytkownika
Livulka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2378
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:12
Lokalizacja: UK

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: Livulka » 17 mar 2014, 18:13

No śliczne są (sun plusa masz za to ,ze na smyczy...jak mnie wkurzaja wszystkie koty okolicznych sąsiadów obsrywające mój ogródek (envy Teraz mam piesię moją piękną i posikała wszędzie trochę to mniej przyłażą.
Po co brać zwierzaka jak potem lata samopas i coś go rozjedzie prędzej czy póżniej...
http://www.facebook.com/portalbeautywpolsce" onclick="window.open(this.href);return false;

JAK WEJŚĆ DO GALERII ZAMKNIĘTEJ
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... =26&t=2799" onclick="window.open(this.href);return false;

SAMOUCZEK DLA UŻYTKOWNIKÓW
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 26&t=11210" onclick="window.open(this.href);return false;

Zajrzycie także na nasz portal, można tam przeczytać interesujące artykuły http://beautywpolsce.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
zabulka
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 774
Rejestracja: 06 kwie 2011, 21:25

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: zabulka » 18 mar 2014, 12:20

Livulka ja uwielbiam zwierzaki..i gdybym mogla to bym wziela wszystkie ze schroniska..psy koty..hehe
nie mamy domka z ogrodkiem, zeby kotki mogly sobie hasac..a puscic kota w centrum miasta..zaplakalabym sie jakby nie wracal za dlugo..
Tez jestem tego zdania, ze kazdy Pancio powinien po swoim zwierzaku sprzatac..widac to teraz zwlaszcza, kiedy sniegi potopnialy i "niespodzianki" niczym kwiatki sie pojawily..do tego temperatura na plusie..i zapachy hehe

Michitka
gratuluje zlotka..pewnie musieliscie sie niezle na nie napracowac.
29.08.2011r anatomki 330cc (dr Pastucha - Szczecin)
Przed: 83cm / Po: 89cm
15 doba
1 MC
2MC
kwiecien 2011 - brwi permanentne

..::Bziuum..
0dważni nie żyją wiecznie,
Lecz ostrożni nie żyją wcale....::..

Zablokowany

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”