DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
ulla10
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3947
Rejestracja: 18 cze 2005, 19:20

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: ulla10 » 03 mar 2013, 16:52

Dziewczyny, nie należy zapominać, że 50% rasa a drugie 50% charakteru kotka, to odpowiednia socjalizacja, a później sterylizacja. To bardzo ważne.
Także zalecam dobre hodowle, gdzie kociaki są z mamą do min. 12 tyg, nikt tak nie wychowa kotka jak kocia mama, nie nauczy że chowa się pazurki w zabawie, że się nie gryzie zbyt mocno. Oczywiście musi być to hodowla, gdzie kotki są głaskane przez czlowieka, kochane, przytulane, nauczone kuwety.
Ja mam nevkę, oazę grzeczności, nic w domu nie zniszczone, zero natarczywości, czy miauczenia, po prostu kociak ideał.
Moja siostra ma ragdoll'a, który też jest przekochany i bezproblemowy.
Moja koleżanka ma brytyjczyka, który też jest kotkiem - ideałem (poza właśnie sierścią, ale jak pisałam podejrzewam, że częstsze niż raz w tyg. odkurzanie załatwiłoby sprawę)
Znajoma posiada rosyjskiego niebieskiego i w tym przypadku też kicia jest wspaniałym, cudownym kompanem.

Natomiast moja mamcia ma dachowca i ma z nim 3 światy, do roku życia chałupa była sukcesywnie demolowana, przy misce o 3 nad ranem miauczy tak, że obudziłby umarlaka, znaczy teren (to akurat wina braku kastracji) w domu czuć kotem. Kuweta go nie zawsze interesuje i zdarza się napaskudzić poza :/
Myślę, że geny po części są winne, ale przede wszystkim brak socjalizacji i wczesne oderwanie od kociej mamy.

Także na prawdę polecam dobre, sprawdzone hodowle, a każda rasa kocia będzie ogromną radością dla właściciela.
Ja gdybym nie bywała w domach, gdzie są koty z solidnych hodowli, nigdy nie zdecydowałabym się na kota, który kojarzył mi się z demolką, miauczeniem, smrodem.....
A kot to na prawdę fajny kompan na dobre i na złe :)) Okazuje przywiązanie, szuka towarzystwa człowieka, ale ma też swoje kocie sprawy i swój świat.
Moja kładzie się w pomieszczenia gdzie ja jestem i patrzy co robię, z zainteresowaniem obserwuje, kiedy piszę coś na kompie wchodzi na kolanka, pomizia się, zdrzemnie, a po chwili znika w jakimś schowku i kota nie ma 3-4 godziny. Po czym wychodzi z ukrycia i jaka stęskniona :)
24.02.2017. Dr Mariusz Wysocki- CKN

Awatar użytkownika
kejsii
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1551
Rejestracja: 01 kwie 2010, 20:18

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: kejsii » 03 mar 2013, 21:08

Zgadzam się w 100% dobra sprawdzona hodowla to podstawa ;) Choć z tym też jest różnie w dzisiejszych czasach , najwazniejsze to odwiedzić kilka i mieć porównanie - bo często te najbardziej renomowane wcale nie przykładają się tak do socjalizacji kociąt jak mniejsze bardziej domowe i mniej znane (wait

Nasz jest od miesiąca po kastracji i póki co żadnych zmian nie zauważyłam . Czy ktoś sie orientuję czy jakieś zmiany w charakterze mogą się pojawić i po jakim czasie ??
15.12.2010 Dr Kolasiński 375hp Okrągłe Piękne maleństwa

kasiulkazg
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2738
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:58
Lokalizacja: Tu i tam :)

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: kasiulkazg » 03 mar 2013, 21:47

A ja jestem zakochana w malpkach kapucynkach (heart chcialabym taka miec (heart
kapucynka.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
[/size]10.08.2012 konsultacja dr.Skupin
11.12.2012 opercja nosa dr.Skupin JUZ PO!! http://emotikona.pl/emotikony/pic/041.gif
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 17#p763117" onclick="window.open(this.href);return false; AKTUALNY
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 32#p769132" onclick="window.open(this.href);return false; PRZEDi PO

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: Michitka » 05 kwie 2013, 12:51

To ja przedstawię moje dwie piękne dziewczyny shih tzu (rofl
Ciemna jest po tatusiu z miotu Koreańskiego (rofl
Jasna po tatusiu z miotu Kanadyjskiego (rofl
Mamusie to z polskich hodowli
maluchy.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

Awatar użytkownika
bluebeleczka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1717
Rejestracja: 02 lip 2008, 16:34

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: bluebeleczka » 19 kwie 2013, 23:19

A ja zostalam wlascicielka zwariowanego ale slodkiego francuskiego bulldoga.
Od tygodnia chodzimy do szkoly dla pieskow. Na 12 szczeniakow moj dexter byl najmniejszy, najglosniejszy i najpardziej uparty.

Michi, obie sliczne ale ta ciemna bardziej w moim guscie, moze dlatego ze jasnych jest duzo.
"Life is a stupid game, but atleast the graphics are awesome!"

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: Michitka » 20 kwie 2013, 11:18

Bluebeleczka
wklej fotki małego (rofl

Obie mają niepowtarzalne koloryty (rofl Jasna będzie srebrna, bo wybarwia się z czarnego
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

Awatar użytkownika
bluebeleczka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1717
Rejestracja: 02 lip 2008, 16:34

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: bluebeleczka » 22 kwie 2013, 23:22

wkleje jak znajde chwilke.
w niedziele zaliczylismy druga lekcje w puppy school.
dexter jest najmniejszy ale najbardziej glosny i uparty. (giggle

upload/1366840762_DSCF9260.JPG

upload/1366840795_DSCF9259.JPG
"Life is a stupid game, but atleast the graphics are awesome!"

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: Michitka » 28 kwie 2013, 22:50

Dopiero teraz fotki obejrzałam, przystojniaczek (rofl
ja właśnie z moimi obmyślam wystawy...eh
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

Awatar użytkownika
k_asiaczek
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3794
Rejestracja: 04 sty 2008, 15:25
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: k_asiaczek » 01 maja 2013, 14:38

bluebeleczka cudowny (heart kiedyś bardzo chciałam mieć buldoga francuskiego i właśnie biało-czarnego albo beżowego ale w końcu przygarnęłam ciapka ze schroniska (clapping
05.03.2010-dr Kubasik HP okrągłe es prawa:400cc lewa:500cc applaus

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... -event.png

Awatar użytkownika
bluebeleczka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1717
Rejestracja: 02 lip 2008, 16:34

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI cz. 6

Post autor: bluebeleczka » 06 maja 2013, 22:58

dzieki, (happy
dexter sie bardzo dobrze uczy w szkole, prawdziwy z niego student. (giggle
za jedzonko zrobi doslownie wszystko, pewnie i stania na rekach.
chodzi juz ladnie przy nodze..., dopoki nie zobaczy kumpla, wtedy emocje biora gore i wyrywa sie.
ma bardzo towarzyski temperament.

brakuje nam naszego lea, byl slodki i posluszny. (pleure
dzisiaj mialabym dwa psiaki, byloby im wesolo razem.
"Life is a stupid game, but atleast the graphics are awesome!"

Zablokowany

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”